صفحه 444 از 735 نخستنخست ... 344 394 434 440 441 442 443 444 445 446 447 448 454 494 544 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,431 تا 4,440 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    سلام

عمق میدان به دلیل کوچک بودن سنسور در دوربین های گوشی های موبایل بسیار زیاد هست
    به همین دلیل ، چیزی حدود 99% از گوشی های موبایل بازار دیافراگم ثابت دارند.

که در نتیجه:

-بودجه کمتری صرف ساختن موارد مکانیکی و ریزبینانه میشود
    -وقت کمتری جهت تولید مصرف میشود
    -سرعت استفاده بالا میرود
    -و دوام نیز بالاتر هست

در عوض این وقت صرف تغییر در سیستم اتوفوکوس و برنامه ریزی برای
    نورسنجی صرف میشود که عاقلانه تر هست.

گرچه گوشی هایی که سنسور بزرگتری دارند و تخصصی تر به عکاسی میپردازند
    دیافراگم متغیر دارند ، مانند Galaxy Camera و Galaxy S4 Zoom.
    ضمن تشكر از توضيحاتتون، منبعي رو سراغ داريد كه گوشي هاي مجهز به دوربين با ديافراگم متغير رو ليست كرده باشه؟ يا اگه تعداد اين نوع گوشي ها خيلي محدوده، ميشه همه رو نام ببريد؟ مرسي

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

البته Galaxy Camera و Galaxy S4 Zoom رو خیلی نمیشه گوشی هوشمند به حساب آورد ٬ چون کلا از فرم گوشی خارج شده اند مخصوصا قسمت لنزشون که بدجوری بیرون زده و اصلا در جیب جا نمیشه ! میشه گفت دوربین هایی هستند که قابلیت های یک گوشی هوشمند رو هم دارند. بر عکس اون رو نوکیا انجام داده یعنی هم لومیا 1020 و هم 808 گوشی هوشمند با دوربین قدرتمند ی هستند جالبه سنسور lumia 1020 و 808 از سنسور Galaxy Camera و Galaxy S4 Zoom بزرگتر هست!
    MohammadH و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    ضمن تشكر از توضيحاتتون، منبعي رو سراغ داريد كه گوشي هاي مجهز به دوربين با ديافراگم متغير رو ليست كرده باشه؟ يا اگه تعداد اين نوع گوشي ها خيلي محدوده، ميشه همه رو نام ببريد؟ مرسي
    متاسفانه منبع کلی پیدا نکردم.
    ولی اگر این مورد براتون اهمیت داره فکر کنم با گشتن طولانی مدت ممکنه کسی لیست کرده باشه.
    منتهی با کلمات کلیدی حساس جستجو کنید.
    به طور مثال Mobile phones Variable/Adjustable aperture

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    البته Galaxy Camera و Galaxy S4 Zoom رو خیلی نمیشه گوشی هوشمند به حساب آورد ٬ چون کلا از فرم گوشی خارج شده اند مخصوصا قسمت لنزشون که بدجوری بیرون زده و اصلا در جیب جا نمیشه ! میشه گفت دوربین هایی هستند که قابلیت های یک گوشی هوشمند رو هم دارند. بر عکس اون رو نوکیا انجام داده یعنی هم لومیا 1020 و هم 808 گوشی هوشمند با دوربین قدرتمند ی هستند جالبه سنسور lumia 1020 و 808 از سنسور Galaxy Camera و Galaxy S4 Zoom بزرگتر هست!
    موافقم ، در یک هفته ای که سعی کردم از این گوشی که برای یکی از دوستانم خریده بودیم استفاده کنم
    بزرگترین مشکل سایز و بزرگیش هست.
    یه مورد جالب هم هست.
    یکی دیگه از دوستان من از 808 نوکیا استفاده میکنه ، از جایی که اگر یک عکاس بقصد خرید Galaxy Camera یا 808 رو داشته باشه انتظار تنظیمات دستی مناسبی داره
    Nokia 808 خروجی با کیفیت و با جزئیاتی رو دارد ولی امان از کارایی و تنظیمات مناسب.
    برای من کارایی ، امکانات و تنظیمات مشابه به دوربین هایی که حالت Manual دارند اهمیت بیشتری تا خروجی آنها دارد(چون مسلما خروجی با همین موارد کنترل میشود)
    برای همین S4 Zoom رو از این لحاظ انتخاب بهتری میدونم.
    و در کل قادر بودم عکسهای رضایت بخش تری با S4 Zoom ثبت کنم در مقایسه با 808 نوکیا.
    Ali M.Rezaei و Kane تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    موافقم ، در یک هفته ای که سعی کردم از این گوشی که برای یکی از دوستانم خریده بودیم استفاده کنم
    بزرگترین مشکل سایز و بزرگیش هست.
    یه مورد جالب هم هست.
    یکی دیگه از دوستان من از 808 نوکیا استفاده میکنه ، از جایی که اگر یک عکاس بقصد خرید Galaxy Camera یا 808 رو داشته باشه انتظار تنظیمات دستی مناسبی داره
    Nokia 808 خروجی با کیفیت و با جزئیاتی رو دارد ولی امان از کارایی و تنظیمات مناسب.
    برای من کارایی ، امکانات و تنظیمات مشابه به دوربین هایی که حالت Manual دارند اهمیت بیشتری تا خروجی آنها دارد(چون مسلما خروجی با همین موارد کنترل میشود)
    برای همین S4 Zoom رو از این لحاظ انتخاب بهتری میدونم.
    و در کل قادر بودم عکسهای رضایت بخش تری با S4 Zoom ثبت کنم در مقایسه با 808 نوکیا.
    بله . مطمئنا تنظیمات زوم نسبت به ۸۰۸ پیشرفته تر هست و زوم اوپتیکال هم داره که خیلی خوبه. فقط همین موضوع که آرگونومی بدی داره و بزرگه مشکل زاست . همین جور که گفتم بیشتر دوربین هست تا گوشی!
    لومیا ۱۰۲۰ دارای یک برنامه به نام pro camera هست که تنظیمات دستی خوبی داره حالا دقیقا نمی دونم تا چه حد پیشرفته هست ولی فکر کنم برنامه خوبی باشه .با این برنامه حتی میشه دستی هم فوکوس کرد (البته منظور از دستی ٬ تغییر فوکوس به صورت نرم افزاری هست).
    D.Daneshmand تشکر می‌کند.

كاربر جديد N1120 آواتار ها
    تشکر کرده
    2

سلام به همه...
    یه سوال داشتم امیدوارم دوستان کمکم کنن....
    من علاقه مند به عکاسی هستم و اول راهم...اما نمیدونم برای وارد شدن به این حرفه تحصیلات دانشگاهی داشته باشم و عکاسی بخونم یا برم کلاس آموزشگاه ها؟.....
    لطفا راهنماییم کنید،ممنون

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط N1120 نمایش پست ها
    سلام به همه...
    من علاقه مند به عکاسی هستم و اول راهم...اما نمیدونم برای وارد شدن به این حرفه تحصیلات دانشگاهی داشته باشم و عکاسی بخونم یا برم کلاس آموزشگاه ها؟.....
    سلام
    منظورتون از وارد شدن به این حرفه اینه که میخواید به عکاسی به عنوان شغل آینده نگاه کنید و به عنوان منبع درآمد هم ازش استفاده کنید یا اینکه صرفا به خاطر علاقه تون به دنبال پیشرفت در عکاسی هستین؟
    N1120 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط N1120 نمایش پست ها
    سلام به همه...
    برای وارد شدن به اين رشته شما فقط نياز داريد يک دوربين بخريد

برای بالا بردن اطلاعاتتون از همين فروم و کلاس های آموزشيش و منابع آنلاين ميتونيد استفاده کنيد
    کلان کارهای هنری کسی به مدرک شما اهميت نميده مهم اينه کارتون خوب باشه
    من رشته دانشگاهی هنر رو نميدونم در چه سطحه اما کلاً سطح اکثر رشته های دانشگاهی خيلی پايينتر از اون چيزيه که شما بيرون ياد ميگيری
    طرف 4 سال برنامه نويسی ميخونه اما اندازه يک نفر که 2 دوره کلاس تخصصی بيرون رفته برنامه نويسی ياد نميگيره
    (البته من به کلاس های آزاد هم علاقه ندارم چون طوری طراحی شده که شما رو تا مدت ها به کلاس وابسته نگه داره مثل کلاس های زبان که طرف 6 سال ميره کلاس ترم 60 ابی و قرمز و سبزه باز هم يک ايليتس رو نميتونه بالا 6 بگيره)

نظر شخصی من اينه:
    يک دوربين بگيريد
    يک کلاس مبتدی مثل کلاس های سايت رو طی کنيد که با اصول اوليه آشنا بشيد
    راه که افتاديد ديگه خودتون کتاب ها و مقاله های مختلف رو بخونيد و ويدو های آموزشی رو ببينيد و اگر مشکل داشتيد از حرفه اي ها بپرسيد و بجای کلاس رفتن فقط تمرين کنيد
    amparisay، Gandolf و N1120 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

علت پیکسل سوخته چی هست؟
    من حس میکنم 1نقطه روی اخرین زوم دوربین بر روی عکس ها هست
    ایا بیشتر میشه؟
    چطور میتونم مطمن بشم که پیکسل سوخته هست؟

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    علت پیکسل سوخته چی هست؟
    ایا بیشتر میشه؟
    احسان جان سری به این تاپیک بزن خصوصا پست 4. بازم سوالی بود دوستان مطمئنن بی جواب نمیذارن.
    درود
    ehsaniran تشکر می‌کند.

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    علت پیکسل سوخته چی هست؟
    ایا بیشتر میشه؟
    650x400xDead-vs-stuck-pixel.jpg
    نقطه سیاه پیکسل مرده(پیکسلی که توانایی ظبط هیچ نوری را ندارد).
    نقطه قرمز پیکسل Stuck.پیکسلی که نور را دریافت می کند ولی به صورت اشتباه نمایش می دهد.

A dead pixel is a permanently damaged pixel that does not receive any power, which often results in a black spot on the camera LCD.
    stuck pixels always receive power, which results in a colored pixel that shows up in the same spot on the camera LCD or on the sensor/images.
    hot pixels only show up when the camera sensor gets hot during long exposures or when the ISO is cranked up above 400-800.

لینک مقاله

اول ببینید پیکسل های مشکل دار از کدام نوع هستند.اگر سیاه نباشند به راحتی قابل حل هستند.در هر صورت هیچ دلیلی نیست که این پیکسل ها بیشتر نشوند.
    Marefat و ehsaniran تشکر می‌کنند.
    حسینی