صفحه 38 از 80 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

عامو جان حالا که قضیه حیثیتی شد انصاف نیست این قضیه وان شات رو تعریف نکنید...
    A_Maddah، M. Bagheri و Walkman تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

به نظر من هر چه که باید گفته می شد ، در این تاپیک بیان شده و بالا اوردنش به نظرم بی مورده . در مورد الیمپس و کانن و نیکون واقعا به خوبی مقایسات صورت گرفته و دوستان واقعا به طور کامل توضیح دادن .
    در مورد نظر سنجی ، گمان نمی کنم اینجا ، محل مناسبی باشه چرا که اگر قراره نظر سنجی بذاریم ، نباید فقط به کانن و نیکون محدود شه . در ضمن ، چون که کلا اینجور بحث ها از حالت حرفه ای خارجه و اف تاپیک محسوب میشه ، شخصا به خودم اجازه نمی دم نظر سنجی با این مضمون ایجاد کنم ولیکن اگر مدیران و اساتید تمایلی دارن و اگر کاربرها استقبال می کنن (که می کنن!) فکر خوبیه که در تاپیک جداگانه ای ، روی کیفیت کلی برندها در ایران نظرسنجی ایجاد کنیم . حالا چرا کیفیت در ایران ؟ برای اینکه باید از جمیع جهات از جمله دسترسی به مدل های جدید ، گارانتی ، قیمت ، کیفیت عکس ، کیفیت بدنه و غیره بحث بشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

منظورم رو نتونستم درست بيان كنم. مهم همان توهم يا واقيت بدون نام بردن از يك برند است. براي كساني كه مدام در فكر تغيير برند هستند.
    مثلا خودم بعد از تغيير برند متوجه شدم كه تفاوت از زمين تا آسمان نيست! (در كل، وارد جزئيات نميشم. برند= توهم)

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    عامو جان حالا که قضیه حیثیتی شد انصاف نیست این قضیه وان شات رو تعریف نکنید...
    اتفاقا این قضیه حیثی نیست عامو.مهم این قضیه این است که عامو اعتقاد پیدا کرده وداره که نیکون و کانن هر دو برند برای عکاسی عالی هستند.وهر کسی اگاهانه و از روی شناخت نیازهای خود و شناخت بدنه ها و لنز ها از این دو برند خرید کرد در خصوص عکاسی هیچ ضرری نخواهد کرد.والبته برندهای دیگر را هم نباید فراموش کرد.
    یا حق
    Arash، farsad، MehdiM و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

من هم با جناب عامو موافقم، دیگه این جور مسائل خیلی پیش پا افتاده شده و کمتر عکاسی خودش رو در قید وبند برندها و بازیهای تجارتی میکنه! اینکه بگیم کدوم برند بهتره دیگه هیچ جایگاهی نداره! حالا چه بد که این معیار سنجش فروش جهانی باشه! خودم تا حالا هم کنون (450d) داشتم و در حال حاضرم نیکون (d7000) دارم و نسبت به هیچ کدوم تعصب بی مورد ندارم! ولی به عنوان یه کاربر ساده و آماتور با نیکون بیشتر حال میکنم (این کاملا شخصیه) ولی تا حالا به خودم اجازه ندادم کنون رو زیر سوال ببرم! به هر حال هر کدوم از این برندها جز غولهای دنیای دیجیتال هستند و ما نباید اونها رو برندی مقایسه کنیم.

اگه هم مقایسه ای قراره انجام بشه باید مدل به مدل اونهم با شرایط خاص و اینکه برای چه کسی و چه منظوری پیشنهاد شده بررسی بشه! ما اول باید ببینیم از عکاسی چی میخوایم بعد با توجه به نیازمون برای خرید برنامه ریزی کنیم.

حال اینکه کسی با کنون احساس بهتری داره یکی با نیکون این نظر اون شخصه و قابل احترامه! موضوع زمانی ناخوشایند میشه که سعی در تحمیل نظر شخصی خودش به دیگران داشته باشه.
    A_Maddah و Miri تشکر می‌کنند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود بر شما

