صفحه 76 از 80 نخستنخست ... 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 751 تا 760 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلفی نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز،،
    چون دوستان فرمودند تبادل تجربیات بنده اطاعت امر کردم ،،البته اینی که عرض میکنم تجربه شخصی غیرعلمی بنده باکارکردن دو مدل غیر همتراز دوبرند است ولی خالی از لطف نیست ،،بنده قبل از خرید D750نیکون مدتی با مارک 3کانن کار کردم ،،ازنظر وضوح ،دینامیک رنج وخوش دستی وتوناژعکسهای گرفته شده در مراسم ها (مخصوصا فضای باز) همچنین کمی رفتار نویزی بهتر دوربین نیکون بهتر عمل کرد ،،ولی در قسمت فیلمبرداری ،عکسهای فضای بسته بانور مصنوعی مخصوصا بازسازی رنگ پوست (طبیعی بودن) وفوکوس کشی راحتردوربین کانن بهتر بود البته اینم بگم مارک 3توساخت عکس هایJPGتقریبا ضعیف عمل میکنه وبرای خروجی خوب باید RAwعکسبرداری بشه
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    به نظرم در این مورد بهتره دوستان مسلط به موضوع نطر بدن - فکر می کنم کمی استنباط شخصی شما دخیل باشه - تا جایی که بنده می دونم تفاوت ها کمتر از این مقادیر هست
    با نظر اساتید گروه جال خواهد بود ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    به همه اینها منوی بسیار راحت تر و کیفیت ساخت بهتر و ریسک خراب دراومدن خیلی کمتر کانن رو هم اضافه کنید... شخصا بجز کمی داینامیک رنج بیشتر نیکون که اونم کار خودش نیست و برکت زحمات برادران شرکت سونی عایدش شده برتری دیگه ای برای نیکون نسبت به کانن قایل نیستم که اون میزان ریکاوری سایه ها هم با ترفندهایی کاملا قابل جبرانه..
    امیدوارم امین و کیاوش منو ترور نکنن.. خخخخ
    آقا کانن بگیر و خلاص... اگر از منو و قیافه و ارگونومی نیکون خوشت اومد و مشکلدار بودن مدلهای جدیدش برات مهم نبود هم نیکون بگیر.. اصولا یه قانون نانوشته ای هست که میفرماید در صورت معرفی بدنه جدید نیکون صبر کنید تا سه ماه دیگه بدنه رفع اشکال شده اش با پسوند 10 یا 50 وارد بازار بشه بعد تازه با توکل بر خدا اونو بخرید ( شوخی... کسی جبهه گیری نکنه لطفا )
    سلام!
    این بخش از نظرات شما و تعدادی دیگر از اعضای گرامی برای بنده جای تعجب داره که؛
    وقتی صحبت از تفاوت های ( برتری ها ) کنون و نیکون هست، در تعدادی از موارد به این موضوع اشاره میشه که سنسور مدلهایی از نیکون ساخت شرکت های دیگه مثل سونی یا توشیبا یا... هست.
    خوب، یک نگاهی به انواع تولیدات پیشرفته در صنایع بزرگی مثل خودرو و قطعات دستگاه های دیجیتال و ... که سهم بزرگی در اقتصاد دنیا دارند بندازید.چند درصد قطعاتشون ساخت خود شرکت برندشون هست؟ آیا این مورد نقطه ضعف محسوب میشه؟
    دلایل اقتصادی زیادی وجود داره که شرکت ها برای رسیدن به نتیجه بهتر کیفی و اقتصادی با شرکت های دیگه همکاری کنند.
    بنده زمانی که دوربین دیجیتال اولمو با علامت مخصوص made in japan خریدم یه جورایی احساس خوشحالی از اصالت دوربین بهم دست داد. شاید باورتون نشه که این احساسم وقتی نوشته made in china رو پشت درپوش لنزش دیدم، یهو کلی سرکوب شد!!!!!!!!!
    هر دو حالتش فقط احساسی بود.

