صفحه 26 از 80 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

جناب بردیا
    در مورد مطالبی که فرمودید، قبلا صحبت زیادی شده است. بیشتر مطالعه کنید.
    بسیار پسندیده تر است که تا در مورد موضوعی اطلاعات کافی و تجربه لازم نداریم، احکام قطعی ندهیم.
    این پست نیز نه برای تغییر نظر شما که برای آگاه ساختن مراجعان آتی این تاپیک در مورد نادرستی احکام شماست.
    Arash، Amir Mohebi، yasin-m و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    به نظر بنده هر محصولی حالا اینجا دوربین عکاسی هست در دنیا مخاطب و مشتری خاص خودشو دارد مثلا شما فکر می کنید اگر کسی در بازار های جهانی المپوس نخرند یا همه کنون بخرند خوب تا حالا باید فقط یک برند داشتیم وبس. به نظرم تمامی برندها طیف خاص خودشونو دارن حالا یکی مخاطب بیشتر و یکی کمتر مثلا در برند نیکون کدام طیف متضرر میشه ؟ عکاس طبیعت یا حیات وحش یا خبر نگاران؟ در تمامی این نوع عکاسی هم بدنه و هم لنز در حد عالیشو داره دیگه حالا گرونه کاری ندارم :biggrin: ولی داره

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    چون خود سازنده سنسور نمی باشد ظاهرا برایش چندان مقدور(مقرون به صرفه و یا هر اسم دیگری) نیست که سنسورهای متعددی در خدمت بگیرد که این جای تامل و بحث....
    من فکر ميکنم در ساخت دوربين فقط محدوديت سنسور براي نيکون دليل دير اپديت کردن نيست اين يکي از دليل هاست مشکل اصلي خط توليد که الان در اختيار محصولات ديگش و نبود ظرفيت خالي احتمالا نيکون بايد به فکر پلانت هاي جديد باشه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    مگا پیکسل حتما مسعله مهمی است مگا پیکسل تنها این نیست که "روزی روزگاری بخواهیم یه عکس در اندازه های بزرگ چاپ کنیم"(از همان نوع استدلالهایی که می گوید عکاس اگر عکاس باشد با قوطی کبریت هم عکس میگیرد) هر چند که بنده شخصا با این طرز تفکر مشکل دارم ,برای مثال: خودم که بعضا هوس پرنده گرافی میکنم کمبود مگاپیکسل را هنگام کراپ کاملا احساس میکنم
    خوب این کاملا طبیعی هست که کراپ دارها بخوان پرنده گرافی هم بکنن یا عکاسی از حیوانات خوب این تنها حسن این سنسورهاست و اصلا کراپ دارها مناسب این کار هستند(آقای ناظم رعایا بهتر میتونن در این مورد آگاهی بدن)
    ....
    سلام بردیا جان
    تفاوت 12 و 18 مگاپیکسل از لحاظ Reach چندان زیاد نیست، تقریبا مثل اینه که فرضا بجای یک لنز 400mm روی 7D، یک لنز 500mm روی D300 سوار کنی ( با در نظر گرفتن کراپ 1.6 در کانن و 1.5 در نیکون و همینطور تفاوت تراکم پیکسل این دو مدل خاص )
    یک نگاهی به این مقایسه بینداز :
    کد HTML:
    http://www.prophotocom.com/photography/magnification.asp
    و به بهای این Reach کمی بیشتر، در عکاسی از مناظر و استفاده از دیافراگمها 11 و بالاتر، ( بخاطر دیفراکشن بالای 7دی ) کیفیت عکس 7دی با افت نسبی همراه خواهد بود و باز هر یک حسن خاص خود را خواهند داشت.
    ویرایش توسط Behin Nazem : Tuesday 23 February 2010 در ساعت 12:23
    Arash، Amir Mohebi، ARASH II و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Behin Nazem نمایش پست ها
    تقریبا مثل اینه که فرضا بجای یک لنز 400mm روی 7D، یک لنز 500mm روی D300 سوار کنی
    سلام و ممنون از مشارکت در بحث

