صفحه 73 از 80 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 721 تا 730 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

در مورد جنس رنگ های دو برند فرمودید،
    در فایلهای خام تفاوت رنگها بین دو برند خیلی کم هست و میشه گفت مشهود نیست
    در فایلهای jpg بله تفاوت هست که برمیگرده به سلایق مهندسان دو شرکت.
    msh2200، yaghoobi، DELL و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

درود
    تا حالا همش درباره لنداسکیپ بود ولی علاوه بر آن من فکر میکنم ریکاوری شادوها در عکاسی خیابانی که گاها باید بسیار سریع عکسی با کنتراست بالا گرفته بشه واقعأ یه نعمته.
    تا نظر اساتید چی باشه
    a.g g.a، amir.komeily و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها
    این بحث اگر بر حسب تعصب برندی نباشد خیلی هم خوبه!
    اما راستش من تجربه کمی به نسبت خیلی از دوستان دارم اما الان بعد از 4 سال عکاسی dslr کانن ، مدتی هست که وسوسه شدم به سراغ نیکون بروم.

نمی دونم چرا ولی جنس رنگ هایش برایم یه نوع دیگه خودش رو نشون میده. قضیه داینامیک رنج هم در کنار اون اما مشکلی که من دارم ، قبلا و اخیرا کوتاه با نیکون کار کردم اما به لحاظ طراحی و خوب توی دستم جا بشه و... کلا کار کردن باهاش حس خوبی ندارم.

ولی از جنبه لنز ها و... هر چه فکر می کنم و این حس به بدنه های کانن و بحث ها و مثال هایی از خیلی از عکاسان خوب دنیا که بعضی کانن و بعضی نیکون کار می کنن به این نتیجه می رسم که می بایست از برند و بحث های اون بگذرم و تا می توانم تلاش کنم برای یادگیری عکاسی. هر دو ابزاری بیش نیستن . خیلی چیزهای دیگر مهم هست که من باید یاد بگیرم وگرنه با بهترین بدنه ها چه کانن و چه نیکون باز در همین سطحی هستم ازعکاسی که حالا هستم.

هر چند هنوز ته دلم قلقلک میشه برای بدنه بعدی که می خواهم سراغ d750 نیکون بروم اما هنوز مطمئن نیستم.
    در picture style دوربینتان یکمی color tone را تغییر بدین به نظرم به رنگ های مد نظرتان خواهید رسید.

از دینامیک رنج که بگذریم ، مشکل کنون اینه که انقدر سری لنزهای stm خوبند که آدم رو حتی برای کوچ به فول فریم مردد می کنند چه برسد به نیکونی شدن.
    yaghoobi، vahidshah، Nima Sadigh و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

با تشکر از دوستان بابت بحث مفیدتون، دو تا سوال ذهنمو درگیر کرده که اولیش یه سوال نیمه شخصی از جناب دانش پایه هست،
    و اون اینکه آیا بحثی که شروع کردین ریشه در این داره که احتمالا به فکر کوچ به نیکون هستین؟ جواب این سوال از این جهت برام مهمه که در آینده قصد خرید فول فریم رو دارم و تجربیات دوستانی که با فول فریم در هر دو برند کار کردن برام مفید و ارزشمنده و اگر اشتباه نکنم دوربین فعلی شما 6 دی هست (که اتفاقا خیلی مشتاقشم).
    سوال دوم اینکه همیشه در بحث هائی که در مورد مقایسه این دو برند صورت می گرفت از اختلاف جزئی dynamic range صحبت بود ولی در مثالی که آورده شد این اختلاف اصلا جزئی نیست!
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان بابت بحث مفیدتون، دو تا سوال ذهنمو درگیر کرده که اولیش یه سوال نیمه شخصی از جناب دانش پایه هست،
    و اون اینکه آیا بحثی که شروع کردین ریشه در این داره که احتمالا به فکر کوچ به نیکون هستین؟ جواب این سوال از این جهت برام مهمه که در آینده قصد خرید فول فریم رو دارم و تجربیات دوستانی که با فول فریم در هر دو برند کار کردن برام مفید و ارزشمنده و اگر اشتباه نکنم دوربین فعلی شما 6 دی هست (که اتفاقا خیلی مشتاقشم).
    سوال دوم اینکه همیشه در بحث هائی که در مورد مقایسه این دو برند صورت می گرفت از اختلاف جزئی dynamic range صحبت بود ولی در مثالی که آورده شد این اختلاف اصلا جزئی نیست!
    جواب سوال اول اینکه، به هیچ وجه به نیکون فکر نمیکنم. از نظر من دوربین فقط و فقط کنون (بی منطق). البته قبل از اینکه یکبار بدنه 750دی و لنز کیتش را دست بگیرم نظرم در مورد نیکون به این بدی نبود فکر میکردمپانهم مثل سونی، پنتاکسو سمسونگ! و غیره باید برند خوبی باشد.
    از شوخی که بگذریم من لنزهای برند کنون را در برند نیکون نمیتوانم پیدا کنم. کنون در بازار دوربین خیلی خوب عمل میکند و محصولات اصلی و جانبی کاملتری برای کاربران دارد. از امکانات فیلم برداری و بدنهای متنوع برای کاربردای خاص بگیرید تا فلشهای رادیویی، پریتر و غیره. حالا ممکن است در محدوده و سبک عکاسی شما داستان متفاوت باشد.
    هدف از مقایسه هم این بود که قصد داشتم درک یهتری از محصولات مشابه داشته باشم و با اشتراک اینها کمکی باشم برای دوستانی که قصد انتخاب دارند.