چرا نیکون مثل کنون در کنار دوربین، چاپگر و چند کاره و ... نمی سازه؟ چرا توشیبا خودش بجای ساخت سنسور رو ساخت دوربین سرمایه گذاری نمی کنه؟
    چرا شرکت زایس ، تامرون ، سامیانگ و ...فقط لنز می سازند؟ و ......

فکر می کنم تو دنیای عکاسی و لذتی که میشه از جنبه های هنریش برد، عده ای ناخواسته موضوعاتی رو پیش می کشند که هیچ کمکی به پیشرفت خودشون و دیگران نمی کنه.

واقعا کل کل به خاطر برندها اینقدر ارزش و لذت داره؟؟؟؟!!!!!

از طرفی؛
    اینکه فلان برند عملکرد دینامیکش تو پرتره داخلی و نمی دونم ، اون یکی دیگه تو پرتره خارجی و ..... بهتر عمل میکنه.....
    یاد این شرکت های لوازم آرایشی میفتم که کرم های توی خونه و بیرون و قبل از خواب و اول صبح و ..... می سازند و دایم فکر مردم رو درگیر این مسایل می کنند!!!

ببخشید! مگه همه خانم ها طرفدار یک نوع آرایش استاندارد!!! هستند؟؟؟
    یکی پر رنگ تر می پسنده، یکی ساده تر و....
    خوب، دینامیک رنج و دلچسبی خروجی دوربین ها هم بستگی به سلیقه های افراد در رنگ بندی ها داره. خیلی ها عکس های ویرایش شده و اغراقی رو بیشتر می پسندند.

البته، اساتید عکاسی ممکنه در طبیعی بودن ثبت رنگ ها به استانداردهایی توجه کنند، ولی

قصد بنده از این نوع نظرات اینه که علاقمندان به هنر عکاسی رو با بعضی از بحث ها سردرگم نکنیم.
    با آرزوی سلامتی و موفقیت!
    ویرایش توسط s.m.h.m : Monday 22 August 2016 در ساعت 10:14
    NASSIRI4080، msh2200، yaghoobi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    به نظرم در این مورد بهتره دوستان مسلط به موضوع نطر بدن - فکر می کنم کمی استنباط شخصی شما دخیل باشه - تا جایی که بنده می دونم تفاوت ها کمتر از این مقادیر هست
    با نظر اساتید گروه جال خواهد بود ؟
    با سلام خدمت شما ،،بنده هم عرض کردم اینها همه برداشت شخصی من ازیک مقایسه غیر آزمایشگاهی وغیر علمی است ،،ولی چرادر نهایت بنده از کانن به نیکون کوچ کردم در اون برهه به وضوح عکس خیلی اهمیت میدادم خیلی تحقیق کردم وبه این نتیجه رسیدم اینکه اکثر دوربینهای نیکون وضوح بهتری دارد نسبت به کانن البته بااستنادبه اکثر ریوهای سایت های معتبر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام!
    این بخش از نظرات شما و تعدادی دیگر از اعضای گرامی برای بنده جای تعجب داره که؛
    وقتی صحبت از تفاوت های ( برتری ها ) کنون و نیکون هست، در تعدادی از موارد به این موضوع اشاره میشه که سنسور مدلهایی از نیکون ساخت شرکت های دیگه مثل سونی یا توشیبا یا... هست.
    خوب، یک نگاهی به انواع تولیدات پیشرفته در صنایع بزرگی مثل خودرو و قطعات دستگاه های دیجیتال و ... که سهم بزرگی در اقتصاد دنیا دارند بندازید.چند درصد قطعاتشون ساخت خود شرکت برندشون هست؟ آیا این مورد نقطه ضعف محسوب میشه؟
    دلایل اقتصادی زیادی وجود داره که شرکت ها برای رسیدن به نتیجه بهتر کیفی و اقتصادی با شرکت های دیگه همکاری کنند.
    بنده زمانی که دوربین دیجیتال اولمو با علامت مخصوص made in japan خریدم یه جورایی احساس خوشحالی از اصالت دوربین بهم دست داد. شاید باورتون نشه که این احساسم وقتی نوشته made in china رو پشت درپوش لنزش دیدم، یهو کلی سرکوب شد!!!!!!!!!
    هر دو حالتش فقط احساسی بود.

چرا نیکون مثل کنون در کنار دوربین، چاپگر و چند کاره و ... نمی سازه؟ چرا توشیبا خودش بجای ساخت سنسور رو ساخت دوربین سرمایه گذاری نمی کنه؟
    چرا شرکت زایس ، تامرون ، سامیانگ و ...فقط لنز می سازند؟ و ......

فکر می کنم تو دنیای عکاسی و لذتی که میشه از جنبه های هنریش برد، عده ای ناخواسته موضوعاتی رو پیش می کشند که هیچ کمکی به پیشرفت خودشون و دیگران نمی کنه.

واقعا کل کل به خاطر برندها اینقدر ارزش و لذت داره؟؟؟؟!!!!!

از طرفی؛
    اینکه فلان برند عملکرد دینامیکش تو پرتره داخلی و نمی دونم ، اون یکی دیگه تو پرتره خارجی و ..... بهتر عمل میکنه.....
    یاد این شرکت های لوازم آرایشی میفتم که کرم های توی خونه و بیرون و قبل از خواب و اول صبح و ..... می سازند و دایم فکر مردم رو درگیر این مسایل می کنند!!!

ببخشید! مگه همه خانم ها طرفدار یک نوع آرایش استاندارد!!! هستند؟؟؟
    یکی پر رنگ تر می پسنده، یکی ساده تر و....
    خوب، دینامیک رنج و دلچسبی خروجی دوربین ها هم بستگی به سلیقه های افراد در رنگ بندی ها داره. خیلی ها عکس های ویرایش شده و اغراقی رو بیشتر می پسندند.

البته، اساتید عکاسی ممکنه در طبیعی بودن ثبت رنگ ها به استانداردهایی توجه کنند، ولی

قصد بنده از این نوع نظرات اینه که علاقمندان به هنر عکاسی رو با بعضی از بحث ها سردرگم نکنیم.
    با آرزوی سلامتی و موفقیت!
    با سلام خدمت شما،،
    بنده ضمن اینکه بااکثر فرمایشات شما موافقم با قسمت انتهای صحبتتون شدیدا مخالفم چراکه روی صحبت بنده وفکر میکنم دیگر عزیزان هم فرمی با دوستانی است که یه دستی توی کارعکاسی دارن وبراساس همون استانداردی که فرمودین بحث میشه وگر نه یه علاقمند به عکاسی برای شروع اصلا نیازی به این بحثهانداره،،،درموردانتخاب کانن یانیکون به نظربنده خروجی کارمهمه نه برند ،،،
    پایدارباشید
    nautilus_214، Nima Sadigh و s.m.h.m تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلفی نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما،،
    بنده ضمن اینکه بااکثر فرمایشات شما موافقم با قسمت انتهای صحبتتون شدیدا مخالفم چراکه روی صحبت بنده وفکر میکنم دیگر عزیزان هم فرمی با دوستانی است که یه دستی توی کارعکاسی دارن وبراساس همون استانداردی که فرمودین بحث میشه وگر نه یه علاقمند به عکاسی برای شروع اصلا نیازی به این بحثهانداره،،،درموردانتخاب کانن یانیکون به نظربنده خروجی کارمهمه نه برند ،،،
    پایدارباشید
    با سلام!

اتفاقا ، اکثر این بحث ها برای علاقمندان آماتور و کم تجربه مساله ساز و طولانی میشه.

در همین مورد آخر، طراح سوال هرچند خودشون سابقه مطالعات مطالب سایت رو دارند، اما باز برای کمک به فرد دیگری در انتخاب دوربین پرسشی رو مطرح می کنند که اگر جزء افرادی بودند که دستی در این کار دارند، به احتمال زیاد روش دیگری رو برای انتخاب دوربین در پیش می گرفتند.

به هر حال، برای خودم این مشکل پیش اومده که برای انتخاب دوربین زمان زیادی رو با تصورات دور از واقع از دست دادم و حقیقتا فقط و فقط دوست دارم تا جایی که امکان داره ، مطالب طوری ارائه بشه که

دیگران در وقت خود صرفه جویی کنند.

با ارزوی سلامتی و موفقیت !
    E.K.Studio تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

بنده همیشه در صحبتی که با دوستان فروم داشتم بخصوص در pm ها تاکید کردم باتوجه به اینکه برایند اختلافات برندها تقریبا یکی هست خیلی درگیر این موضوع نباشند و بیشتر ببینند از کدام برند و بادی خوششان می اید.
    این به معنی رد مشخصات فنی نیست! ولی واقعیت اینه که 50 درصد انتخاب دوست داشتنه و 50 درصد دومش مشخصات فنی و ...
    برای کسی که علاقه وافری به برند نیکون داره یعنی 50 درصد راه را رفته چنین فردی دیگه باید بین بادیهای شرکت نیکون انتخاب کنه.
    ولی یک زمان ممکنه کسی بگه برام فرقی نمی کنه بادی مارک سونی باشه یا المپیوس و ... در این حالت حالا بعد فنی تازه باید بررسی بشه و بعد که فرد به انتخاب محدود مثلا 5 مورد رسید از بین اونها ببینه از کدوم خوشش میاد.
    این رویه در حدود 6 ماه گذشته توسط خیلی از دوستان قدیمی فروم رعایت می شه و ممکنه خیلی با این عبارت برخورد داشته باشید: «باتوجه به پشرفت تکنولوژی اینقدر اختلاف برندها کم شده که بهتره با خیال راحت و بر اساس علایق شخصی انتخاب کنید.»
    البته کسی نمی تواند منکر خدمات محصولات شود. مثلا شاید در کشور ما المپیوس و پاناسونیک و حتی سونی جایگاه نیکون و کنون را نداشته باشند در حالی که در کشوری دیگر المپیوس و پاناسونیک بازار را تسخیر کرده باشند.
    مع الوصف، اینکه فلان شرکت مثلا محصولاتش مشترکه و اون یکی نه، یا تولید پرینتر و ... داره و این یکی نه بیشتر برای دل خوش کردن تعصبات فردیه. اگر عینک تعصب کنار گذاشته بشه برای معرفی تجهیزات وضعیت متفاوت خواهد شد.
    بنده شخصا کنون دارم. زمان خریدم هم تعصبی نداشتم و صرفا بخاطر بهتر بودن بادی در اون زمان نسبت به نیکونی ها اون را انتخاب کردم. بعد از حدود 8 سال نیکون توانست از نظر کیفیت تصویر پیشرفت عالی انجام بده. الان هم اگر قرار بود تازه شروع کنم نیکون می خریدم ولی بدلیل داشتن اقلام زیاد در رنج کنون برای بنده مقدور نیست. حالا ممکنه این حالت برای خیلی ها وجود داشته باشه و بخاطر اینکه سختشون لوازم رو بفروشند و مجدد تهیه کنند بهانه های کم ارزش را مطرح کنند.
    اینکه شرکتی از صفر تا صد محصولی را خودش تولید کنه یا بصورت مشترک به قول دوستمون بحثی نیست که بخواهیم با استناد به اون باعث گمراهی متقاضیان راهنمایی شویم.
    اراتمند
    nautilus_214، s.m.h.m، davoud maani و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها

سلام
    با کمی مقدمه بحث را شروع می کنم تا به نظر نهایی برسیم.
    اینجا یک فروم تخصصی در مورد عکاسی هست در نظر بگیرید افرادی که در این تالار در فکر انتخاب میان کنون و نیکون هستند چه افرادی هستند. آیا افراد عادی هستند که در فکر خرید دوربین هستند؟ من فکر نمی کتم این افراد کاربرانی باشند که صرفا در فکر تهیه یک دوربین هستند باشند. فردی که در روز نیم ساعت یا یک ساعت یا حتی بیشتر را در بالا و پایین کردن این تاپیکها می گذراند مطمئنا علاقه مند خاص این تجهیزات است و در اصطلاح مرسوم یک geek(خوره های دنیای تکنولوژی)در زمینه دوربنیهای دیجیتال محسوب می شود. مهمترین مشخصه این فرد این هست که او وسواس زیادی روی بررسی جزییات تک تک موارد موجود در دوربین ها دارد و به احتمال بالا این وسواس خاص از ویزگی های شخصیتی وی می باشد.
    پس تا اینجا مشخص می شود که علاقه مندی و مقایسه ی جزییات دوربنیها ریشه در تقاضایی است که توسط این کاربران ارایه می شود و همچنین به این شکل نیست که هر کاربری به این تاپیک سر بزند و با دیدن این نوشته ها سردرگم شود چون همان طور که در بالا اشاره شد هر کاربری به اینجا سر نمی زند. علاوه بر این کاربر معمولی از حرفهای ما چیزی سر در نمی آورد.

geek ها علاوه بر تجهیزات عکاسی در بسیاری از زمینه ها دیده می شوند. افرادی که 1-2 ساعت زندگی روزانه شان در مورد تفاوت های مدل های بنر و ب ام و صحبت می کنند یا افرادی که علاقه به مقایسه میان موبایلها دارند یا افرادی که به بررسی انواع هدفون ها و سیستم های صوتی علاقه مند هستند و ....
    ممکن است شما برای خرید یک اس‍پیکر برای منزل خود نهایتا ۱ ساعت وقت آن هم از نوع حضوری بگذارید. ولی در مورد کسی که در این زمینه بسیار وارد جزییات شده است ۱-۲ هفته زمان تایم زیادی نیست و بیشتر این زمان به مقایسه و بررسی نمودارها و بررسی های مدلهای مختلف می گذرد. مثلا وارد مباحتثی همچون تفاوت اسپیکرهای اکتیو و پسیو خواهد شد نمودار frequency respone مدلهای مختلف را بررسی خواهد کرد و ..... که شاید برای من و شما که کاربر عادی این محصولات بوده ایم خیلی غیر عادی باشد. ولی کافی است که در فروم های خارجی در مورد این مباحث سرچی داشته باشیم و ببینیم که چه دنیایی در این زمینه وجود دارد و ما از آن بی خبر بوده ایم.

بحث دیگر این هست که آیا واقعا تفاوتی بین این دوربینها وجود دارد یا خیر!
    خوب جواب این سوال این هست: بستگی دارد تا چه حد روی جزییات تمرکز کنیم و چقدر شبیه geek ها رفتار کنیم.
    به عنوان نمونه عرض می کنم که برای من که خودم هم به عنوان گیک در زمینه دوربینها محسوب می شوم تفاوت داینامیک رنج بین کنون 6d و d610 از زمین تا آسمان هست و با کسی که این مورد را نادیده بگیرد و ناشی از توهم بداند به شدت مخالفت خواهم کرد(نکته جالب این هست که خودم کنونی هستم).

در آخر بد نیست تجربه خودم در فرومهای خودروویی همچون tuningtalk و pedal را هم بنویسم. چندی پیش با کلی علاقه مندی به خودروی مزدا ۳ و تعریفهایی که از کیفیت این ماشین می شود وارد تاپیک مربوطه در یکی از این تالارها شدم. چشمتان روز بد نبیند. بحثهایی بسیار ریز در مورد اینکه شیر برقی دنده 2 و ۳ گیربکس اتوماتیک این خودرو ایراد پیدا می کند و اینکه راه تعمیر می تواند تعویض کل قسمتی از گیر بکس باشد یا فقط همان یک شیر! من که اطلاعاتم در زمینه مکانیک خودروها بد نیست واقعا چیزی از این حرفها سر در نمی آوردم و چندیدن صفحه در مورد همین مسله را مطالعه کردم و قسمت بزرگی از علاقه به این خودرو را از دست دادم. ولی بعد از چند روز به خودم آمدم و تصمیم گرفتم به آن تاپیک دیگر سر نزنم و بر اساس آنها تصمیم گیری نکنم. هیچ گاه گیک خودرو در این level نبوده ام!

خلاصه ماجرا اینکه بحث و ارایه نظرات شخصی و غیر شخصی در این تالار و دیگر تالارها آزاد هست این ما هستیم که باید انتخاب کنیم چه مطلبی را بخوانیم چه چیزی را ببینیم و .... یادمان نرود که در سال 2016 هستیم.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%DB%8C%DA%A9
    yaghoobi، nautilus_214، Mehrdad-PL و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام
    با کمی مقدمه بحث را شروع می کنم تا به نظر نهایی برسیم.
    اینجا یک فروم تخصصی در مورد عکاسی هست در نظر بگیرید افرادی که در این تالار در فکر انتخاب میان کنون و نیکون هستند چه افرادی هستند. آیا افراد عادی هستند که در فکر خرید دوربین هستند؟ من فکر نمی کتم این افراد کاربرانی باشند که صرفا در فکر تهیه یک دوربین هستند باشند. فردی که در روز نیم ساعت یا یک ساعت یا حتی بیشتر را در بالا و پایین کردن این تاپیکها می گذراند مطمئنا علاقه مند خاص این تجهیزات است و در اصطلاح مرسوم یک geek(خوره های دنیای تکنولوژی)در زمینه دوربنیهای دیجیتال محسوب می شود. مهمترین مشخصه این فرد این هست که او وسواس زیادی روی بررسی جزییات تک تک موارد موجود در دوربین ها دارد و به احتمال بالا این وسواس خاص از ویزگی های شخصیتی وی می باشد.
    پس تا اینجا مشخص می شود که علاقه مندی و مقایسه ی جزییات دوربنیها ریشه در تقاضایی است که توسط این کاربران ارایه می شود و همچنین به این شکل نیست که هر کاربری به این تاپیک سر بزند و با دیدن این نوشته ها سردرگم شود چون همان طور که در بالا اشاره شد هر کاربری به اینجا سر نمی زند. علاوه بر این کاربر معمولی از حرفهای ما چیزی سر در نمی آورد.

geek ها علاوه بر تجهیزات عکاسی در بسیاری از زمینه ها دیده می شوند. افرادی که 1-2 ساعت زندگی روزانه شان در مورد تفاوت های مدل های بنر و ب ام و صحبت می کنند یا افرادی که علاقه به مقایسه میان موبایلها دارند یا افرادی که به بررسی انواع هدفون ها و سیستم های صوتی علاقه مند هستند و ....
    ممکن است شما برای خرید یک اس‍پیکر برای منزل خود نهایتا ۱ ساعت وقت آن هم از نوع حضوری بگذارید. ولی در مورد کسی که در این زمینه بسیار وارد جزییات شده است ۱-۲ هفته زمان تایم زیادی نیست و بیشتر این زمان به مقایسه و بررسی نمودارها و بررسی های مدلهای مختلف می گذرد. مثلا وارد مباحتثی همچون تفاوت اسپیکرهای اکتیو و پسیو خواهد شد نمودار frequency respone مدلهای مختلف را بررسی خواهد کرد و ..... که شاید برای من و شما که کاربر عادی این محصولات بوده ایم خیلی غیر عادی باشد. ولی کافی است که در فروم های خارجی در مورد این مباحث سرچی داشته باشیم و ببینیم که چه دنیایی در این زمینه وجود دارد و ما از آن بی خبر بوده ایم.

بحث دیگر این هست که آیا واقعا تفاوتی بین این دوربینها وجود دارد یا خیر!
    خوب جواب این سوال این هست: بستگی دارد تا چه حد روی جزییات تمرکز کنیم و چقدر شبیه geek ها رفتار کنیم.
    به عنوان نمونه عرض می کنم که برای من که خودم هم به عنوان گیک در زمینه دوربینها محسوب می شوم تفاوت داینامیک رنج بین کنون 6d و d610 از زمین تا آسمان هست و با کسی که این مورد را نادیده بگیرد و ناشی از توهم بداند به شدت مخالفت خواهم کرد(نکته جالب این هست که خودم کنونی هستم).

