صفحه 445 از 735 نخستنخست ... 345 395 435 441 442 443 444 445 446 447 448 449 455 495 545 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,441 تا 4,450 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    دو نکته که در عکاسی شب بهش برخوردم:
    نکته اول در مورد interval در دوربینهای نیکون است. وقتی می خواستم هر 30 ثانیه یک عکس بگیرم و Interval را روی 31 ثانیه می گذاشتم درست عمل نمیکرد. اما روی 20 یا 25 ثانیه چنین مشکلی نداشتم. برام عجیب بود تا اینکه روی 15 ثانیه هم که گذاشتم همین مشکل پیش اومد! کلی گشتم تا فهمیدم ظاهرا در فول استاپها عدد دقیق بیشتر از چیزیه که در تنظیمات هست! یعنی مثلا اون 30 ثانیه در واقع 32 ثانیه است و اینتروال رو باید روی 33 ثانیه بگذارید! یعنی وقتی شما سرعت شاتر را روی 30 ثانیه بگذارید و تایم بگیرید بعد از 32 ثانیه بسته می شود نه 30 ثانیه! همینطور 15 ثانیه در واقع 16 ثانیه است! و احتمالا این داستان برای همه استاپها ادامه داره اما در اینتروال دیگه کمتر از 15 ثانیه این مشکل نیست به خاطر اینکه این اختلاف کمتر از 1 ثانیه است و مشکلی پیش نمیاد. یعنی احتمالا سرعت 1/60 ثانیه در واقع 1/62.5 ثانیه است.
    فکر می کنم مربوط به اندازه گیری یک استاپ نوری باشد که عدد واقعی کمی اختلاف دارد.
    مورد دوم این بود که وقتی در مد M، در شرایط نوری کاملا یکسان مثلا 100 تا عکس می گیرم اکسپوز عکسها به طور متناوب با هم فرق داره و حدود 0.2 استاپ کم یا زیاد میشه! اول فکر می کردم ایراد از دوربین باشه اما حدس می زنم ایراد مربوط به لنز باشد. در اینجا توضیح داده شده. این داستان وقتی می خواهید تایم لپس کار کنید کار رو خراب میکنه. اگر شب باشه و کاملا تاریک و عکس آندراکسپوز، این تغییر خودشو نشون نمیده اما اگر صحنه کمی روشن باشه معلوم میشه. خلاصه که خیلی بده! به ایرادات لنزها ارزون قیمت یا third party این قضیه را هم اضافه کنید.
    MAHosseini، M.Meghdari، M.Rahimizadeh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    مورد دوم این بود که وقتی در مد M، در شرایط نوری کاملا یکسان مثلا 100 تا عکس می گیرم اکسپوز عکسها به طور متناوب با هم فرق داره و حدود 0.2 استاپ کم یا زیاد میشه! حدس می زنم ایراد مربوط به لنز باشد.
    جناب حمزه ای ضمن سپاس از نکاتی که گفتین، من هم فکر میکنم مشکل از لنز باشه چون با 200 - 18 من رو 85 عکس تو عکاسی از راه شیری تست کردم همین مشکل داشت و از یکی از دوستانم لنز م م 50 هم گرفتم و تست کردم همین موضوع پیش اومد ( رو بدنه دی 7000 ) اول فکرمیکردم از فضایی هست که دارم عکاسی میکنم. برای همین رفتم یک فضای خیلی تاریک و هیچ نور اضافه بر سازمانی هم در محیط نبود ( که شما میفرمایین این تغییر خودشو نشون نمی ده ) ولی خوب بازم نتیجه همین مورد بود ولی خیلی ضعیف تر از محیط روشن تر.
    سپاس از مطلب مفیدتون
    Kholeno تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

سلام
    مورد دوم این بود که وقتی در مد M، در شرایط نوری کاملا یکسان مثلا 100 تا عکس می گیرم اکسپوز عکسها به طور متناوب با هم فرق داره و حدود 0.2 استاپ کم یا زیاد میشه! اول فکر می کردم ایراد از دوربین باشه اما حدس می زنم ایراد مربوط به لنز باشد. در اینجا توضیح داده شده. این داستان وقتی می خواهید تایم لپس کار کنید کار رو خراب میکنه. اگر شب باشه و کاملا تاریک و عکس آندراکسپوز، این تغییر خودشو نشون نمیده اما اگر صحنه کمی روشن باشه معلوم میشه. خلاصه که خیلی بده! به ایرادات لنزها ارزون قیمت یا third party این قضیه را هم اضافه کنید.
    نمیدونم دلیل این مورد رو کجا دیدم ولی دلیلش احتمالا این هست:
    مثلا ما لنز 50mm f/1.4 داریم زمانی که ما آپرچر f/4 رو انتخاب می کنیم ٬ تیغه های دیافراگرام همان موقع آپرچر را تنگ تر نمی کنند . بلکه زمانی که شاتر را می زنیم تغییر را اعمال می کنند. به همین دلیل هست که همیشه زمانی که به لنز نگاه می کنیم بازترین حالت آن را می بینیم. این موضوع که با هر بار زدن شاتر تیغه ها جابه جا شده و سپس به حالت قبل بر می گردند مشکل ایجاد می کند ٬ همان طور که شما هم گفتید در تایم لپس این مشکل بروز می کند چون بالاخره بعد باز و بسته شده دیافراگم در صدها شات پشت سر هم در بعضی از این شات ها تیغه ها کمی کمتر یا بیشتر بسته می شوند که این باعث تفاوت اکسپوژر بین شات ها خواهد شد.