نظر من در جواب سوال دوم شما این است که این اختلاف جزئی است اگر انرا نشناسیم و از ان استفاده نکنیم. و یا سبک عکاسیمان طوری باشد که نیازی به ان نداشته باشیم. فرضا اگر شما به نوعی نورپردازی میکنید این اختلاف واقعا قابل چشم پوشی است. ویا اگر نورسنجی را بر عهده خود بدنه ها بگذارید در اکثر موارد حتی در مواردی که کنتراست زیادی در عکسها است اختلاف کم است. اما اگر ابزار را بشناسید و خودتان کنترل بدنه را در دست بگیرید انوقت در مواردی که دینامیک رنج سنسورها به چالش کشیده میشود اختلاف قابل صرف نظر کردن نیستند. دوستانی هم که معتقد به اختلاف جزئی بودند عمدتا شامل گروه میشدند که معتقد به نورسنجی سنتی بودند که اگر رنج دینامیکی بالا رفت انگاه عکاسی اچ دی ار و لاغیر!!! نه اینکه من به براکتینگ معتقد نباشم یا لزومش را با ابزار نا بالغی که داریم زیر سوال ببرم ولی تغییرات زیادی در ابزار و متدهای عکاسی اتفاق افتاده و باید انها را بشناسیم و به زمانش از برتری انها استفاده کنیم.
    این تغییرات احتمالا در نسل بعدی بیشتر هم خواهد شد. بنظر من در نسل بعدی بدنها، نسلی که 3 یا 4 سال اینده وارد بازار میشوند یکی براکتینگ برای عکاسی اچ دی ار به تاریخ پیوسته ( خوب در واقع به تاریخ که نه ولی رفته پیش عکاسی نگاتیو، هنوز عکاسی با نگاتیو داریم ) و یکی اینکه احتمالا دکمه ایزو از بدنها حذف خواهد شد خلاص !
    msh2200، yaghoobi، kiavash و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    93

با سلام خدمت دوستان گرامی
    در خصوص این موضوع، علاوه بر بحث داینامیک رنج که مهم میباشد، بهتره که در خصوص مشخصات دیگر این 2 برند مثل( نویز کمتر در ایزوهای بالا، ارگونومیک و جنس بدنه، تنوع لنزها، سیستم فوکوس دوربین و ....) هم بحث بشه تا دوستانی که میخواهند بین این 2 یکی را انتخاب کنند، بهتر بتوانند تصمیم بگیرند.
    nautilus_214 و davoud maani تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    دوستان یه سوالی برام پیش اومده چرا تفاوت دینامیک رنج نیکون و کانن فقط تا حدود ایزو 1200 هست و بعد اون کانن وضعیت بهتری پیدا میکنه (البته تو چند تا بدنه ای که من تو dxo دیدم)؟
    یعنی نیکون کاری شبیه dual iso مجیک لانترن رو بادی های کانن انجام میده؟ من وقتی رو تنظیمات dual iso مد 100-800 رو انتخاب میکردم تقریبا همون داینامیک رنج 14.5 رو نشون میده
    مقایسه داینامیک رنج 6دی کانن و دی 750 نیکون

IMG_58920.jpg
    davoud maani و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط m_o_3586 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    در خصوص این موضوع، علاوه بر بحث داینامیک رنج که مهم میباشد، بهتره که در خصوص مشخصات دیگر این 2 برند مثل( نویز کمتر در ایزوهای بالا، ارگونومیک و جنس بدنه، تنوع لنزها، سیستم فوکوس دوربین و ....) هم بحث بشه تا دوستانی که میخواهند بین این 2 یکی را انتخاب کنند، بهتر بتوانند تصمیم بگیرند.
    این تاپیک و این مبحث مفید که شکل گرفته، برای مقایسه مواردی که فرمودین نیست و مشاوره خرید بین دو بدنه، در تاپیک مربوط به راهنمایی خرید و کدامیک بهتر است باید پیگیری بشه.
    بازم جا داره از تک تک دوستان تشکر کنم که با این مبحث مفید و به دور از حاشیه و برندبازی، کلی مطلب خوب یاد گرفتیم.
    ارادتمند
    Moty تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

پیش از این در تاپیکی مطلبی را نوشتم در مورد داینامیک رنج. داینامیک رنج ِ بیشتر هرچند می‌تواند کاربرد بازیابی تصویر آندر یا اوراکسپوز را داشته‌باشد ولی در اصل به‌معنای حداکثر تفکیک در خاکستری‌های میانی رنج است.
    و به همین دلیل تصویر غنای بیشتری در بازتولید آنچه به چشم نزدیک‌تر است، را دارد.
    که بیشترین دامنه‌ی آن در نگاتیو قابل دستیابی بود. به همین دلیل تصاویر نگاتیو و چاپ حاصل از آن، بیشترین غنای تصویری و نزدیک‌ترین بازتولید به چشم را داشت.
    تقلیل داینامیک رنج بیشتر، به صرفا کاربرد بازیابی تصاویر با نورخوانی نادرست، تقلیل‌دادن یک مبحث بسیار مهم در بازتولید تصویر است.
    هرچند،
    گاهی به دلایل سبک‌شناختی، و رسیدن به حالتی پرکنتراست، مثلن در نگاتیو با افزایش منحنی گاما، سعی‌می‌شد به تصاویری پرکنتراست ولی با خاکستری‌های کمتر رسید، و برای مین از نگاتیوهای پرکنتراست استفاده می‌شدولی این مهم، فقط در بعضی سبک‌ها و حالات مورد استفاده‌بود. و نه غالب کارها. ضمن اینکه همان‌موقع بسیاری از اساتید ترجیح می‌دادند از نکاتیو معمولی استفاده‌کنند و این جلوه‌را با پوش‌دادن در مرحله‌ی ظهور و سپس چاپ ایجاد‌کنند.
    حالا یکی از دستاوردهای مهم و اهداف تولیدکنندگان سنسورها، همیشه نزدیک‌شدن به ان ایده‌آل دست‌یافته در نگاتیوها اما از طریق سنسورهای دیجیتال‌است.
    داینامیک رنج،
    در نهایت باعث غنای رنگ و روشنایی‌ست. و آنچه برخی دوستان در مورد کیفیت تصویر خروجی دوربین‌های نیکون می‌گویند، بخش مهمی از آن به همین دلیل است.
    که صدالبته در چاپ‌های هرچه بزرگ‌تر و نیاز به تفکیک رنگ و تنالیته‌های خاکستری میانی خودش را نشان می‌دهد.
    Amir Tavakoli، davoud maani، kiavash و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با تشکر از همه دوستان بابت مطالب مفیدی که فرمودید
    در مورد مزایای داینامیک رنج بالاتر سنسور های بادی نیکون خیلی استفاده کردم به شخصا
    اما در مورد سایر مباحث تفاوت های کانن نسبت به نیکون و یا نیکون نسبت به کانن هم لطفا بی بهره نذارید در مورد مزایایای هر کدوم در خصوص پرتره ایندور و آوت دور و ....

صفحه 73 از 80 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... آخرینآخرین