صفحه 36 از 80 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

حالا این سایتها خوب هست یا بد ؟ چرا به نفع ما هست خوب اما نیست به کل غیر مستند و به درد نخور کلا عادت داریم هر چیزی به نفع ما نیست را به کل قبول نداشته باشیم اگر ندارد میگوییم اصلا نیاز ندارد نه اینکه نمیتواند نمیخواهد !! دارد اما باز این یه چیز دارد از ان چیز بهتره نتیجه پس اگر ان بدنره این بهتره این به ان در .

این توهم توطئه هم بد دردیست
    M.Mobin، mansourian3، Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عکاس باشی! عکاس باشی! عکستو بی هوا بگیر!
    یه عکس بی پرده ناب از روزگار ما بگیر!

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?FLI=0&API=0&Sample=0&FLIComp=7&APIComp=2&LensComp=621&CameraComp=614&SampleComp=0&Lens=347
    مقایسه T/s های ۲۴ دو برند.
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0&Lens=247&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=690
    مقایسه ۲۴ های اف ۱.۴ دو برند

بعضی لنزهای این بهتر است و بعضی لنزهای آن. که البته این تفاوتها در عمل نیز مهم نخواهند بود. هدف ایجاد این تاپیک نه چنین مقایسه هایی که تاکید بر عدم وسواس‌های پیکسلی بود.
    ضمن اینکه لنز 24 نیکون رو با 24 کانن مارک 1 گذاشتید.
    24 مارک II شرایط بسیار متفاوتی دارد.
    ویرایش توسط MH.Rahmani : Thursday 30 December 2010 در ساعت 21:36
    nmroshan و mansourian3 تشکر می‌کنند.
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

خوب بعد از دی پی ریویو دوستان فروم امروز تصمیم گرفتند که دیجیتال پیکچر را هم جزء سایتهای نا معتبر دسته بندی کنند.

انوش جان شاید بد نباشید فیلم تست لنز 1200mm کنون(ارزش این لنز حدود 120.000$ است) در این سایت را ببینید بعد تعیین سطح و گروه خون بنمایید.

کد:
     http://www.the-digital-picture.com/reviews/Canon-EF-1200mm-f-5.6-L-USM-Lens-Review.aspx
    ARASH II، Daruosha، shabab و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

جناب توکلی در نمونهای که شما انتخاب نموده اید (عکس بالا - نمونه پس از ویرایش و کراپ ) به وضوح در زمینه میزان نویز و همچنین جزئیات, دوربین 7D بسیار ضعیفتر ظاهر شده است .
    نویز کمتر از D7000 قابل انتظار است (مواردی که جناب مبین علی هم اشاره کردند :سنسور جدیدتر با رزولوشن کمتر و کراپ بزرگتر ) اما وضوح نامناسب 7D در این تصویر کاملا نا امید کننده و خلاف انتظار است.

من کمی بیشتر به عکسهای سایز اصلی نگاه کردم و مشابه روش شما نمونه ای از 60D هم به دو تصویر قبلی اضافه کردم :

همانطور که ملاحظه میکنید 60D با سنسور مشابه 7D جزییات بیشتری ثبت کرده و البته D7000 هم همانگونه که باید نویز کمتری دارد.

اما دلیل ضعف 7D در این مورد خاص . به تصویر زیر نگاه کنید:

در حقیقت چیدمان اشیا اندکی تغییر یافته و از همه مهمتر جای ابزار نور پردازی است که آن هم عوض شده(به انعکاس نور روی بطری ها دقت بفرمایید) و نتیجه اینکه فضای داخل فنجان در مورد عکسی که از 7D قرار دادید نور کمتری دریافت کرده است و من این مقدار زیاد تفاوت را به دلیل شرایط متفاوت در ثبت میدانم. کما اینکه 60D با شرایط ثبت نزدیک به D7000 عملکرد خوبی دارد و مطابق انتظار ظاهر شده است.

با سپاس
    ویرایش توسط usef : Thursday 30 December 2010 در ساعت 22:14
    shabab، Amir Tavakoli، M.Mobin و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها

جناب توکلی در نمونهای که شما انتخاب نموده اید (عکس بالا - نمونه پس از ویرایش و کراپ ) به وضوح در زمینه میزان نویز و همچنین جزئیات, دوربین 7D بسیار ضعیفتر ظاهر شده است .
    نویز کمتر از D7000 قابل انتظار است (مواردی که جناب مبین علی هم اشاره کردند :سنسور جدیدتر با رزولوشن کمتر و کراپ بزرگتر ) اما وضوح نامناسب 7D در این تصویر کاملا نا امید کننده و خلاف انتظار است.
    .
    .
    .
    سلام جناب امیدی.
    اگه خاطرتون باشه ، چند روز پیش در تاپیک نیکون دی 7000 ، مطلبی در مورد سنسور این دوربین و بازیابی اطلاعات از نقاط تاریک را از سایت دپریوو نقل قول کردم.
    و برای اینکه بصورت عملی نیز تجربه کنم ، نمونه عکسهای این دوربینها رو دانلود کردم و باهاشون ور رفتم! و اصلا بحث انتخاب عکس بد یا انتخاب عکس خوب در میون نبود.
    و امروز که بحث نویز در این تاپیک پیش اومد ، میخواستم نتیجه اون تست خونگی رو اینجا بذارم که همون موقع جناب ابراهیمی همون مطلبی که میخواستم عرض کنم رو زحمتش رو کشیدن و منم نمونه عکسها رو گذاشتم.
    و به مقایسه من کلی ایراد میشه گرفت!!! و بنده هم دانش و امکانات تست دو دوربین عالی از دو برند برتر دنیا رو ندارم. وقتی که دپریوو با کلی آدم متخصص و لابراتوار و .... ، خیلی وقتها سوتی میده ، دیگه وای به حال امثال بنده!

و اینم اضافه کنم که با توجه به نمونه عکسهایی که شما و بنده بعنوان تست! اینجا گذاشتیم و اگه خروجی 7D بدتر از 60D یا D7000 هم باشه ، بازم من بین این سه بدنه (صرفنظر از لنزها و تفاوت هایی که در هردو برند وجود داره) ، 7D را انتخاب میکنم!!!
    دلیلش هم کاملا مشخصه. قیمت نامعقول بدنه D7000 در ایران و نچسبیدن 60D به دل!!!
    Persian، Mashhadi Vahid، usef و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

سلام

جدای مطالبی که دوستان مطرح نمودند... در نظر من این تفاوت ها اگر هم توهم یا واقعیت نباشد، نباید ملاک اصلی سنجش قرار گیرد. همانطور که اشاره شد با تکنولوژی فعلی این اختلاف ها آن چنان (ولو در دو برند کاملا متفاوت) محسوس نیست، و توجه زیاد به این مطلب به نظر حقیر باعث وسواس بیموردی خواهد بود که از لذت های اصلی عکاسی می کاهد (بالاخره کسان زیادی هستند که با دوربین های کنون یا نیکون کار میکنند، و تعداد معدودی هم دچار این تفکر خواهند شد که شاید دوریین من به قدر کافی خوب نیست !!!)

به نظر بهتر است به ملاک های دیگری هم توجه شود! (کما اینکه من هنگام کوچ از نیکون به کنون فقط به یک چیز فکر میکردم... 100- 400) راحتی ، لوازم جانبی یا لنز های خاص یا حتی شکل ظاهری دوربین هم ممکن است ملاک قرار گیرد!!!

همیشه موفق و پیروز باشید!
    Mehdi Rojaie، SinaVT و Behzad43 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

کد:
    www.the-digital-picture.com
    ....................
    ............

این سایت حالا به چه هدفی این کار رو کرده واقعا برام سواله خنده دار تر از همه اینه که طی یک هفته به طور ناگهانی نتایج تست لنز های گران قیمتی رو در سایت خودشان گذاشتند که حتی دوتای آنها رو هم به دلیل گران بودن در هیچ منبع معتبری تا به این لحظه ندیده ایم اما اینها یکدفعه ظهور کردند طی یک هفته همه لنز ها رو که جمع قیمتشان سر به فلک میکشد را بدست آوردند و تست کردند . نتیجشان هم که خودش گویاست و بدون شرح

در واقع اداعای تست لنز هایی رو کرده که حتی داشتن یکی از آنها هم به گروه خونیشان نمیخورد.

موفق باشید

انوش
    جهت دونستن هدف این سایت , توجهتون رو به این دکمه جلب میکنم : (کنار اسم لنزهای توی این سایت زیاد دیدینش)
    آره , این دکمه خیلی بیشتر از اون چیزیی که در فکر ما بگنجه واسه این سایت سود داره که میتونه تمام این هزینه ها رو توجیه کنه .
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط ARASH II نمایش پست ها
    جهت دونستن هدف این سایت , توجهتون رو به این دکمه جلب میکنم : (کنار اسم لنزهای توی این سایت زیاد دیدینش)
    آره , این دکمه خیلی بیشتر از اون چیزیی که در فکر ما بگنجه واسه این سایت سود داره که میتونه تمام این هزینه ها رو توجیه کنه .
    درود

من از اردیبهشت امسال با این وب سایت که خیلی محدود و انحصارا فقط به کنون میپرداخت آشنا شدم به دلیل اینکه یکی از دوستان برای تهیه لنز کنون به دنبال بررسی و تحقیق بود. و این سایت رو به من معرفی کرد و نظر من رو در مورد یکی از لنز ها خواست.... از آن موقع به تک تک اتفاقاتی که در این سایت رخ داده و زمان آنها واقف هستم.

