صفحه 13 از 83 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

آف تاپیک
    سلام آقا مهرداد
    در اینجا فقط گرانی شامل حال ما میشه. نمایندگی خودش از همه جا گرون فروش تره
    وقتی که فلان کالایی در هزاران کیلومتر دورتر از ایران گرون بشه ، این افزایش قیمت بسرعت برق و باد در تمام نقاط ایران اعمال میشه!!!! و انسان لذت میبره از این همه اطلاع رسانی صحیح و دقیق و پرسرعت!!!!!
    ولی وقتی کالایی در آنور دنیا ارزون بشه یا تخفیف بخوره ، خبر کاهش قیمت با چاپار به ایران میرسه و گاهی چند سال طول میکشه!!!!

توضیح کلمه "چاپار" برای آقا مهرداد که شاید ندونن:
    به نامه رسانهای زمان قدیم که از چهارپایان برای رساندن نامه استفاده میکرده اند ، چاپار گویند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 1000D

دقیقا ارائه این محصول بازاریابی مطلق است. کنون دوربین ارزانتری لازم داشت برای رقابت در بازار بسیار پر فروش دی 40 و دی 60 نیکون که این دوربین این خلا ء را پر میکند.

اما..... من به شخصه 450 دی رو دستم بگیرم کلی برای دستم کوچیکه و در نتیجه ناراحت. ( دی 40 و 60 نیکون هم با وجود ارگونومی یه کم بهتر همینطور) و واقعا نمیدونم دوربین از اون کوچیکتر برای کی میتونه کاربرد داشته باشه ! :confused:

اصولا دوربین های این رده از هر برندی با اختلاف قیمت 100 دلار و حد اکثر 200 دلار بسیار بسیار شبیه هم هستند و اختلاف خیلی زیادی از نظر امکانات و کیفیت تصویر ندارند.
    Mashhadi Vahid و Pouyashariat61 تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر آشنا Shazdeh آواتار ها
    تشکر کرده
    327

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها
    دقیقا ارائه این محصول بازاریابی مطلق است. کنون دوربین ارزانتری لازم داشت برای رقابت در بازار بسیار پر فروش دی 40 و دی 60 نیکون که این دوربین این خلا ء را پر میکند.

اما..... من به شخصه 450 دی رو دستم بگیرم کلی برای دستم کوچیکه و در نتیجه ناراحت. ( دی 40 و 60 نیکون هم با وجود ارگونومی یه کم بهتر همینطور) و واقعا نمیدونم دوربین از اون کوچیکتر برای کی میتونه کاربرد داشته باشه ! :confused:

اصولا دوربین های این رده از هر برندی با اختلاف قیمت 100 دلار و حد اکثر 200 دلار بسیار بسیار شبیه هم هستند و اختلاف خیلی زیادی از نظر امکانات و کیفیت تصویر ندارند.
    این درسته ولی تقریبا تمام خانم ها از این بدنه ها و ابعادشون استقبال میکنند.
    با وجود اینکه ابعاد دوربین و خوشدستی و سوار شدن روی دستها خیلی مهمه اما خریداران این مدلها برعکس دنبال کوچکی دوربین و بدنه و سبکی اونها هستند.
    به زبون ساده! میخوان یه ذره از ابعاد کامپکتها بزرگتر باشه فقط و از اون طرف حرفه ای تر باشه.
    یه جور تلاش بیهوده!!!
    Mashhadi Vahid و shabab تشکر می‌کنند.
    محمدرضا

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بنظرم كانن با افزايش تنوع محصولاتش فقط ميخواد جلو فروش بيشتر دوربينهاي entery level ديگه مثل d60 رو بگيره وسهم خودش رو از بازار افزايش بده .
    با نظر فرهاد خان هم كاملا" موافقم تنوع بيشتر = انتخاب گسترده تر براي مصرف كننده = فروش بيشتر
    هدف اينه كه پول از جيب مشتري به جيب كمپاني ريخته بشه .
    جالبه كه حتي از نظر وزن و ابعاد و اندازه هم فرق زيادي با 450d نداره .

آف :
    والا منم يه جورايي تا چند وقت پيش بين كانن و نيكون گير كرده بودم تا وقتي كه يكي دو تا كامپكت نيكون رو ديدم و
    البته به هيچ وجه قصد مقايسه كامپكت و با dslr ندارم ولي اگه عقل هم حكم كنه ديگه دل راضي نميشه . .

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

پیش فرض نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

امروز يه پست ديدم که باز هم يه دی 400 برای فروش داريم
    به نظرم حرف جالبی امد واقعاً چرا اينهمه دی 400 برای فروش هست من روش فکر کردم و به گزينه های زير رسيدم به نظر شما کدوم درست تر هست
    فکر کنم اگه اين قزيه رو خوب تحليل کنيم به نتايج جالبی ميرسيم
    شاید هم چند گزینه دست به دست هم دادن و این مورد به وجود آمده
    دی 400 دوربين خيلی خوبی بوده و از زمان معرفی تا الان خيلی زياد فروش رفته و الان هم زياد کار کردش وجود داره
    اين مسائل بيانگر زرنگی و کار دانی سياست گذارن کنون هست يعنی تونستن با تحليل درست بازار کاری کنن که محصولات جديد خريدار های زيادی داشته باشه
    دوستان ما وضع ماليشون خوب شده و تونستن دوربين هاشون رو ارتقا بدن:)
    بر عکس بند قبل دوستان به پول دوربين احتياج دارن و ميفروشن :::big grin:::
    دی 400 دوربينی نبوده که دوستان قبلاً فکر ميکردن و الان نياز هاشون رو بر طرف نميکنه پس فروخته ميشه
    کلاً بازار دوربين جوری شده که آقايون دوربين ها و امکاناتی که زمان خريد دی 400 نميتونستن بخرن الان ميتونن بخرن يعنی قيمت ها پايين امده
    ديگه تکنولوژی آنقدر ارزان شده که دوربين هايی مثل 400 دی برای حرفه اي ها کم هست و ميتونن بهترشو بخرن يعنی عمر امثال دی 400 ديگه تمام شده
    نکته های ديگه هم وجود دارن که ميتونن سؤال رو جالب کنن
    چرا از برند نيکون دوربين ها کمتر فروخته میشوند آيا کيفيت ساخت بالايی دارن و هنوز خريدار هاش راضی هستن
    آيا به دليل فراوانی کمتر اين مدل ها هست
    masoudhzb تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: واقعا چرا اینهمه کنون 400d برای فروش می آیند؟

سلام

خوب به نظر من كاملا طبيعيه و اصلا عجيب نيست. الان آگهي فروش Nikon D80 هم چند تا داريم و نسبت تعداد اون آگهي ها احتمالا برابر تعداد دارندگان كنن به نيكن است.

احتمالا دارندگان سوني آلفا 100 هم به نسبت تعداد الان مايل به فروشند. اين سه دوربين همزمان بوده اند و خريداران آنها براي خريد مدل بالاتر دوربين خود در زمان خريد ( به غير از آلفا كه مدل ديگري نداشت) بايد مبالغ زيادي مي پرداختند. زماني كه 400D به بازار آمد خريد 20D و 30D براي خيلي ها يك رويا بود ( همينطور D200 براي D80 ايها) ولي الان قيمت ها اينقدر پايين آمده كه همه ي دارندگان 400D به راحتي به 40D فكر مي كنند و البته يكي از دلايلي كه D80 كمتر به فروش مي رسد هم اينست كه هنوز قيمت D300 بالاست و D90 هم به بازار نيامده.
    Persian، A_Maddah، Ali Shadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

من فکر می کنم تنها دلیلش این است که از مدتها قبل 400D را می شد به قیمت یک SLR-Like خرید و تعداد زیادی از این دوربین در ایران فروش رفته است. از طرفی همه افراد که با مشورت اعضای این فروم دوربین نمی خرند. خیلی ها هنوز بهترین مشورت دهنده را مغازه داران می دانند و کسی مثل خواهر من هم در غیاب من برای خرید یک SLR-Like رفته بود بازار با یک 400D برگشت و می گفت همه توصیه کرده اند که این دوربین را بخرم چون مثل پول نقد است!...

جالب اینجاست که خواهر ما بعد از یک مدت سوال کرد که چرا نمی تواند عکسهای ماکروی خوبی با این دوربین بگیرد و گفتم خب باید لنز ماکرو بخری. کلی عصبانی شد که قرار نبوده که من باز برای این دوربین خرج کنم...حالا هم که می خواهد پول برای لنزهایی که نیاز دارد خرج کند به این نتیجه رسیده که بهتر است بدنه مطمئن تری بگیرد...
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

در تایید حرفهای فرهاد باید بگم تا یک سال پیش اصلا قابل باور نبود که دوربینی با امکانات 40دی را بشود زیر یک میلیون تومان خرید.
    به نظرم نیکون فعلا خیلی ها را در خماری گذاشته چون مدتهاست همه منتظر جانشین دی80 هستند . دی60 جاذبه کافی برای کسانی که دوربینهای دی50 و دی70 دارند ندارد تا دوربینهایشان را با ان عوض کنند. قیمت دی300 هنوز بالاست و از هم مضحک تر این است که قیمت دی200 سر جایش چسبیده یعنی در مقایسه با 30دی هشتصد هزار تومانی و 40 دی نهصد و پنجاه هزار تومانی پرداخت یک میلیون و صد و پنجاه هزار برای دی200 زیاد است. به نظرم قیمت معقول دی200 در بازار فعلی باید حدود 900 تومان باشد.
    A_Maddah، Mashhadi Vahid، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    . زماني كه 400D به بازار آمد خريد 20D و 30D براي خيلي ها يك رويا بود ( همينطور D200 براي D80 ايها) ولي الان قيمت ها اينقدر پايين آمده كه همه ي دارندگان 400D به راحتي به 40D فكر مي كنند .
    سلام
    آقا فرهاد canon40D از روزی که وارد بازار ایران شده تا بحال چقدر افت قیمت داشته بنظر شما آیا امکان دارد که در کوتاه مدت بدلیل آمدن 1000D باز هم قیمت آکبندش افت پیدا کند؟

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

با تشکر از همه دوستان
    پس تا الان اين تتيجه ها گرفته شده
    تقريباً هيچ کس انکار نميکنه که کنون فروش بيشتری داشته و دارد و افت قیمت ها هم مزید علت شده
    يکی ديگه از دلايلی که به ذهن بنده رسيده هم تاييد شده اينکه مديران بازرگانی کنون درک خيلی بهتری از نياز های بازار دارن
    به قول يکی از استادان بنده جناب دکتر مير نيا استاد بزرگوار ریاضیات استفاده درست از نظريه بازی ها در بازار
    راستی بعد از ارسال پست قبلی يه چيزه ديگه هم به ذهنم اومد دوستان ميشه گفت که خواندن مطالب اين سايت وزين هم باعث ميشه دوستان معلوماتشون بيشتر و انتظاراتشون هم بيشتر بشه و دوربين عوض کنن و این عقیده هم خیلی بلند پروازانه نیست به نظر خود من
    دوستان واقعاً بايد به مديران کنون تبريک گفت با هنر مديريتی که دارن چيزی که کشور ما چندان بهره اي نبرده مثل صنعت خودرو که زير 8 مليون تومان در ايران تقریبا چيزی نميشه خريد و در سایر قیمت ها هم حق انتخاب چندانی وجود ندارد
    و البته اين شرکت های بزرگ مثل کنون و نيکون و خيلی های ديگه الکی در بازار قرن 21 موندگار نشدن
    امّا اين نکته بی جواب ميمونه که دليل ضعف نيکون که دوستان فرمودن چی هست آيا واقعاً توسعه در نيکون کند انجام ميشه يا دوست داره که مشتری هارو هميشه دنبال خودش بکشه و هميشه تشنه نگاه داره
    بازم ممنون که قابل به پاسخ گويی دونستين

صفحه 13 از 83 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین