صفحه 71 از 80 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    راستش اصلا اینطور نیست! جنگی در کار نیست.
    دوم اینکه اگر این صحبتها و مقایسه ها چیزی جدیدی نفهمیم یا چیزی نفهمیم یا در مورد این موارد حرف نزنیم اصلا اینجا چکار میکنیم؟! برای چی عضو تالار گفتگو شدیم؟!
    الان همینی که میفرمایید جنگ نیست، دو صفحه فروم رو توی چندساعت گرفته! تازه اینجا واقعا جنگ نیست و گرنه در برخی فروم های غیرتخصصی تر به خصوص خارجی، اوضاع وخیم است!

در ضمن قسمت دوم فرمایش شما رو ارجاع میدهم به تنها چند صفحه قبلتر در همین تاپیک (كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت) تا ببینید این یک بحث تکراری ست که چیزی به کسی اضافه نکرده و تنها یک بحث طولانی بی حاصل را پدید آورده است.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

دوست عزیز، مشکل اینجاست که این که سنسور با مگاپیکسل بالاتر در ریکاوری سایه ها ضعیفتر عمل می کند برای بنده هم واضح است چه برسه به حرفه ای ها. الان اصلا بنده یا شما با این مقایسه چه چیز جدیدی فهمیدیم؟ آیا انتظار غیر از این داشتیم؟ این مقایسه تنها دید کاربران ناآگاه را نسبت به یک برند بد می کند و نتیجه ای جز شعله ور شدن آتش جنگ برندها در فروم ها ندارد...[/QUOTE]

دوست عزیز مسأله اینه که سنسورهای 22 مگاپیکسلی کنون در مقایسه با 36 مگاپیکسلی نیکون بدتر از این عمل کرده اند. ولی شما همچنان اصرار دارید که این مقایسه درست نیست!!!
    چیزی که اظهر من الشمس هستش رو نمیشه کتمان کرد.
    یه کم منطقی باشیم.

یا حق
    m.daneshpayeh و I.Givili تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

این مقایسه تنها دید کاربران ناآگاه را نسبت به یک برند بد می کند و نتیجه ای جز شعله ور شدن آتش جنگ برندها در فروم ها ندارد...
    رسول عزیز اتفاقا مدت ها بود این تاپیک در حال خاک کردن بود ، به شخصه فکر میکنم مقاسیه خوبی رو جناب دانشپایه انجام دادند .

در ضمن قسمت دوم فرمایش شما رو ارجاع میدهم به تنها چند صفحه قبلتر در همین تاپیک (كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت) تا ببینید این یک بحث تکراری ست که چیزی به کسی اضافه نکرده و تنها یک بحث طولانی بی حاصل را پدید آورده است
    .

شاید برای شما جذاب نباشد ، اما همه این طور فکر نمیکنند ، همیشه مقایسه این دو برند (مخصوص اگر این چنین به صورت عملی و به وسیله دوستان فروم صورت گیرد) برای بنده جذاب هست
    msh2200، lamagra، kiavash و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    به نظرم تا ورود 1Dx MK II‌ كه در شايعات گفته مي شود احتمالاً دايناميك رنج 15 دارد (و شايد 5d mk IV) ، كانن در زمينه دايناميك رنج به پاي دوربين هاي نيكون نمي رسد و كاربران كانن بايد از HDR يا Dual ISO در مچيك لنترن استفاده كنند.
    البته بحث قديمي دايناميك رنج در عكس معمولي (بدون Push كردن) و اثرات ناشي از Push كردن هم هست كه در اكثر اوقات نيازي نيست كه عكس مثل نمونه‌ي ارائه شده، چندين استاپ پوش شود و همانطور كه در بررسي DPReview هم مشخص است، وضع دايناميك رنج 5Ds در دنياي واقعي به اين خرابي هم نيست و نسبت به 5D MK III حدود 1 استاپ بهبود داشته است (هر چند اصلاً به پاي d810‌نمي رسد)
    ارادت

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

درود دوستان
    اصلا دوست ندارم وارد بحث مقایسه بین برند ها بشم،اما دیدن مقایسه ها و صحبت ها همیشه برام مفید بوده و هم اطلاعات بیشتر نسبت به قبل به دست میاوردم و هم طبق دیدن واقعیت ها میتونستم به دوستانی که نیاز به راهنمایی دارند،کمک کنم.

