صفحه 538 از 735 نخستنخست ... 38 438 488 528 534 535 536 537 538 539 540 541 542 548 588 638 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,371 تا 5,380 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627
    msh2200، Nima Sadigh، کوروش و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    روز شما بخیر دوستان

پرسشی از خدمت شما داشتم. سپاسگذار خواهم بود اگر پاسخ بدید.
    بنده نیکون دی 3200 دارم. از قابلیت این دوربین 4 فریم عکس در ثانیه هست. وقتی حالت عکاسی پیاپی انتخاب میشه متاسفانه 4 فریم در ثانیه که انداخته نمیشه هیچ. هر دو ثانیه یک عکس هم کرفته نمیشه.

ایراد از چی میتونی باشه؟

ایا ممکنه مشکل از رم باشه؟
    چون رمی که روی این دوربین هست با اینکه کلاس 10 اما سرعت زیادی نداره.
    میتونه ایراد از رم باشه یا مشکلی دیگه هست؟
    ارتباطی به سرعت مموری ندارد. قبل از انتقال عکس به مموری، عکس ها روی بافر خود دوربین ذخیره می شود و بعد به مموری منتقل می شود پس: اگز اول سرعت عکاسی پیاپی بالاست و بعد کم می شود، دلیل آن سرعت کم مموری است زیرا بافر پر شده و فرصت نکرده تا همه عکس ها را به مموری منتقل کند ولی اگر از ابتدا سرعت عکاسی پیاپی کم است، مشکل از چیز دیگری است و ارتباطی به سرعت مموری ندارد.
    msh2200، ata_m3، siosha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    سرعت ها رو باز امشب تست میکنم.
    ایا رم میتونی تاثیر زیادی در سرعت عکاسی داشته باشه؟
    چون دیدم رم های مخصوص عکاسی با رم های دیگه متفاوت و گران تر هستن.
    واقعا موثره یا تنها یک مساله تبلیغاتیه؟

همانطور که جناب چگینی می فرمایند برای بار اول که عکاسی می کنید و بافر دوربین تحت تاثیر قرار نگرفته نه!
    ولی اگر تعداد شات های شما افزایش پیدا کنه، برای جلوگیری از Over Flow شدن بافر، این وقفه ایجاد خواهد شد!

در مورد سرعت رم شک نداشته باشید بی تاثیر نیست بخصوص زمانی که بیشتر از 4 فریم عکس گرفته می شود!
    زمانی که سرعت رم برای نوشتن اطلاعات بالا باشه، اطلاعات بافر شده سریع تر به رم منتقل شده و در نتیجه بافر سریعتر آماده فعالیت مجدد می گردد.
    ولی اگر سرعت نوشتن رم به اندازه ای نباشد که باعث تخلیه سریع بافر شود، در نتیجه سرعت عکاسی شما هم افت کرده و چه بسا وقفه های زیادی برای ثبت تصویر ایجاد شود!
    بخصوص زمانی که شما عکس ها را بصورت خام هم ذخیره می کنید بدلیل افزایش حجم فایل ها این اتفاق فاحش تر خواهد بود!

یک خواهش هم ازتون داشتم!
    می شه لطفا در مود Live View هم یک بار امتحان کنید ببینید تاثیری در سرعت عکاسی پی در پی ایجاد می شود یا نه؟
    ata_m3 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

سلام دوستان.
    من همه ی عکاسمو با فرمت RAW=NEF می گیرم و بعد با DNG converter به DNG تبدیل می کنم. حجم اولیه نشون داده شده چیزی در حدود 15 تا 20 مگ هستش اما وقتی توی فوتوشاپ باز میشه به 92 مگ افزایش پیدا می کنه توی 16 بیت.
    حالا سؤالم اینه که خوب با کپی ها و افزایش لایه ها این حجم میره بالا و بالتبع مشکلات کندی سیستم و نرم افزار و حجم ذخیره سازی پیش میاد. راه حل دوستان برای کاهش بدون افت کیفیت چیه؟ چرا اصلاً این افزایش حجم اولیه صورت می گیره؟ چیکار باید کرد که آخر کار مجبور نشم عکسامو flatten کنم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

سلام.فردا میرم شمال.میخواستم یه سری نکات عکاسی رو بهم یاد بدین تا با 700d و لنز 18-55 بتونم فعلا برا رفع کوتی چند تا عکس خوب داشته باشم.عکسا اکثرا تو جنگل و کنار ساحل میگیرم.پرتره و طبیعت.میخوام تا بشه از اتومات استفاده نکنم و یه کارگاه عکاسی باشه برام.با مموری 16 عکس raw یاjpg بگیرم؟فیلتر 26 تومنی رو بردارم یا بزارم باشه؟!معذرت میخوام از سوالم اگه بی ربط بود.راستی کلاس عکاسی با استاد شجاعی منش رو شروع کردم.استاده جوان و با ذوقی هست و جوایزی رو هم داشته.امیدوارم بتونم استفاده کنم.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    سلام.فردا میرم شمال.میخواستم یه سری نکات عکاسی رو بهم یاد بدین تا با 700d و لنز 18-55 بتونم فعلا برا رفع کوتی چند تا عکس خوب داشته باشم.عکسا اکثرا تو جنگل و کنار ساحل میگیرم.پرتره و طبیعت.میخوام تا بشه از اتومات استفاده نکنم و یه کارگاه عکاسی باشه برام.با مموری 16 عکس raw یاjpg بگیرم؟فیلتر 26 تومنی رو بردارم یا بزارم باشه؟!معذرت میخوام از سوالم اگه بی ربط بود.راستی کلاس عکاسی با استاد شجاعی منش رو شروع کردم.استاده جوان و با ذوقی هست و جوایزی رو هم داشته.امیدوارم بتونم استفاده کنم.
    سلام
    در جنگل و کنار دریا برای عکاسی منظره از دامنه واید لنز (18 م م یا نزدیک به آن) استفاده کنید و مد دوربین را روی AV بگذارید، برای عکس منظره، ISO را روی 100 و f-number را روی 9 تنظیم کنید. سعی کنید در صورت امکان در حوالی طلوع یا غروب خورشید عکاسی کنید. RAW+JPG عکس بگیرید.
    برای پرتره، 18-55چندان مناسب نیست. برای پرتره، از دامنه تله استفده کنید (55 م م ) مد دوربین را روی AV و f-number را روی کمترین مقدار ممکن (5.6) تنظیم کنید. اگر خورشید در پسزمینه است، از فلاش سرخود دوربین برای جلوگیری از سیاه شدن صورت سوژه استفاده کنید. سعی کنید سوژه اصلی در وسط کادر قرار نداشته باشد و در یک سوم سمت راست یا چپ کادر قرار گیرد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    در جنگل و کنار دریا برای عکاسی منظره از دامنه واید لنز (18 م م یا نزدیک به آن) استفاده کنید و مد دوربین را روی AV بگذارید، برای عکس منظره، ISO را روی 100 و f-number را روی 9 تنظیم کنید. سعی کنید در صورت امکان در حوالی طلوع یا غروب خورشید عکاسی کنید. RAW+JPG عکس بگیرید.
    برای پرتره، 18-55چندان مناسب نیست. برای پرتره، از دامنه تله استفده کنید (55 م م ) مد دوربین را روی AV و f-number را روی کمترین مقدار ممکن (5.6) تنظیم کنید. اگر خورشید در پسزمینه است، از فلاش سرخود دوربین برای جلوگیری از سیاه شدن صورت سوژه استفاده کنید. سعی کنید سوژه اصلی در وسط کادر قرار نداشته باشد و در یک سوم سمت راست یا چپ کادر قرار گیرد.
    مرسی.کلی عکس با همون مد avگرفتم.خوب بود.حرفتون هم درسته.این لنز کاره زیادی ازش بر نمیاد.
    msh2200 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

سلام
    دوستان من بهتر از اینجا بارای پرسشم پیدا نکردم اگر جای اشتباهی پرسیدم امیدوارم مدیران عزیز اون رو به تاپیک مربوطه ارجاع بدن
    دوستان پلاگینportraiture رو برای فتوشاپ cc میخواستم تو وب دنبالش گشتم ولی برای cc نتونستم پیدا کنم ممنون میشم سایتی رو برای دانلود بهم معرفی کنید
    ممنون
    سید سجاد میری

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

www.delbaz.tk قسمت پلاگينها
    sajjjad تشکر می‌کند.
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    www.delbaz.tk قسمت پلاگينها
    ممنون از شما
    مثه این که لینک مشکل داره، یا مشکل از بنده هست؟
    سید سجاد میری