صفحه 478 از 735 نخستنخست ... 378 428 468 474 475 476 477 478 479 480 481 482 488 528 578 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,771 تا 4,780 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    در انتهای این صفحه گفته شده که با دوبین 70d در ایزوی 100 میشه عکسارو با شارپنس و رنگ عالی در اندازه 100*75 چاپ کرد , سوالم اینه چطور بدون در نظر گرفتن لنزی خاص میشه چنین چیزی رو عنوان کرد ؟

چرا نشود؟
    من الان یک عکس چاپ شده 100×70 روی دیوارم دارم کراپی از خروجی 7دی می باشد (حداکثر 13 تا 14 مگاپیکسل باید باشد)و جزئیات و دیتیل کافی هم دارد.عکسهای 40دی که 10 مگاپیکسلی و دی 700 12 مگاپیکسلی را هم در همین ابعاد چاپ کردم و مشکلی از بابت دیتیل وجود نداشت.

اگر عکس درست گرفته و ویرایش شده باشد در این سایزها مشکلی نخواهد داشت.
    Amin Zarif، lamagra، morteza khademy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

در انتهای این صفحه گفته شده که با دوبین 70d در ایزوی 100 میشه عکسارو با شارپنس و رنگ عالی در اندازه 100*75 چاپ کرد , سوالم اینه چطور بدون در نظر گرفتن لنزی خاص میشه چنین چیزی رو عنوان کرد ؟
    سلام
    حداکثر سایز قابل چاپ یک عکس بر اساس رزولوشن (مگاپیکسل) عکس و فاصله ای که بیننده ،موقع تماشا از عکس چاپ شده دارد محاسبه می شود. اگر عکسی با مگاپیکسل پائین را با سایز بزرگ چاپ کنیم، ابعاد هر یک از پیکسل ها بیش از اندازه بزرگ شده و با چشم دیده می شوند و اختلاف رنگی بین پیکسل ها هم محسوس خواهد بود. همچنین اگر عکسی را از فاصله بسیار نزدیک نگاه کنیم.
    نرم افزارهائی وجود دارد که بنا بر مگاپیکسل و فاصله بیننده، حداکثر سایز قابل چاپ را محاسبه می کند.
    ارادتمند
    farshad.s و armin1374 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    چرا نشود؟
    من الان یک عکس چاپ شده 100×70 روی دیوارم دارم کراپی از خروجی 7دی می باشد (حداکثر 13 تا 14 مگاپیکسل باید باشد)و جزئیات و دیتیل کافی هم دارد.عکسهای 40دی که 10 مگاپیکسلی و دی 700 12 مگاپیکسلی را هم در همین ابعاد چاپ کردم و مشکلی از بابت دیتیل وجود نداشت.

اگر عکس درست گرفته و ویرایش شده باشد در این سایزها مشکلی نخواهد داشت.
    درود بر شما

البته فرمایشات جناب اقای مبین علی صحیح است ولی فکر میکنم لنز هم بی تاثیر نباشد و خروجی یک لنز بی کیفیت و متفرقه بر روی یک بدنه خیلی خوب هم نتواند نتیجه مناسبی برای چاپ در این ابعاد ارائه دهد.

تصور من این است که جناب مبین علی خروجی با لنزهای معمول و نسبتا خوب را میفرمایند...

موفق باشید

----------------------------

ویرایش بعد از پست جناب چگینی:

درود بر شما جناب چگینی عزیز

لنزهای خیلی بی کیفیت که تصویر را فقط در مرکز با کیفیت مورد قبول ارائه میدهند و در اطراف هم شارپنس کمتری دارند و هم تداخلات رنگی فکر میکنم نمیشود به صراحت گفت که این قاعده در موردشان صدق میکند.البته منظورم لنزهای خیلی بد و قدیمی میباشد.
    Dariush Chegini و armin1374 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

البته فرمایشات جناب اقای مبین علی صحیح است ولی فکر میکنم لنز هم بی تاثیر نباشد و خروجی یک لنز بی کیفیت و متفرقه بر روی یک بدنه خیلی خوب هم نتواند نتیجه مناسبی برای چاپ در این ابعاد ارائه دهد.

تصور من این است که جناب مبین علی خروجی با لنزهای معمول و نسبتا خوب را میفرمایند...

موفق باشید
    سلام
    طبیعتاً اگر عکسی فاقد کیفیت لازم باشد با چاپ کردن، کیفیت آن افزایش نمی یابد. حداکثر سایز قابل چاپ، نشانگر ابعادی است که اگر عکس با آن اندازه چاپ شود کیفیت آن کاهش نمی یابد.
    farshad.s و armin1374 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

لطفا پست پاک بشه
    تا پست دادم دوستان اشاره کردن و جواب دادن.
    عذرخواه از مدیران محترم فروم

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

تشکر از همه دوستان , قطعا مگاپیکسل بالاتر امکان چاپ در ابعاد بزرگتری رو فراهم میکنه اما منظورم این بود که لنز در خروجی عکس برای چاپ تاثیری نداره ؟ یعنی عکسی که با دوربین 70d با لنز 18-135 گرفته شده در چاپ , تفاوتی با عکس گرفته شده با لنز 24-105 نداره ؟
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

تشکر کرده
    20782

تشکر از همه دوستان , قطعا مگاپیکسل بالاتر امکان چاپ در ابعاد بزرگتری رو فراهم میکنه اما منظورم این بود که لنز در خروجی عکس برای چاپ تاثیری نداره ؟ یعنی عکسی که با دوربین 70d با لنز 18-135 گرفته شده در چاپ , تفاوتی با عکس گرفته شده با لنز 24-105 نداره ؟
    سلام
    قطعاً بیشترین تاثیر در شارپنس عکس را لنز دارد ولی این امر ربطی به ابعاد قابل چاپ عکس ندارد. (مگر اینکه بگوئیم اگر عکسی با کیفیت نامناسب داریم بهتر است آن را در ابعاد بزرگ چاپ نکنیم تا اشکالات آن کمتر دیده شود)
    ارادتمند

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    ببخشید خودمو قاطی این موضوع میکنم اما فکر نکنم چیز سختی باشه که اینقد نظر های متفاوت و بحث های گوناگون برای این موضوع بشه
    اندازه تصویری که میخواین چاپ کنین ربط مستقیم به مگاپیکسل داره
    حالا این مگاپیکسل در دوربین کامپکت باشه یا در یه دوربین فول فریم
    سایز چاپ یه دوربین کامپکت 20مگاپیکسلی دقیقا برابر با یه فول فریم 20مگاپیکسلی هستشس و هیچ تفاوتی با هم ندارن
    اما در مورد کیفیت متفاوت هستن و هم بیشترین تاثیر رو لنز داره و بعدش بادی
    اوعجاج و شارپنس و .......همه مربوط به لنز دوربین هستش که اینا به کیفیت عکس برمیگرده و نه به اندازه عکس که مثلا یه عکس 20 مگاپیکسلی با کیفت تر از یه عکس 10 مگاپیکسلی میتونه باشه..این درست نیستش.
    شما با یه لنز اروزن قیمت هم میتونین همون سایز چاپ رو داشته باشین و با لنز چند ملیون تومانی هم همون اندازه چاپ رو دارین
    سنسور دوربین هم در اندازه عکس بغیر از مگاپیکسلی که در اون هستش در بقیه موارد به سایز عکس ربطی نداره و باز در کیفیت عکس تاثیر گذار هستش
    اما در کیفیت عکس 75درصد کارها به عهده لنز هستش
    شما میتونین با یه عکس 20 مگاپیکسلی رو با یه دوربین کامپکت یا کراپ دار با یه لنز معمولی در همون سایز 20 مگاپیکسل به شکلی داشته باشین که هردوتا پر از اشکال(نویز..اوعجاج..شارپ نبودن و....)باشین و با همون مگاپیکسل و یه دوربین و لنز عالی دقیقا در همون سایز یه عکس فوق العاده و بی عیب و نقص داشته باشین
    پیچیده کردن این موضوع فکر نکنم کار درستی باشه چون آماتور ها دوچار سردرگمی میشن
    در هر صورت اصل قضیه این هستش و بقیه مسایل خودش بحث جداگانه ای داره

موفق و پایدار باشید
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز همونطور که جناب چگینی هم فرمودند تاثیر لنز بسیار زیاد هست. می دونید که لنز ها فاکتوری به نام رزولوشون یا همون شارپنس دارند و هر چقدر این عدد بالا باشه عکستون شارپتر هست و در نتیجه کیفیت اون بالاتر هست همچنین یک لنز خوب باید نور حامل رنگها رو به خوبی و به صورت طبیعی و واقعا انچه که هستند و بدون هیچ کم و کاستی به سنسور دوربین انتقال بده، حداقل بودن خطاهای اپتیکی هم جای خود. همه این عوامل باعث می شوند که عکستون کیفیت بالا داشته باشه و برای چاپ در ابعاد بزرگتر مشکلی نداشته باشید

نکته مهم اینجاست که شما اگه یک دوربین مثلا 16 مگا پیکسلی داشته باشید حداکثر می تونید تا یه ابعادی مثلا 100*70 چاپ بزرگ داشته باشید. اما این چاپ 100* 70 برای عکسی که با لنز خوب گرفته شده با عکسی که با لنز متوسط گرفته شده با هم فرق دارند و تفاوتشون در موردهای بالا هست که عرض کردم.
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

دروود
    وقتتون به خیر
    دوستان کسی ارشیو کاملی برای دانلود مجموعه عکس های خبری و فتوژورنالیسم سراغ داره؟
    ممنون میشم اطلاع بدید:)
    سپاسگزارم