صفحه 70 از 83 نخستنخست ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 80 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 691 تا 700 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها

امیرحسین‌جان؛ توهین کدام است؟ اگر مردی که چند همسر دارد توهین باشد؟ بد باشد؟ شما در حال حاضر دارید زبانم لال! به ائمه اطهار توهین می‌کنید؟
    چه خبر شده؟ حق نداریم در مورد دین، ایدئولوژی، تاریخ، سیاست، اقتصاد و ...صحبت کنیم، حالا برای شما دوربینتان مقدس شده‌است و حق نداریم در تالار گفتگوی سایت عکاسی در مورد طراحی بدنه‌ی برند کانن صحبت کنیم چون برای شما مقدس شده و کسی حق ندارد در مورد آن حرفی بزند که شاید به مقام ملکوتی کانن بربخورد و شما رنجیده خاطر شوید؟

به هر روی، غیر متعصبانه به تصاویر بالا نگاه کنید و ببینید چه گفتم. اما چه اهمیتی دارد؟ از هر دوربینی‌ که دارید لذت ببرید و عکاسی کنید
    .
    اینقدر هم سخت نگیرید. برای اعصاب خودتان و ما خوب نیست. گاهی سعی کنید از چیزهایی که بسیار عصبانی‌تان می‌کند با خنده رد شوید!
    درود به همه
    خودتون جواب کامل رو دادید
    اما...نظر منهم همینه.................
    خوب منهم با دوستان نیکنی ام شوخی میکنم و مثلا میگم تحمل قیافه دوربینتون برای من سخته و بعضی وقتها هم گفته ام هر کس نیکن دستش بگیره زشت میشه!!!
    شرمنده ها...اما همش شوخی است...خوب اینطوری باید روزبه فکور باید رابطه شو با من قطع کنه...در حالیکه وقتی مثلا دوست نیکونی من روزبه پیش من اومده من با دوربین اون ور رفتم(دی 90) اون هم به 7دی من سر و کله زده...
    کاش اینقدر ما ایرانیها بت ساز و اسطوره ساز نبودیم... بزار من بدون رنجاندن و توهین با دوستان نیکونی شوخی کنم...اونها هم با من...همه چیز که خط قرمز نباید باشه ....همه چیز که تابو نباید باشه.(البته اینهم از عوارض جامعه ما و زندگی در آن است دیگه)تابو ها رو بشکنیم...ای نیکونی ها با ما شوخی کنید ناراحت نمیشویم....توهین به ما نکنید و نرنجانید...ماهم همینطور عمل خواهیم کرد...شوخی میکنیم و میخندیم...زندگی ارزش اینهمه سخت گیری و اعصاب خوردی رو نداره..
    امیر حسین عزیز این حرفهارو زدم چون همونطور که فرهاد حسینی عزیز گفتند ...آرش همیشه لبخندی بر لب دارد و اینها را با شوخی گفته است...و من شک ندارم حرف آقای حسینی کاملا درست بوده است..

اگر بخواهم همه جملات بالا را خودمانی بگم.....
    باید بگم
    داداش بی خیال....برو حالتو ببر عزیزم سخت نگیر....
    ببین کدوم بهت حال میده همون رو انتخاب کن...
    توی این دوره زمونه که اطراف مون پر از چیزهایی گریه آور و غمگین است و هر ثانیه اش به قیمت اعصاب خردی امان میگذرد ...دیگه خیلی بی رحمیه که خودمون هم به دست خودمون اعصاب همدیگه رو خراب کنیم...
    بقول عامو اسد عزیز
    انشالله همیشه شادیتونو ببینم خالو
    از مدیریت محترم بابت اینهمه آفتاپیک معذرت میخواهم و امیدوارم همه دوستان جسارت منو ببخشند
    yaghoobi، R.Asgari، davoud maani و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی بارانی

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

چیدمان کلیدها در بین مدلهای ۵۰دی-۶۰دی-۷دی-۶دی-۵دی متغاوت است، با چه توجیهی؟ در مورد ۶۰دی قبول. LCD چرخان. اما این‌که در ۴۰دی و ۵۰ دی کلید‌ها به زیر LCD رفت و بعد در۷دی آمد کنار؟ کدام اشتباه بود؟ حالا درست است؟
    ۶دی با چه توجیهی چیدمان کلید‌هایش با ۷دی و ۵ دی متفاوت است؟ کسانی که از ۶ دی استفاده می‌کنند از ۷دی تازه‌کارتر هستند؟ جریان چیه کلن؟
    آقای عاشوری نیا،
    به نظرم من اصلا این مقاسه هایی که دارید شما انجام میدید کلا ایراد داره..
    شما دارید دوربین هایی از رده های مختلف رو با هم مقایسه میکنید.به قسمت هایی که بولد کردم توجه توجه کنید.
    خودتون میدونید که 7D یک رده جدید بود.هر وقت 7D II فرضی به بازار آمد(یا با هر اسم دیگر ولی در این رده) و شما دیدید جای گیری دکمه ها زمین تا آسمون تفاوت دارند آنوقت میشه حرفتون رو قابل قبول دانست.
    در مورد 6D هم باز همینطور این هم یک رده جدید است(فول فریم ارزان قیمت) خب ؟ پس این هم جایی برای
    مقایسه نداره.چرا ؟ چون هم رده این در کنون نداره.گر چند سال دیگه مثلا 6D II آمد میشود مقایسه کرد.
    ولی در رده های دیگر شما تفاوت خاصی میبینید ؟ مثلا در 5D II و 5D III ؟ یا در سری xxxD ?

دز ضمن حالا مگر یک عکاس میخواد با چند بدنه (از رده های متفاوت) هم زمان کار کنه که این موضوع انقدر مهم به نظر میرسه.؟ بیشتز از 2 دوربین از 2 رده متفاوت ؟

این صحبت های شما مثل این هست که بگیم یه نفر چون ماشین قبلیش
    مثلا تویوتا کمری بوده حالا هر تویوتایی که بخواد بخره باید توی همون 1 ساعت اول
    با جای همه دکمه ها و ادوات داخلی آشنا بشه..
    M.Mobin، ssobhdel، davoud maani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پـوریـا ارشدی

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

به نظر من مهمترین گزینه برای انتخاب یک دوربین باید خروجی اش باشه، حالا در کل بدون تعصب من از اول با کنون کار کردم و از 550 دی شروع کردم و بعد 7 دی و الان 5 دی به نظر من 7 دی از هر دو بدنه دیگه که استفاده کردم خوش دست تر و محکم تر بود ولی الان با 5 دی هم هیچ مشکلی ندارم، منظورم اینه که مدت زمان آشنایی با دکمه ها و منو ها به کمتر از 24 ساعت میرسه ( برای کسی که با 7 دی کار کرده باشه) و این نکته در مورد منوهای دوربین اصلا وجود نداره چون منو ها از 550 دی تا 5 دی یکسان هستند ( با تغییراتی اندک) و هیچ تفاوتی نداشتن کانن هر رده ای که رو که زده جدا سعی بر این داشته که معایب رده قبلی اش رو برطرف کنه.من فقط با یک چیز نیکون برام خیلی جالبه و اون هم نحوه نمایش اعداد چه توی ال سی دی بالا و چه پشت مثل اعداد توی ساعت مچی های دیجیتالی دهه 70 میمونه واقعا برای من این نکته اصلا جالب نیست . واقعا نیکون هیچ خلاقیتی در این زمینه به خرج نداده و این اصلا چیز مهمی نیست ولی خوب توی کانن این ارتقادر نحوه نمایش اعداد به وضوح دیده میشه ..

حالا من یه سووال از دوستان دارم به نظ ر شما بدنه جدید 6 دی با لنز 24-105 و قیمتی حدود 2900 دلار تا چه حد میتونه بازار 5 دی مارک 2 با لنز 24-105 و قیمت حدودی 2600 دلار رو از ان خودش کنه (با در نظر گرفتن برتری ها و ضعف هایی که این دو دوربین نسبت به هم دارن)، و آیا از این به بعد شاید افت قیمت هر چه بیشتر 5 دی مارک 2 خواهیم بود ؟
    davoud maani، M.Barani و Amateurism تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    میدانید مشکل اصلی چیست؟
    مشکل ما این است که همه چیز را ناموسی میکنیم حال اگر فلان قیمت نیکون بدتر از کنون باشد چه ایرادی یا برعکس! بهتر است از این موارد و تجربه هایی که دوستان بیان میکنند به درستی استفاده کنیم.
    من D90 دارم و خیلی خیلی از رابط کاربری آن راضی هستم در عین حال هرازگاهی به دوربین های کنون هم کار میکنم و مشکل خاصی هم ندارم.
    در کل با این موضوع که جای دکمه های کنون در مدلهای مختلف تغییر میکند مخالف نیستم و گاهی تا چند دقیقه با دوربین غریبه هستم اما بعد از کار کردن همه چیز درست میشود.
    دقیقا با حرفاتون موافقم
    من قصد دارم یک فول فریم تهیه کنم واگر ببینم نیکون نیازهای من رو در ژانر طبیعت بهتر برآورده می کنه قطعا نیکون می خرم
    پس به صلاح خودم نگاه می کنم
    ALI.Barutkub و shahbazi تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

مقایسه آقای عاشوری نیا غلط نیست.عکسهایی که از دی4 تا دی3200 در یکی از پستهاشون قرار دادند کاملا گویای منظورشون هست.
    درباره کنون داستان فرق میکنه.هر رده چیدمان و سبک خودش رو داره.اما در نیکون سیستم کلا یکپارچه تره.به همین سادگی.
    KHAKSAR، overhes، morteza khademy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    مسعود جان، جناب میری
    شباهت‌ها ویژگی هستند یا نه؟ بله، در سری ۱دی و سری xxxd کانن این شباهت‌ها در مدلهای جدید حفظ شده. به نظر من نیکو است. اما با رده‌های میانی اختلاف دارد. در ضمن رده‌های میانی به هیچ‌شکلی به سامان نرسیده‌اند.
    چیدمان کلیدها در بین مدلهای ۵۰دی-۶۰دی-۷دی-۶دی-۵دی متغاوت است، با چه توجیهی؟ در مورد ۶۰دی قبول. LCD چرخان. اما این‌که در ۴۰دی و ۵۰ دی کلید‌ها به زیر LCD رفت و بعد در۷دی آمد کنار؟ کدام اشتباه بود؟ حالا درست است؟
    ۶دی با چه توجیهی چیدمان کلید‌هایش با ۷دی و ۵ دی متفاوت است؟ کسانی که از ۶ دی استفاده می‌کنند از ۷دی تازه‌کارتر هستند؟ جریان چیه کلن؟

مسعودجان، گفتم الان بحث من این نیست که چه کلیدی در طراحی کانن و یا نیکون درست است. شاید اصلن طراحی ۷ دی به‌ترین دنیا باشد، مشکل من این است که خود کانن چنین اعتقادی ندارد! و در ۶ دی آن‌را به هم می‌زند.
    دوست ندارم در بین این بحث خلط مبحث بوجود بیاوریم. اما چون گفتی، منظور از درایو تنظیم عکاسی پی‌درپی است؟
    تغییر مد با کلید ترکیبی در مدلهای حرفه‌ای نیکون وجود دارد. ویژگی خوبی است. این‌که با دست راست انجام می‌شود و لازم نیست دست چپ از لنز فاصله بگیرد. اگر اشتباه نکنم در سری ۱دی کانن هم تغییر مد ترکیبی‌است. با این اشکال که مد در سمت چپ وجود دارد.
    در مورد 6دی و 7دی و 5دی،بحث من همین بود که دوربینهایی که در یک رده نیستند،شبیه هم نیستند.این سه دوربین هیچکدام در یک رده قرار ندارند آرش جان.
    lamagra، davoud maani و shahbazi تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

مطالب متعددی در مورد طراحی و بعبارتی ارگونومی بادی های نیکون و کنون و جایگذاری دگمه ها و .... گفته شد چیزی که مطمئنم نه تنها هر دو کمپانی طراحان ماهری دارند بلکه از نظرات عکاسان متعددی در سطح دنیا نیز استفاده می کنند ( مثلا 7دی کنون ) و در هر یک از رده های دوربین های خودشان نیز از جایگذاری دگمه های متفاوتی بهره می برند تا هر رده در کلاس خودش قرار گیرد و یا حتی مکانیزمی که در فشار دادن دگمه شاتر استفاده کرده اند نیز حس متفاوتی در رده ها ی مختلف دارد و خوب در دوربین های جدید نیز کمی تغییرات نسبت به رده های قبلی می دهند که یا تکمیل کننده هست و یا بعضا استفاده کنندگان از آن استقبال نمی کنند در هر حال مثلا در سری 1 کنون در پشت دوربین یه جوی استیک وجود داشت و انتخاب نکته فوکوس در حالت پرتره اصلا جالب نبود که در سری 1DX جوی استیک دوم اضافه شد و یا در 5d III جوی استیک دوم به گریپ اضافه شد
    ولی در اینکه کدام یک نسبت به دیگری برتریت دارد از نظر من یه حس و سلیقه شخصی است و شاید بیشتر به این بستگی داشته باشد که اولین دوربینی که باهاش کار و عادت کرده اید کدام برند بوده است این خیلی طبیعی است که وقتی به کارکردن با یه ماشین عادت کی کنید همیشه دوست دارید همان فرمانها و ... که ملکه ذهنتان شده است با آن کار کنید و کمترین تغییرات نیز شما رو اذیت می کند.
    من با بادی های کنون چه فیلمی و چه دیجیتال شروع کرده ام و به فلسفه طراحی آن نیز در رده های مختلف عادت داشته و با آنها راحت هستم، در مقابل دوستانی دارم که قبلا با بادی های فیلمی نیکون کار کرده بودند و الان علیرغم اینکه چندین سالست با بادی های کنون کار می کنند باز بدلیل همان عادتی که قبلا داشته اند زیاد با کنون راحت نیستند و یا از نیکون تعریف می کنند ولی وقتی من بادی نیکون دوستان رو امتحان می کنم با تعدد دگمه ها و.... مشکل اساسی دارم و فلسفه طراحی آن رو بیشتر قدیمی و بر گرفته از ماشینهای قدیمی می دونم و صرفا برای خود من زیاد قابل درک نیست که البته این بیشر به خاطر عادت من به کار کردن با کنون است و نه اشکال از طراحان نیکون و یا ...

در نهایت دوستان از هر برندی که بادی انتخاب کرده اند چه نیکون و چه کنون مطمئن باشند که با هر دو برند عکاسان بزرگی عکاسی کرده اند و عکاسی می کنند و به نحوی طراحان هر دو برند نیز به نوعی نظرات عکاسان را در طراحی های بادی های جدید بکار می برند که البته اگر غیر این بود هیچ یک از این برندها غول دوربینها ی DSLR باقی نمی موندند و از بازار حذف می شدند والبته این رو نیز بپذیریم که هر عکاسی که به استفاده از یک نوع بادی عادت کرده باشد طبیعی است طراحی اونرا مناسب و راحت تر بداند و شکی در آن نیست
    yaghoobi، Pooyan، Nima Sadigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها

حالا من یه سووال از دوستان دارم به نظ ر شما بدنه جدید 6 دی با لنز 24-105 و قیمتی حدود 2900 دلار تا چه حد میتونه بازار 5 دی مارک 2 با لنز 24-105 و قیمت حدودی 2600 دلار رو از ان خودش کنه (با در نظر گرفتن برتری ها و ضعف هایی که این دو دوربین نسبت به هم دارن)، و آیا از این به بعد شاید افت قیمت هر چه بیشتر 5 دی مارک 2 خواهیم بود ؟
    من فکر میکنم تولید 5دی مارک دو علیرغم موفقیت بی رقیبش در بدنه های فول فریم در دنیا به زودی متوقف بشه.روی خط تولید داشتن هر دوی این بدنه ها خصوصا وقتی مارک 3 هم به بازار اومده چندان منطقی به نظر نمیرسه.
    yaghoobi، morteza khademy، Amateurism و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها
    جناب باقری
    فکر کنم همه چیز بستگی به نتایج سنسور این دوربین خواهد داشت
    اگر سنسور این دوربین اختلاف قابل مشاهده ای تو نمونه ها نشون بده قطعا تاثیر گذار خواهد بود
    البته 5dmii در ثبت جزییات بسیار خوب عمل میکنه و باید دید که 6d چقدر میتونه موفق باشه در این زمینه
    Amateurism تشکر می‌کند.
    داود معانی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقای عاشوری نیا،
    به نظرم من اصلا این مقاسه هایی که دارید شما انجام میدید کلا ایراد داره..
    شما دارید دوربین هایی از رده های مختلف رو با هم مقایسه میکنید.به قسمت هایی که بولد کردم توجه توجه کنید.
    خودتون میدونید که 7D یک رده جدید بود.هر وقت 7D II فرضی به بازار آمد(یا با هر اسم دیگر ولی در این رده) و شما دیدید جای گیری دکمه ها زمین تا آسمون تفاوت دارند آنوقت میشه حرفتون رو قابل قبول دانست.
    در مورد 6D هم باز همینطور این هم یک رده جدید است(فول فریم ارزان قیمت) خب ؟ پس این هم جایی برای
    مقایسه نداره.چرا ؟ چون هم رده این در کنون نداره.گر چند سال دیگه مثلا 6D II آمد میشود مقایسه کرد.
    ولی در رده های دیگر شما تفاوت خاصی میبینید ؟ مثلا در 5D II و 5D III ؟ یا در سری xxxD ?

