صفحه 4 از 735 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 104 504 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها

اين يكي سوال جالبي بود و من هم دوست دارم جوابش رو بدونم.
    من هم همینطور

خوب سوال را اینجوری مطرح کنیم که ریسایز نرم افزاری بطور متداول برداشت نگردد. در چند مدل از کانن فرمت Raw داریم و فرمت sRaw با توجه به اینکه هر دو lossless هستند. یعنی پیکسل ها مرج شده اند یا بقولی همان Pixel Binning ؟ اما ظاهرا طبق این جواب اینگونه نیست

In fact no, sRAW is not a binning.
    , the sRAW image is created from the RAW by averaging the
    green pixels and smoothing (read interpolating) the red and blue
    pixels to avoid color skew.
    It's a little similar to the super-pixel mode except that this one is
    not smoothing the blue and red pixels.

حقیقت من هم درست نمیدانم(یا اینگونه بگویم اصلا نمیدانم) این تغییر سایز عکس از Raw به sRaw با توجه به ثابت ماندن ابعاد سنسور و lossless بودن فرمت sRaw چگونه انجام میشود؟ و اگر بنا به هر شکلی انجام شدنش را بپذیریم. نوع تغییرات صرف نظر از کاهش حجم عکس (سود اولیه) محاسن دیگری از بابت ترند تغییرات نویز و داینامیک رنج و..... خواهد داشت یا خیر؟

ممنون
    Sarmaee تشکر می‌کند.

slu
    slu آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پیدا کردن یه همراه بلد برای خرید دوربین

سلام دوستان
    نیازمند پیشنهاد و تجربه تونم.
    قصد خرید یه دوربین dslr رو دارم ، اما مشكل اینه كه اطلاعات من فقط در حد تئوریه ، یعنی تا حالا دوربین دستم نگرفتم ،(زیپ..زیرو )
    از طرفی متوجه شدم كه هنگام خرید دوربین باید از سلامت خود دوربین ، و اگرنه حداقل از سلامت لنز حصول اطمینان كرد ، یا در مواردی ممكنه پس از خرید متوجه مشكلی در دوربین بشی كه بسته به اینكه مشكل از كدوم قسمت دوربین باشه ممكنه شامل گارانتی بشه یا نشه / یا حتی اگه فقط بعد از نیم ساعت مشكلی پیش اومد بازم نمیتونی مطمئن باشی كه دوربین تعویض بشه..

مشكل مضاعفی كه دارم اینه كه كسی رو نمیشناسم كه بتونه همراهیم كنه.
    حالا نمیدونم ..چطوری میتونم دوربین رو معاینه كنم،در حالی كه تا حالا یه عكسم با چنین دوربینایی نگرفتم و حتی نمیدونم چطوری باید بدنه لنز رو چرخوند ...

آدم خیَری بتونم از همینجا پیدا كنم كه برای خرید دوربین كمكم كنه - (هر مقدار هزینه یا دستمزدیم كه بخاطر وقت گذاشتن بخواد خوشحال میشم بعنوان هدیه قبول كنه كه اونم یه استفاده ای از وقتش كرده باشه)

(فقط نمیتونم تصور كنم كه با خرید بدون همراه ، پول بابت تعمیر و اعصاب خوردكنی همراه با اون امری محتمل باشه)

كاربر جديد >>yuta<< آواتار ها
    تشکر کرده
    38

پیش فرض پاسخ: پیدا کردن یه همراه بلد برای خرید دوربین

سلام دوست من
    به نظر من بهتره با یک کامپکت یا یک اس ال آر لایک شروع کنی تا با عکاسی آشنا بشی و بعد از کذشت مدتی دراز یا شاید هم کم بتونی یک دوربین حرفه ای بخری و خدا رو چی دیدی شاید تو هم یک حرفه ای شدی :::big grin:::

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    ذوست عزیز به فروم خوش امدی .
    یادش بخیر من هم اولین بار که می خواستم دوربین بخرم همین مشکل شما را دوست داشتم .که امدادهای غیبی (امیر جان) امد دست منو گرفت و مسله حل شد .بعد از اون خرید چندتایی دوربین هم خودم تنها گرفتم و الحمذلله مشکلی نبود .
    یادم یک تاپیک داشتیم که در ان جهت خرید دوربین و اگاهی از سلامت دوربین موارد خیلی مهم و خوبی توسط ذوستان نوشته شده بود ولی ادرسش را نمی دونم بگردی و پیدا کنی کلی اطلاعات خوب بدست میاری (خودت حرفه ای می شی ).
    اما جند مورد کوچک .من دوستانی دارم که بااینکه کلی حرفه ای بودند دوربین را که خریدند بعدش متوجه شده اند دوربینشان Gary market بوده .
    دوستی را می شناسم دوربین سالم خرید و پس دو سه روز دوربینش مشکل اساسی پیدا کرد. خلاصه این که من خودمو همیشه برای اینکه وسیله ای نو بخرم و احتمال اینکه زود خراب بشه اماده میکنم .
    گارانتی تو ایران هم تکلیفش معلومه !!!!!!!
    این گارانتی بیشتر برای اسودگی دل مشتری از پیدایش مشکلات احتمالی جنس است تا حل مشکلات احتمالی جنس خریده شده !!!!!
    انشالله که یکی از دوستان با شما همراه بشه
    tasvir pardaz تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

slu
    slu آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: پیدا کردن یه همراه بلد برای خرید دوربین

نقل قول نوشته اصلی توسط >>yuta<< نمایش پست ها
    سلام دوست من
    به نظر من بهتره با یک کامپکت یا یک اس ال آر لایک شروع کنی تا با عکاسی آشنا بشی و بعد از کذشت مدتی دراز یا شاید هم کم بتونی یک دوربین حرفه ای بخری و خدا رو چی دیدی شاید تو هم یک حرفه ای شدی :::big grin:::
    دوست عزیز
    فکر نمیکنم راه حل مناسبی رو پیشنهاد کرده باشی ، بنظر من یاد گرفتن "تکنیک کار با دوربین" زمان چندانی نمیگیره.
    اونی که مهمتر از تکنیک باید بهش پرداخته بشه داشتن حداقل آشنایی با مبانی هنرهای تجسمیه.
    من خودم تا حدودی مطالعاتی در هنر شامل دو تا کتاب عکاسی هم داشتم .
    ولی بازم خودم میدونم که هیچی نمیدونم. اینا رو گفتم که منو با چوب کسایی که درک درستی از " دلیل خریدشون از دوربین ندارن" و یا کسایی که این کلمه ی کذایی ، تعریف نشده و کلی "حرفه ای بودن" تعقیب کننده ی رویا و پندارَه شون از خرید دوربینه نزنید.

الانم که میبینید اینجا یه پست زدم کلی وبگردی و مطالعه تو اینترنت کردم که مبادا پست الکی بزنم.
    ولی موضوع اینجاست که برای منی که تا حالا دوربین حرفه ای تو دستم نگرفتم ، داشتن یه همرا ه هنگام خرید
    یه"must" هست.

البته اگر کسی رو نتونستم پیدا کنم ناچارا مجبورم تنها برم..، ولی حداقل ارزشش رو داشت که یه امتحانی بکنم ببینم کسی پیدا میشه یا نه.

تشكر كه نظرت رو گفتی
    >>yuta<< تشکر می‌کند.

3-5
    3-5 آنلاین نیست
    كاربر جديد 3-5 آواتار ها
    تشکر کرده
    12

سلام
    من یه سوال کاملا عمومی دارم:
    برای خواندن محتویات ram های جانبی(از انوااع مختلف SD و SD-HC و MMC و ...) حتما باید رم ریدر داشته باشیم یا اینکه با وصل کردن دوربین به USB میشه به عکس های روی رم هم دسترسی داشت؟

البته از نظر خودم باید که بشه! ولی در چند تا تاپیک دیدم که سر انتخاب رم ریدر حسابی بحث شده بود، منم به شک افتادم!

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط 3-5 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال کاملا عمومی دارم:
    برای خواندن محتویات ram های جانبی(از انوااع مختلف sd و sd-hc و mmc و ...) حتما باید رم ریدر داشته باشیم یا اینکه با وصل کردن دوربین به usb میشه به عکس های روی رم هم دسترسی داشت؟

البته از نظر خودم باید که بشه! ولی در چند تا تاپیک دیدم که سر انتخاب رم ریدر حسابی بحث شده بود، منم به شک افتادم!
    بله می شه.

بیشتر دوستان بر این باورند كه اتصال دوربین به كامپیوتر از طریق usb به ویژه با پاور ساپلای های ارزان قیمتی كه روی خیلی از كامپیوتر ها هست ممكنه باعث ایجاد مشكلاتی در اثر رسیدن ولتاژ نامناسب به دوربین بشه.

خود من از مخالفان رم ریدر بودم ولی از زمانی كه به دلیل همین شك از رم ریدر استفاده می كنم هم راحت ترم، هم تخليه ي اطلاعات زمان خيلي كمتري مي گيره. البته حتما بايد از كارد ريدر هاي استاندارد و مناسب استفاده كرد.
    3-5 تشکر می‌کند.

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

سلام
    دوستانی که بصورت پایه و نظری شروع کرده اند حتماً تا به حال به این فرمول برخورد کرده اند

حجم فایل تصویری ( فشرده نشده بر اساس بایت ) =
    تعداد نقاط ستونی * تعداد نقاط سطری * عمق رنگ بر حسب بیت

حالا سوال اینجاست که این عمق رنگ در اینجا به چه معناست؟ ( معنای عمق رنگ و انواع آنرا میدانم ولی در اینجا متوجه نمیشوم چه رقمی باید قرار بدهم)
    یعنی تعداد رنگهایی که در عکس ما به کار رفته؟
    تعداد رنگهایی که میتواند به کار رود؟ ( از 2 تا چند ملیون رنگ میتواند به کار رود پس این یکی منتفی است)
    یا تعداد رنگهایی که دوربین میتواند تفکیک کند ؟
    اصلاً چطور میشود فهمید که عمق رنگ یک عکس دقیقاً چقدر است؟
    من عکسها را هرچقدر کوچک و بی کیفیت میکنم باز در قسمت اطلاعات عکس با هر نرم افزاری نه ppi آن تغییر میکند نه عمق رنگش!
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام
    عمق رنگ همان Bit Depth در دوربینهای دیجیتال است که چون 99.99 درصد دوربینهای موجود جهت ثبت اطلاعات رنگی برای هر پیکسل 24 بیت فضای حافظه اختصاص میدهند شما باید عدد 24 رو در فرمول مورد نظر قرار بدید.
    لازم به ذکر است توسط 24 بیت شما قادر به ثبت 16 میلیون درجه رنگ مختلف خواهید بود.
    amirmisagh تشکر می‌کند.

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط dsc-h7 نمایش پست ها
    سلام
    عمق رنگ همان bit depth در دوربینهای دیجیتال است که چون 99.99 درصد دوربینهای موجود جهت ثبت اطلاعات رنگی برای هر پیکسل 24 بیت فضای حافظه اختصاص میدهند شما باید عدد 24 رو در فرمول مورد نظر قرار بدید.
    لازم به ذکر است توسط 24 بیت شما قادر به ثبت 16 میلیون درجه رنگ مختلف خواهید بود.
    دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون
    راجع به عکسهای سیاه و سفید چطور؟
    برای این عکسها هم باید مقدار 24 بیت را وارد کرد؟
    چون شنیدم این عکسها در حالت کلی از 1 بیت تا 8 بیت میتوانند باشند.

یک سوال دیگر اینکه آیا با کم شدن کیفیت عکس ( یا کم کردن ) علاوه بر رزولوشن که تغییر میکند عمق رنگ هم دچار تغییر میشود ؟

صفحه 4 از 735 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 104 504 ... آخرینآخرین