یک سوال، به نظر می‌رسد در این صورت آن قسمت از تصویر 7D که کراپ شده تا مثل تصویر D300 شود با قسمت کوچک‌تری از سنسور ثبت شده و شایدکیفیت (دینامیک رنج، نویز، ...) این کراپ به نسبت اندازه‌ای که دارد کاهش می‌یابد. یعنی به عبارتی قابلیت کراپ بیشتر برای مگاپیکسل‌های بالا، با وجود این که بسیار به دردبخور و کارراه انداز است، ‌به این علت که تصویر ثبت شده توسط قسمت کوچکتری از سنسور ثبت شده، ممکن است از حداکثر کیفیت برخوردار نباشد.
    نظر شما چیست؟

مخصوصاً اگر قضیه انتخاب در کار باشد و این مگاپیکسل بالاتر در سنسور کراپدار باشد و مشکل DLA را به همراه آورد.
    یا در سنسورهای فول‌فریم، تفاوت‌هایی اساسی‌تر را از دست بدهیم.

پی‌نوشت:

- به هیچ وجه سعی‌نمی‌کنم بگویم مگاپیکسل بالا بد است، فقط قصد دارم میزان تفاوت کم را یادآوری کنم

- اصرار و تعصبی ندارم که نوشته‌های بالا درست هستند
    Arash، Persian، A_Maddah و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    جناب بردیا
    در مورد مطالبی که فرمودید، قبلا صحبت زیادی شده است. بیشتر مطالعه کنید.
    بسیار پسندیده تر است که تا در مورد موضوعی اطلاعات کافی و تجربه لازم نداریم، احکام قطعی ندهیم.
    این پست نیز نه برای تغییر نظر شما که برای آگاه ساختن مراجعان آتی این تاپیک در مورد نادرستی احکام شماست.

درود

ضمن تایید پست دقیق جنا ب دکتر روشن عزیز
    جناب بردیا ، ظاهرا یکی از ترفند های منسوخ شده کمپانی ها را دوباره نقش قبر کردند. خوشبختانه نیکون جنگ مگاپیکسل را که یکی از ترفند های عوام فریبانه کمپانی ها بود را کنار گذاشته. و از تولید بدنه های Entery Level با مگاپیکسل بالای 12 خوداری کرده. و تولید بدنه های پرمگاپیکسل را محدود به تولید محصول خاصی کرده که مخاطبان محدود خود را خواهند داشت. و شما هم اگر قرار هست چاپ های بسیار بزرگ داشته باشید میتوانید در برند نیکون بدنه D3X را تهیه فرمایید. اگر هم به چنین ابعاد چاپی احتیاجی ندارید ، آیا فکر میکنید که اضافه شدن مگاپیکسل شتابرده و ناموفق و اضافه شدن نویز به همراه بالا رفتن مگاپیکسل و در نهایت قیمت تمام شده بیشتر همان چیزی هست که شما در دوربین فعلی خود کمبود آنرا حس میکنید؟!

من مدتی است که دسترسی به اینترنت نداشتم هم اکنون هم در کافی نت هستم اما نتوانستم چنین مقوله و نتیجه گیری نادرستی رو نادیده بگیرم.( منظورم فرمایش جناب بردبا است )

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 23 February 2010 در ساعت 19:48

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    سلام و ممنون از مشارکت در بحث

یک سوال، به نظر می‌رسد در این صورت آن قسمت از تصویر 7D که کراپ شده تا مثل تصویر D300 شود با قسمت کوچک‌تری از سنسور ثبت شده و شایدکیفیت (دینامیک رنج، نویز، ...) این کراپ به نسبت اندازه‌ای که دارد کاهش می‌یابد. یعنی به عبارتی قابلیت کراپ بیشتر برای مگاپیکسل‌های بالا، با وجود این که بسیار به دردبخور و کارراه انداز است، ‌به این علت که تصویر ثبت شده توسط قسمت کوچکتری از سنسور ثبت شده، ممکن است از حداکثر کیفیت برخوردار نباشد.
    نظر شما چیست؟

