صفحه 238 از 735 نخستنخست ... 138 188 228 234 235 236 237 238 239 240 241 242 248 288 338 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,371 تا 2,380 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط RBN1363 نمایش پست ها
    دوستان نمیدونم ربطی داره به اینجا یا نه اما میخواستم بدونم شارژ اولیه این نیکون d7000 چقدره ؟ و اصلا چیزی به نام شارژ اولیه داریم یا نه ؟

ممنون

درود

همیشه گفته میشده که برای اولین بار 8 الی 10 ساعت بگذارید روی شارژ ..
    جدیدا هم عده ای با دلایل دیگری میگویند لازم نیست ، بهر حال این کاری است که فقط قرار است یک بار انجام دهید و ضرری هم ندارد.

اما در خصوص شارژهای بعدی هیچ گاه نگذارید شارژ باتری از 30 % کمتر گردد.
    هر زمان که بخواهید میتوانید بگذارید شارژ گردد حتی زمانی که شارژ باتری 50 یا 70 درصد باشد...
    اگر زود تر آنرا لازم داشتید میتوانید آنرا از روی شارژ بر دارید حتما لازم نیست بگذارید تا شارژ به 100% برسد

موفق باشید

انوش
    M. Beyrami، Farhad71، illidan و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

در دوربین Canon 500D وقتی از قفل نورسنجی استفاده میکنم بعد از چکاندن شاتر قفل نورسنجی از بین میره
    شرایط زیر رو فرض کنید : یک چشم انداز باز که میخواهید چند شات به صورت سراسرنما (پانورامیک) بگیرید
    نورسنجی رو در حالت نقطه ای تنظیم میکنید و بر اساس یک نقطه میانگین رنگی نورسنجی انجام میشود
    عکس اول ثبت میشود ... دوباره بدون جابجایی در کادر نورسنجی را در همان نقطه قفل میکنیم سپس کادر رو جابه جا کرده و عکس دوم را ثبت میکنیم ...
    اما بعد از جابجایی کادر پیدا کردن همان نقطه ای که نورسنجی رو انجام دادیم تقریبا محال است و در عکس سوم به بعد نورسنجی به هم میریزد و در همپوشانی کردن دچار اختلاف نور و رنگ میشویم ...

حالا سوال من اینجاست آیا راهی هست که بشود قفل نورسنجی رو تا فشاردادن مجدد کلیدی همچنان حتی بعد از چکاندن شاتر قفل نگه داشت ؟؟؟

اگر خیر پس برای یک همچین صحنه ای به اِزای هر شات سه شات به صورت HDR چه طور میتوان نورسنجی کرد که تمام ثبت ها با یک نورسنجی ثبت شوند ؟؟؟
    پیشاپیش سپاس
    illidan و peiman_h تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    در دوربین Canon 500D وقتی از قفل نورسنجی استفاده میکنم بعد از چکاندن شاتر قفل نورسنجی از بین میره
    شرایط زیر رو فرض کنید : یک چشم انداز باز که میخواهید چند شات به صورت سراسرنما (پانورامیک) بگیرید
    نورسنجی رو در حالت نقطه ای تنظیم میکنید و بر اساس یک نقطه میانگین رنگی نورسنجی انجام میشود
    عکس اول ثبت میشود ... دوباره بدون جابجایی در کادر نورسنجی را در همان نقطه قفل میکنیم سپس کادر رو جابه جا کرده و عکس دوم را ثبت میکنیم ...
    اما بعد از جابجایی کادر پیدا کردن همان نقطه ای که نورسنجی رو انجام دادیم تقریبا محال است و در عکس سوم به بعد نورسنجی به هم میریزد و در همپوشانی کردن دچار اختلاف نور و رنگ میشویم ...