در آخر بد نیست تجربه خودم در فرومهای خودروویی همچون tuningtalk و pedal را هم بنویسم. چندی پیش با کلی علاقه مندی به خودروی مزدا ۳ و تعریفهایی که از کیفیت این ماشین می شود وارد تاپیک مربوطه در یکی از این تالارها شدم. چشمتان روز بد نبیند. بحثهایی بسیار ریز در مورد اینکه شیر برقی دنده 2 و ۳ گیربکس اتوماتیک این خودرو ایراد پیدا می کند و اینکه راه تعمیر می تواند تعویض کل قسمتی از گیر بکس باشد یا فقط همان یک شیر! من که اطلاعاتم در زمینه مکانیک خودروها بد نیست واقعا چیزی از این حرفها سر در نمی آوردم و چندیدن صفحه در مورد همین مسله را مطالعه کردم و قسمت بزرگی از علاقه به این خودرو را از دست دادم. ولی بعد از چند روز به خودم آمدم و تصمیم گرفتم به آن تاپیک دیگر سر نزنم و بر اساس آنها تصمیم گیری نکنم. هیچ گاه گیک خودرو در این level نبوده ام!

خلاصه ماجرا اینکه بحث و ارایه نظرات شخصی و غیر شخصی در این تالار و دیگر تالارها آزاد هست این ما هستیم که باید انتخاب کنیم چه مطلبی را بخوانیم چه چیزی را ببینیم و .... یادمان نرود که در سال 2016 هستیم.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%DB%8C%DA%A9
    سلام!
    ببینید، بنده هم کاملا اعتقاد دارم به اینکه عده ای خوره بحث روی ریز تکنولوژی هستند.

با تخصصی بودن یکسری مطالب و اینکه هر شخصی میتونه دنبال مطالبی باشه که ازش سر دربیاره، هم کاملا موافقم.

اما...... قبلا هم اشاره کردم که واکنش بنده به یک نظریه ، از جائی شروع شد که یک مطلبی عنوان شد که بارها هم تکرار شده و اتفاقا این نظریه ( سنسور ساخت سونی در نیکون ) طوری بیان شده بود که یک نوع نقطه ضعف رو به خواننده القا میکنه.
    و این نوع ادای مطلب با خوره بودن در ریز تکنولوژی متفاوت هست. اتفاقا تخصصی هم نیست. تفاوت سنسورها تخصصی هست، اما اینکه یک دوربین به دلیل استفاده از سنسور شرکت دیگری زیر سوال بره، گمان نمی کنم تخصصی باشه.

ضمنا، همانطور که قبلا اشاره شد، طراح سوالی که پاسخ های اعضای گرامی به ایشان ، این گفتگوها را به اینجا کشاند، با توجه به نوع سوالهایشان،از آن دسته افرادی که خوره تکنولوژی باشند، نیستند.

بنده، با توجه به مطالبی که هم در دنیای واقعی اطراف خودم شاهد هستم و هم در دنیای مجازی بارها و بارها دیده ام و دائما هم تکرار می شود و تعدد پیام های شخصی که در مورد همین تردیدها می بینم به نتیجه ارائه شده رسیده ام و حقیقتا می بینم که خواننده های زیادی با خواندن این مطالب، قدرت تصمیم گیری خود را از دست می دهند.

هستند افرادی که این اراده را ندارند که در صورت برخورد به مشکل تصمیم گیری، قاطعانه از خواندن مطالب دست کشیده و ذهن خود را راحت کنند و باز در لحظه تصمیم گیری دچار تردید خواهند شد!!!

بگذریم......

حتی اگر تمام افراد این فروم رو در زمره افرادی بدانیم که خوره تکنولوژی و متخصص باشند( به استثنای بنده )، باز " توهم یا واقعیت " در عنوان فروم نشان از سردرگمی و عدم تکلیف مشخص دارد.