سلام
    بله کاملا حق با شماست.
    اگرچه از لحاظ نویز و per pixel sharpness تفاوت محسوسی بین ایندو، حداقل بطور برجسته نمیتوان دید ولی از لحاظ داینامیک رنج چرا، بی شک برتری با دی300 است.
    Arash، Amir Mohebi، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    خوشبختانه نیکون جنگ مگاپیکسل را که یکی از ترفند های عوام فریبانه کمپانی ها بود را کنار گذاشته. و از تولید بدنه های Entery Level با مگاپیکسل بالای 12 خوداری کرده. و تولید بدنه های پرمگاپیکسل را محدود به تولید محصول خاصی کرده که مخاطبان محدود خود را خواهند داشت.
    من با نظر شما مخالفم. به نظر من، الان تکنولوژی ساخت سنسور در حدی هست که شما برای سنسور کراپدار رزولوشن 12-14 مگاپیکسل و برای فول‌فریم 16-18 مگاپیکسل داشته باشید. البته این با توجه به تکنولوژی حال حاضر است، و الا در آینده یقین داشته باشید سنسورهایی با رزولوشن بالا و دینامیک رنج و رفتار نویزی عالی خواهیم داشت (البته مشکل DLA کماکان بازدارنده خواهد بود).
    حالا چرا کانون با رزولوشن بیشتر از (نقطه بهینه) sweet spot تولید می‌کند و نیکون کمتر از آن؟ مسلماً کنون به دنبال ایجاد برتری با مگاپیکسل است (که با این کار، چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید مشتریان زیادی را جلب کرده است) و برای نیکون امکان ندارد که هر چندماه سنسور خود را به روز کند.
    ARASH II، A_Maddah، babakdin543 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

خوشبختانه نیکون جنگ مگاپیکسل را که یکی از ترفند های عوام فریبانه کمپانی ها بود را کنار گذاشته. و از تولید بدنه های Entery Level با مگاپیکسل بالای 12 خوداری کرده. و تولید بدنه های پرمگاپیکسل را محدود به تولید محصول خاصی کرده که مخاطبان محدود خود را خواهند داشت. و شما هم اگر قرار هست چاپ های بسیار بزرگ داشته باشید میتوانید در برند نیکون بدنه D3X را تهیه فرمایید
    من اگر نیکونی هستم و وقرار هم هست چاپ های بزرگ داشته باشم یهو برم بدنه ای با قیمت 8 میلیون تومان بگیرم
    شما را به خدا این چه منطقی و استدلالی است که عنوان میکنید واقعا خودتان به این منطق باور دارید!؟
    جناب محبی به درستی اشاره کردند:
    مسلماً کنون به دنبال ایجاد برتری با مگاپیکسل است (که با این کار، چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید مشتریان زیادی را جلب کرده است) و برای نیکون امکان ندارد که هر چندماه سنسور خود را به روز کند.
    واقعیت این است که نیکون بدنه ای در حد و کلاس 5D II کم دارد نه اینکه چون همچون بدنه ای کانن دارد پس باید نیکون هم داشته باشد بلکه وجود این چنین بدنه ای کاملا لازم و ضروری است
    همین 5D II باعث کوچ کردن بسیاری به کانن شده واقعیت این است ولی برای کسانی هم این کوچ کردن زیاد آسان نیست بنا به دلایل کاملا مشخص و معلوم.
    و نتیجه این میشود که جور ناتوانی و کمبود نیکون را مشتری باید.......
    دوستان با عرض پوزش بنده فقط نظراتم را ارایه دادم. و قصد ادامه بحث را هم ندارم
    با تشکر

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام

همین 5D II باعث کوچ کردن بسیاری به کانن شده واقعیت این است ولی برای کسانی هم این کوچ کردن زیاد آسان نیست بنا به دلایل کاملا مشخص و معلوم.
    و نتیجه این میشود که جور ناتوانی و کمبود نیکون را مشتری باید.......
    من نمی دونم کی از کجا و به کجا کوچ کرده اما اگر یوزر نیکون وسوسه خرید 5D II را پیدا کند به دلیل خود دوربین نیست بلکه به دلیل امکان داشتن لنزهای خوب و قیمت مناسب مثل 17-40 و 70-200 است. وگرنه بعید می دونم کسی (از اهالی نیکون) D700 رو با 5D II عوض کنه.
    Amir Mohebi، A_Maddah، yasin-m و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 26 از 80 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین