صفحه 11 از 83 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Sony Cyber-Shot DSC-H50

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar-H50 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    الان دارم از نمایشگاه میام.
    متاسفانه خبری از H50 در بازرگانی ایران نبوده و مسئول غرفه گفت فعلا وارد نمیشه !!! :(
    دوستان يه مطلب از ديد من طبيعي رو در نظر داشته باشند كه اين نمايشگاه ها در ايران فرصت مناسبيست براي شركت ها تا موجودي دوربين هاي كمي قديمي شده ي انبارهاشون رو به بهانه ي تخفيف نمايشگاهي و ... بفروشند.

مطمئن باشيد اگر H50 و ساير دوربين هاي جديد رو هم وارد كرده باشند بعد از نمايشگاه رو خواهند كرد.
    Kaveh Ghobadi، Super Oli و FARID تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    دوستان يه مطلب از ديد من طبيعي رو در نظر داشته باشند كه اين نمايشگاه ها در ايران فرصت مناسبيست براي شركت ها تا موجودي دوربين هاي كمي قديمي شده ي انبارهاشون رو به بهانه ي تخفيف نمايشگاهي و ... بفروشند.

مطمئن باشيد اگر H50 و ساير دوربين هاي جديد رو هم وارد كرده باشند بعد از نمايشگاه رو خواهند كرد.
    40دي كنون رو با قيمت خوبي ميفروختن البته بسيار شلوغ بود غرفه كنون . 1.30 قيمت ميدادن . جالبترين قسمت دوربينها سامسونگ بود كه gx20 رو قيمت دادن 1450 كسي با اين قيمت خريداره؟؟
    عکاس باشی! عکاس باشی! عکستو بی هوا بگیر!
    یه عکس بی پرده ناب از روزگار ما بگیر!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز...

شدیدا هنوز در خارج زندگی می کنید.از حرف هایتان شدیدا بوی خارج از کشور به مشام می رسد!شاید هنوز هم در خارج از ایران هستید و با اوضاع داخلی ایران زیاد آشنا نیستید؟...
    کلا بیخیال این بحث شدم چون به نظرم یا من خیلی ایرانی هستم و یا شما خیلی خارجی....

ممنون بحث جالبی بود و خوشحال شدم از آشنایی با شما انشالله در بحث های دیگر با هم ، هم صحبت شویم...
    من فقط دوره تحصیل را خارج از ایران بودم و الان در ایران هستم. با خارج بودن هم چندان خارجی نشدیم چون آنقدر فشار روی ما بود که فرصت تجربه خیلی چیزها را نداشتم. صادقانه بگویم که از اینجا بودن هم راضی نیستم...
    من اصلاً حرف شما را در مورد شرایط خاص ایران رد نمی کنم اما اگر این خاص بودن شرایط ایران به نفع شهروندان بود من اعتراضی نداشتم و حالا که برعکس است فکر می کنم باید من و شما سعی کنیم فرهنگ عمومی را عوض کنیم و سطح توقعات شهروندی را بالا ببریم. مطمئنم شما هم مخالف نیستید هرچند که شاید در اثربخش بودنش شک داشته باشید.
    من هم از آشنایی با شما خوشحالم و من هم بحث در این زمینه را کافی می دانم.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

سلام

امروز يه سري به نمايشگاه دوربين ديجيتال زدم. هر چند بيش از حد شلوغ بود و من فقط 25 دقيقه يه گشتي زدم و برگشتم ولي يك نكته ي جالبي برام داشت.

تازه متوجه شدم كه اينايي كه در كشور هاي خارجي زندگي مي كنند چقدر راحت تر از ما مي تونن انتخاب كنند چون مغازه هاي اونجا يه چيزيه مثل همين نمايشگاه . يعني بعد از اينكه مشخصات فني دوربين هاي مختلف رو روي اينترنت خوب مقايسه كرديد و مثلا بين 2 تا 3 مدل مردد بوديد مي تونيد به راحتي به يك فروشگاه بزرگ برويد و همه ي مدل ها رو بدون احساس سنگيني نگاه فروشنده و يا احيانا قر قر هاي ايشون در دست بگيريد و تست كنيد.

مثلا امروز فرصتي براي من پيش اومد تا اوليمپس E3 و سوني A700 رو در دست بگيرم و توي ويزورشون نگاه كنم و يكي دوتا فوكوس بكنم و ....

