صفحه 25 از 80 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    سلام
    تصحیح نه و اما تکمیل :)

در حالت سوم دیگر وظایف Quick Control Dial ( مثل تنظیم سرعت شاتر یا دیافراگم؟) چطور انجام می شود؟
    در حالت دوم هم قبول دارید که کار کردن با Multi-Controller (با توجه به اندازه آن) قدری سخت است؟
    و حالت مورد اشاره جناب کحال(گردونه بالای دوربین)چطور؟
    در حالت سوم تنظیمات معمول گردونه Quick Control Dial با نگه داشتن دکمه انتخاب فوکوس و چرخوندن گردونه بالای دوربین امکان پذیره.

در مورد سخت بودن کار با Multi-Controller من که تا کنون مشکلی نداشتم و فکر میکنم اتفاقا خیلی ساده و راحت است. و بدون هیچ گونه مشکلی به راحتی در زیر انگشت شصت قرار میگره.

در هنگامی که انتخاب نقطه فکوس فعال باشه از گردونه بالا هم میشه جهت انتخاب نقطه استفاده کرد. این فقط مال حالتیست که قبلش دکمه انتخاب نقطه فکوس زده شده باشه.
    hesamjm تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    در حالت سوم تنظیمات معمول گردونه Quick Control Dial با نگه داشتن دکمه انتخاب فوکوس و چرخوندن گردونه بالای دوربین امکان پذیره.

در مورد سخت بودن کار با Multi-Controller من که تا کنون مشکلی نداشتم و فکر میکنم اتفاقا خیلی ساده و راحت است. و بدون هیچ گونه مشکلی به راحتی در زیر انگشت شصت قرار میگره.

در هنگامی که انتخاب نقطه فکوس فعال باشه از گردونه بالا هم میشه جهت انتخاب نقطه استفاده کرد. این فقط مال حالتیست که قبلش دکمه انتخاب نقطه فکوس زده شده باشه.

پس در حالت سوم مشکل سختی انتخاب نقطه فوکوس به مشکل سختی تغییر سرعت شاتر و یا دیگر وظایف گردونه پشت دوربین تبدیل می شود.

حالت joystick مانند آن در اصل برای راحتی کار با آن است. منتها برای ارزیابی دقیق نیاز هست خودتان این موضوع را از نزدیک روی دوربین دوستان مشهدی ( که از تجهیزات کانن استفاده میکنند ) امتحان کنید
    آزمایش کرده ام جناب قشقایی، استفاده از آن برای من سخت است(اندازه آن کوچک است)و با دستکش غیر ممکن.
    6319 و arash1988 تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

من هم تا چند روز پیش با خودم میگفتم کنون 40 با این همه تنظیمات چرا تنظیمه نقطه فکوسش اینقدر سخته .بعد که تو تنظیمات انتخاب نقطع فکوس روس حالت Multi-Controller گذاشتم واقعا کار خیلی راحت تر و بدون در سر شد و باید ایجا به عمکرد تقریبا هوشمند این کلید اشاره کرد بطور مثال اگر شما در نقطه مرکزی فکوس باشید با زدن کلید چپ نقطه فکوس مستقیما به آخرین نقطه در سمت چپ جهش میکند که این حالت میتونه خیلی توی سرعت کار تاثیر بزاره .
    Behin Nazem تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

با توجه به درجا زدن نیکون بحث كنون یا نیكون داره از توهم خارج میشه و بیشتر به سمت و سوی واقعیت سوق....
    در رده APS تقریبا اختلاف چندانی وجود ندارد ولی در فول فریم نیکون کمبودهای اساسی دارد و این باعث میشه عده ای به کانن مهاجرت کنند
    نیکون اگر یک تکانی به خودش ندهد و دست از این سنسور 12 مگاپیکسلی خودش برندارد روند مهاجرت به نظر من تشدید هم خواهد یافت
    هم اکنون جای خالی مدلهای مشابه 7D و 5d II کانن ,در نیکون کاملا احساس میشه
    در بحث لنزها هم قضیه باز به همین ترتیب....

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

فکر نمیکنم نیکون درجا بزند!اخیرا در این 3 سال هم لنزهای پرکاربردی معرفی کرده هم دوربین های جدید.و خب

نیکون نسبت به کنن دیرتر به سمت فول فریم و توجه بیشتر به آن(که به منابع مالی کمپانی مربوط میشود) روی آورده

که محصولش توجه بیشتر به کراپ و تولید لنزهایی با کیفیت خوب و قیمت مناسب(نظیر 18-105) شده است.

دوربین هایی مانند دی90 که اکثر دوستان دارند و بالاتر از رده ی XXXD کنن قرار میگیرند(زمان معرفی-ممکن است

مثلا الان 550دی بهتر باشد) و سری DXXX نیکون که همواره پر کننده فاصله ی زیاد بین سری XXD و XD کنن بوده

است.

کنن هم دوربین هایی نظیر سری 1دی و 5دی و...دارد که برای هرکس داشتنش خوشایند است!و سری

XXD که جای خود:biggrin: و سری XXXD که با قیمت مناسب و امکانات زیاد توانسته حتی عده ای را که

به طور جدی به عکاسی نگاه نمیکنند را هم به سوی خود جلب کند.چه رسد به عکاسان...

در هر صورت بحث نیکون و کنن امروزه در حد خوش دست بودن گریپ و فلان تنظیمات:biggrin: محدود شده است

و بحث برندی صرفا جنبه ی سرگرمی دارد

موفق باشید
    Maisam.H تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    با توجه به درجا زدن نیکون بحث كنون یا نیكون داره از توهم خارج میشه و بیشتر به سمت و سوی واقعیت سوق....
    در رده APS تقریبا اختلاف چندانی وجود ندارد ولی در فول فریم نیکون کمبودهای اساسی دارد و این باعث میشه عده ای به کانن مهاجرت کنند
    نیکون اگر یک تکانی به خودش ندهد و دست از این سنسور 12 مگاپیکسلی خودش برندارد روند مهاجرت به نظر من تشدید هم خواهد یافت

سلام

بردیای عزیز
    پیش بینی می شود که به زودی تغییر برند خواهید داد و 7دی یا 5دی 2 خواهید گرفت :biggrin:

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام

به نظر من نیکون با معرفی‌ لنز ۱۶-۳۵ VR یک کلاس جدید از لنز‌ها رو معرفی‌ کرده و نشون میده که تمایل داره به زودی بخشی از عکاسان "آماتور جدی" که به سمت کنن متمایل شدند رو جذب کنه.

توجه کنین که نیکون همین الان هم با سری لنز‌های ۱۴-۲۴، ۲۴-۷۰، ۷۰-۲۰۰ II, ۲۴mm f/۱.۴, ۵۰mm f/۱.۴, ۱۰۵mm VR و بدنه‌هایی‌ مثل D۳s و D۳x, خانوادهٔ کاملی از تجهیزات حرفه‌ای فول فریم رو داره و برای یک عکاس حرفه‌ای که مشکل مالی‌ نداره، کمبود‌های نیکون خیلی‌ بیشتر از کمبود‌های کنن نیست. چیزی که کمبودش در برند نیکون حسّ می‌شه تجهیزات (دوربین و لنز) فول فریم برای کاربر‌های با بودجه کمتر هست که کارشون با لنز‌های زوم f/۴ حل میشه. خوب نیکون اولین لنز در این رده رو هم که معرفی‌ کرد و معرفی‌ لنز ۲۴-۱۲۰mm با f/۴ هم چندان دور از ذهن نیست.

میمونه مساله سنسور +۲۰ مگا پیکسل که اون هم نیاز خیلی‌ از ماها که سالی‌ ۴ تا عکس با اندازه A۲ به بالا هم چپ نمی‌کنیم نیست. سنسور با این رزلوشن هم مشکلات خودش رو داره. از کار کردن در دیافراگم‌های بالا بگیر تا مشکلات پردازش و نویز.

به نظر من سنسور فول فریم ۱۵ مگا پیکسل به خاطر اینکه دست عکاس رو در کراپ بازتر نگاه میدار، خیلی‌ هم جذاب هست. نه اونقدر وضوحش بالاست که مشکلات گفته شده واسش پیش بیاد، و نه اونقدر کم وضوح هست که در چپ‌های A۴-A۳ مشکلی‌ دیده بشه.

به شخصه خیلی‌ علاقه دارم که سنسور فول فریم بعدی نیکون یک سنسور با رزلوشن حدود ۱۵-۱۶ مگا پیکسل باشه و با نویزی در حد D۳s یا کمی‌ بهتر. چون من بیشتر از اینکه عکس در اندازه بزرگ چپ کنم، عکس با نور کم رو چپ می‌کنم و به هیچ وجه نمیتونم نویز رو تحمل کنم اما کمبود رزلوشن برام اونقدر حیاتی نیست.
    Mashhadi Vahid، Amin Zarif، saeed.s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    5366

به نظر من سنسور فول فریم ۱۵ مگا پیکسل به خاطر اینکه دست عکاس رو در کراپ بازتر نگاه میدار، خیلی‌ هم جذاب هست. نه اونقدر وضوحش بالاست که مشکلات گفته شده واسش پیش بیاد، و نه اونقدر کم وضوح هست که در چپ‌های A۴-A۳ مشکلی‌ دیده بشه.
    به نظر من 16-18 مگا پیکسل بسیار مناسب و معقول می باشد برای بسیاری از عکاسان..
    نیکون چسبیده به این 12 مگاپیکسل و دست بردار هم نیست نمیدونم دلیلش چی هست (کانن سنسورهاشو خودش تولید میکنه و دستش در این مورد بازتره)

Didyar عزیز
    تغییر برند کار آسانی نیست با داشتن لنزها -فلاش و برای کسی که بخواد دو بدنه داشته باشه که اصلا به صرفه نیست..

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

اتفاقا ً بنده به شخصه اصلا ً فکر نمیکنم نیکون در حال درجا زدن باشد (نه سهامش را دارم و نه فول فریمش)
    اما در مورد پنتاکس مثلا ً ....

شاید گاهی احساس شود که هیچ اتفاق خاصی قرار نیست بیفتد, ولی در کل اگر بخواهیم روند کاری نیکون را روی یک نمودار فرضی بیاوریم, به نظر من یک منحنی صعودی است که گهگداری در بعضی قسمتها افقی هم میشود :biggrin: ولی کلیت آن صعودی است (بخصوص از زمان معرفی D3 و D300 )

کاملا ً مشخص است که نیکون سعی در جبران کمبودهایش (برای خریداران دودل) و تبدیل به احسن کردن بعضی نقاط مثبتش (جهت حرفه ایها) دارد.

از یک طرف استفاده کنندگان دوربینهای کراپدار را با عرضه لنزهایی نظیر 35 اف 1.8 و 85 اف 3.5 و 24-10 سعی دارد در جبهه خود نگه دارد و از سوی دیگر برای مصرف کنندگان حرفه ای (فول فریمی) با عرضه بدنه هایی مثل D3x و D3s و لنزهایی مثل 24 اف 1.4 و 35-16 و آپدیت لنز خوبی مانند 200-70 این پیام را میدهد که نیاز آنها را میداند و فقط؛ مساله زمان و اولویتها است.

خب به نظر من, اصلا ً قرار نیست مشابه هر دوربینی در برند دیگر هم باشد یا کپی هر لنزی ....

حالا بماند که بنده جای خالیی برای (حداقل) 7D در نیکون نمیبینم.

در واقع همین تفاوتها باعث میشود هر خریداری با توجه به نیازش به یکی از دو سمت متمایل شود, حالا اگر برای اکثریت خریداران مگاپیکسل مساله مهمی باشد (مثل شما) خب انتخابشان مشخص است.
    Amir Tavakoli، A. Mohammadi، Amin Zarif و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    5366

حالا بماند که بنده جای خالیی برای (حداقل) 7D در نیکون نمیبینم.
    در واقع همین تفاوتها باعث میشود هر خریداری با توجه به نیازش به یکی از دو سمت متمایل شود, حالا اگر برای اکثریت خریداران مگاپیکسل مساله مهمی باشد (مثل شما) خب انتخابشان مشخص است.
    مگا پیکسل حتما مسعله مهمی است مگا پیکسل تنها این نیست که "روزی روزگاری بخواهیم یه عکس در اندازه های بزرگ چاپ کنیم"(از همان نوع استدلالهایی که می گوید عکاس اگر عکاس باشد با قوطی کبریت هم عکس میگیرد) هر چند که بنده شخصا با این طرز تفکر مشکل دارم ,برای مثال: خودم که بعضا هوس پرنده گرافی میکنم کمبود مگاپیکسل را هنگام کراپ کاملا احساس میکنم
    خوب این کاملا طبیعی هست که کراپ دارها بخوان پرنده گرافی هم بکنن یا عکاسی از حیوانات خوب این تنها حسن این سنسورهاست و اصلا کراپ دارها مناسب این کار هستند(آقای ناظم رعایا بهتر میتونن در این مورد آگاهی بدن)
    آنچه مشخص هست اینه که نیکون نه این که نخواد مشتریانش امکان انتخاب-های بیشتری نداشته باشند و یا اینکه به فکر مشتریانش نباشد بلکه
    چون خود سازنده سنسور نمی باشد ظاهرا برایش چندان مقدور(مقرون به صرفه و یا هر اسم دیگری) نیست که سنسورهای متعددی در خدمت بگیرد که این جای تامل و بحث....

صفحه 25 از 80 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 ... آخرینآخرین