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    اتفاقا این قضیه حیثی نیست عامو.مهم این قضیه این است که عامو اعتقاد پیدا کرده وداره که نیکون و کانن هر دو برند برای عکاسی عالی هستند.وهر کسی اگاهانه و از روی شناخت نیازهای خود و شناخت بدنه ها و لنز ها از این دو برند خرید کرد در خصوص عکاسی هیچ ضرری نخواهد کرد.والبته برندهای دیگر را هم نباید فراموش کرد.
    یا حق
    دقیقا با صحبت تون موافقم . اگه فردی اطلاعات لازم رو داشته باشه و به تناسب نیازش خرید کنه ، از هر برندی که بخره ، ضرر نمی کنه . افرادی هم که اطلاعات کافی ندارن (از جمله خود من) می تونن با یک بار مطالعه ی این بحث شیرین و دوستانه (!) ، از توهم خارج بشن .
    درباره ی بحث تغییر برند ، این مورد وقتی منطقی خواهد بود که خریدار ، طالب ابزاری باشه که در برند خودش با کیفیت مطلوب موجود نباشه . لذا توجه به اینکه تقریبا اکثر ابزارهای برندی مثل کانن ، با همون کیفیت در نیکون هم موجوده ، لذا به نظرم این صحبت ها مصداق نداره .
    ولیکن هنوز روی ایجاد نظرسنجی مُصِر هستم ؛ چرا که با نظر سنجی نمی خواهیم بفهمیم که کدوم بهتره ... هدف اینه که با یک آمار گیری معلوم بشه در بین قشر آماتور و حرفه ای ، تمایل روی کدام برنده و ایا عامل "تبلیغات" که در این تاپیک این همه روش بحث شده ، تا چه حد تاثیر گذار بوده . البته باز هم می گم که چون این مدل صحبت ها ، کلا آف تاپیکه ، در ایجاد این نظرسنجی ، موضع و نظر بزرگان شرطه نه امثال بنده .

فکر میکنم هر کدام از ما در زمان خرید نمیریم در فروشگاه و بگیم یک دونه کنون بده یا یک دونه نیکون
    باور کنید بسیاری از افراد مبتدی رو دیدم که میان میگن "میشه یه کانن خوب معرفی کنید" و از این دست سوالات بچه گانه می پرسن . خوشبختانه این بحث ها در از قشر آماتور به بالا کمتر دیده میشه و اصولا وجود این تاپیک هم برای اگاه سازی امثال ما نیست . این مدل مقایسات ، مخصوص دوستان مبتدی و بعضا (خیلی کم) آماتوره . حرفه ای ها هم که فکر نمی کنم اصولا درگیر چنین مباحثی باشن .

جالب است که در موقع بحث در مورد خودرو کاری به درامد سالانه شرکت نداریم و الا شورولت بهترین اتومبیل دنیا است البته در کنار تویوتا. پورش و ائودی و فولکس و پژو هم مالی نیستند. فراری و بوگاتی را هم باید انداخت توی سطل اشغال.
    خیلی قشنگ گفتید ... ولیکن متاسفانه برخی در هنگام خرید ، دقاقا بر عکس شما فکر می کنند .

من هم با جناب عامو موافقم

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    A_Maddah و data تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

یا حق
    با سلام خدمت عامو اسد عزیز...
    اون بخش حیثیتی که شوخی بود گفتم شاید داستان جالبی باشه که مسلما شنیدنش خالی از لطف نیست.هر دو برند اینقدر خوبن و به تکامل رسیدن که تقریبا محاله کاربری نتونه ابزار مورد نیاز خودش رو در این برندها تکمیل کنه...من کنونی به عنوان کمترین و احتمالا خیلی دیگه از عزیزان بسیاری از محصولات سایر برندها رو تحسین میکنیم...مگه میشه به 24-14 فکر کرد و به خریدش وسوسه نشد؟...یا دی3 اس یا همین دی 90 محبوب و خیلی موارد دیگه...شخصا تعصبی روی برند خاصی ندارم و اگر یک روزی تونستم حتما به برندهای دیگه هم سر میزنم...فعلا که به الیمپوس رو آوردم و قصد خرید ای پی ال 2 دارم به عنوان یک دوربین همراه...همین محصول موردی هست که جای خالی اون به شدت در دو برند کنون و نیکون احساس میشه...شاید این دو برند هم استراتزی خودشون رو عوض کنن و رو یه تولید محصولات اینچنینی بیارن
    A_Maddah و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

می بینم که دوستان جدی گرفتن. بابا من یک شوخی ای کردم!