دز ضمن حالا مگر یک عکاس میخواد با چند بدنه (از رده های متفاوت) هم زمان کار کنه که این موضوع انقدر مهم به نظر میرسه.؟ بیشتز از 2 دوربین از 2 رده متفاوت ؟

این صحبت های شما مثل این هست که بگیم یه نفر چون ماشین قبلیش
    مثلا تویوتا کمری بوده حالا هر تویوتایی که بخواد بخره باید توی همون 1 ساعت اول
    با جای همه دکمه ها و ادوات داخلی آشنا بشه..

جناب ارشادی
    من حرفی زدم. شما و بقیه دوستان هم شنیدید. دلیلی نمی‌بینم که شما را متقاعد کنم. قصد ادامه بحث را هم نداشتم. اما اینکه از من نام می‌برید و می‌گویید مقایسه از اصل اشکال دارد؟ توضیح می‌دهم.

دوربین عکاسی چیست؟
    فرق پراید و ۲۰۶ و پرشیا چیست؟
    در همان اتوموبیلی که شما مثال زدید، از هر برندی، عناصری در جای ثابتی قرار دارند. فرمان و گاز و ترمز و دنده و فیلان.
    در مورد دوربین داستان کمی فرق می‌کند. چون اصولن با اشتباه گرفتن کلید‌های دوربین احتمال مرگ کسی نمی‌رود، هر کمپانی برای خودش جانمایی این‌ها را طراحی می‌کند. پس مشکلی در این مورد نمی‌بینم.
    اما برای من به عنوان مصرف کننده مهم است که طراحان مورد نظر محصولی که قرار است از آن استفاده کنم، نهایت تلاش را در طراحی هر محصول به کار ببندند و استاندارد سازی کنند. لازم نیست شبیه به نیکون یا پنتاکس یا فیلان باشند، برای مصرف‌کننده‌ی برند خود چنین احترامی را قائل باشند. شما می‌فرمایید ۷دی رده‌ی دیگریست؟ چه ارتباطی دارد؟ اگر بدنه به شکلی کوچک می‌شد و قرار بود ارزان‌سازی انجام شود؟ بحثی دیگر است. چرا کلید‌های ۳۰ دی و نسخه‌های قبلی در ۴۰دی و ۵۰ دی از سمت چپ LCD به زیر LCD منتقل شد؟
    چرا؟ به‌تر بود؟ اگر به‌تر بود چرا این‌به‌تر را برای ۷دی در نظر نگرفت؟ پس یکی از این دو نوع طراحی اشتباه است دیگر؟ اگر اشتباه نیست؟ برای سرگرمی عکاس کانن چنین کاری را می‌کند؟

چرا نباید ۶دی را با ۷ دی و ۵ دی مقایسه کرد؟ مگر نه این‌که همه‌ی این‌ها دوربین عکاسی هستند؟ قیمت‌هایی نزدیک دارند و کاربرانی بسیار مشترک. یعنی شما نمی‌توانید به سادگی بگویید چه کسی ۷ دی می‌خرد و دوست ندارد ۶دی بخرد، اگر امکانش را پیدا کند. یعنی کاربر این دوربین‌ها و کاربرد آنها خیلی متفاوت نیست. بی‌شک یکی از این طراحی‌ها به‌تر است. پس چرا این طراحی‌ها متفاوت است؟
    بین ۵دی و ۶ دی که دیگر فقط بحث قیمت است...

Amin Zarif، Navid7h، R.Asgari و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 70 از 83 نخستنخست ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 80 ... آخرینآخرین