به كسي بر نخوره جبهه هم كسي نگيره چون سليقه ها متفاوته ولي من اول E3 رو دستم گرفتم. با اينكه گريپ هم روش بسته شده بود اصلا و ابدا احساس خوبي رو كه 40d در دستانم داره باهاش نداشتم و اصلا جاي دكمه ها و جنس بدنه و Lcd چرخانش و .... يه جوري بود كه احساس كردم اسباب بازي دستم گرفته ام و خلاصه اصلا خوشم نيومد. همين احساس كمابيش با دردست گرفتن آلفا 700 بهم دست داد. جنس بدنه و احساسش در دست به بدي E3 نبود ولي بدون تعصب و جدي مي گم ارگونوميش زمين تا آسمون با 40D فرق داشت و با اينكه گريپ هم روش بود اصلا ازش توي دست خوشم نيومد.
    يه كم اونجا پلكيدم و استراق سمع كردم ديدم بقيه كساني كه اين دو دوربين رو دست مي گرفتند هم احساس مشابهي دارند .

خلاصه ايكاش ما هم هميشه مي تونستيم اينجوري خريد كنيم نه چشم بسته و بدون تست كردن .
    Amir Mohebi، FarhadBahramii، Super Oli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

امروز براي خريد كيف به ناصر خسرو رفتم در مغازه اي . فروشنده بسيار عزيزي اونجا بود . . باور كنيد اولين بار بود همچين چيزي ميديدم هر لنزي كه اشاره ميكردي از وكيوم و جاش در مياورد و نشون ميداد . و اجازه ميداد دست بگيري و حتي حاظر بود امتحان هم بكني . دوربين digilux3 لايكا گران قيمت هم داشت . اون هم به دستم داد عجب دوربينه خدايي . ولي اقا اين لنز 14.24 نيكون عجب چيزيه خدا قسمت همه نيكونيها بكنه
    Persian تشکر می‌کند.
    عکاس باشی! عکاس باشی! عکستو بی هوا بگیر!
    یه عکس بی پرده ناب از روزگار ما بگیر!

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

سلام

امروز يه سري به نمايشگاه دوربين ديجيتال زدم. هر چند بيش از حد شلوغ بود و من فقط 25 دقيقه يه گشتي زدم و برگشتم ولي يك نكته ي جالبي برام داشت.

تازه متوجه شدم كه اينايي كه در كشور هاي خارجي زندگي مي كنند چقدر راحت تر از ما مي تونن انتخاب كنند چون مغازه هاي اونجا يه چيزيه مثل همين نمايشگاه . يعني بعد از اينكه مشخصات فني دوربين هاي مختلف رو روي اينترنت خوب مقايسه كرديد و مثلا بين 2 تا 3 مدل مردد بوديد مي تونيد به راحتي به يك فروشگاه بزرگ برويد و همه ي مدل ها رو بدون احساس سنگيني نگاه فروشنده و يا احيانا قر قر هاي ايشون در دست بگيريد و تست كنيد.

مثلا امروز فرصتي براي من پيش اومد تا اوليمپس E3 و سوني A700 رو در دست بگيرم و توي ويزورشون نگاه كنم و يكي دوتا فوكوس بكنم و ....

به كسي بر نخوره جبهه هم كسي نگيره چون سليقه ها متفاوته ولي من اول E3 رو دستم گرفتم. با اينكه گريپ هم روش بسته شده بود اصلا و ابدا احساس خوبي رو كه 40d در دستانم داره باهاش نداشتم و اصلا جاي دكمه ها و جنس بدنه و Lcd چرخانش و .... يه جوري بود كه احساس كردم اسباب بازي دستم گرفته ام و خلاصه اصلا خوشم نيومد. همين احساس كمابيش با دردست گرفتن آلفا 700 بهم دست داد. جنس بدنه و احساسش در دست به بدي E3 نبود ولي بدون تعصب و جدي مي گم ارگونوميش زمين تا آسمون با 40D فرق داشت و با اينكه گريپ هم روش بود اصلا ازش توي دست خوشم نيومد.
    يه كم اونجا پلكيدم و استراق سمع كردم ديدم بقيه كساني كه اين دو دوربين رو دست مي گرفتند هم احساس مشابهي دارند .

