صفحه 532 از 735 نخستنخست ... 32 432 482 522 528 529 530 531 532 533 534 535 536 542 582 632 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,311 تا 5,320 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    دوستان يه سواله كه مدتيه توي ذهنم مطرحه و بدون پاسخ مونده:
    چه موقع مي بايست از فوكوس دستي و چه موقع از فوكوس اتوماتيك (Auto Focus) استفاده كنيم؟
    ممنون
    از آنجا كه دوربين هاي DSLR بر خلاف SLR ها داراي فوكوسينگ اسكرين از نوع اسپليت ميكرو پريزم نيستند، براي فوكوس دستي از داخل چشمي (View finder) دوربين، فقط بايد به قدرت چشم در تفكيك فوكوس و خارج از فوكوس اعتماد كرد. در دوربين هاي SLR اين نوع فوكوسينگ اسكرين داراي يك دايره كوچك در وسط كادر بود كه يك خط افقي يا دو خط افقي و عمودي و يا يك ضربدر وسط دايره بود.
    fs.JPG
    هنگامي كه تصوير در فوكوس نبود، دو نيمه تصوير در دو طرف خطوط گفته شده، بر هم منطبق نمي شدند و وقتي كه فوكوس درست بود دو نيمه تصوير بر هم منطبق مي شدند و مي شد فهميد كه فوكوس به درستي انجام شده، در داخل دايره هم وقتي فوكوس به درستي انجام نشده بود، تصوير تار و مات بود و وقتي تصوير كاملاً فوكوس بود تصوير شفاف مي شد.در نتيجه تشخيص درستي و نادرستي فوكوس به راحتي ميسر بود.
    K3-01a.jpg

K3-02a.jpg
    در ِِِDSLR ها اين امكانات وجود ندارد و در جاهائي كه عمق ميدان بسيار كم است (مثلاً اپرچر باز و لنز تله) و در حالت دوربين روي دست و سوژه متحرك فوكوس دستي بسيار دشوار و با خطا همراه است.از طرف ديگر سيستم فوكوس بدنه ها و لنزها پيشرفت زيادي داشته و دقت بالائي دارد. نتيجتاً تا زماني كه اجباري در كار نباشد شخصاً از فوكوس دستي استفاده نمي كنم. فوكوس دستي را شخصاً در ماكرو گرافي از حشرات استفاده مي كنم كه به دليل سرعت كم لنزهاي ماكرو در فوكوس كردن و لزوم فوكوس دقيق روي چشم حشره، معمولاً فوكوس اتوماتيك كارساز نيست.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Tuesday 12 August 2014 در ساعت 11:53
    msh2200، yaghoobi، farhad44 و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با حرفاتون کاملا موافقم اما از طرفی به شرکت در کلاس های حضوری هم تمایل دارم شاید به دلایل روحی..
    اگر ممکنه لطف میکنید این منابع رو که می فرمایید معرفی کنید، همینطور کلاس حضوری

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام
    بنده از جمله افرادي هستم كه شديدا به فراگيري خودآموز معتقدم. اينكه فردي چندين دوره عكاسي رو گذرونده باشه به هيچ وجه دليل نميشه كه بگيم اين فرد بهتر از كسي كه تا حالا در هيچ كلاسي شركت نداشته عكاسي رو فراگرفته. منابع رايگان بسياري يافت ميشه كه همت بالاي شما رو مطلبه. البته شركت در دوره هاي آموزشي محاسن بسياري داره كه از جمله مهمترين اونها جلوگيري از اتلاف وقت و شايد فراگيري مطالب بيشتر در زمان كوتاهتره. اين مطالب رو عرض كردم تا بدونيد اگه شرايط براي كلاس رفتن و دوره ديدن به هر دليلي (هزينه بالا، نداشتن وقت كافي و ...) فراهم نبود ميتونيد به طور خودآموز هم تلاش كنيد و به نتايج درخوري برسيد.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsamahsa نمایش پست ها
    با حرفاتون کاملا موافقم اما از طرفی به شرکت در کلاس های حضوری هم تمایل دارم شاید به دلایل روحی..
    اگر ممکنه لطف میکنید این منابع رو که می فرمایید معرفی کنید، همینطور کلاس حضوری
    كلاس هاي حضوري رو كه بايد ببينيد توي شهر خودتون چه كلاسهايي و كجا برگزار ميشه.
    منابع تئوريك كه فراوون پيدا ميشه. كافيه يه سرچ كنيد (اگه به زبان انگليسي هم تا حدي مسلط باشيد كه ديگه منابعتون خيلي بيشتره). ضمن اين كه همين فروم هم با حضور كاربران مجرب يكي از بهترين و غني ترين منابعه.
    msh2200 و mahsamahsa تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام من یه نیکون d7100 دارم وقتی با شاتر سرعت بالا عکس میندازم چندین لکه سیاه میاد رو عکس

واسه چیه؟کسی میدونه؟ الان کلی دپ شدم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط djmahdis نمایش پست ها
    سلام من یه نیکون d7100 دارم وقتی با شاتر سرعت بالا عکس میندازم چندین لکه سیاه میاد رو عکس

واسه چیه؟کسی میدونه؟ الان کلی دپ شدم
    دوست عزیز با سلام و ضمن خوش آمد گویی برای شما.

لطف کنید نمونه عکس قرار بدید تا بشه دقیق نظر داد. آیا این حالت وقتی که با سرعت شاتر کم عکاسی می کنید هم پیش میآید؟
    djmahdis تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

00000098.jpg

DSC_8116.JPG
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز با سلام و ضمن خوش آمد گویی برای شما.

لطف کنید نمونه عکس قرار بدید تا بشه دقیق نظر داد. آیا این حالت وقتی که با سرعت شاتر کم عکاسی می کنید هم پیش میآید؟
    00000098.jpg

DSC_8116.JPG

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اینها لکه غبار هستند ...
    نخست با دمنده ، در حالیکه لنز را برداشته‌اید و دوربین را به سمت زمین گرفته‌اید ، بدون اینکه دمنده را داخل دوربین ببرید و از بیرون ، چندین بار به داخل آن با فشار و به سمت سنسور بدمید ...
    سپس دوباره با همان شرایط عکس بگیرید و ببینید که لکه‌ها برطرف شده یا جابجا شده‌اند یا خیر ؟
    در بیشتر موارد این کافی است ...
    ولی اگر نشد ، باید مستقیم خود سنسور را تمیز کرد ...
    که اگر تهران هستید بهتر است آن را به تعمیرگاه مرکزی ببرید و در چند دقیقه تمیز می کنند ...
    ata_m3، javadm123 و djmahdis تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    اینها لکه غبار هستند ...
    نخست با دمنده ، در حالیکه لنز را برداشته‌اید و دوربین را به سمت زمین گرفته‌اید ، بدون اینکه دمنده را داخل دوربین ببرید و از بیرون ، چندین بار به داخل آن با فشار و به سمت سنسور بدمید ...
    سپس دوباره با همان شرایط عکس بگیرید و ببینید که لکه‌ها برطرف شده یا جابجا شده‌اند یا خیر ؟
    در بیشتر موارد این کافی است ...
    ولی اگر نشد ، باید مستقیم خود سنسور را تمیز کرد ...
    که اگر تهران هستید بهتر است آن را به تعمیرگاه مرکزی ببرید و در چند دقیقه تمیز می کنند ...
    ینی لکه های غبار توی سرعت بالا خودشونو نشون میدن؟؟؟؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اگزیف عکس رو ارایه بدید ...
    لکه ها بیشتر در دیافراگم بالا خود را نشان میدهند ...
    djmahdis تشکر می‌کند.