موفق باشید.
    Nima Sadigh، hossein_ashrafi و مهدی خلفی تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

اگر بحث گیک ها را کنار بگذاریم به نظر من هم این تاپیک مناسب فردی تازه کار که در فکر خرید اولین دوربینش هست نمی باشد. و اگر تاپیک راهنمایی برای خرید دوربینهای dslr را ببینید مشاهده می کنید پیشنهادات دوستان هم به ندرت به مباحث این تاپیک مربوط است یا به این تاپیک ارجاع داده می شود.
    بحث های این تاپیک بیشتر مناسب عکاسان حرفه ای هست که در فکر گرفتن بالاترین خروجی از دوربین و استفاده حداکثری از امکانات و تنظیمات آنها هستند.
    nautilus_214، Mehrdad-PL، s.m.h.m و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    بنده همیشه در صحبتی که با دوستان فروم داشتم بخصوص در pm ها تاکید کردم باتوجه به اینکه برایند اختلافات برندها تقریبا یکی هست خیلی درگیر این موضوع نباشند و بیشتر ببینند از کدام برند و بادی خوششان می اید.
    این به معنی رد مشخصات فنی نیست! ولی واقعیت اینه که 50 درصد انتخاب دوست داشتنه و 50 درصد دومش مشخصات فنی و ...
    برای کسی که علاقه وافری به برند نیکون داره یعنی 50 درصد راه را رفته چنین فردی دیگه باید بین بادیهای شرکت نیکون انتخاب کنه.
    ولی یک زمان ممکنه کسی بگه برام فرقی نمی کنه بادی مارک سونی باشه یا المپیوس و ... در این حالت حالا بعد فنی تازه باید بررسی بشه و بعد که فرد به انتخاب محدود مثلا 5 مورد رسید از بین اونها ببینه از کدوم خوشش میاد.
    این رویه در حدود 6 ماه گذشته توسط خیلی از دوستان قدیمی فروم رعایت می شه و ممکنه خیلی با این عبارت برخورد داشته باشید: «باتوجه به پشرفت تکنولوژی اینقدر اختلاف برندها کم شده که بهتره با خیال راحت و بر اساس علایق شخصی انتخاب کنید.»
    البته کسی نمی تواند منکر خدمات محصولات شود. مثلا شاید در کشور ما المپیوس و پاناسونیک و حتی سونی جایگاه نیکون و کنون را نداشته باشند در حالی که در کشوری دیگر المپیوس و پاناسونیک بازار را تسخیر کرده باشند.
    مع الوصف، اینکه فلان شرکت مثلا محصولاتش مشترکه و اون یکی نه، یا تولید پرینتر و ... داره و این یکی نه بیشتر برای دل خوش کردن تعصبات فردیه. اگر عینک تعصب کنار گذاشته بشه برای معرفی تجهیزات وضعیت متفاوت خواهد شد.
    بنده شخصا کنون دارم. زمان خریدم هم تعصبی نداشتم و صرفا بخاطر بهتر بودن بادی در اون زمان نسبت به نیکونی ها اون را انتخاب کردم. بعد از حدود 8 سال نیکون توانست از نظر کیفیت تصویر پیشرفت عالی انجام بده. الان هم اگر قرار بود تازه شروع کنم نیکون می خریدم ولی بدلیل داشتن اقلام زیاد در رنج کنون برای بنده مقدور نیست. حالا ممکنه این حالت برای خیلی ها وجود داشته باشه و بخاطر اینکه سختشون لوازم رو بفروشند و مجدد تهیه کنند بهانه های کم ارزش را مطرح کنند.
    اینکه شرکتی از صفر تا صد محصولی را خودش تولید کنه یا بصورت مشترک به قول دوستمون بحثی نیست که بخواهیم با استناد به اون باعث گمراهی متقاضیان راهنمایی شویم.
    اراتمند

بسیار جالب بود فرمایشات دوستان عزیز ممنون
    مخصوصا این دوستمون که صادقانه جواب دادن
    اما در آخر نوشتید اگر الان می خواستم خرید کنم نیکون رو انتخاب می کردم ؟ انتظار داریم به همین صورت صادقانه در این مورد کمی شفاف سازی کنید
    ممنون

صفحه 76 از 80 نخستنخست ... 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 آخرینآخرین