نظر شما کاملا صحیح است با اینکه خود همین دکمه فروش مدتی هست که علنا اضافه شده اما کلا همین دکمه ای که فرمودید دقیقا منشاء همه اینهاست. با آنکه برای خالی نبودن عریضه اخیرا چند لنز نیکون هم برای فروش گذاشته اند اما عمدتا همه جا صحبت از کنون هست و لنز های متفرقه دیگری که با مانت کنون وجود دارد از لوگو سایت گرفته تا .... دم خروس است که سایت مورد نظر سعی هم برای پنهان کردن آن ندارند ، منتها بعضی علاقه ای به دیدن آن ندارند

مسلما هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه بر عکس میگه ماست دیگران ترشه تا اینجاش طبیعیه منتها غیر طبیعی اونه که بخواهیم تبلیغات سطح پایینی از این دست رو جدی فرض کنیم.

موفق باشید

انوش

FoadKhanlar
    Guest

سلام
    من تازه عضو این فروم شده ام
    مباحثتان به نظرم جالب آمد و تصمیم گرفتم عکس این دو دوربین را با هم مقایسه کنم
    به سایت هایی که اشاره شده بود رفتم و فایل های از نوع RAW را در ایزوی 3200 گرفتم
    اما در این میان به نکته جالب تری رسیدم

خودتان ببینید

.

و بعد

مثل اینکه مسئولان سایت طاقت نیاورده اند و در بطری را باز کرده و محتویاتش را نوش جان کرده اند

در آخر هم اینکه دوربین اولی به نظر من عکس با کیفیت تری گرفته
    overhes و M.Barani تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

من از اردیبهشت امسال با این وب سایت که خیلی محدود و انحصارا فقط به کنون میپرداخت آشنا شدم به دلیل اینکه یکی از دوستان برای تهیه لنز کنون به دنبال بررسی و تحقیق بود. و این سایت رو به من معرفی کرد و نظر من رو در مورد یکی از لنز ها خواست.... از آن موقع به تک تک اتفاقاتی که در این سایت رخ داده و زمان آنها واقف هستم.

نظر شما کاملا صحیح است با اینکه خود همین دکمه فروش مدتی هست که علنا اضافه شده اما کلا همین دکمه ای که فرمودید دقیقا منشاء همه اینهاست. با آنکه برای خالی نبودن عریضه اخیرا چند لنز نیکون هم برای فروش گذاشته اند اما عمدتا همه جا صحبت از کنون هست و لنز های متفرقه دیگری که با مانت کنون وجود دارد از لوگو سایت گرفته تا .... دم خروس است که سایت مورد نظر سعی هم برای پنهان کردن آن ندارند ، منتها بعضی علاقه ای به دیدن آن ندارند
    مسلما هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه بر عکس میگه ماست دیگران ترشه تا اینجاش طبیعیه منتها غیر طبیعی اونه که بخواهیم تبلیغات سطح پایینی از این دست رو جدی فرض کنیم.
    موفق باشید
    انوش
    با اینکه علاقه ای به پاسخ دادن به پستهای شما ندارم ولی با توجه به این که پستهایی که در این تالار گذاشته می شوند بر روی تصمیم بسیاری از افراد تاثیر دارند مجبور به آن می شوم.
    1- دکمه فروش در دو سال قبل هم که من به این سایت سر میزدم وجود داشت و اخیرا اضافه نشده!
    2- اتفاقا این چند لنز نیکون که شما به آنها اشاره میکنید تعدادشان 60 تا می باشد.
    3-اگر دقت می کردید این سایت اصلا یک سایت فروش نیست و فقط به B&H و Adaroma لینک می دهد.پس این سایت چیزی برای فروش عرضه نمی کند.
    4-احتمالا شما این فکر را نمیکنید که آن دو سایت فروش هم ضد نیکون هستند!
    5-در مواردی که در تستهای این سایت برتری با محصولات نیکون است(مثل تقریبا تمام لنزهای کراپ دار)یا 24 تیلت یا 100 و 105 ماکرو و یا ... نظر شما چیست؟(احتمالا این سایت از فروش محصولات نیکونی در آن مدلها سود بیشتری کسب میکرده؟)
    6-شما از این موضوع اطلاع ندارید که می شود هر لنز یا بدنه ای را اجاره کرد و نیازی به خرید آنها برای تست نیست؟
    7-بسیاری از سایتهای تست مثل این سایت یا سایت جوزا با فروشنده خاصی (تولید کننده نه،فروشنده ای که تمام محصولات را برای فروش دارد) همکاری دو طرفه دارند و محصولاتی را می خواهند تست کنند از آنها میگیرند.اگر فیلم تست لنز 1200مم کنون را مشاهده کرده باشید این موضوع جای شکی برای شما نمیگذارد.
    ARASH II، Kourosh Kahal، FARID و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 36 از 80 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین