صفحه 40 از 80 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در نیکون دی۷۰۰ نیز وضعیت خیلی خوشحال کننده نیست:

نقاط کمرنگ مربوط به نیکون است.
    کمی گستردگی بیشتری دارد اما در مجموع در برخی شرایط مانند عکاسی با لنزهای سریع 1.4 مشکل وجود خواهد داشت.
    ویرایش توسط nmroshan : Monday 23 May 2011 در ساعت 17:54
    A_Maddah، infinity، yasin-m و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    به به مردمون کم پیدا!!!!افشین خان افتاب از کدوم......................
    با تشکر از تو ضیحات خوب افشین عزیز.
    فرض کنید شما با لنز 85 اف 1.8 یا 1.2 فرقی نمی کند می خواهید یک پرتره نیم تنه کمی بالاتر بگیرید.(که خیلی از پرتره های این لنز را اینگونه عکس ها تشکیل می دهند) شما می توانید انقدر از سوژه فاصله بگیرد(البته با کادر عمودی) که یکی از نقاط فوکوس در بدنه 5Dllروی یکی از چشمها قرار گیرد و فوکوس را انجام دهید و عکس نهایی را بگیرید در این شرایط عکس حاصله در بالای سر سوژه مقداری فضای بدون استفاده خواهید داشت که برای بدست اوردن کادر مناسب شما مجبورید مقداری زیادی از فضای بالای کادر و اگر تنگ نظری نکنیم مقدار از فضای دو طرف و پایین کادر اصلی را کراپ کنیم .در این صورت مقدار نسبتا زیادی پیکسل را دور می ریزیم حال انچه باقی می ماند یک عکس حاصله که از مقدار پیکسل خیلی پایینتر از ظرفیت سنسور بدنه تشکیل شده است. با اینکه D700 هم در دست گرفتم و تست کردم ولی متاسفانه دقیق یادم نیست با این مشکل روبرو شدم یا خیر. خلاصه اینکه به نظر من پرکندگی نقاط فوکوس در اینجا چالش برانگیزه است والبته با ز هم مورد ی را هم می دانم که باز چالش ایجاد می کند.اما ان مورد هم بماند.کاش دوستان در خصوص D700هم نظرشون زا در این مورد چالش برانگیز بیان می کردند.
    خدا یارتون
    یا حق

با سلام
    عامو کاش فقط مشکل از بین رفتن پیکسل ها بود
    مشکل اصلی در این موردی که شما فرمودید افزایش عمق میدان می باشد ( چون هرچه فاصله از سوژه بیشتر شود عمق میدان بیشتر می شود )
    حال چاره چیست که شخصی این همه هزینه می کند تا بتواند از نهایت کم بودن عمق میدان لنزی مانند 85 اف 1.2 استفاده کند ؟!! ولی با این اوصاف بازده کمتری از این مورد بدستش می رسد
    راه حل لایو ویو و کنتراست فوکوس هم بلا استفاده هست چون انقدر عمق میدان کم می باشد که گاها فوکوس باید روی مد AL SERVO باشد ( حتی با دوربین مرحوم 40 دی )

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    مثلا Grid ویزور یک موضوع ساده در اغلب دوربین های نیکون است اما در کانن ها شما باید 100 دلاری خرج خرید یک فوکوس اسکرین Grid دار بکنید.تازه همیشه هم جلوی چشم تان است!

یا انتخاب تعداد نقاط فوکوس....
    سلام كاوه جان
    در 7D كه Grid جوجود داره و به راحتي فعال و غيرفعال ميشه. در مورد انتخاب نقاط فكوس هم آنقدر حالت انتخاب متنوع در 7D و 1D4 وجود دارد كه خيلي خيلي بيش از نياز يك عكاس آماتور مثل من باشه.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام كاوه جان
    در 7D كه Grid جوجود داره و به راحتي فعال و غيرفعال ميشه. در مورد انتخاب نقاط فكوس هم آنقدر حالت انتخاب متنوع در 7D و 1D4 وجود دارد كه خيلي خيلي بيش از نياز يك عكاس آماتور مثل من باشه.
    بله استثنا همیشه هست کلیت رو عرض کردم.