عامو اسد عزیز خب جمله حکیمانه من رو هم میگفتی دیگه! آب پاکی رو میریختی رو دست کاننی ها!
    دیگه مجبور شدم اعتراف کنم. جریان از این قرار بود که بیکار بودیم و نشسته بودیم خدمت عامو در داشتیم با برندها شوخی میکردیم. و دوربین ها رو گرفته بودیم دستمون و تست میکردیم. که من به نکته ضعفی از دوربین 5d mII خودم اشاره کردم که عامو رو هوا گرفت!
    مشکل اینجاست که درسته که کانن دوربین های سری حرفه ای 1D وجود داره ولی دوربین 5d هم جزو رده دوربین های حرفه ای قرار میگیره و با توجه به قیمتی که داره عکاسان حرفه ای به سمت اون میرن. حالا من عکاس باید نزدیک سه میلیون پول رو بدم به این دوربین بعد یک دوربینی دست من بدن که تمام نقاط فکوسش چسبیده به وسطش! خب این چه کاریه! من عکاس بیچاره چجوری باید روی سوژه هام که اکثرا اونها رو در نقطه یک سوم قرار میدم فکوس کنم؟!!!!!
    اینجا بود که گفتم دوربینی که امکان عکاسی با اصول اولیه عکاسی رو در اختیار عکاس نمیذاره به هیچ دردی نمیخوره! و عامو به برند کانن گرفت و ول نکرد که البته حق داشت خب حداقل با همون پول آدم میره d700 میخره! البته بحث لنز و مزایای هر کدوم از دروبین ها نسبت به هم یک بحث دیگست که بحثی در اون نیست.
    حالا ما یک شوخی ای کردیم و این بحث رو دوباره بازش کردیم ولی جدی جدی از دوستانی که میخوان این بحث رو ادامه بدن تقاضا میکنم که از کانن بد نگن که با من طرفن! از کشیده شدن این مباحث به جنگ و جدل پرهیز کنن و شوخی های دوستان رو زیاد جدی نگیرن. هدف بیشتر رسیدن به یک شناخت در مورد مزایا و معایب دو برند در کنار شوخی و گپ های دوستانه است.
    ME، Persian، A_Maddah و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    می گن حرف حرف میاره.راستش تا انروز من این باقلوای کانن (135) رو زیارت نکرده بودم وراستش انروز بسیار مشعوف شدیم از زیارت این لنز عالی. امدیم دوتا پرتره بگیریم که دیدیم 5DMllدست مارو در حنا گذاشت جناب کحال هم که این روز ها پیداش نیست پیله کرد سه پیچ که می شه روی چشم ها فوکوس کرد اما عملا انروز همه دریافتن که خیر نمی شود و در این هنگام بود که فرساد خان این جمله تاریخی رو فرمودند البته نه کم نه زیاداینچنین گفتند که ((دوربینی که اصول اولیه عکاسی رو زیر سوال ببره دوربین نیست))
    البته انروز عامو با وان شات خیلی چیزهای دیگه را هم زیر سوال برد که بهتر صحبتی درباره اش نشه.
    خب اینها همه شوخی بود ولی در واقعیت اصلا این چنین نیست یکی از مدیران سایت جوزا را می شناسم که کانن باز است اما بهتر ین عکس های منظره اش را با 14-24 نیکون روی بدنه 5Dmllکانن می گیرد مسلما چنین شخصی به نام کانن و نیکون توجه نمی کند بلکه نتیجه کار برایش مهم خواهد بود.
    خدا یارتون
    یا حق
    farsad، Saeed.gh.sh، Navid7h و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام
    می گن حرف حرف میاره.راستش تا انروز من این باقلوای کانن (135) رو زیارت نکرده بودم وراستش انروز بسیار مشعوف شدیم از زیارت این لنز عالی. امدیم دوتا پرتره بگیریم که دیدیم 5DMllدست مارو در حنا گذاشت جناب کحال هم که این روز ها پیداش نیست پیله کرد سه پیچ که می شه روی چشم ها فوکوس کرد اما عملا انروز همه دریافتن که خیر نمی شود و در این هنگام بود که فرساد خان این جمله تاریخی رو فرمودند البته نه کم نه زیاداینچنین گفتند که ((دوربینی که اصول اولیه عکاسی رو زیر سوال ببره دوربین نیست))
    البته انروز عامو با وان شات خیلی چیزهای دیگه را هم زیر سوال برد که بهتر صحبتی درباره اش نشه.
    خب اینها همه شوخی بود ولی در واقعیت اصلا این چنین نیست یکی از مدیران سایت جوزا را می شناسم که کانن باز است اما بهتر ین عکس های منظره اش را با 14-24 نیکون روی بدنه 5Dmllکانن می گیرد مسلما چنین شخصی به نام کانن و نیکون توجه نمی کند بلکه نتیجه کار برایش مهم خواهد بود.
    خدا یارتون
    یا حق
    ميگن آف تاپيك آف تاپيك مياره. خوب اين يك راه حل ساده داره. من هيچ وقت يادم نمياد چه روي باقلواي قبليم و چه روي اين يكي باقلوا دكمه شاتر و فكوسم يكي باشه. فكوس را روي دكمه هاي پشتي انداخته ام و معمولا هم از تك نقطه وسط يا گروه وسط استفاده مي كنم. اينجوري بعد از فكوس فرصت كافي براي كادربندي هم دارم.

عامو حال كردي با 135F2. بيا توبه كن يه 5D2 بگير و يه 135F2 و يه 85F1.2
    A_Maddah، mreza1001، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    ميگن آف تاپيك آف تاپيك مياره. خوب اين يك راه حل ساده داره. من هيچ وقت يادم نمياد چه روي باقلواي قبليم و چه روي اين يكي باقلوا دكمه شاتر و فكوسم يكي باشه. فكوس را روي دكمه هاي پشتي انداخته ام و معمولا هم از تك نقطه وسط يا گروه وسط استفاده مي كنم. اينجوري بعد از فكوس فرصت كافي براي كادربندي هم دارم.

عامو حال كردي با 135F2. بيا توبه كن يه 5D2 بگير و يه 135F2 و يه 85F1.2
    مشکل اینجاست که در جنین لنزهایی عمق میدان بسیار کم است و با این روش چشمها از فکوس خارج میشوند.
    Saeed.gh.sh، Pooyan، Navid7h و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 38 از 80 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین