صفحه 44 از 80 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    شاید پی گیری کردن شایعات مربوط به سونی منطقی تر باشه ,برای نیکون دارها
    حال اگر سونی سنسور جدیدی معرفی کرده باشد شما هم میتوانید منتظر d800 باشید اگر که نه ,ممکن است این انتظار سالها طول بکشد...
    (نظر شخصی)
    درود

اینکه دنباله مطلبی که فرمودید ، بنویسید نظر شخصی یا خیر ، چیزی را عوض نمی کند ، مطلب شما یک تکه پرانی برندی بیش نیست.
    البته مطالب اخیر شما غالبا چنین رنگ و بویی پیدا کرده است
    بعید میدانم آگاهی نداشته باشید که نیکون تاکنون سنسورهای قابل قبولی را ساخته و بکار گرفته است
    و اگر هم لازم باشد خواهد ساخت و چنین نیست که یوزها نیکون اگر سونی سنسوری درخور تولید نکند قرنها منتظر بمانند !

ظاهرا اینکه نیکون از سنسور های مطرح سونی( بخاطر اینکه عملکردی جلو تر از سایر رقبا داشته اند ) استفاده کرده است ،
    شما را دچار این سوء تفاهمات کرده و اینکه شخصا انتظار داشتید تا شما نیاز دارید D700 آپدیت شود چون نشد ،
    اینگونه نتیجه گیری میکنید میل خودتان است اما آنرا به دیگران منتقل نکنید.

موفق باشید

انوش
    a.abdullahian، Amin Zarif، ashkan 78 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

pelk
    Guest

این تقریبا غیر ممکن هست(به نظر میرسه)
    اگر اینکار را بکند قیمتی روی آن میگذارد که کمتر کسی رغبتی به خرید آن خواهد داشت به عبارت دیگر انتظار برای آن معنا و مفهوم خود را از دست خواهد داد
    فکر نمیکنم اینطور باشه...
    به طور مثال 5dm2 سنسور 1dsm3 رو داره ولی چیزی در حدود 1/3 قیمت اون رو...
    یا 550d سنسور 7d رو داره با قیمت خیلی پائین تر و و و . . .
    قیمت یک دوربین رو تنها سنسورش تعیین نمیکنه.
    Kaveh Ghobadi، ashkan 78، Soheil Qoddusi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

اینکه دنباله مطلبی که فرمودید ، بنویسید نظر شخصی یا خیر ، چیزی را عوض نمی کند ، مطلب شما یک تکه پرانی برندی بیش نیست.
    من شما و کلا هر کسی که نظری مینویسد نظر شخصی محسوب میشود ,اظهارات شما هم نظرات شخصی خودتان هست و لزوما صحیح نمی باشد. لطفا طوری ننویسید که دیگران احساس کنند آنچه شما مینویسید صد در صد صحیح می باشد و بدین ترتیب در در آینده و در انتخابهایشان دچار مشکل شوند ,دقیقا همان کاری که با نوشتن جمله (نظر شخصی) انجام دادم!!
    خودم این مراحل را تجربه کرده ام و به مشکلات (تغییر برند) انتخاب از دو برند کاملا واقفم
    زور داره کلی لنز و لوازم جانبی با قیمتهای گزاف از برندی تهیه کنید بعد سالها منتظر بدنه یا بدنه ای با سنسور مورد نظرت بشینی بعدش انتخابی از برند دیگر بکنی و کلی هزینه مضاعف برای خرید همان لوازم جانبی و لنز و...

و اگر هم لازم باشد خواهد ساخت و چنین نیست که یوزها نیکون اگر سونی سنسوری درخور تولید نکند قرنها منتظر بمانند !
    اینکه خودش آن را بسازد یا نسازد و یا سونی سنسوری برای نیکون بسازد یا ... ,در اصل مطلب فرقی نمیکند
    مهم این است که کی بسازد ,اگر نیکون کمبودهایش را آپدیت نکند و یا این آپدیتها سالها یا حتی قرنها طول بکشد اینجای کار اشکال دارد.
    انوش خان تعجب میکنم از اینهمه تعصب شدید و اظهار نظرهای یک سویه ,با توجه به شناختی که از شما ,از دقت و تجارب تئوری شما دارم

البته بعضا اظهار نظرهای قابل تعملی هم از شما مشاهده میکنیم ,مانند:
    مخالفت شدید با lcd گردان و اینکه دوست دارید بر روی زمین دراز بکشید تا کادر مورد نظرتان را بگیرید ولی هرگز حاظر نیستید دوربینتان مجهز به lcd گردان باشد
    ولی نمیخواهید این را قبول کنید که همیشه که نمیشود روی زمین دراز کشید ممکنه زمین خیس باشه گل باشه کثیف باشه دریا باشه نمیدونم لجنزار باشه و یا زمانی که بخواهید از یک ارتفاع بالاتر از حد معمول و قدتان عکس بگیرید نمیدانم این بار چیکار میکنید

و یا اینکه با رزولوشن بیش از 12 مگا پیکسل مخالفید و آرزو میکنید که نیکون از سنسورهای بالاتر از 12 مگا پیکسل استفاده نکند
    مثالی که برای آقای دیناروند آورده بودم ,اگر بخواهید عکس قدی بگیرید که از بر قضا در اندازه های واقعی یا قدی چاپ خواهد شد(چیزی که در عکسهای عروس و داماد متداول و معمول هست) اگر آن را با 12 مگا پیکسل بگیرید گذشته از بحث کراپ و... نتیجه کار را حتما میتونید تصور کنید.
    اگر شما به بیشتر از 12 مگا پیکسل احتیاج نداری دلیل نمیشود که دیگران هم احتیاج نداشته باشند

ظاهرا اینکه نیکون از سنسور های مطرح سونی( بخاطر اینکه عملکردی جلو تر از سایر رقبا داشته اند ) استفاده کرده است ،
    شما را دچار این سوء تفاهمات کرده و اینکه شخصا انتظار داشتید تا شما نیاز دارید D700 آپدیت شود چون نشد ،
    اینگونه نتیجه گیری میکنید میل خودتان است اما آنرا به دیگران منتقل نکنید.
    واقعا چرا نباید نیاز یک نیکونی مثل من برآورده بشود؟؟
    چرا پس از کلی هزینه کردن و خرید لنزهای گران قیمت و حرفه ای نیکون به عبارت دیگر اعتماد به نیکون اکنون دستم در حنا بماند؟
    خواهش میکنم اجازه بده واقعیتها آنچنان که هست شفاف سازی بشه
    و نظرات شخصی خودمان را به اشتباه به دیگران منتقل نکنیم!
    . مطلب اخر
    در مورد اینکه سنسورهای به اصطلاح مطرح سونی که عملکردی جلوتر از سایر رقبا داشت..
    میشه بفرمایید که چرا در امتیاز مربوط به image Quality همین سنسورهای نه یک پله یا دو پله بلکه چندین پله از رقبای خود عقبتر هستند!؟

یکی عملکرد نویز بهتری دارد یکی ثبت جزییات بهتری دارد یکی داینامیک رنج بیشتری دارد آن دیگری کیفیت عکسهای بهتری ارایه میدهد پس نمیتوان نسخه ثابتی پیچید که این بهتر است یا آن مهم این هست که کدام احتیاجات مشتریهایش را بهتر ,زودتر و منطقی تر پاسخ میدهد از هر لحاظ قیمت دامنه انتخابوووووووو

#

فکر نمیکنم اینطور باشه...
    به طور مثال 5dm2 سنسور 1dsm3 رو داره ولی چیزی در حدود 1/3 قیمت اون رو...
    یا 550d سنسور 7d رو داره با قیمت خیلی پائین تر و و و . . .
    قیمت یک دوربین رو تنها سنسورش تعیین نمیکنه.
    اینکار را کانن انجام داده و معلوم نیست نیکون هم بخواد همچون کاری انجام بده سیاستهای شرکتها با یکدیگر متفاوتند(هر چند که تجربه فعلی نشان داده که نیکون از این کارها نمیکند)
    نظرم بر این است 5dm2 کانن یک خان گسترده ایست که کانن آن را گسترانیده و به اصطلاح کانن با این بدنه پارتی داده...