در آن مقاله راه حل این موضوع قطع ارتباط الکترونیک لنز و بدنه ذکر شده بود٬ تا این عمل باز و بسته شدن تیغه ها رخ ندهد.
    بعد ست کردن لنز روی یک آپرچر خاص ٬ ارتباط را به هر نحوی (که بنده اطلاع ندارم) قطع می کنیم و لنز را به بدنه متصل می کنیم.
    Kholeno و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Alias_239 نمایش پست ها
    فایل پیوست 49397
    نقطه سیاه پیکسل مرده(پیکسلی که توانایی ظبط هیچ نوری را ندارد).
    نقطه قرمز پیکسل Stuck.پیکسلی که نور را دریافت می کند ولی به صورت اشتباه نمایش می دهد.

لینک مقاله

اول ببینید پیکسل های مشکل دار از کدام نوع هستند.اگر سیاه نباشند به راحتی قابل حل هستند.در هر صورت هیچ دلیلی نیست که این پیکسل ها بیشتر نشوند.
    به صورت نقطه زرد کم رنگ هست
    به مشکی هست نه قرمز

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    نمیدونم دلیل این مورد رو کجا دیدم ولی دلیلش احتمالا این هست:
    مثلا ما لنز 50mm f/1.4 داریم زمانی که ما آپرچر f/4 رو انتخاب می کنیم ٬ تیغه های دیافراگرام همان موقع آپرچر را تنگ تر نمی کنند . بلکه زمانی که شاتر را می زنیم تغییر را اعمال می کنند. به همین دلیل هست که همیشه زمانی که به لنز نگاه می کنیم بازترین حالت آن را می بینیم. این موضوع که با هر بار زدن شاتر تیغه ها جابه جا شده و سپس به حالت قبل بر می گردند مشکل ایجاد می کند ٬ همان طور که شما هم گفتید در تایم لپس این مشکل بروز می کند چون بالاخره بعد باز و بسته شده دیافراگم در صدها شات پشت سر هم در بعضی از این شات ها تیغه ها کمی کمتر یا بیشتر بسته می شوند که این باعث تفاوت اکسپوژر بین شات ها خواهد شد.

در آن مقاله راه حل این موضوع قطع ارتباط الکترونیک لنز و بدنه ذکر شده بود٬ تا این عمل باز و بسته شدن تیغه ها رخ ندهد.
    بعد ست کردن لنز روی یک آپرچر خاص ٬ ارتباط را به هر نحوی (که بنده اطلاع ندارم) قطع می کنیم و لنز را به بدنه متصل می کنیم.
    شاید اگر لنز در بازترین اپرچر هم باشد این مشکل بروز نکند. این را باید آزمایش کنم.
    Kane تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

شاید اگر لنز در بازترین اپرچر هم باشد این مشکل بروز نکند. این را باید آزمایش کنم.
    بله فکر خوبی است٬ فکر کنم در این صورت این مشکل بروز نکنه.

برای دیگر آپرچر ها هم به نظر من بعد از ست کردن آپرچر مورد نظر میشه با نگهداشتن اون دکمه مخصوص در حالی که دوربین روشن است کمی لنز را چرخاند که اتصال الکترونیک آن با دوربین قطع شود ٬ در آن صورت دیگر تیغه ها به حالت قبل بر نمی گردند (خودم همین الان امتحان کردم). اما خب این ریسک اتصالی و صدمه دیدن لنز یا بدنه با این روش ها همیشه هست به همین دلیل شاید خیلی عقلانی نباشد .
    ویرایش توسط Kane : Saturday 31 August 2013 در ساعت 22:37 دلیل: زیادی کتابی بود!
    Kholeno تشکر می‌کند.

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    به صورت نقطه زرد کم رنگ هست
    به مشکی هست نه قرمز
    این روش رو امتحان کنید.طبق این ویدیو.
    http://www.youtube.com/watch?v=WJBuGhMnvFo
    برای دوربین شخصی خودم و یکی از اعضای انجمن مشکل مشابه رو حل کرده.
    حسینی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

سلام دوستان
    من میخوام یه آتلیه رو برای مدت 1 ساعت اجاره کنم اونجا عکس بگیرم منتها مشکل اینجاست صاحب آتلیه فلاش قدیمی Broncolor داره که به گفته خودش از 20 30 سال پیش خریده و عوض نکرده
    اگه تریگر این فلاش رو وصل کنم به دوربینم به خاطر قدیمی بودنش ، دوربینم آسیب نمی بینه ؟

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام یه آتلیه رو برای مدت 1 ساعت اجاره کنم اونجا عکس بگیرم منتها مشکل اینجاست صاحب آتلیه فلاش قدیمی Broncolor داره که به گفته خودش از 20 30 سال پیش خریده و عوض نکرده
    اگه تریگر این فلاش رو وصل کنم به دوربینم به خاطر قدیمی بودنش ، دوربینم آسیب نمی بینه ؟
    مگه خودش از همین تریگر استفاده نمیکنه!؟
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

بله اما در کل می پرسم احتمال داره دوربین آسیب ببینه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    مگه خودش از همین تریگر استفاده نمیکنه!؟