صفحه 631 از 735 نخستنخست ... 131 531 581 621 627 628 629 630 631 632 633 634 635 641 681 731 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,301 تا 6,310 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط RF_53 نمایش پست ها
    درود
    آيا ميتونم روي لنز ١٨-١٠٥ براي عكاسي پرتره اوتدور حساب بازكنم،ضمناً بوكه اي را كه ارايه ميدهد برايم راضي كننده است ولي ازجهات ديگرنميدانم!
    مرسي از دوستان
    سلام
    اگر بوکه اش راضی کننده است پس تقریبا حرفی نمیماند. اگر پس از مدتی عکاسی متوجه شدید این لنز برای شما کافی نیست لنز مناسب را تهیه کنید.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر آشنا RF_53 آواتار ها
    تشکر کرده
    629

باعرض پوزش
    ازچه لحاظ كافي نباشد؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

باعرض پوزش
    ازچه لحاظ كافي نباشد؟
    ممنون
    درود،

دوست عزیز این لنز لنز خوبیه و شارپنس و کیفیت خوبی هم دارد، از بوکه اش هم که راضی هستید، منظور دوستمون این بود که ممکنه بعد از مدتی عکاسی و دیدن نمونه عکسهای سایر لنزها به فکر تهیه لنزهای پرایم یا لنزهای زوم با کیفیتتر بیفتید و قصد تعویض لنز داشته باشید که طبیعی هم هست. بیشتر کسایی که شروع به عکاسی می کنند بهترین زاه شروع با لنز کیت هست چون هم قیمت مناسبی دارند هم کیفیت خوب و هم رنج مناسبی رو برای شناختن نیازها و ژانرهای مورد نظر ارائه میدند.

شما تا احساس نیاز به لنزی بهتر از نظر شارپنس، بوکه، عکاسی در نور کم، پیدا نکرده اید با همین لنز عکاسی کنید.
    msh2200، nicebluesky و Moty تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

باعرض پوزش
    ازچه لحاظ كافي نباشد؟
    ممنون
    این بستگی به نوع کار شما دارد. شاید بعد از مدتی به این نتیجه رسیدید عمق میدان به حد کافی کم نیست. یا به خاطر دیاف بسته نمیتوانید از سرعت شاتر و ایزو مناسب استفاده کنید. شاید به ابن نتیجه رسیدید که شارپنس به اندازه کافی خوب نیست. یا به کادر بسته تر و لنز تله احتیاج دارید و و و ...
    همه این ها بعد از مدتی عکاسی و نیاز سنجی توسط خودتان مشخص میشود.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

سلام دوستان
    یه سوال. توی هوای گرگ و میش دم غروب یا یکم قبل یا بعدش عکس سیاه و سفید چجوری میشه؟ میتونه توش بعد داشته باشه یا کاملا تخت میشه. اگر یک قسمتش نور پردازی بشه چطور؟
    javad allahyari تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط moein1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال. توی هوای گرگ و میش دم غروب یا یکم قبل یا بعدش عکس سیاه و سفید چجوری میشه؟ میتونه توش بعد داشته باشه یا کاملا تخت میشه. اگر یک قسمتش نور پردازی بشه چطور؟
    دوست عزیز معمولا هنگام غروب چون تغییرات نور سریع هست تو هر لحظه مقدار نور و همچنین طول سایه ها و داینامیک رنج سریعا تغییر میکنه و فرقی بین عکاسی رنگی و Monochrome نیست و عکستون همه شرایط عکسهای رنگی رو داراست فقط به جای تنالیته های رنگی با مجموعه ای از تنالیته های خاکستری و سیاه و سفید طرف هستید.

خورشید در هنگام غروب چهار نوع شرایط جوی رو به وجود میاره:

1. Golden Hour یا زمانی که آسمون رو به رنگ طلایی میبینید.
    2. Blue Hour که زمان بعد از golden hour هست و دیگه اثری از طلایی بودن آسمون نیست.
    3. Twilight Hour که همون گرگ و میش خودمونه به عبارتی هوا نه روشنه و نه تاریک
    4. Astronomical Hour که دیگه آسمون به رنگ سرمه ای یا آبی تیره در میاد که میشه ستاره ها رو کم کم رویت کرد.

غیر از Golden Hour که خورشید تقریبا در افق محو میشه و زاویه صفر درجه با افق میسازه، در بقیه حالات زاویه قرار گیری خورشید نسبت به افق منفی هست به عنوان مثال وقتی خورشید در منفی 6 درجه سطح افق قرار بگیره هوا گرگ و میش میشه.

بیشتر عکسهایی که به عنوان سیاه سفید اطلاق می شوند، در واقع سیاه سفید نیستند بلکه Monochrome هستند به این معنا که بازه وسیعی از تنالیته های رنگ خاکستری در اون عکس وجود داره به اضافه رنگ سیاه و سفید، سیاه سفید به عکسی اطلاق میشه که فقط دو رنگ سفید خالص و سیاه خالص داشته باشه، به قول کامپیوتری ها یا 0 باشه یا 255، در این حالت بله بعد عکس از بین میره و از حالت 3 بعدی به دو بعدی یا تخت تبدیل میشه فرقی هم نمی کنه با نور پردازی باشه یا بدون نور پردازی باشه چون بعدی تو عکستون وجود نداره.
    nicebluesky، moein1987، Moty و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز معمولا هنگام غروب چون تغییرات نور سریع هست تو هر لحظه مقدار نور و همچنین طول سایه ها و داینامیک رنج سریعا تغییر میکنه و فرقی بین عکاسی رنگی و Monochrome نیست و عکستون همه شرایط عکسهای رنگی رو داراست فقط به جای تنالیته های رنگی با مجموعه ای از تنالیته های خاکستری و سیاه و سفید طرف هستید.

خورشید در هنگام غروب چهار نوع شرایط جوی رو به وجود میاره:

1. Golden Hour یا زمانی که آسمون رو به رنگ طلایی میبینید.
    2. Blue Hour که زمان بعد از golden hour هست و دیگه اثری از طلایی بودن آسمون نیست.
    3. Twilight Hour که همون گرگ و میش خودمونه به عبارتی هوا نه روشنه و نه تاریک
    4. Astronomical Hour که دیگه آسمون به رنگ سرمه ای یا آبی تیره در میاد که میشه ستاره ها رو کم کم رویت کرد.

غیر از Golden Hour که خورشید تقریبا در افق محو میشه و زاویه صفر درجه با افق میسازه، در بقیه حالات زاویه قرار گیری خورشید نسبت به افق منفی هست به عنوان مثال وقتی خورشید در منفی 6 درجه سطح افق قرار بگیره هوا گرگ و میش میشه.

بیشتر عکسهایی که به عنوان سیاه سفید اطلاق می شوند، در واقع سیاه سفید نیستند بلکه Monochrome هستند به این معنا که بازه وسیعی از تنالیته های رنگ خاکستری در اون عکس وجود داره به اضافه رنگ سیاه و سفید، سیاه سفید به عکسی اطلاق میشه که فقط دو رنگ سفید خالص و سیاه خالص داشته باشه، به قول کامپیوتری ها یا 0 باشه یا 255، در این حالت بله بعد عکس از بین میره و از حالت 3 بعدی به دو بعدی یا تخت تبدیل میشه فرقی هم نمی کنه با نور پردازی باشه یا بدون نور پردازی باشه چون بعدی تو عکستون وجود نداره.
    سلام
    ممنون از پاسخ. ولی منظور من چیزیه که بطور معمول به عنوان سیاه و سفید میشناسیم. وگرنه عبارت بهتر براش gray scale عست. من شرایطی رو میخوام که هوا به تاریکی بزنه و جزئیات (غیر از جایی که مختصر نورپردازی بشه) خیلی قابل تشخیص نباشه و در ضمن با f/11 نیاز به مدت زمان نوردهی خیلی بالا نداشته باشه. یعنی حد اکثر زمان نور دهی 1/60 باشه. اینجور زمانی کی توی روز هست؟

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط moein1987 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ. ولی منظور من چیزیه که بطور معمول به عنوان سیاه و سفید میشناسیم. وگرنه عبارت بهتر براش gray scale عست. من شرایطی رو میخوام که هوا به تاریکی بزنه و جزئیات (غیر از جایی که مختصر نورپردازی بشه) خیلی قابل تشخیص نباشه و در ضمن با f/11 نیاز به مدت زمان نوردهی خیلی بالا نداشته باشه. یعنی حد اکثر زمان نور دهی 1/60 باشه. اینجور زمانی کی توی روز هست؟

درود،

دوست عزیز برای این منظور باید از دیافراگم های بسته ( نه خیلی بسته که منجر به کاهش شارپنس بشه مثل f/16 و ... و همچنین سرعت شاتر با توجه به فوکال لنزتون استفاده کنید. یعنی اگه فرضا فوکالتون 30 هست، سرعت شاترتون معمولا 1/30 ثانیه هست که اگه نور پردازی هم بشه می تونید از سرعتهای شاتر سریعتر مثل 1/60 هم استفاده کنید. شما می تونید هنگام غروب چنین شرایطی رو تجربه کنید، چیزی بین Twilight Hour و Astronomical Hour هستش، منتها باید سرعت عملتون بالا باشه چون همونطور که عرض کردم نور سریعا تغییر می کنه.

در کل این چیزی که شما می خواهید شدنی هست منتها با کمی آزمون و خطا به نتیجه دلخواه حتما خواهید رسید، حالا با کم و زیاد کردن سرعت شاتر یا اندازه دیافراگم در حد یک استاپ.
    javad allahyari تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

سلام
    ظاهرا بدنه های کانن تعداد شات را نهایتا تا 9999 ثبت و پس از آن از 0000 شروع به نامگذاری عکس ها مینمایند!
    آیا راه حلی برای این معضل وجود دارد؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

با سلام خدمت اساتید محترم
    من دوربینم D3200 هست و لنز کیت روش هم 55 18 هست که همه میدونن چیه.به دلیل مشکل مالی و علاقه بسیار زیادی که به عکاسی ماکرو دارم تصمیم گرفتم رورس رینگ این لنز رو خریداری کنم.الان که دارم استفاده میکنم کلا خیلی خوب جواب نمیگیرم.با فوکوسای دقیقی هم که میکنم باز هم تصاویر شارپ نیستن موقعی زوم میکنم و یا اکثرا مشکل نوردهی دارم با اینکه دیافراگم رو در بازترین حالت ممکن قرار میدم.ولی برخی از دوستان که دارن از این رینگ استفاده میکنن و من شات هاشون رو میبینم واقعا لذت میبرم ازین هم شارپی تصاویر.نکته خاصی رو باید در استفاده از این رینگها لحاض کنم یا اینکه کلا مشکل از لنزم هست و برای این کار مناسب نیست؟ و یا اینکه کلا مشکل از خودم هست؟ ممنونم