صفحه 75 از 80 نخستنخست ... 25 65 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 741 تا 750 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    دینامیک رنج بالا و تعداد نقاط فکوس تنها تفاوت منطقی است در بقیه موارد تقریبا کنون برتری دارد
    مقایسه هر دوربین باید با دوربین دیگر باشد و نمیتوان گفت کنون یا نیکون این بارها مطرح شده
    بطور کلی برند با برند قابل قیاس نیست مدل ها را مقایسه کنید
    بله درسته
    البته در مورد داینامیک رنج که ظاهرا سنسورهای نیکون کمی بهتر عمل می کنند
    اما قبلا هم عرض کردم مثلا
    1- canon 5D یا canon 6D در قیاس با مثلا Nikon D750
    ژانر مورد علاقش هم عکاسی پرتره و پرتره محیطی هست ( فکر کنم تعداد نقاط فوکوس حسن خاصی براش نداشته باشه)

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    ممنون از دقت شما و دوستان
    با این حساب حالا برتری های این دو برند رو نسبت به هم میشه در چند قلم نوشت تا هرکس حسب سلیقه و کاربری خودش نسبت به ویژگی های عنوان شده به هریک انتخاب خودشو انجام بده ؟؟
    درست هست که تو بحث ها اشاره هایی شده ولی نیاز به جمع بندی احساس میشه
    ای کاش عزیزان یک چند سطری به صورت تیتر وار از محاسن نیکون نسبت به کنون و چند سطری از مزایای کنون نسبت به نیکون به صورت تیتر وار بفرمایند تا این مطلب بسیار مهم و حساسا جمع بندی بشه و در واقع قابل استفاده باشه !! به هر حال کلی دوستان وقت گذاشتن
    ممنون میشیم اگر عزیزان در این مورد چند دقیقه وقتشون رو لطف کنند
    مزایای نیکون به کنون و برعکس ( البته به شرط همرده بودن بادی ها ) دقیقاً مانند مزایای پژو و سمنده. دل و روده تا حدود زیادی شبیه هم.
    تنها وجه تمایزی که من دیدم و خیلی به چشم میاد امکانات فوکوس فیلمبرداری در کنون هست.

انتخاب بین این دو کاملاً سلیقه ایست.
    M.Nouri و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

بله درسته
    البته در مورد داینامیک رنج که ظاهرا سنسورهای نیکون کمی بهتر عمل می کنند
    اما قبلا هم عرض کردم مثلا
    1- canon 5D یا canon 6D در قیاس با مثلا Nikon D750
    ژانر مورد علاقش هم عکاسی پرتره و پرتره محیطی هست ( فکر کنم تعداد نقاط فوکوس حسن خاصی براش نداشته باشه)
    برای کسی که لنزی از دو کمپانی ندارد و فیلمبرداری هم برایش مهم نباشد معیاری جز ارگونومی نمی توان قرار داد . مغازه ای ببرید و هر دو دوربین را بدهید کار کنند هر کدام برای ایشان خوش دست تر و کار با ان اسان تر بود انتخاب کنند
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

به همه اینها منوی بسیار راحت تر و کیفیت ساخت بهتر و ریسک خراب دراومدن خیلی کمتر کانن رو هم اضافه کنید... شخصا بجز کمی داینامیک رنج بیشتر نیکون که اونم کار خودش نیست و برکت زحمات برادران شرکت سونی عایدش شده برتری دیگه ای برای نیکون نسبت به کانن قایل نیستم که اون میزان ریکاوری سایه ها هم با ترفندهایی کاملا قابل جبرانه..
    امیدوارم امین و کیاوش منو ترور نکنن.. خخخخ
    آقا کانن بگیر و خلاص... اگر از منو و قیافه و ارگونومی نیکون خوشت اومد و مشکلدار بودن مدلهای جدیدش برات مهم نبود هم نیکون بگیر.. اصولا یه قانون نانوشته ای هست که میفرماید در صورت معرفی بدنه جدید نیکون صبر کنید تا سه ماه دیگه بدنه رفع اشکال شده اش با پسوند 10 یا 50 وارد بازار بشه بعد تازه با توکل بر خدا اونو بخرید ( شوخی... کسی جبهه گیری نکنه لطفا )
    yaghoobi، M.Nouri، MEHRDAD.D و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

خود دوربين ها خيلی به هم نزديک شدند بايد لوازم جانبی رو هم در نظر بگيريد مثل لنز ها

