صفحه 57 از 80 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 561 تا 570 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

سنسور وسیله ای است که نور رو به جریان الکتریکی تبدیل می کند.

سپس توسط یک مبدل آنالوگ به دیجیتال جریان الکتریکی به یک عدد دیجتال n بیتی تبدیل میکند که هر چه n بزرگتر باشد بهتر است.

پس از این مرحله سیگنال دیجیتال مورد پردازش قرار میگیرد و عملیات هایی مثل سری فوریه گرفتن، فیلتر پایین گذر، قشرده سازی و ... رو آن انجام شده و در نهایت خروجی حاصل از این مرحله روی مموری دوربین ذخیره می شود.

اصل عملیات عکاسی دیجتال بعد از سنسور می باشد و مهمترین چیز در یک دوربین دیجیتال چیپ پردازشگر اونه نه سنسورش
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    چشم ها با هم فرق میکنه و پردازش مغز ها هم با هم فرق میکنه
    چشم ها بر اساس اندازه،رنگ چشم،نوع خون و.... دید متفاوتی از چیزایی که میبینن دارن
    البته نه اونجور که شما یه جسمی رو آبی میبینی من اونو بنفش ببینم
    نه
    یه درصد خیلی کمی رنگهایی که افراد میبینن با هم فرق داره
    شاید یک ملیونوم درصد

موفق و پایدار باشید
    عامل اصلی در تفسیر عکس (خروجی) مغزه یا چشمه؟؟

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط m.tajik نمایش پست ها
    عامل اصلی در تفسیر عکس (خروجی) مغزه یا چشمه؟؟
    مغزو چشمو پاچه و زبان ؟؟؟ درباره دوربین صحبت میکنید یا کله پاچه ، اطلاعاتتون رو کاملتر کنید همه چیز ابعاد نیست تکنولوژی ساخت سنسور بسیار مهمه ، پردازنده فقط در فرمت jpg تاثیر گذاره و در فرمت خام فقط در کنترول فوکوس و موارد دیگر کار میکند. و برداشت شما از پردازنده 100 در 100 اشتباست.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Captan نمایش پست ها
    ، پردازنده فقط در فرمت jpg تاثیر گذاره و در فرمت خام فقط در کنترول فوکوس و موارد دیگر کار میکند.
    به عنوان مثال سنسور دوربین 5D MKII با دوربین 1DX یکی میباشد
    سنسور D800 با a900 سونی یکی هست
    ...

A_Maddah، Amin Zarif، F.KamranNia و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    ...

جای تاسف داره واقعا! ، اگر خطایی در فهم موضوعات وجود دارد میتوانیم با هم فکری حل کنیم یا دوستانی که توضیحات کاملی دارند اضافه کنند کاربران کم اطلاع مثل من باید در بحث ها شرکت کنند تا یاد بگیرند شخصا چیزی برای مسخره کردن نمیبینم و این حرکتها یعنی چی یک شکل بگذاریم که مثلا فلانی در اشتباست حرکت زشتی بود و رفتار ما بیانگر شخصیت ماست.

چند نفر نیز تشکر کردند! سوال من از این دوستان : نقل قول خالی و گذاشتن چند شکل چه کمکی به این بحث کرد؟
    Shadow-Man، D.Daneshmand، Hossein Arabi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

جای تاسف داره واقعا! ، اگر خطایی در فهم موضوعات وجود دارد میتوانیم با هم فکری حل کنیم یا دوستانی که توضیحات کاملی دارند اضافه کنند کاربران کم اطلاع مثل من باید در بحث ها شرکت کنند تا یاد بگیرند شخصا چیزی برای مسخره کردن نمیبینم و این حرکتها یعنی چی یک شکل بگذاریم که مثلا فلانی در اشتباست حرکت زشتی بود و رفتار ما بیانگر شخصیت ماست.

چند نفر نیز تشکر کردند! سوال من از این دوستان : نقل قول خالی و گذاشتن چند شکل چه کمکی به این بحث کرد؟
    captanجان اسمایلی ها هم برای نشان دادن حالات ونظرات وابرازعقاید هم گاهی استفاده میشه،خیلی ناراحت نشو. به حساب تمسخر نگذار.منظوراقای ابراهیمی هم این بوده که اشتباه بوده جمله تون.تاجایی که میشناسشون اهل تمسخرنیستن.
    درضمن خودتون دقت کن برادر، اگه jpg رو پردازنده تولیدمیکنه ، فایل خام چطورتولیدمیشه؟
    موفق باشید.
    jebrahim، lamagra، nicebluesky و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    captanجان اسمایلی ها هم برای نشان دادن حالات ونظرات وابرازعقاید هم گاهی استفاده میشه،خیلی ناراحت نشو. به حساب تمسخر نگذار.منظوراقای ابراهیمی هم این بوده که اشتباه بوده جمله تون.تاجایی که میشناسشون اهل تمسخرنیستن.
    درضمن خودتون دقت کن برادر، اگه jpg رو پردازنده تولیدمیکنه ، فایل خام چطورتولیدمیشه؟
    موفق باشید.
    با تشکر از شما من نگفتم پردازنده تولید میکنه این که خنده داره پس سنسور تصویر چه کارست گفتم تاثیر میگذاره اقداماتی مثل نویز گیری که در فرمت خام انجام نمیشه (جمله من در اون پست هست میتونید ببینید) اگرم این برداشت اشتباست طبیعتا با ارسال شکلک من متوجه اشتباهم نمیشم بحث من فقط همین بود.
    kiavash تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    483

مغزو چشمو پاچه و زبان ؟؟؟ درباره دوربین صحبت میکنید یا کله پاچه ، اطلاعاتتون رو کاملتر کنید همه چیز ابعاد نیست تکنولوژی ساخت سنسور بسیار مهمه ، پردازنده فقط در فرمت jpg تاثیر گذاره و در فرمت خام فقط در کنترول فوکوس و موارد دیگر کار میکند. و برداشت شما از پردازنده 100 در 100 اشتباست.
    اگر فایل RAW ساخته سنسور هستش پس چرا عکس RAWدوربین D800 با سونی a900 فرق داره در حالی که سنسور جفتشون یکیه؟؟!!

از اونجایی که لیسانس الکترنیک دارم و با چیپ های پردازش سیگنال دیجیتال (DSP) کار کردم اظهار نظر کردم نه بر اساس سلیقه شخصیم

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

مسلما دکتر روشن اطلاعات دقیق تری دارند، اما تا آنجاییکه من می دانم.

سنسور های یک مجموعه سلول (پیکسل) بسیار میکروی کنار هم هستند. این پیکسل ها تنها به نور (روشنایی) حساسند و به رنگ هیچ حساسیتی ندارند. برای ثبت رنگ از یک سری فیلتر رنگی با الگوهایی خاص روی این سلولها استفاده می شود. که معروفترین آن ها الگوی "بایر" است. این فیلتر ها باعث می شوند فقط روشنایی همان رنگ از فیلتر بگذرد و یعنی میزان تحریک هر پیکسل با فیلتر قرمز برابر است با مقدار نور قرمزی که از آن رد می شود، مختصات هر پیکسل و فیلتری که رویش قرار دارد مشخص است. از اینجا به بعد، دو سناریو مطرح است (نمی دانم کدام می تواند صحیح باشد.):

1- این اطلاعات به چیپ های پردازنده می رود، و پردازش می شوند. و با میانی یابی رنگ های دقیق تر برای هر پیکسل به دست می آید. (در همین حین می تواند فایل JPG هم ثبت شود.)
    2- این اطلاعات به صورت کد و نه پردازش شده، ثبت می شود و هنگامی که فایل RAW در مبدل RAW باز می شود ترجمه می شوند به یک فایل تصویر.

به نظرم سناریوی اول محتمل تر باشد که در این صورت، نقش چیپ های پردازنده در ارتقای کیفیت فایل خام، حائز اهمیت خواهد بود.

Alireza Farshid
    Guest

چند روزی هست که تاپیک رو دنبال میکنم. نمیدونم چه عادتی داریم ما که همیشه به جای مقایسه اصولی از اعتدال خارج میشیم و سنگ به سینه میزنیم؟؟؟ فروم های ایرانی پر شده از مقایسه (بخونید جنگ) طرفداران اپل و سامسونگ، مایکروسافت و گوگل، کنون و نیکون و الی آخر … این حرفها جز ترغیب همدیگه به خرید تکنولوژی ای که شاید سالی یک بار هم از تمام امکاناتش استفاده نمیکنیم و شاید اصولا تا مدت زمان زیادی نفهمیم که پولی رو که دادیم اصولا کجا رفته، حاصل دیگه‌ای نداره. به شخصه تاپیک رو جهت اضافه شدن اطلاعات فنی‌ای که گاها اساتید آشنا به فن ارائه میکنن دنبال میکنم و اگر پست گذاشتم صرفا خستگی از هواداری هایی هست که گاها به جدل تبدیل میشه …
    عذرخواهی میکنم از آف تاپیک

صفحه 57 از 80 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 ... آخرینآخرین