جدای از تکه پرانی و تعصبات برندی باید عرص کنم که نظرم این است که نیکون 24 آگوست جانشین D300 را حالا با هر نامی ( مثل D400 ) معرفی خواهد کرد دقیقا 4 سال بعد از معرفی D300 چرا که این دوربین دقیقا 23 آگوست 2007 ( چه زود گذشت ! ) معرفی شد.اگر سونی از یک سنسور 24 مگاپیکسلی استفاده کند یقین بدانید که این سنسور در D400 احتمالی هم خواهد بود و ترکیب آن با سیستم فوکوس و نورسنجی D300 ( حتی اگر تغییری هم نکند ) یک شاهکار می سازد که یقینا در بسیاری از موارد می تواند رقیب سر سختی برای 7D کان باشد و حداقل در رزلوشن با اختلاف زیادی 7D را پشت سر بگذارد.کانن هم تا یک سال آینده قصدی برای آپدیت 7D ندارد.نتیجه می شود اینکه یکی دو سالی D400 در رنج نیمه حرفه ای حرف اول و آخر را خواهد زد.
    نیکون باید خودش را آپدیت بکند و مطمعنا اینکار ا خواهد کرد ,در غیر اینصورت قافیه را می بازد و مطعن هستم نیکون کمبودهایش را بهتر از من و و دیگران میداند و میفهمد
    دور نیست سنسورهای کراپ دار بیست و چند حتی سی و چند مگا پیکسلی بدنه های نیکون و انوقت است که باید دوباره از انوش درباره عشقش به عدد 12 سوال کنیم!
    ویرایش توسط Saadat : Sunday 14 August 2011 در ساعت 17:05
    Delbaz، Rouzbeh Ehsani، R.Asgari و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

چرا اینقدر بحث الکی میکنید تا 24 اگوست چیزی نمانده نیکون هم در یک بوته آزمایش قرار گرفته یا مثل این 5 سال اخیر همه رو شگفت زده میکنه یا روی همون 12 مگاپیکسل میخواد درجا بزنه که کمی بعید هست

پ.ن : اندکی صبر بیست و چهارم نزدیک است :)
    ashkan 78، M.Nouri و persian.boy تشکر می‌کنند.
    محمد سعدی

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    یه مدتی بود این تاپیک بالا نمیومد سرگرمی نداشتیم

Zack Arias
    I Switched To Canon. World Still Turns

Link

فقط یه مطلبه برای سرگرمی ، زیاد جدی نگیرید!
    Daruosha، Delbaz، Navid7h و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

آدم خوشحال میشه وقتی میبینه ملت به راه راست هدایت میشن
    نجات یک نفر نجات جامعه است
    Javid، shabab، F.KamranNia و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

pelk
    Guest

با کمال احترام،بنده بخش عمده ی فرمایشات شما رو نمی پذیرم:
    اینکه خودش آن را بسازد یا نسازد و یا سونی سنسوری برای نیکون بسازد یا ... ,در اصل مطلب فرقی نمیکند
    مهم این است که کی بسازد ,اگر نیکون کمبودهایش را آپدیت نکند و یا این آپدیتها سالها یا حتی قرنها طول بکشد اینجای کار اشکال دارد.
    !
    فکر میکنم این گفته ی شما فقط در حد صحبته و الا در عمل نیکون رو بابت اینکه خودش سنسور همه ی دوربینهاش رو نمیسازه سرزنش میکنید
    واقعا چرا نباید نیاز یک نیکونی مثل من برآورده بشود؟؟
    چرا پس از کلی هزینه کردن و خرید لنزهای گران قیمت و حرفه ای نیکون به عبارت دیگر اعتماد به نیکون اکنون دستم در حنا بماند؟
    خواهش میکنم اجازه بده واقعیتها آنچنان که هست شفاف سازی بشه
    و نظرات شخصی خودمان را به اشتباه به دیگران منتقل نکنیم!
    . مطلب اخر
    در مورد اینکه سنسورهای به اصطلاح مطرح سونی که عملکردی جلوتر از سایر رقبا داشت..
    میشه بفرمایید که چرا در امتیاز مربوط به image Quality همین سنسورهای نه یک پله یا دو پله بلکه چندین پله از رقبای خود عقبتر هستند!؟!
    در تمام گفته هاتون تعصب (یا بهتر بگیم نوعی کینه)نسبت به برند نیکون و سونی و اصولا کلیه کسانی که در تولید دوربینهای نیکون دستی داشته اند موج میزند...(دلیلش رو نمیدونم)
    فکر نمیکنم اوضاع نیکون و یوزر هاش اینقدر که شما توصیف میکنید حاد باشه (اصلا فکر نمیکنم حاد باشه)
    ضمنا به نظر بنده با چنین دید و حسی نمیشه نظر فنی و دور از تعصب داد...
    اینکار را کانن انجام داده و معلوم نیست نیکون هم بخواد همچون کاری انجام بده سیاستهای شرکتها با یکدیگر متفاوتند(هر چند که تجربه فعلی نشان داده که نیکون از این کارها نمیکند)
    نظرم بر این است 5dm2 کانن یک خان گسترده ایست که کانن آن را گسترانیده و به اصطلاح کانن با این بدنه پارتی داده...
    نیکون هم در d7000 , d5100 این کار رو انجام داده
    ضمن اینکه فکر نمیکنم کانن دوربین پر فروشی مثل 5dm2 رو فقط برای حال دادن به یوزر هاش تولید کنه و اصولا پارتی و حال دادن و دوربین صلواتی فروختن با عقل جور در نمیاد
    5dm2 با وجود قیمت مناسب در قبال امکانات و کیفیت عالی،باز هم برای کانن سودآور بوده و الا شک نکنید که تولیدش رو متوقف میکرد یا قیمتش رو افزایش میداد
    Amin Zarif و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

خوش آمدید دوست عزیز
    نمیدونم کجای این موضوع اینقدر گنگ و مبهم هست که باعث سوء تفاهم بشه
    اصل مطلب این هست:
    بنده یک ساله که منتظر بدنه ای فول فریم با رزولوشن بیش از 20 مگاپیکسل هستم
    مانند 5dm2 کانن حالا سنسور این بدنه ساخت هر شرکتی که میخواد باشه ,واقعا برای من فرقی نمیکند
    سنسور d90 ساخت سونی و سنسور ds3 ساخت نیکون هست مگر فرقی به حال من میکند
    آیا کجای این نیاز من مشکل داره؟ از خود شما سوال میکنم
    آنچه که شما با نام کینه از آن یاد میکنید بنده انرا عصبانیت میگذارم
    کاملا درسته از دست نیکون عصبانی هستم چرا که دست منو در حنا گذاشته
    پس از خرید کلی لنزهای حرفه ای و گران قیمت نیکون ,لوازم جانبی متناسب با نیکون الان مجبور شدم یک بدنه از برند دیگر انتخاب کنم و به تبع آن دو لنز دیگر....
    مگه شوخی است شش هفت میلیون بدی بابت لنزهای نیکون و بدنه مورد نظرت تولید نشه و تا ابد الدهر بشینی منتظربمونی که نیکون کی میخواد دست از سر سنسورهای 12 مگا پیکسل برداره

سونی سنسور به نیکون نمیده و یا نیکون میتونه سنسور بسازه ولی نمیسازه ,نیکون رفته گل بچینه من کاری به این داستانها ندارم
    همین تاپیک پر شده از شایعات نیکون که امروز جانشین d700 میاد ,فردا میاد و حتما تقصیر من هست که به نیکون اعتماد کردم و لنزهاشو خریدم و الان باید تاوانشو پس بدم ,آیا این هست منطق شما؟
    این از بی عرضگی نیکون هست که نمیتونه به موقع پاسخگوی نیازهای مشتریهایش باشد
    حالا فردا بیاد بدنه جدیدشو با سنسوری با رزولوشن بالا معرفی بکنه ,که البته حتما اینکار را خواهد(باید بکند) چه کسی جوابگوی اجحافی که در حق امثال من شده خواهد بود..

از دوستان خواهش میکنم دیگر این بحث را ادامه ندهند زیرا که جوابی نخواهم نوشت

بابا انصاف داشته باشید
    یک ماهه که دارم این جملات را در غالب جوابیه تکرار میکنم باز همان سوالات و همان جملات در غالب سوال و اعتراض تکرار میشه..
    ویرایش توسط Saadat : Monday 15 August 2011 در ساعت 00:12
    Delbaz، R.Asgari، M.Mobin و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

خوش آمدید دوست عزیز
    نمیدونم کجای این موضوع اینقدر گنگ و مبهم هست که باعث سوء تفاهم بشه
    اصل مطلب این هست:
    بنده یک ساله که منتظر بدنه ای فول فریم با رزولوشن بیش از 20 مگاپیکسل هستم
    مانند 5dm2 کانن حالا سنسور این بدنه ساخت هر شرکتی که میخواد باشه ,واقعا برای من فرقی نمیکند
    سنسور d90 ساخت سونی و سنسور ds3 ساخت نیکون هست مگر فرقی به حال من میکند
    آیا کجای این نیاز من مشکل داره؟ از خود شما سوال میکنم
    آنچه که شما با نام کینه از آن یاد میکنید بنده انرا عصبانیت میگذارم
    کاملا درسته از دست نیکون عصبانی هستم چرا که دست منو در حنا گذاشته
    پس از خرید کلی لنزهای حرفه ای و گران قیمت نیکون ,لوازم جانبی متناسب با نیکون الان مجبور شدم یک بدنه از برند دیگر انتخاب کنم و به تبع آن دو لنز دیگر....
    مگه شوخی است شش هفت میلیون بدی بابت لنزهای نیکون و بدنه مورد نظرت تولید نشه و تا ابد الدهر بشینی منتظربمونی که نیکون کی میخواد دست از سر سنسورهای 12 مگا پیکسل برداره

سونی سنسور به نیکون نمیده و یا نیکون میتونه سنسور بسازه ولی نمیسازه ,نیکون رفته گل بچینه من کاری به این داستانها ندارم
    همین تاپیک پر شده از شایعات نیکون که امروز جانشین d700 میاد ,فردا میاد و حتما تقصیر من هست که به نیکون اعتماد کردم و لنزهاشو خریدم و الان باید تاوانشو پس بدم ,آیا این هست منطق شما؟
    این از بی عرضگی نیکون هست که نمیتونه به موقع پاسخگوی نیازهای مشتریهایش باشد
    حالا فردا بیاد بدنه جدیدشو با سنسوری با رزولوشن بالا معرفی بکنه ,که البته حتما اینکار را خواهد(باید بکند) چه کسی جوابگوی اجحافی که در حق امثال من شده خواهد بود..

از دوستان خواهش میکنم دیگر این بحث را ادامه ندهند زیرا که جوابی نخواهم نوشت

بابا انصاف داشته باشید
    یک ماهه که دارم این جملات را در قالب جوابیه تکرار میکنم باز همان سوالات و همان جملات در غالب سوال و اعتراض تکرار میشه..
    بردیای عزیز, حالا چه جواب بدهی چه ندهی , من اصلا ً متوجه این قضیه اجحاف و ظلم و نامردی نیکون نمیشوم, مگر کسی از مدیران یا صاحبان نیکون به شما قول تولید فول فریم ارزان بالای 20 مگاپیکسل در سال 2011 را داده بوده که حالا به قولش عمل نکرده باشد؟

حالا میخواهی درد دل کنی حرفی نیست, ولی نه ظلمی شده, نه کسی مظلوم واقع شده , فقط شما هزینه ای را بابت تمایلات قلبی خودت پرداختی و از یک جایی به بعد تصمیم گرفتی بابت نیازهای منطقیت هزینه کنی , حالا ایراد به کجا وارده؟

مدتها پژو 405 های ایران خودرو آتش گرفت و عده ای سوختند, کسی نگفت چه کسی باید جوابگوی این قضایا باشد, حالا نیکون بدبخت باید جوابگوی چه کسی باشد؟

شاید عده ای از کاربران هم نیاز به سنسورهایی با قطع مربع داشته باشند ! حالا چه کسی باید جوابگوی ظلمی باشد که در حق اینها شده ؟؟ :biggrin:

لطفا ً تصمیم گیری اشتباه خودت را به گردن این و آن ننداز

Arash، Kaveh Ghobadi، Meisam و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

در تمام گفته هاتون تعصب (یا بهتر بگیم نوعی کینه)نسبت به برند نیکون و سونی و اصولا کلیه کسانی که در تولید دوربینهای نیکون دستی داشته اند موج میزند...(دلیلش رو نمیدونم)
    جناب Pelk (متاسفانه نام شمارا نیمدانم)
    تا آنجایی که من دورا دور اطلاع دارم جناب سعادت از هر دو برند کنون و نیکون ، بادی و لنز های متعددی دارند(آن طور که در فروم از سخنان خودشان خواندم در بیشتر مواقع هم از بادی نیکون استفاده میکنند) و بعید میدانم که در سخنان ایشان کینه موج بزند!!!!اینجا محلی است که دوستان و استادان نظرات خود را (چه درست چه نا درست )ابراز می کنند و صحت و درستی سخنانشان در طول زمان مشخص خواهد شدو صحیح نمی باشد با سطحی خواندن مطالب و عدم شناخت دوستان این گونه قضاوت کنید.
    بابت آف تاپیک از تمامی دوستان پوزش می طلبم
    amir.g و persian.boy تشکر می‌کنند.

صفحه 44 از 80 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ... آخرینآخرین