من جديداً يک 5 دی 3 گرفتم چون نقاط کراس تايپ کناری برام مهم بود بر خلاف نيکون دی 750 که همه کراس تايپ ها وسط جمع شده 5 دی 3 کنار ها هم کراس تايپ داره که برای عکاسی و کادر بندی همزمان خيلی کمک ميکنه
    اگر سوژه ثابت باشه اهميتی نداره اما برای من که کار عروسی ميکنم و همه در حال حرکت هستند خيلی کمک ميکنه
    در اولين استفاده اي که چند روز پيش کردم شايد تا 80% عکس های غير فکوسم کم شده بود و بقيه هم ايراد از خودم بوده
    yaghoobi، Nima Sadigh، siosha و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    به همه اینها منوی بسیار راحت تر و کیفیت ساخت بهتر و ریسک خراب دراومدن خیلی کمتر کانن رو هم اضافه کنید... شخصا بجز کمی داینامیک رنج بیشتر نیکون که اونم کار خودش نیست و برکت زحمات برادران شرکت سونی عایدش شده برتری دیگه ای برای نیکون نسبت به کانن قایل نیستم که اون میزان ریکاوری سایه ها هم با ترفندهایی کاملا قابل جبرانه..
    امیدوارم امین و کیاوش منو ترور نکنن.. خخخخ
    آقا کانن بگیر و خلاص... اگر از منو و قیافه و ارگونومی نیکون خوشت اومد و مشکلدار بودن مدلهای جدیدش برات مهم نبود هم نیکون بگیر.. اصولا یه قانون نانوشته ای هست که میفرماید در صورت معرفی بدنه جدید نیکون صبر کنید تا سه ماه دیگه بدنه رفع اشکال شده اش با پسوند 10 یا 50 وارد بازار بشه بعد تازه با توکل بر خدا اونو بخرید ( شوخی... کسی جبهه گیری نکنه لطفا )
    حامد جان اونجور که تو در جبهه دشمن قرار گرفتی، شمر در روز عاشورا قرار نگرفت
    والا برای من یکی نه نیکون مهمه نه کنون، فقط قیمتش مهمه !!

شما یه مارک 3 بده به من 2 تومن
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Wednesday 11 May 2016 در ساعت 23:37
    yaghoobi، Amir Tavakoli، Mehrdad-PL و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

مزسی دوستان خیلی نازید
    پس من می گم بهش هرکدوم حس خوبی تو دست بهت میده و منوش یرات فهم بهتری داره انتخاب کنه با احتساب کیفیت ساخت کمی بهتر کنون نسبت به نیکون
    ببخشید اگر همچین سوالی مطرح کردم ولی بخودم رو در حدی نمیبینم و قطعا هم نیستم که راهنماییش کنم مجبور شدم از دوستان کمک بخواهم

چند سوال هم خودم برام پیش اومده در مورد لنز های کنون و نیکون که با اجازه تو فروم خودش مطرح می کنم

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

مزسی دوستان خیلی نازید
    پس من می گم بهش هرکدوم حس خوبی تو دست بهت میده و منوش یرات فهم بهتری داره انتخاب کنه با احتساب کیفیت ساخت کمی بهتر کنون نسبت به نیکون
    ببخشید اگر همچین سوالی مطرح کردم ولی بخودم رو در حدی نمیبینم و قطعا هم نیستم که راهنماییش کنم مجبور شدم از دوستان کمک بخواهم

چند سوال هم خودم برام پیش اومده در مورد لنز های کنون و نیکون که با اجازه تو فروم خودش مطرح می کنم
    با توجه به اینکه فرمودید ژانر مورد علاقه دوستتون پرتره و پرتره محیطی هست شاید بهتر باشه متمرکز بشید روی کنون ،مثلا 6D با لنز فیکس 135.در خصوص راحتی منو هم باید بگم که یک چیز کاملا شخصیه.اگر مهارت کافی در زبان انگلیسی وجود داشته باشه منو های فینگلیش خیلی گویا تر از فارسیشون هستن و از ابتدا با هرکدوم مرتبط بشید مشکلی نخواهد بود.ولی خوب برخی دوستانی که با هردو برند کار کردن معتقدن ساختار منوها در کنون کمی یوزر فرند تره.
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

با سلام خدمت دوستان عزیز،،
    چون دوستان فرمودند تبادل تجربیات بنده اطاعت امر کردم ،،البته اینی که عرض میکنم تجربه شخصی غیرعلمی بنده باکارکردن دو مدل غیر همتراز دوبرند است ولی خالی از لطف نیست ،،بنده قبل از خرید D750نیکون مدتی با مارک 3کانن کار کردم ،،ازنظر وضوح ،دینامیک رنج وخوش دستی وتوناژعکسهای گرفته شده در مراسم ها (مخصوصا فضای باز) همچنین کمی رفتار نویزی بهتر دوربین نیکون بهتر عمل کرد ،،ولی در قسمت فیلمبرداری ،عکسهای فضای بسته بانور مصنوعی مخصوصا بازسازی رنگ پوست (طبیعی بودن) وفوکوس کشی راحتردوربین کانن بهتر بود البته اینم بگم مارک 3توساخت عکس هایJPGتقریبا ضعیف عمل میکنه وبرای خروجی خوب باید RAwعکسبرداری بشه
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

دوستان اینم من اضافه کنم منظورم از غیر همتراز ازلحاظ قیمتی بوده ودرمواردی که گفته شد اینگونه نیست که دوربین مقابل دست و پا بسته باشه ازلحاظ خروجی در اکثر موارد خیلی نزدیک به هم هستن و دوستان برحسب سلیقه و احیانا لوازم جانبی موجودشون می تونن انتخاب برند کنن ،حال خوب در دست گرفتن دوربین هم میتونه خیلی موثر در انتخاب باشه،، انشالا مطالب مفید بوده باشه
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

صفحه 75 از 80 نخستنخست ... 25 65 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... آخرینآخرین