صفحه 671 از 735 نخستنخست ... 171 571 621 661 667 668 669 670 671 672 673 674 675 681 721 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,701 تا 6,710 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط Tool نمایش پست ها
    در حالت اتو فوکوس هیچ راهی نیست خودمان نقاط فوکوس را تعیین کنیم؟
    با چه دوربینی کار میکنید؟
    تمام dslrها این قابلیت رو دارن
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط 00775522 نمایش پست ها
    در مورد تنظیمات دستی تنظیم دوربین چیز کلی داریم براش یا آزمون و خطا باید کار کنیم.من میخوام بدونم مثلا تو نور کم ، زیاد و معمولی باید تنظیمات شاتر و ایزو و غیره چند باید باشه.یعنی حدودش رو بدونم که بتونم آزمون خطاش کنم.
    و جالب اینجاست هر جا رو گشتم چیز به در بخور پیدا نکردم و الان مجبورم با همون مود های آماده عکس بگیرم و این یعنی عکاسی با موبایل.
    ممنون میشم کسی راهنمایی کنه
    سلام

عناصر اکسپوژر رو که میدانید. (کاری با عکاسی با فلاش نداریم) شاتر سرعت را کنترل میکند در اصل، یعنی اگر سوژه تحرک دارد قاعدتاً عکاس به فکر کنترل ان با استفاده از شاتر می افتد. دیافراگم هم که در اصل عمق میدان را کم و زیاد میکند. ایزو در شرایطی که امکان استفاده از شاتر با سرعت مناسب نیست یا عکاس به نحوی به اکسپوژر مطلوب نمیرسد این کمک را به عکاس میکند که بتواند به اکسپوژر مناسب برسد.

اما آنچه که مد نظر شماست و درست هم میفرمایید باید راهی باشد که عکاس حدس دقیق تر بزند در مورد اکسپوژر مطلوب، همان قانون معروف Sunny f.16 است. گوگل بفرمایید، همان است که دنبالش میگردید. در نظر داشته باشید که اگر نورسنج داشته باشید، دیگر مشکلی نخواهید داشت.

بهروز باشید
    ویرایش توسط *HMN* : Sunday 10 April 2016 در ساعت 22:11 دلیل: حذف اندکی پرت و پلا
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    با چه دوربینی کار میکنید؟
    تمام dslrها این قابلیت رو دارن
    7100

درحالت AF-A1پوینت ها در اختیار خوده سیستم است بر خلاف حالت a-c + s !
    It´s the illusion that people can decide thair future.

So far?So Good? So What!? How about both

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

مورد آزاردهنده دیگر هم مولتی پوینت است ب عنوان مثال این پوینت هارا تعیین میکنم

shoot_basics.afpoint_multi.jpg

و هنگام فوکوس پوینت ها با حالت تک پوینت برمیگردند :/

نمیدونم منظور رو رسوندم یا نه . ! در واقع خواستم اینه که با انتخاب پوینت ها . پوینت ها مولتی بمانند هنگام فوکوس نه تک پوینت!

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط *HMN* نمایش پست ها
    سلام

عناصر اکسپوژر رو که میدانید. (کاری با عکاسی با فلاش نداریم) شاتر سرعت را کنترل میکند در اصل، یعنی اگر سوژه تحرک دارد قاعدتاً عکاس به فکر کنترل ان با استفاده از شاتر می افتد. دیافراگم هم که در اصل عمق میدان را کم و زیاد میکند. ایزو در شرایطی که امکان استفاده از شاتر با سرعت مناسب نیست یا عکاس به نحوی به اکسپوژر مطلوب نمیرسد این کمک را به عکاس میکند که بتواند به اکسپوژر مناسب برسد.

اما آنچه که مد نظر شماست و درست هم میفرمایید باید راهی باشد که عکاس حدس دقیق تر بزند در مورد اکسپوژر مطلوب، همان قانون معروف Sunny f.16 است. گوگل بفرمایید، همان است که دنبالش میگردید. در نظر داشته باشید که اگر نورسنج داشته باشید، دیگر مشکلی نخواهید داشت.

بهروز باشید
    واقعا در دوربينهاي مدرن امروز اين قانون كاربرد دارد؟
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    4361

نمیدونم منظور رو رسوندم یا نه . ! در واقع خواستم اینه که با انتخاب پوینت ها . پوینت ها مولتی بمانند هنگام فوکوس نه تک پوینت!
    بنده با نیکون کار نکردم و اگر منظور شما این باشه که چند نقطه رو بصورت دستی انخاب کنید و مشترکاً فوکوس باشن، فکر نمیکنم این امکان وجود داشته باشه. چون در حالت اتو اون گروه از نقاط که در فوکوس هستن قرمز میشن ولی اگر این قابلیتی که دنبالش هستید وجود داشته باشه، ممکنه عملاً تمام نقاط انتخابی شما در منطقه فوکوس قرار نگیره. بنظرم فقط امکان انتخاب یک نقطه وجود داره
    حالا بهتره دوستانی که نیکون دارن اظهار نظر کنن
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

دفترچه را مطالعه کنید
    تعداد نقاط AF-Area را روی بیشتر از 1 قرار دهید مثلا 9 - 21 - 51 چراغ چند نقطه روشن نمی شود ولی نقطه ها فعال هستند

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

دفترچه را مطالعه کنید
    تعداد نقاط AF-Area را روی بیشتر از 1 قرار دهید مثلا 9 - 21 - 51 چراغ چند نقطه روشن نمی شود ولی نقطه ها فعال هستند
    طبق دفترچه عمل کردم که برام مبهم شد قضیه !

هر حالتی که انتخاب میکنم هنگام شات زدن فقط یک نقطه (قرمز ) دارم . . .

(شاید اشتباه کنم ولی ب یاد دارم در مورد کنون چند نقطه را شاهد بودم ب جای تک نقطه )

كاربر جديد bahman00 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمای سرعت شاتر چند دقیقه

سلام
    توی مشخصات دوربین dslr نوشته میشه که حداقل سرعت شاتر 30 ثانیه
    برای این که سرعت شاتر رو کمتر کرد مثلا چندین دقیقه باید چیکار کرد؟با تنظیمات خود دوربین میشه ؟
    و اینکه توی تمامی dslr ها میشه اینکارو کرد؟ مثل خانواده 3000 و 5000 نیکون

تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman00 نمایش پست ها
    سلام
    توی مشخصات دوربین dslr نوشته میشه که حداقل سرعت شاتر 30 ثانیه
    برای این که سرعت شاتر رو کمتر کرد مثلا چندین دقیقه باید چیکار کرد؟با تنظیمات خود دوربین میشه ؟
    و اینکه توی تمامی dslr ها میشه اینکارو کرد؟ مثل خانواده 3000 و 5000 نیکون
    بله این امکان به حالت bulb معروفه. در دوربین نیکون، روی مود M یا S، زمان را زیاد کنید تا به Bulb برسید. در این حالت تا هرزمان که دکمه شاتر/ریموت فشرده باشد شاتر باز خواهد بود.
    این امکان در تمام dslrها هست. در این حالت حتماً به یک شاتر سیمی یا بی سیم (درصورت استفاده از wi-fi دوربین) و یک سه پایه بدون لرزش نیاز خواهید داشت.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    بهنام ورشوساز