حالا سوال من اینجاست آیا راهی هست که بشود قفل نورسنجی رو تا فشاردادن مجدد کلیدی همچنان حتی بعد از چکاندن شاتر قفل نگه داشت ؟؟؟

اگر خیر پس برای یک همچین صحنه ای به اِزای هر شات سه شات به صورت HDR چه طور میتوان نورسنجی کرد که تمام ثبت ها با یک نورسنجی ثبت شوند ؟؟؟
    پیشاپیش سپاس

چرا از حالت M استفاده نمیکنید؟

اگر خیلی به حالت AV یا TV عادت دارید تنظیمات نورسنجی خود را در شات اول در یکی از این حالات انجام دهید

سپس اعداد را به خاطر سپرده، بر روی حالت M بیایید و سرعت شاتر و اندازه دیافراگم را به دوربین وارد کنید.
    illidan، djmehdi_67، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    چرا از حالت M استفاده نمیکنید؟

اگر خیلی به حالت AV یا TV عادت دارید تنظیمات نورسنجی خود را در شات اول در یکی از این حالات انجام دهید

سپس اعداد را به خاطر سپرده، بر روی حالت M بیایید و سرعت شاتر و اندازه دیافراگم را به دوربین وارد کنید.
    ممنون جناب حسینیان راه حل خوبیه اما یه مشکلی هست ... در حالت M قفل نورسنجی کار نمیکنه ... حداقل اون ستاره روشن نمیشه ... نمیدونم مشکل از دوربین هست یا مدلشه ...
    چه جوری باید در M قفل نورسنجی کنم ؟؟؟

ضمنا انگلیسیم خوبه ولی دفترچه دوربین رو پیدا نکردم ... فعلا برای پیداکردنش جستجو نکردم در اینترنت ... فکر میکنید دفترچه میتونه کمکم کنه در این مورد خاص ؟؟؟؟
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

ممنون جناب حسینیان راه حل خوبیه اما یه مشکلی هست ... در حالت M قفل نورسنجی کار نمیکنه ... حداقل اون ستاره روشن نمیشه ... نمیدونم مشکل از دوربین هست یا مدلشه ...

ضمنا انگلیسیم خوبه ولی دفترچه دوربین رو پیدا نکردم ... فعلا برای پیداکردنش جستجو نکردم در اینترنت ... فکر میکنید دفترچه میتونه کمکم کنه در این مورد خاص ؟؟؟؟
    در مد M نورسنجی دست شماست! چه احتیاجی به قفل هست؟
    Navid7h، M. Beyrami، illidan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر آشنا masoudfk آواتار ها
    تشکر کرده
    1366

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود
    اما در خصوص شارژهای بعدی هیچ گاه نگذارید شارژ باتری از 30 % کمتر گردد.
    هر زمان که بخواهید میتوانید بگذارید شارژ گردد حتی زمانی که شارژ باتری 50 یا 70 درصد باشد...
    اگر زود تر آنرا لازم داشتید میتوانید آنرا از روی شارژ بر دارید حتما لازم نیست بگذارید تا شارژ به 100% برسد
    جناب انوش جسارتا میشه دلیل اش رو بفرمایید
    چون من شنیده بودم گاهی حتی باید شارژ (البته کلی، درمورد اکثر وسایل الکتریکی که با باطری لیتیوم کار میکنند) تا انتها مصرف کرد تا دوباره باطری از ابتدا شارژ شود، تا به افزایش عمر و کارکردش کمک بشه!

تشکر کرده
    7879

سلام دوباره جناب استیزی

بیاد این سئوال رو مطرح کنیم که

چرا به قفل نورسنجی نیاز داریم ؟!

چون وقتی دوربین در حالت AV و TV و P هست در مورد سرعت شاتر و اندازه دیافراگم تصمیم میگیرد. درسته ؟

و مثلا اگر شما بخواهید در جایی از صحنه زوم کنید و با استفاده از نورسنجی نقطه ای فقط آن قسمت را برای نورسنجی انتخاب کنید، وقتی به کادر اولیه برمیگردید دوباره دوربین مقدار شاتر یا دیاف را عوض میکند.

پس قفل نورسنجی در این جا به کار می آید.( در واقع به دوربین میگیم که بر مبنای این نقطه ای که من بهت میگم تصمیم بگیر، دیگه هم هیچ کاری نکن ! )

اما در حالت Manual یا M اصلا دوربین تصمیمی نمیگیرد که شما بخواهید قفلش کنید !

دفترچه را حتما بخوانید. همچنین مقالات سایت

شاد باشید.
    yaghoobi، M. Beyrami، illidan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

چرا تعدد نقاط فوکوس مزیت تلقی میشود؟
    منظورم این است که در حالت فوکوس نقطه ای میتوان روی نقطه ی مرکزی روی سوژه فوکوس کرد بعد کادر را تغییر داد و ماشه را چکاند
    کابرد های دیگری دارند که بنده بی اطلاعم؟
    ممنون میشم کمک کنید
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام دوباره جناب استیزی

بیاد این سئوال رو مطرح کنیم که

چرا به قفل نورسنجی نیاز داریم ؟!

چون وقتی دوربین در حالت AV و TV و P هست در مورد سرعت شاتر و اندازه دیافراگم تصمیم میگیرد. درسته ؟

و مثلا اگر شما بخواهید در جایی از صحنه زوم کنید و با استفاده از نورسنجی نقطه ای فقط آن قسمت را برای نورسنجی انتخاب کنید، وقتی به کادر اولیه برمیگردید دوباره دوربین مقدار شاتر یا دیاف را عوض میکند.

پس قفل نورسنجی در این جا به کار می آید.( در واقع به دوربین میگیم که بر مبنای این نقطه ای که من بهت میگم تصمیم بگیر، دیگه هم هیچ کاری نکن ! )

اما در حالت Manual یا M اصلا دوربین تصمیمی نمیگیرد که شما بخواهید قفلش کنید !

دفترچه را حتما بخوانید. همچنین مقالات سایت

شاد باشید.
    شدیدا سپاسگذارم جناب حسینیان ...
    من یک موردی رو اشتباه فرض کرده بودم که با توضیحات دقیق شما متوجه اشتباهم شدم ...
    شاید بد نباشه توضیح بدم شاید مثل من باز هم پیدا بشه ...

وقتی قصد داشتم از صحنه ای عکاسی کنم که نیمی آسمان آفتابی میانه روز بود و نیمی کوه و یا زمین من بدین ترتین عمل میکردم ... نورسنجی نقطه ای رو انتخاب و اون رو روی بخشی از آسمان که رنگ آبی داشت قفل میکردم ... به این ترتیب آسمان Over نمیشد و کاملا آبی و زیبا ثبت میشد ضمن اینکه در سایه ها هم جزئیات تا حدود زیادی روشن و واضح ثبت میشدند ...
    حالا من اینجا متوجه نبودم که با این کار دوربین یک سرعت شاتر مناسب با F ای که انتخاب میکردم انتخاب میکرد (یقینا در مورد Av باید می بودم) .. تصورم این بود که به صورت رایانه ای و پردازشی فقط با کنتراست و هایلایت های موجود در کادر یک عملیاتی انجام میداد ...
    افتاد ...
    سپاسگذارم ...
    تجهیزات

تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    چرا تعدد نقاط فوکوس مزیت تلقی میشود؟
    منظورم این است که در حالت فوکوس نقطه ای میتوان روی نقطه ی مرکزی روی سوژه فوکوس کرد بعد کادر را تغییر داد و ماشه را چکاند
    کابرد های دیگری دارند که بنده بی اطلاعم؟
    ممنون میشم کمک کنید

همیشه سوژه ها خیلی مودب، متین و آرام نیستند !

عکاسی از حیوانات، پرندگان، ورزشکاران ، ماشین، موتور و .... ( کل اتفاقاتی که در دو 100 متر میافته زیر 10 ثانیه است ! )

استفاده زا تکنیک Focus and Re Compose وقتی عمق میدان خیلی کم است عموما با خطا مواجه است. (f1.2 f1.4 f1.8 یا فواصل کانونی بلندتر )

شاد باشید.
    KHAKSAR، Amir Abdolpanah، M. Beyrami و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته