صفحه 224 از 735 نخستنخست ... 124 174 214 220 221 222 223 224 225 226 227 228 234 274 324 724 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,231 تا 2,240 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام.
    دوست عزیز میشه منبع این صحبتتون که میفرمایید شارپ سازی در فتوشاپ مبتدیانه هست رو بفرمایید ؟
    تا اونجایی که بنده دیدم همه شارپ سازی رو انجام میدن.حتی در ویدیو های آموزشی معتبر.و حتی در ویدیو های آموزشی که اساتید همین سایت قرار دادن.
    چه آثار مخربی روی صورت ایجاد میکنه ؟ اگر شارپ سازی هدفمند و روی اصول باشه مشکلی پیش نمیاد هیچ ،مفید هم هست .بعدش هم قرار نیست که همه جای سوژه به یک اندازه شارپ بشه.باید شارپ سازی به صورت موضعی انجام بشه.
    اتفاقا همونایی که کار حرفه ای انجام میدن شارپ سازی رو انجام میدن و بیشتر اوقات از ملزومات هست.

چه منبعي بهتر از موقعي كه خودت امتحان ميكني.

من نميدونم اون چه فيلمي بوده كه شما ديديد كه هرچند فرقي هم نميكند ولي چيزي كه مهم است يك عكاس حرفه اي وقتي در داخل استوديو عكس ميگرد عكسها آنقدر شارپ است كه نيازي به شارپ كردن اون در فتو شاپ نيست
    yusefreza، hooshmand shokoohi و mojtaba79 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نمی‌دونم شما شارپ‌سازی رو چه چیزی برداشت می‌کنید.

اما مثلاً برای وب یک نوع شارپ‌سازی لازم است و برای چاپ یک نوع دیگر! اینهم خیلی ربطی به حرفه‌ای بودن عکاس ندارد! شما بهترین عکس را هم که ریسایز کنید نیاز دارد شارپ شود. برای چاپ نیاز است شارپ شود.
    اما "شارپ کردن" اصلاً یک دکمه نیست که مطلق بگوییم فشردن این دکمه نشان از آماتور بودن عکاس است یا چه و چه.
    خودش (شارپ‌سازی) یک داستان عریض و طویل است که در یکی - دو پست و یک تاپیک هم به غایت آن نمی‌توان رسید.
    7777، Walkman و Pouria Arshadi تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها

من نميدونم اون چه فيلمي بوده كه شما ديديد كه هرچند فرقي هم نميكند ولي چيزي كه مهم است يك عكاس حرفه اي وقتي در داخل استوديو عكس ميگرد عكسها آنقدر شارپ است كه نيازي به شارپ كردن اون در فتو شاپ نيست
    سلام

نفرمایید !!

شارپ بودن در استودیو یا هرجای دیگه ای به یه سری معیارها ( یکیش مثلا اپتیک لنز مثل تفاوت 14-24 نیکون که فوق العاده شارپه یا 18-55 که یه لنز کارران اندازه) بستگی داره

شاد باشید و سربلند....
    7777 و Pouria Arshadi تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

شما ديدي ما انجام داديم.

شما از کجا میدونی من دیدم و انجام ندادم ؟ علم غیب دارید ؟!
    بنده با منبع حرف زدم.گفتم میگم شارپ سازی از باید ها هست چون علاوه بر اینکه خودم قبولش دارم عکاس های مطرح دنیا هم قبولش دارن.
    در ضمن دوست عزیز شاید شما درست امتحان نکردی.شاید شما این فتیله شارپنس رو تا آخر کشیدی و عکس نابود شده !
    شارپ ترین قسمت پرتره باید چشم سوژه باشه(حتی باید یه کم زیادی شارپ باشه). حالا شما چطوری میتونید بدون شارپ سازی چشمها رو انقدر شارپ نشون بدید ؟ یا در پرتره های خانوم ها که لب هم باید مقداری شارپ تر بشه ؟ هر اندازه هم که نقطه فکوس رو روی چشم قرار بدید باز هم نیاز به شارپ سازی هست.(مگر در موارد خاص)
    Walkman تشکر می‌کند.
    پـوریـا ارشدی

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    شما از کجا میدونی من دیدم و انجام ندادم ؟ علم غیب دارید ؟!
    بنده با منبع حرف زدم.گفتم میگم شارپ سازی از باید ها هست چون علاوه بر اینکه خودم قبولش دارم عکاس های مطرح دنیا هم قبولش دارن.
    در ضمن دوست عزیز شاید شما درست امتحان نکردی.شاید شما این فتیله شارپنس رو تا آخر کشیدی و عکس نابود شده !
    شارپ ترین قسمت پرتره باید چشم سوژه باشه(حتی باید یه کم زیادی شارپ باشه). حالا شما چطوری میتونید بدون شارپ سازی چشمها رو انقدر شارپ نشون بدید ؟ یا در پرتره های خانوم ها که لب هم باید مقداری شارپ تر بشه ؟ هر اندازه هم که نقطه فکوس رو روی چشم قرار بدید باز هم نیاز به شارپ سازی هست.(مگر در موارد خاص)

من بابت خط دوم كه نوشتم معذرت ميخوام منظورم چيز ديگري بود.

من اعتقاد دارم هر چيز همان جور كه هست زيباتر است مثل همون لبي كه شما اشاره كرديد ولي شايد شما جور ديگري كار ميكنيد كه اون هم براي خودش سبكيه وكسي نميتواند بگويد كار شما يا من غلط است.

من براي اينكه بخوام چشمها رو شارپ نشون بدم اولا از لنزهاي خوب وبا كيفيت استفاده ميكنم ثانيا يك فوكوس درست.

بعد دوستان اون پست من جواب يكي از دوستان بود كه اصلا شرايطش فرق ميكرد.

موفق باشيد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

از همه عزيزان بي نهايت سپاسگزارم
    تو اين چند روزه كلي مطلب از شما ياد گرفتم و كلي هم پيشرفت كردم (مقايسه عكس هاي اوليه با امروز اينو رو ميگه )
    همه مشكلات داره حل ميشه و فقط ميمونه گزينه آخر يعني چگونگي عدم استفاده از فلش خود دوربين كه خيلي مهمه چون خسته شدم از بس دستم رو جلوي فلش دوربين گرفتم و از هر 3 عكس هم 2تا سياه ميشه و اخريش جواب ميده !!! ( دستم رو هم به اين دليل ميگيرم جلوي فلش كه روي چشم سوژه 3 منبع نور ديده نشه )
    ست فلش چتر من همانطوري كه در بالا هم اشاره كردم JTL 160 ژوله و كابل sync هم داره ولي روي دوربين من (5100 d ) جايي براي اتصال اين كابل وجود نداره !
    حالا به نظر شما ارزانترين و بهترين راهي كه من از فلش دوربين استفاده نكنم چيه و چي بخرم و چه ماركي كه كارم رو راه بندازه

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

یا رادیو فلاش بگیرید

یا تبدیل کفشک به سوکت کابل
    yusefreza و 7777 تشکر می‌کنند.
    .

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط yusefreza نمایش پست ها
    از همه عزيزان بي نهايت سپاسگزارم
    تو اين چند روزه كلي مطلب از شما ياد گرفتم و كلي هم پيشرفت كردم (مقايسه عكس هاي اوليه با امروز اينو رو ميگه )
    همه مشكلات داره حل ميشه و فقط ميمونه گزينه آخر يعني چگونگي عدم استفاده از فلش خود دوربين كه خيلي مهمه چون خسته شدم از بس دستم رو جلوي فلش دوربين گرفتم و از هر 3 عكس هم 2تا سياه ميشه و اخريش جواب ميده !!! ( دستم رو هم به اين دليل ميگيرم جلوي فلش كه روي چشم سوژه 3 منبع نور ديده نشه )
    ست فلش چتر من همانطوري كه در بالا هم اشاره كردم JTL 160 ژوله و كابل sync هم داره ولي روي دوربين من (5100 d ) جايي براي اتصال اين كابل وجود نداره !
    حالا به نظر شما ارزانترين و بهترين راهي كه من از فلش دوربين استفاده نكنم چيه و چي بخرم و چه ماركي كه كارم رو راه بندازه

وقتي شما از راديو فلاش استفاده كنيد ديگه نيازي به فلاش دوربينتان نيست.
    سرعت شاتر رو هم روي1/125 قرار دهيد اين فلاشها سرعت سينكشان بيشتر از اين بگير نگير داره.

موفق باشي
    yusefreza، Walkman و mojtaba79 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

سلام

از دوستان كسي هست كه در مورد اين فيلتر Expodisc اطلاعاتي داشته باشه.
    تا اونجاي كه من ميدونم براي تصحيح وايت بالانس استفاده ميشه.
    اما اينكه به چه صورت كارميكنه وآيا قابل دسترسي هست رو اگر كسي اطلاعاتي بده ممنون ميشم.

سپاس

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

وقتي شما از راديو فلاش استفاده كنيد ديگه نيازي به فلاش دوربينتان نيست.
    سرعت شاتر رو هم روي1/125 قرار دهيد اين فلاشها سرعت سينكشان بيشتر از اين بگير نگير داره.

موفق باشي
    ممنون ميشم يه ماركي رو برام معرفي كنيد كه با ست فلش من هماهنگ باشه و اذيتم نكنه