یه چیزی برام عجیب هستش راجب کنون
    چرا وقتی قرار نیستش که این دوربین نسبت به مدل قبلی خودش پیشرفتی داشته باشه،اسمش با مدل قبلی تقریبا یکی هستش و با این نامگذاری گویا میخواد ادامه دهنده راه مدل قبلی باشه؟
    5دی کنون جزو مدل های موفق خانواده DSLR هستش،اما در دو مدل جدید انگار پسرفت داشته
    اگر این دوربین برای کاربری خاص هستش...چرا رده بندی جدیدی برای این دوربین و یا این دسته از دوربین ها ایجاد نکردن؟

بنظر من انتخاب یه چیز کاملا سلیقه ای هستش که شخص،چه برندی رو انتخاب میکنه
    به شخصه طبق نیاز هایی که دارم، بدنه های نیکون رو چه برای الان و چه برای آینده مناسب خودم میبینم و قطعا تعویض برند نخواهم کرد

در رابطه به ریکاوری سایه ها و این دسته از مسائل در کل سنسور های سونی بهتر عمل میکنند

موفق باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

خدمت شما عزیزان عرض کنم که هدف من به اصطلاح جنگ برندی نبود. گرچه این بحث و جدلها هم شیرینی خودش را دارد.
    هدف من از این مقایسه اولا ادامه یک بحث قدیمی در مورد وزن این دینامیک رنج بالاتر دوربینهای نیکون در دنیای واقعی و مقایسه با دوربینهای کنون بود. تا قبل نمونه مشابهی که ارزش بحث و بررسی را داشته باشد در اختیار نبود وگرنه زودتر در این مورد بحث میکردیم. به دلیل اینکه درصد قابل توجهی از عکاسان به عکاسی منظره علاقه مند هستند بنظرم این بحث با ارزش امد.

اما دلیل دوم واصلی باز کردن این بحث بود که ایا دینامیک رنج بدنهای امروزی به حدی رسیده که امیدوار باشیم در نسل بعدی از بدنها با تکنیک اچ دی ار خداحافظی کنیم یا خیر!
    این نمونه مثال خیلی خوبی از یک منظره با کنتراست بالا است که به عکاسی اچ دی ار نیاز دارد (شاید بهتر باشد بگوییم داشت). در این تصویر سایه های تیره تا چهار استاپ روشنتر شده است و هرچه در طول طیف روشنایی پیش میرویم این میزان ریکاوری کمتر میشود و در هایلایتها به صفر میرسد. پس باید انتظار طیف متغییری از نویز را در تصویر داشته باشیم.
    بنظر من چهار استاپ قابلیت ریکاوری انهم با این کیفیت به معنی این است که درصد خیلی از عکسهای اچ دی ار دیگر نیازی به چند شات ندارند و با کمی (واقعا میزان خیلی کمی) دیتیل کمتر انهم در سایهها میشود تک شات گرفت. برای مشخص شدن موضوع همان نمونه عکس نیکون را فقط با مبدل فایل خام نویز گیری و شارپسازی کردم که در لینک زیر میتوانید نتیجه را با سایز اصلی ببینید. بنظر من حتی دوستان سخت گیر را هم راضی خواهد کرد. و دقت کنید نویزگیری و شارپسازی با نرم افزارهای بهتر و بصورت موضعی نتیجه بهتری هم خواهد داشت.
    https://drive.google.com/file/d/0B2g...ew?usp=sharing
    حجم 7 مگابایت
    نظر دوستان در مورد عکاسی اچ دی ار و دینامیک رنج بدنهای چیست؟
    Nima Sadigh، Marefat، M.Nouri و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود دوستان
    اصلا دوست ندارم وارد بحث مقایسه بین برند ها بشم،اما دیدن مقایسه ها و صحبت ها همیشه برام مفید بوده و هم اطلاعات بیشتر نسبت به قبل به دست میاوردم و هم طبق دیدن واقعیت ها میتونستم به دوستانی که نیاز به راهنمایی دارند،کمک کنم.

چرا وقتی قرار نیستش که این دوربین نسبت به مدل قبلی خودش پیشرفتی داشته باشه،اسمش با مدل قبلی تقریبا یکی هستش و با این نامگذاری گویا میخواد ادامه دهنده راه مدل قبلی باشه؟
    5دی کنون جزو مدل های موفق خانواده DSLR هستش،اما در دو مدل جدید انگار پسرفت داشته
    اگر این دوربین برای کاربری خاص هستش...چرا رده بندی جدیدی برای این دوربین و یا این دسته از دوربین ها ایجاد نکردن؟

به شخصه طبق نیاز هایی که دارم، بدنه های نیکون رو چه برای الان و چه برای آینده مناسب خودم میبینم و قطعا تعویض برند نخواهم کرد

در رابطه به ریکاوری سایه ها و این دسته از مسائل در کل سنسور های سونی بهتر عمل میکنند

موفق باشید
    سلام
    چگونه به اين نتيجه رسيديد كه كانن در دوربين هاي جديدش پسرفت داشته است؟
    كانن در مدل هاي جديدش نه تنها پس رفت نداشته پيشرفت (بعضاً چشمگيري) هم داشته است. خصوصاً در اين دو مدل 5Ds كه عليرغم افزايش بي سابقه و بسيار زياد تراكم پيكسلي، هم در دايناميك رنج بهبود داشته است و هم در رفتار نويزي (به بررسي DPreview مراجعه كنيد) و از نظر مگاپيكسل و قابليت چاپ در سايز بزرگ با ديتيل و قابليت تفكيك بالا هم كه بي رقيب است.
    7D MK II هم از نظر سيستم فوكوس ( هم Live View (دوال پيكسل) و هم سيستم هوشمند از طريق ويوفايندر) و هم دايناميك رنج و رفتار نويزي و هم از نظر درزبندي نسبت به 7D پيشرفت زيادي داشته است. 70D هم كه براي اولين بار در جهان سيستم فوكوس فازي در سطح پيكسل (دوال پيكسل) را ارائه نمود و از همه نظر نسبته به 60D پيشرفت داشت و نشان طلاي DPReview را دريافت كرده است..
    760D هم از نظر امكانات كلاس جديد تعريف كرده است (كلاس جديدي بين XXD‌و XXXD) و دايناميك رنج و رفتار نويزي بهتر از 700D دارد.

همه چيز يك دوربين عكاسي Shadow Recovery نيست.

ارادت
    yaghoobi، Kourosh Kahal، DELL و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود دوستان

موفق باشید
    موضوع در مورد طراحی محصولات جدید فقط مارکت است دوست عزیز،
    کنون دو موضوع را خیلی خوب میداند، یکی اینکه میداند لنزهایش از عکاسان چه دلبریی میکنند و در هر صورت عکاسان زیادی همچنان کنون را انتخاب خواهند کرد و دوم اینکه قسمت اصلی بازار، از این مدلهای پنج دی کاملا خوشحال و راضی هستند. به این خاطر که کلی عکاس عروسی و خبری داریم که حاضر نیستند پنج دی را با 800دی تعویض کنند. ویا بدنهای دنج دی اس در استودیو به اندازه کافی خوب عمل میکنند که با توجه به برتریهای غیر قابل انکار مدیوم فرمتها جای انها را بگیرند. ولی عملا چیزی به عنوان عکاس حرفه ای منظره که بابت خرید بدنهای کنون پول بدهد وجود ندارد (خوب قبول، اعتراض نکنید چنتایی عکاس منظره حرفه ای داریم اما تعدادشان در مقایسه با عکاسان عروسی و ...)!
    بنظر من کنون در سالهای اخیر با اینکه سنسورهایش کیفیت بالاتری نسبت به سنسوهای نیکون دارد!!! به عمد از تکنولوژی خواندن اطلاعات با نویز کمتر روی سنسورهایش استفاده نکرده! و این یعنی کم فروشی و عدم توجه به مشترهای قدیمی. اگر در مورد مبدل های A/D از خر شیطان پایین باید همین نسل موجود دینامیک رنجی حدود نیم استاپ بالاتر از سنسورهای نیکون دارد چیزی حدود 15 استاپ که اقای چگینی گفتند.
    Marefat، kiavash، a.g g.a و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام دوستان
    بعد از مدتها یه پست جانبدارانه! از نیکون بزنم!
    واقعا حیف که کانن با گریپ خوشدست و لنزهای با قیمت مناسبترش نسبت به نیکون ، مدتهاست توی داینامیک رنج لنگ میزنه!
    و نمیخواد یه فکری واسه این shadow noise لعنتی بکنه!!!
    بقول جناب جوزا:
    In the latest years dynamic range has been the Achille's heel of Canon sensors

کانن 5ds با توجه به افزایش مگاپیکسل در زمینه ریکاوری سایه ها نسبت به 5dIII پیشرفت داشته اما با نیکون فاصله زیادی داره.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

چند مقایسه و مقاله جالب از سایت جوزا:

کد:
    http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&t=canon_5ds_review

http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&t=sony_a7s_canon_6d

http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&t=10_years_apsc_sensor
    M-Yousefi، Marefat، Mehdi Rojaie و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    چگونه به اين نتيجه رسيديد كه كانن در دوربين هاي جديدش پسرفت داشته است؟
    كانن در مدل هاي جديدش نه تنها پس رفت نداشته پيشرفت (بعضاً چشمگيري) هم داشته است. خصوصاً در اين دو مدل 5Ds كه عليرغم افزايش بي سابقه و بسيار زياد تراكم پيكسلي، هم در دايناميك رنج بهبود داشته است و هم در رفتار نويزي (به بررسي DPreview مراجعه كنيد) و از نظر مگاپيكسل و قابليت چاپ در سايز بزرگ با ديتيل و قابليت تفكيك بالا هم كه بي رقيب است.
    7D MK II هم از نظر سيستم فوكوس ( هم Live View (دوال پيكسل) و هم سيستم هوشمند از طريق ويوفايندر) و هم دايناميك رنج و رفتار نويزي و هم از نظر درزبندي نسبت به 7D پيشرفت زيادي داشته است. 70D هم كه براي اولين بار در جهان سيستم فوكوس فازي در سطح پيكسل (دوال پيكسل) را ارائه نمود و از همه نظر نسبته به 60D پيشرفت داشت و نشان طلاي DPReview را دريافت كرده است..
    760D هم از نظر امكانات كلاس جديد تعريف كرده است (كلاس جديدي بين XXD‌و XXXD) و دايناميك رنج و رفتار نويزي بهتر از 700D دارد.

همه چيز يك دوربين عكاسي Shadow Recovery نيست.

ارادت
    درود
    ارادتمندیم جناب چگینی
    والا ابتدا عرض کنم که این نظر صرفا جنبه شخصی داشتش و هنوز هم اگر بخوام دوربین های خیلی گرون تر هم بگیرم باز هم تو برند نیکون یا سونی اقدا به خرید میکنم
    اما راجب کنون خدمتتون عرض کنم که:
    همونطور که خودتون هم در جریان هستین سنسور های دوربین های 500 یا 550 دی تا 700 دی و کنون 60 دی همه از یه نوع و یه مشخصات بودن و فقط پردازنده های بدنه ها بودن که تعویض شدن و مقدار کمی در بهبود کیفیت خروجی تاثیرگذار بودن(اگر اشتباه میکنم خواهشا اصلاح کنید)
    غیر از سیستم فکوس دوربین 70 دی(که البته چیز کمی هم نیستش) در خروجی ها چه پیشرفتی در بدنه جدید نسبت به بدنه قبلی داشتن؟(پیشرفت چشمگیر)
    اگر بخواین مقیاس شرایطتون،شرایط آزمایشگاهی باشه...یقینا بدنه های60 و 70 تفاوت بسیار زیادی با هم دارند اما در شرایطی که ما عکاسی میکنیم زیاد تفاوتی احساس نمیشه

یه مسئله دیگه هم که هستش و اینم نظر شخصی منه
    این عکاس هستسش که عکس زیبا رو ثبت میکنه،نه دوربین
    هستند عکاسان قدیمی که با دوربین های آنالوگ اون زمان تصاویر خارقالعاده ای ثبت کردن و اون زمان هم همچین چیز هایی وجود نداشته و این امکانات و این کیفیت حتی در رویای عکاسان هم نمیگنجید(البته شما خودتون هم از لحاظ تجربه و هم از لحاظ عکاسی و سواد عکاسی یقینا بهتر و بیشتر از من میدونین و از اوضاع قدیم هم بهتر از بنده اطلاع دارین)
    مجددا عذرخواهی میکنم

موفق باشید
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

صفحه 71 از 80 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... آخرینآخرین