خلاصه ايكاش ما هم هميشه مي تونستيم اينجوري خريد كنيم نه چشم بسته و بدون تست كردن .
    سلام
    فرهاد خان داغ دلمون رو تازه تر نکن عزيز
    فروم های خارجی که حتما تشريف بردين من چند بار همينجور گذرا رفتم چرخيدم توشون يه نکته های خيلی جالبی بود
    آقا اينجا اينهمه علاقه مند هست همه هم در آتش حسرت بعضی دوربين ها ميسوزن همه خواب مارک 2 يا 3 رو ميخورن همه نيکون دي 300 آرزوشون هست همه فقط ميتون عکس های دی 3 رو ببينن امّا اونجا چه خبر هست
    مثل نقل و نبات مارک 2 و 3 ريخته کسی نيست ورشون داره کلکسيون دوربين دارن من ليست تجهيزات آدم هايی رو ديدم که شايد 10 تا دوربين داشتن البته بيشترشون دوربين های فيلمی قديمی بود تازه علاوه بر 10 تا دوربين فکر کنم بيشتر از 30 تا لنز داشت واسه دوربين هاش موندم چجوری يادش نميره که چيا داره
    يه چيز ديگه هم جالب بود بعضی ها ليست نرم افزار هايی که داشتن رو هم نوشته بودن فکر کنم در اين مورد اينا حسرت مارو بخورن روی سيستم های ما اونکه زياده نرم افزار هست
    دوستی ميگفت چند سال پيش وقتی ايکس پی تازه اومده بود واسه يه سفر کاری رفتم آلمان و وقتی لپ تاپ رو روشن ميکردم و ايکس پی بالا میومد همه يه جوری نيگام ميکردن و فکر ميکردم عجب آدم پول داری هستم
    خلاصه اينکه ما بايد بسوزيم و بسازيم کسی چه ميدونه شايد هديه تولّد گرفتن اونا مارک 3 هارو خوب ما هم میگیریم
    فکر کنم اگه یه مارک 3 با لنز های رویایی مربوطه بیارن توی این فروم خیلی از عزیزان اینجا آب قند لازمشون بشه اولیش خود من
    قربون خدا برم به اونیکه دندون میده نون نمیده و به یکی نون میده و دندون نمیده
    گفتن اينها هم هيچ سودی به حال شما و بنده نداره فقط ميتونيم يه آه جگر سوز بکشيم و بگیم که خود نویس خوب مارو نویسنده خوب نمیکنه منم معتقد به این هستم اما اینم میدونم که خود نویس خوب باعث میشه که بیشتر و با علاقه بنویسیم و در این بین شاید برخی اوقات هم شانسکی نویسنده خوبی شدیم
    شب آرامی داشته باشین

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_3408 نمایش پست ها
    فقط ميتونيم يه آه جگر سوز بکشيم و بگیم که خود نویس خوب مارو نویسنده خوب نمیکنه منم معتقد به این هستم اما اینم میدونم که خود نویس خوب باعث میشه که بیشتر و با علاقه بنویسیم و در این بین شاید برخی اوقات هم شانسکی نویسنده خوبی شدیم
    شب آرامی داشته باشین
    امیر عزیز، اگر منظورتان امضای آقای علیرضا غفاری است، باید عرض کنم که این امضا این اواخر کاربرد توامانی پیدا کرده و نوعی تست IQ نیز محسوب می شود.

امیرجان سناریو اغلب به این شکل بوده: کاربری که متقاضی راهنمایی خرید دوربین است....امضای آقای غفاری را می بیند و به خودش می گیرد و اعتراض می کند! (متوجه نمی شود که امضای ایشان است)

البته منظورم جنابعالی نیستید، اما ظاهراً کمی خود را مخاطب آن یافته اید!
    Persian، Kaveh Ghobadi و Super Oli تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    امیر عزیز، اگر منظورتان امضای آقای علیرضا غفاری است، باید عرض کنم که این امضا این اواخر کاربرد توامانی پیدا کرده و نوعی تست IQ نیز محسوب می شود.

امیرجان سناریو اغلب به این شکل بوده: کاربری که متقاضی راهنمایی خرید دوربین است....امضای آقای غفاری را می بیند و به خودش می گیرد و اعتراض می کند! (متوجه نمی شود که امضای ایشان است)

البته منظورم جنابعالی نیستید، اما ظاهراً کمی خود را مخاطب آن یافته اید!
    جناب محبی فکرکنم سوء تعبیری صورت گرفته
    قصدم نقل امضای ایشان نبود این جمله رو قبلا در جایی دیده بودم منظورم این بود که همه در این فروم این را قبول دارند که ابزار تنها دلیل لازم برای خوب عکس گرفتن نیست بنده هم به این امر معتقد هستم اما با استفاده از این جمله خواستم منظورم رو بهتر بیان کنم که ابزار باعث ایجاد علاقه بیشتر میشود و به حوصله تر و با دست باز تر میتوان عکس گرفت
    ممنون بابت یاد آوریتون
    Amir Mohebi و Persian تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سلام

فرهاد جان خیلی کنجکاوم کردید. بسیار برایم عجیب است!
    مسلماً نظر شما برایم خیلی معتبر است و به همین خاطر دوست دارم از نزدیک ببینم. مخصوصاً این دو دوربین برایم جالب و جذاب بودند و جداً بد ساخت و بد دست بودنشان غیر قابل تحمل است.
    با وجود این که فردا ظهر مهمان دارم، ای کاش فرصتی باشد که تا آخر وقت سری به آن جا بزنم.
    Kaveh Ghobadi، farhad44 و Super Oli تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    13937

سلام

امير جان مسلما سليقه، اندازه ي دستان ( حجم مشت)، بلندي و كوتاهي و قطر انگشتان و ... در اين زمينه تاثير گذار خواهد بود. ممكن است در دستان شما احساس ديگري را توليد كنند .

منتظر نتيجه ي احساس شما هستم
    Amir Mohebi و Super Oli تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 11 از 83 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین