صفحه 488 از 735 نخستنخست ... 388 438 478 484 485 486 487 488 489 490 491 492 498 538 588 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,871 تا 4,880 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    45

با سلام
    من یک سوال راجع به عدد راهنما در فلاشهای اکسترنال (آتلیه ای) دارم و اون اینه که وقتی عدد راهنما را بر فاصله تقسیم میکنیم تا اندازه دیافراگم بدست آید ، این فاصله ، فاصله ی فلاش تا سوژه هست یا فاصله دوربین تا سوژه ؟ در واقع اگر اندازه دوربین تا سوژه باشد پس فاصله فلاش تا سوژه چقدر باید باشه ؟ و اگر اندازه فلاش تا سوژه باشد ، آیا باید فاصله دوربین تا سوژه نیز همان فاصله فلاش تا سوژه باشد؟
    ممنون از راهنمایی تان

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط kshahroudi نمایش پست ها
    با سلام
    من یک سوال راجع به عدد راهنما در فلاشهای اکسترنال (آتلیه ای) دارم و اون اینه که وقتی عدد راهنما را بر فاصله تقسیم میکنیم تا اندازه دیافراگم بدست آید ، این فاصله ، فاصله ی فلاش تا سوژه هست یا فاصله دوربین تا سوژه ؟ در واقع اگر اندازه دوربین تا سوژه باشد پس فاصله فلاش تا سوژه چقدر باید باشه ؟ و اگر اندازه فلاش تا سوژه باشد ، آیا باید فاصله دوربین تا سوژه نیز همان فاصله فلاش تا سوژه باشد؟
    ممنون از راهنمایی تان
    Guide Number ها به فاصلهء سوژه تا فلش ارتباط پیدا میکنند.
    در متد دیگری که موسوم به فلاشمتری است هم فاصلهء سوژه تا فلش تعیین کننده است و نه دوربین تا سوژه.
    عموماً برای حصول به نورسنجی صحیح، در شرایط استودیوئی و با فلاشهای استودیوئی، اعدادی که از فلاشمتر بدست میاید، بارها قابل اعتماد تر از فرمول GN و نتیجهء حاصله مطمئن تر است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    111

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در حالتی که لنز روی اتوفوکوس است، تا فوکوس انجام نشده باشد دوربین عکس نمی گیرد. گاهی به دلایلی فوکوس دیر انجام می شود (کند بودن لنز، نور کم، کنترایت کم در محل فوکوس و نظایر آن) نتیجتاً دوربین دیر عکس می گیرد.گاهی هم اصلاً دوربین قادر به فوکوس کردن نیست (فاصله دوربین تا سوژه کمتر از حداقل فاصله فوکوس لنز است، نور کافی نیست، سوزه فاقد کنتراست است) نتیجتاً دوربین اصلاً نمی تواند عکس بگیرد.
    ممنون از پاسختون.
    ولی در حالت فوکوس دستی هم این مشکل وجود داره. لنز هم لنز کیت 55-18 هست. و در شرایط نوری مختلف هم امتحان کردم. از لحاظ فاصله هم فرقی نمیکنه بعضی وقتا در فاصله های دور هم همین مشکل هست. به نظرتون مقدار اف و شاتر تأثیری داره؟ یعنی ممکنه دوربین در تنظیمات خاصی قادر به عکس نباشه؟ البته من رو مودهای مختلف و با تنظیمات مختلف امتحان کردم. بعضی وقتا میگیره و بعضی وقتا نه و این به صورتی نیست که به یه قاعده کلی برسم، بلکه اتفاقیه. در ضمن اگه تنظیمات دوربین رو ریست کنم چه چیزی در دوربین تغییر میکنه؟
    با تشکر

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolhosein نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    ولی در حالت فوکوس دستی هم این مشکل وجود داره. لنز هم لنز کیت 55-18 هست. و در شرایط نوری مختلف هم امتحان کردم. از لحاظ فاصله هم فرقی نمیکنه بعضی وقتا در فاصله های دور هم همین مشکل هست. به نظرتون مقدار اف و شاتر تأثیری داره؟ یعنی ممکنه دوربین در تنظیمات خاصی قادر به عکس نباشه؟ البته من رو مودهای مختلف و با تنظیمات مختلف امتحان کردم. بعضی وقتا میگیره و بعضی وقتا نه و این به صورتی نیست که به یه قاعده کلی برسم، بلکه اتفاقیه. در ضمن اگه تنظیمات دوربین رو ریست کنم چه چیزی در دوربین تغییر میکنه؟
    با تشکر
    آيا گزينه قفل آينه را فعال نكرده ايد؟ اگر اين كار را كرده باشيد با فشردن دكمه شاتر آينه بالا مي رود ولي عكس گرفته نمي شود با دوباره فشردن دكمه شاتر، شاتر باز و بسته شده و عكس ثبت مي شود. تنظيمات دوربين را به نظرم ريست كنيد.
    ريست كردن تنظيمات دوربين مشكلي ايجاد نمي كند، فقط تغييراتي كه خودتان در تنظيمات داده ايد را به حالت اول بر مي گرداند. (مهمترين آن به نظرم ثبت عكس با فرمت RAW است كه در حالت پيش فرض دوربين، عكس به صورت JPG ثبت مي شود و RAW ثبت نمي شود.
    ارادت
    Marefat و abdolhosein تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolhosein نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز.
    ایا نشانگر فوکوس چشمک می زند یا اعداد مربوط به دیافراگم و شاتر؟
    abdolhosein تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

این سئوال ربطی به این تاپیک داره یا نه، قضاوت با دوستان:
    برای شرکت در مسابقاتی که مستلزم عکاسی از سطح شهر هست آیا می بایست مجوز گرفت؟ مثلا" بمناسبت 22 بهمن یکی از سازمانها مسابفه گذاشته برای عکاسی از تظاهرات. مشکل ساز نیست از اینگونه تجمعات سیاسی عکاسی کردن؟ البته منظورم با دوربین های دی اس ال آره. با موبایل و کامپکت که همه عکس می گیرند...
    یا علی

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    این سئوال ربطی به این تاپیک داره یا نه، قضاوت با دوستان:
    برای شرکت در مسابقاتی که مستلزم عکاسی از سطح شهر هست آیا می بایست مجوز گرفت؟ مثلا" بمناسبت 22 بهمن یکی از سازمانها مسابفه گذاشته برای عکاسی از تظاهرات. مشکل ساز نیست از اینگونه تجمعات سیاسی عکاسی کردن؟ البته منظورم با دوربین های دی اس ال آره. با موبایل و کامپکت که همه عکس می گیرند...
    یا علی
    محمد جان من خودم تا حالا به مشکلی برنخوردم ولی تو ایران مواردی از این قبیل حساب کتاب نداره , البته 22 بهمن بخاطر اینکه جشن ملیه زیاد کاری باهات ندارن . ( بهتره برای عکاسی به سمت غرب میدون آزادی برید , هم اینکه نسبتا خلوت تره و هم فضای بهتری داره )
    M.smaelnedjad تشکر می‌کند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    محمد جان من خودم تا حالا به مشکلی برنخوردم ولی تو ایران مواردی از این قبیل حساب کتاب نداره , البته 22 بهمن بخاطر اینکه جشن ملیه زیاد کاری باهات ندارن . ( بهتره برای عکاسی به سمت غرب میدون آزادی برید , هم اینکه نسبتا خلوت تره و هم فضای بهتری داره )
    همین دیگه... آدم از اینش می ترسه! کمترین حالت گرفتاریش اینه با دوربینت برا همیشه حداحافظی کنی... تصورش هم دردناکه!!!!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    همین دیگه... آدم از اینش می ترسه! کمترین حالت گرفتاریش اینه با دوربینت برا همیشه حداحافظی کنی... تصورش هم دردناکه!!!!
    این کارو انجام ندید بنده یک سری اوایل کارم توی پاسگاه نعمت آباد یکی از محله ها پایین تر چهار یافت آباد مشغول عکاسی از چرخی های لبو فروش و جگر فروش بودم یهو دیدم ریختن تو سرم نکنه اون بغل پایگاه سپاه بود دوربینم رو بازرسی کردن رم و دوربین رو بعد یک هفته با آشنا و .... دراوردم تازه کلی دوربین رو هم خط وخش انداخته بودن داشتن دوربین رو ازم میگرفتن که بهم ندن!!!.اینجا ایرانه حساب کتاب نداره فرهنگ عکاسی جا نیفته اینکارو نکنید خصوصا عکاسی از سطح شهر که یکی از مشکلات مهمش اینه یکی دیگه دزدهایی هست که همیشه در کمین هستن و یکی دیگه هم که یکی از دوستان رو دیدم که در بخش مربوطه نوشته بودن که در هنگام عکاسی یهو یکی بهم ایراد گرفت که من با زن و بچم اینجا نشستم و شما از ما عکس گرفتی و داشت دعوا می شد!!!
    BRAD تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    928

اگه منظورتان از دزدها خفت گیرها هستن که البته همه جا هستن. خدا نکنه گیر اینا بیفتیم ... تو کوه، دشت، بیابان و...