نیکون هم دوربین هایی دارد که GRID ندارند اما اصولا در دوربین های سری PRO تمام این امکانات هست.

در مورد سیستم فوکوس هم تنها دوربینی که احتمالا بتواند با نیکون رقابت کند تنها و فقط 7D است.حتی سری 1D هم این قابلیت ( رقابت ) را ندارند.

در مورد نورسنجی گیچ ترین و احمق ترین دوربین های دنیا کانن هستند که کم کم دارد سیستم قدیمی ( مربوط به 10 سال پیش ) را آپدیت می کند.اما خیلی دیر است.به نظرم دقیق ترین نورسنجی در بین DSLR ها مربوط به نیکون است.سیستم پیشرفته و بسیار ACTIVE .کانن ها در خوش بینانه ترین حالت همیشه تا 1/3 استاپ پرت و پلا نورسنجی می کنند.

نیکون هم اشکالاتی دارد اما زیاد حاد نیستند و می شود تا حدودی با آن کنار امد. ( منظور امکانات فنی است ) اما کانن واقعا خسته کننده است.تنها هنرش ارائه یک سنسور با رزلوشن بالا و نویز کم است.دیگر به معقوله های فنی توجه زیادی نمی کند ( سابقا )

همین سیستم وایرلس فلاش چیز ساده ای است اما دوست دارد بابت اش 400 دلار اضافه هم بگیرد.حالا در7D به یادش افتاده که می تواند آن را درون بدنه هم قرار دهد.

یا GPS های اکسترنال یا ساپورت کردن دوربین های قدیمی تر از UDMA و موضوعات خیلی ریز دیگر که گاهی در انتخاب یک فرد تاثیر بیشتر دارد.

البته شاید بسیاری از کاربران نیکون و کانن هیچ گاه به کمبود و یا حضور این امکانات ریز توجه نکنند.اما وقتی عکاس حرفه ای قصد دارد انتخاب کنند موضوعات کوچک هم برایش مهم می شوند.

بارها دیده ام که تعداد زیادی از عکاسان اصلا نمی دانند تاثیر ابعاد محدوده نورسنجی به چه کاری می آید.

.............

پی نوشت....

نیکون هم در D7000 یک سوتی بد داده به نظرم جای دکمه تغییر مد فوکوس اصلا جای مناسبی نیست.احمقانه ترین جای ممکن را انتخاب کرده است.
    Persian، Daruosha، ashkan 78 و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

در مورد صفحه فکوس همانطور که جناب واحدی فرمودند در 7دی میتوان دو نوع گرید در صفحه فکوس انتخاب کرد و یا کلا گرید را خاموش کرد.بعید است که در 1دی این امکان وجود نداشته باشد.اطلاع ندارم که در دوربینهای بعد از 7دی هم این امکان وجود دارد یا خیر.کنترل فلاش هم در دوربینهای دیگر جز 7دی وجود دارد.
    انتخاب صدای ولوم بیپ و نوع آن هم خیلی به نظر من یک امکان حرفه ای و ارزشمند به نظر نمیرسد.

در مورد اینتروال داخلی هم نمیدانم اگر این سیستم کامل است چرا نیکون ریموت اینتروال تولید کرده و به فروش میرساند که قیمت آنهم بسیار بالاست(بیشتر از 200 هزار تومان) و البته بعضی دوستان و اساتید نیکونی را دیده ام که به دنبال ریموت اینتروال نیکون و یا برند متفرقه بوده اند.

در مورد نورسنجی به قول کاوه جان آنقدر حرفه ای نبوده ام که متوجه مشکلی در آن بشوم.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    در مورد صفحه فکوس همانطور که جناب واحدی فرمودند در 7دی میتوان دو نوع گرید در صفحه فکوس انتخاب کرد و یا کلا گرید را خاموش کرد.بعید است که در 1دی این امکان وجود نداشته باشد.اطلاع ندارم که در دوربینهای بعد از 7دی هم این امکان وجود دارد یا خیر.کنترل فلاش هم در دوربینهای دیگر جز 7دی وجود دارد.
    انتخاب صدای ولوم بیپ و نوع آن هم خیلی به نظر من یک امکان حرفه ای و ارزشمند به نظر نمیرسد.

در مورد اینتروال داخلی هم نمیدانم اگر این سیستم کامل است چرا نیکون ریموت اینتروال تولید کرده و به فروش میرساند که قیمت آنهم بسیار بالاست(بیشتر از 200 هزار تومان) و البته بعضی دوستان و اساتید نیکونی را دیده ام که به دنبال ریموت اینتروال نیکون و یا برند متفرقه بوده اند.

در مورد نورسنجی به قول کاوه جان آنقدر حرفه ای نبوده ام که متوجه مشکلی در آن بشوم.
    مسعود جان این امکان انتخاب فوکوس اسکرین در دوربین ها 5 سال پیش نیکون هم هست ( حتی در دوربین های F5 فیلمی 15 سال پیش هم وجود دارد )

در مورد شاهکار کانن 1D MK4

12607.jpg

http://www.bhphotovideo.com/c/produc...ng_Screen.html

اگز چیز مهمی نبود کانن در 7D به فکر ایجاد اش نمی افتاد.اما نیکون سالها است این امکان جز امکانات اولیه اش است.

اتفاقا صدای بیپ ولوم شاید برای شما امکان ارزشمندی نباشد.اما یک عکاس خبری برایش بسیار مهم است.یا یک عکاس حیات وحش.چون از این امکان استفاده نکرده اید شاید هنوز نیازش را احساس نکرده باشید.

نیکون برای دوربین های Entry Level اش تریگر وایرلس را تولید کرده .شما وقتی D40 می خرید به مبلغ 600 دلار نباید انتظار تمام امکانات را داشته باشید اما بنده وقتی 5D MK2 را 3000 دلار و یا 1Ds MK3 را با 8000 دلار می خرم دوست دارم این اپشن 400 دلاری را داشته باشم و نیازی نباشد که یک وسیله جدا تهیه کنم.ولی در نیکون با یک دوربین 1000 دلاری شما ای آپشن 400 دلاری را هم دارید.

شما مقایسه کنید که در یک دوربین D300 چند آپشن اضافه وجود دارد که مثلا در دوربینی مثل 7D هم وجود ندارد.

مثلا در مورد Dynamic-area AF که مدت ها است در بدنه های نیکون وجود دارد اما تنها بدنه کانن که چیزی مشابه آن را دارد فقط 7D است

یا تعداد نقاط فوکوس که در دوربین های 5 سال پیش هم از تعداد نقاط فوکوس دوربین های حال حاضر کانن بیشتر و گسترده تر است.همچنین گزینه انتخاب تعداد ( مثلا 9 یا 21 یا 51 و .... ) که فقط در 7D و 1D MK4 دیده می شود.

طرف آمده در Top LCD دوربین نمایشگر قفل آینه را قرار داده ( اما نیامده یک دکمه مستقل و مجزا برایش طراحی و تعریف کند! )

caption_007.jpg

یا ساده تر از اینها!

امکان اضافه کردن اطلاعات Copy Right که در اکثر دوربین های نیکون هست اما در بعضی از کانن ها دیده می شود .تازه در بعضی دیگر یک روش کاملا احمقانه دارد.یعنی اطلاعات را در نرم افزار به عکس ها اضافه می کند ( مثل 5D MK2 )

یا احمقانه ترین امکان دوربین های کانن!!!!!!!!!!!!!!!!!

وقتی sRaw عکاسی کنید یعنی رزلوشن تصویرتان کاهش پیدا کرده و نه فشرده سازی؟شما این موضوع را در کدام دوربین حرفه ای می بینید؟؟؟

یا مثلا امکان استفاده از لنز ها DX بر روی نیکون های فول فریم.آیا واقعا این امکان یک امکان بدرد نخور و یا بی استفاده است؟احیانا یک زمانی اگر یک لنز EF-S داشته باشید دوست ندارید بتوانید آن را بر روی 5D MK2 تان آن را تجربه کنید؟؟؟؟

یا امکان Focus tracking with lock-on ؟در 7D یک شبه ای از این سیستم دیده می شود اما در تمامی دوربین های حرفه ای نیکون جز امکانات ثابت است.

Focus point illumination کدام دوربین کانن این امکان را دارد؟شما دوست ندارید وقتی با یک لنز مانوآل فوکوس کار می کنید مقیاس و معیاری بیشتر از چشم تان داشته باشید؟احیانا هیچ وقت نشده هوس کنید که یک لنز مانوآل را بر روی دوربین تان ببندید؟نیکون به راحتی به شما کمک می کند که بتوانید دقیق ترین و سریع ترین فوکوس را به صورت دستی داشته باشید.آیا در کانن این آپشن هست؟

Center weight area نیکون هم که آرزوی همه کاننی های حرفه ای بی شک یکی از کاربردی ترین امکانات بدنه های نیکون همین آپشن است.

سرعت سینک 1/320 در اغلب بدنه های نیکون و سرعت 1/200 بدنه های کانن.یقینا این یکی را تست کرده اید و با آن برخورد داشته اید؟؟؟

یا بسیار ساده قابلیت فعال کردن نور فلاش های اکسترنال نیکون به عنوان مدلینگ.هیچ کدام از فلاش های کانن این امکان را ندارند.

سیستم Bracketing پیشرفته نیکون را مقایسه کنید با سیستم ابتدایی کانن....

یا تعریف کردن دکمه های مختلف به صورت کاستوم .شما این آپشن را فقط در 7D و به صورت محدود شده می بینید.

چند آپشن دیگر مثال بزنم که متوجه شوید بنده تک بعدی به داستان نگاه نمی کنم؟

یا نشانگر باطری ! بالاخره بعد از 5D MK2 کانن فهمید که عکاس نیاز دارد بداند چقدر باطری دارد.اینکه فقط فول و نصفه و تمام را نشان بدهید کافی نیست.

شما در کدام بدنه کانن امکان Interval timer shooting را دیده اید؟حداقل 100 دلار بابت اش هزینه کنید تا به دست اش بیاورید.چون ما کاربر کانن هستیم....

چند تای دیگر اسم ببرم؟ GPS، Flicker reduction ، Image comment ، Side-by-side comparison ،

با دید تعصب به موضوع نگاه نکنید.بنده خودم سالها است کاربر کانن هستم اما چشم ام را به روی کمبود هایش نمی بنند صرفا به دلیل تعصب برندی.

اما هنوز هم می گویم 7D شاهکار است و هنوز خیلی زود است 7D آپدیت شود.دوربین ارزشمندی است.
    Arash، Daruosha، Mashhadi Vahid و 33 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

البته کاوه جان سری حرفه‌ای کانن و نیکون یعنی دی ۳ و از اونور ۱دی هیچ کدام فلاش ندارند که تریگر وایرلس داشته باشند.
    دی۷۰۰ این وسط استثنای فول‌فریمهای حال حاضر است که هم فلاش دارد و هم امکانات کنترل فلاش برروی دوربینهای نیکون را.
    اما در دوربینهای رده‌ی پایینتر این امکانی جذاب است که می‌توانیم امیدوار باشیم کانن به این مهم توجه کند و بقیه موارد!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

قسمت intervalometer درونی دوربین، تفاوتی با ریموت ندارد. اگر دوربین این ویژگی را داشته باشد، علت تهیه ریموت MC-36 عمدتا به خاطر استفاده از bulb نامحدود است.
    Arash، Kaveh Ghobadi، Kourosh Kahal و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    کاوه جان موارد زیادی را مطرح نمودید که اگر بخواهم موردی به آن بپردازم شاید از حوصله تاپیک و دیگر دوستان خارج باشد.
    ولی چند نکته کوچک
    بسیاری از موراد را خودتان فرمودید که در 7دی و 1دی 4 اصلاح شده پس انتقاد به روند قبلی چه سودی دارد؟
    وایرلس فلاش در 7دی و 60 دی و 600 دی وجود دارد و در دوربینهایی مثل 1دی که فلاش سر خود ندارند نمیتواند وجود داشته باشد.
    در مورد فکوس منوآل با سیستم نیکون آشنایی ندارم، ولی من با لنز TS-E 24 روی 7دی برای فکوس نقاط فکوس را روی منطقه مورد نظر قرار داده و دکمه شاتر را تا نیمه نگه میدارم وفکوس میکنم.وقتی نقطه مورد نظر فکوس شد نقاط فکوس روشن شده و صدای بیپ فکوس هم به گوش میرسد که اصلا سخت نیست و کاملا دقیق است.
    در مورد صدای بیپ من هم از آن استفاده میکنم و نگفتم که مهم نیست،گفتم عوضش شدن نوع و شدت آن مهم نیست و البته همانطور که خودتان اشاره کردید در عکاسی حیات وحش به خاطر استفاده از آلسرو غیر فعال می شود.پس کاربردی در حیات وحش ندارد.

در مورد استفاده از لنزهای کراپ روی دوربین فول فریم من به شخصه هیچ وقت چنین جنایتی را مرتکب نخواه شد و به آن علاقه ای ندارم!مثلا 18-200 فاجعه کنون را روی 5دی ببندم؟
    در مورد تعداد نقاط فکوس هم باید تعداد نقاط فکوس کراس را نیز در نظر گرفت!مثلا دی 300 اس 15 نقطه کراس و 7دی 19 نقطه کراس دارد.

در مورد سرعت سینک هم با نگاهی که من کردم تنها برتری در رده های مشابه سرعت 1/250 دی700 در برابر 1/200 5دی بود.
    در مورد فایلهای خام با حجم کمتر این مورد به نظر مزیت بسیار بزرگی بوده که نیکون فاقد آن است.بارها ترجیح داده ام که برای عکسهای شب و یا تایم لپس که تعداد شاتها بسیار زیاد بوده از Sraw و یا Mraw استفاده کنم.
    در یک شب در مترو مشهد 4000 شات با 7دی زدم که با وجود داشتن مموری 32 گیگ و عکاسی به صورت پیوسته باز هم مموری پر شد و همچنین جدا از بحث مموری ادیت و نگهداری این عکسها که حداکثر برای تایم لپس 1920×1080 مورد استفاده قرار خواهند گرفت بسیار راحت تر خواهد بود.

در زمان دی 60 نیکون در مقابل 450دی که 100 تومان تفاوت قیمت دی 60 آپشنهای ابتدایی بسیاری را نداشت (حتی برکتینگ) که سر این موارد همیشه سر به سر وحید میگذاشتیم!

بسیاری از موراد دیگر نیز هست که کنون در آن برتری دارد مثل وجود ایزو 50 دی 5دی در مقابل حداقل ایزو 200 در مقابل دی 700

امکان استفاده از لنزهای تیلت روی بدنه های کراپ!من روی 7دی از لنز 24 به راحتی استفاده میکنم با حداکثر شیفت.جالب اینکه کنون علاوه بر اینکه روی بدنه جای حرکت لنز را درست در نظر گرفته است همراه لنزهای تیلت یک پیچ بزرگتر برای شیفت گذاشته که در صورتی که شما بخواهید لنز رو روی فول فریم ببندید میتوانید آن را با پیچ کوچکتر که برای کراپدارها مناسب است معاوضه کنید.(حتی دی 700 نیز در استفاده از این لنزها مشکل دارد و شما برای استفاده از این لنزها باید به فکر دی3 به بالا باید باشید)

وجود همان فایل خام کوچک شما آن را مسخره میدانید.
    امکان تعیین حالت های اسپید برای فلاش اکسترنال از روی فلاش و نه از روی بدنه!مثلا دی60 چون این امکان را نداشت!امکان استفاده از های اسپید با وجود استفاده از فلاشهای نیکون روی هات شو را نداشت.
    موراد زیاد دیگری هم هستند که نیکون از آنها بهرمند است و کنون خیر
    مثل تعیین محدوده ایزو
    مثل امکان استفاده از دو مموری روی بدنه هایی مثل دی 7000 و دی 300 اس در حالیکه بدنه های مشابه کنون این امکان را ندارند.
    هر کدام از برندها معایب و مزایای خود را دارند و برخورد کاملا یکطرفه از شما که به عنوان یک مدیر در فروم فعالیت میکنید شاید کمی غیر منتظره باشد.

قصد به انتقاد از کنون باشد من هم میتوانم موارد زیادی را نام ببرم که شما نام نبردید کاوه جان.

در مورد ریموت هم من اگر بخواهم فقط از حالت بالب با زمان نامحدود استفاده کنم راههای بسیار ارزانتری استفاده خواهم کرد و نه آن ریموت!
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 2 July 2011 در ساعت 23:22
    ariu، Kourosh Kahal، Rofougaran و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛
    کاوه جان در بعضی موارد با شما موافقم، اما بعضی دیگر از قسمتهای حرفهای شما با آنچه که واقعا وجود دارد کمی متفاوت است. مثلا:

در مورد سیستم فوکوس هم تنها دوربینی که احتمالا بتواند با نیکون رقابت کند تنها و فقط 7D است.حتی سری 1D هم این قابلیت ( رقابت ) را ندارند.
    خوب چیزی که همه جا به آن اشاره شده سیستم فکوس فوق العاده 1D4 است. من اصلا 7D را در حد رقابت با 1D4 نمی دانم. اینجا را نگاه کنید. بحثی بود در رابطه با مقایسه سیستم فکوس 1D4 و دوربین فوق العاده نیکون یعنی D3S:

Canon EOS 1D Mark IV

یا این یکی:

یا امکان Focus tracking with lock-on ؟در 7D یک شبه ای از این سیستم دیده می شود اما در تمامی دوربین های حرفه ای نیکون جز امکانات ثابت است.
    من منظور شما را نفهمیدم؛ یعنی می گویید در 1D4 وجود ندارد؟

سرعت سینک 1/320 در اغلب بدنه های نیکون و سرعت 1/200 بدنه های کانن.یقینا این یکی را تست کرده اید و با آن برخورد داشته اید؟؟؟
    این یکی که دیگر خیلی عجیب است.
    سرعت سینک در بدنه های سه رقمی و چهار رقمی کنون 1/200، دو رقمی و 7D سرعت 1/250 و در 1D4 سرعت 1/300 است اما در نیکون سری DXXXX برابر 1/200 و در باقی 1/250 ثانیه است.

در مورد بعضی دیگر از موارد هم چون اطلاعات کافی ندارم نظر نمی دهم، بماند برای باقی دوستان مثل افشین عزیز.
    ولی باز هم می گویم به فرض درست بودن باقی مطالب، برای من آماتور تمامی این موارد شاید تاثیر چندانی نداشته باشد یا برای یک عکاس حرفه ای که آگاهانه انتخاب برند می کند شاید علاوه بر قسمتی از این موارد سایر موارد گفته نشده بیشتر اهمیت داشته باشد.
    ویرایش توسط Pooyan : Saturday 2 July 2011 در ساعت 23:39

صفحه 40 از 80 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین