صفحه 713 از 735 نخستنخست ... 213 613 663 703 709 710 711 712 713 714 715 716 717 723 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,121 تا 7,130 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    ممنون - زحمت کشیدید

با خواندن مقاله مذکور به این نتیجه رسیدم که: در یک عمق میدان ثابت هر چقدر فاصله کانونی بیشتر باشد پس زمینه مات تر و تمیز تری خواهیم داشت (ایا همین یک مورد است؟)

در ضمن ایا با لنز 135-18 هم میتوان به این شکل عمل کرد یا اینکه در این زمینه کارایی 250-55 را نخواهد داشت؟

این سوال را به این دلیل پرسیدم چون تجربه کار با لنز 135-18 را ندارم. با تشکر

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوستان در خیلی از سایتهای خارجی، لنزهایی گفته شده اند که با وجود اینکه قدیمی شدن اما ارزش خرید بالایی دارن.
    لنزهایی مثل 100-300 L و 80-200 L
    بنظر شما آیا این لنزها با توجه به L بودنشون ارزش خریدن دارن یا نه؟ متاسفانه توی سایت معروف مثل dpreview و dxo هیچ review ای از اونها وجود نداره
    قیمت اونها به نسبت پایینه.. مثلا لنز 100-300 حدود 700 هزار تومن (دست دوم، چون نوی اونها نایابه!) قیمت داره

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوستان در خیلی از سایتهای خارجی، لنزهایی گفته شده اند که با وجود اینکه قدیمی شدن اما ارزش خرید بالایی دارن.
    لنزهایی مثل 100-300 L و 80-200 L
    بنظر شما آیا این لنزها با توجه به L بودنشون ارزش خریدن دارن یا نه؟ متاسفانه توی سایت معروف مثل dpreview و dxo هیچ review ای از اونها وجود نداره
    قیمت اونها به نسبت پایینه.. مثلا لنز 100-300 حدود 700 هزار تومن (دست دوم، چون نوی اونها نایابه!) قیمت داره
    اول اینکه ریویو هاشون هست :

Canon 80-200mm f/2.8 L Review

Canon 100-300mm USM Review

Canon EF 100-300mm f/5.6 L - Review / Test Report - Analysis

دوم اینکه بله ارزش خرید کاملا دارن. من از ژاپن یک لنز 19-35 تامرون سفارش دادم و وقتی که اومد دستم با 10-18 خودم مقایسه کردم. خیلی جالب بود که خروجی لنز تامرون واقعا بهتر از 10-18 هست در صورتی که قیمتش نصف اون هست. الان هم اگه 70-200 نداشتم از خارج یکی از همین 80-200 ها می خریدم چون با حدود قیمتی زیر 2 میلیون هیچ لنزی از نظر کیفیت به این لنز ها حتی نزدیک هم نمیتونه بشه. فقط باید اینو در نظر داشته باشین که موقع فروش این لنز ها سخت فروش تر هستن و اینکه لنزی که میخرین باید کاملا سالم باشه
    BRAD تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

با سلام

برای خرید یک لنز دست دوم چه نکات مواردی رو باید در نظر بگیریم و امتحان کنیم که نشان دهنده سلامت لنز باشد

با تشکر

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    با سلام

برای خرید یک لنز دست دوم چه نکات مواردی رو باید در نظر بگیریم و امتحان کنیم که نشان دهنده سلامت لنز باشد

با تشکر
    سلام اولا که عدسی ها باید کاملا شفاف و عاری از غبار باشه البته بستگی به نوع لنز داره اگر قدیمی است و بیشتر منوال ها مورد نظرمه خب کمی غبار درشون رایجه دوم اینکه پیچ های لنز نباید اچار خورده باشه باز این هم برمی گرده به خود شما و قیمت لنز و اینکه برای چه کاری لنز را می خواهید سوم اینکه اگر لنز زوم هست لنز را باید رو به پایین نگاه دارید لنز نباید خودش را ول کنه اگر ول کرد یعنی اینکه این لنز زیاد کار کرده البته بازهم برمی گرده به قدمت ساخت مثلا من یک 28 135 دارم که خب نسبتا لنز سنگینیه و چون حدود 10 سال یا شاید بیشتر از ساخت اش می گذرد یکمی وقتی چپ اش می کنی به سمت پایین تمایل پیدا می کنه البته خیلی کم نه اینکه کلا باز بشه به سمت پایین بنظرم این ها مهمه و میمونه تمیزی ظاهری لنز وگرنه چیز خاص دیگری را نمی شه از ظاهرش تشخیص داد و اینکه اگر رو بادی سوار شد و مشکلی ایجاد نکرد یعنی تقریبا خیالتون راحت ببینید لنز تا ضربه نخورده مشکلی پیدا نمی کنه این را من بارها دیدم و خودم لنز نو و دست دوم زیاد خرید و استفاده کردم البته صد درصد بچه های اینجا استاد هستند و 10 ها هزار بار بیشتر از من با لنز و دوربین هم کار کردند و هم خرید و فروش کردند
    yashica-gsn و hadi1363 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1200 نمایش پست ها
    سلام اولا که عدسی ها باید کاملا شفاف و عاری از غبار باشه البته بستگی به نوع لنز داره اگر قدیمی است و بیشتر منوال ها مورد نظرمه خب کمی غبار درشون رایجه \
    با تشکر - چگونه میتوان بطور دقیق متوجه شد که عدسی شفاف هست؟

قصد خرید یک لنز 135-18 رو دارم

تشکر کرده
    154

سر و تهش را توی نور نگه دار مشخص می شه توش غبار داره یا نه حضوری می خوای بخری یا اینترنتی نگاه کن اگر اینترنتی می خوای بخری عکس باید کاملا شفاف باشه یعنیتو توی لنز را هم ببینی یعنی با طرف طی کنی ازتوش هم برات عکس بگذاره من خودم همین طوری به دوستان لنز دادم طرف خواسته دقیقا دوربین موبایل را بردم توی دهنه لنز داخل عدسی را عکس گرفتم براش فرستادم الان همین جا من یک لنز اگهی کردم توی قسمت خرید و فروش منتها 18 135 نیست 10 18 است بچه های دیگه هم لنز گذاشتند عکس لنز من و مال سایر دوستان را ببین متوجه می شی که عدسی تمیز و بدون غبار باید چه شکلی باشه می گم اگر خواستی بگیری حتما باطرف برای عکس دقیق طی کن من در خدمتم

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

دوستان میدونیم اگه هیستوگرام در انتهای سمت راست یا چپ اصطلاحا cut off بشه معنیش چی هست . حالا اگه در قسمت های میانی همچین اتفاقی بیوفته چه معنی میده ؟

مسلما ما در این حالت دیتایی رو از دست ندادیم اما این هیستوگرام رو چطور میشه تفسیر کرد ؟!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    دوستان میدونیم اگه هیستوگرام در انتهای سمت راست یا چپ اصطلاحا cut off بشه معنیش چی هست . حالا اگه در قسمت های میانی همچین اتفاقی بیوفته چه معنی میده ؟

مسلما ما در این حالت دیتایی رو از دست ندادیم اما این هیستوگرام رو چطور میشه تفسیر کرد ؟!
    ارتفاع ستونها نمایش تعداد پیکسلهایی است که نور دهی یکسانی دارند
    این حالت زمانی رخ میدهد که تعداد پیکسلهای با نوردهی یکسان در حدی زیاد باشد که در کادر هیستوگرام ارتفاع کافی برای نمایش وجود نداشته باشد در عکس فوق گلبرگها نوردهی مشابه دارند که تقرسبا کل عکس یکسان است
    اگر از یک ورق کاغذ تک رنگ هم عکس بگیرید تقریبا همین میشود
    farshad.s و ahmad_sh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    154

سلام دوستان یک سوال داشتم روی برخی ار فلش ها یک قسمتی هست بنام pc sync کار این درگاه چیه درواقع با یک کابل از این درگاه دوربین را به فلش وصل می کنند کسی می دونه کار این پورت یا درگاه چیه؟ اگر کسی می دونه ممنون میشم پاسخ بده