صفحه 18 از 176 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

پیش فرض پاسخ: Canon EF 17-40mm f/4L USM VS EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM

با سلام
    دوست عزيز نميدونم اين مقايسه چقدر درست باشه، ولي بنظرم شما اگر فقط يك لنز وايد ميخوايد و واقعاً كاراييش عالي باشه براي كراپ 1.6 من اولين انتخابي كه ميكردم 10-22 كانن هست، من بتازگى اين لنز رو خريدم، و واقعاً (بقول يكي از بچه هاى فروم) تازه تونستم نفس بكشم ، براي اينكه رنج 10 مم واقعا براي مناظر لازمه، و خيلي خيلي زياد فرق ميكنه با 16 مم يا حتى 15.
    باز اساتيد بهتر ميتونن راهنمايي كنن

و فكر كنم اين عكسى كه مربوط به لنز 17-40 باشه كه شما گذاشتيد، روى دوربين فول فريم گرفته شده، كه تقريبا معادل 10 مم روي وايد هست، البته يخرده بيشتر.
    K_NMT، بهرنگ و translator تشکر می‌کنند.

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط بهرنگ نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و دوستان فروم

شاید مقایسه درستی نباشه

ولی تو رنج قیمت نزدیک به هم قرار دارن
    برای فردی مثل من که میخواد یک لنز واید داشته باشه

عزیزان راهنمایی کنن من این لنز رو زیاد در بین دوستان فروم نمیبینم Canon EF 17-40mm f/4L USM

ایا مواردی هست که باعث استفاده کم این لنز بشه

در مقایسه با EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM برای من که احتیاج به فقط واید دارم کدوم اولویت قرار میگیره

اول میخوام بیشتر لنز های سری L داشته باشم
    بخاطر کیفیت اپتیکی و دهانه 77MM و کمی اینده نگری برای فول فریم
    البته این اخری زیاد تو فکرم نیست چون دوربین واقعا کارامدیه وخصوصا برای من که میخوام با راهنمایی اساتید عکاسی حیاط وحش و پرندگان رو یاد بگیرم
    و کراپ 1.6 برام عالیه

ولی لنز Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM
    واقعا لنز زومه و در سایر موارد خیلی اذیت میشم خصوصا مناظر .
    اگه زیاد به تایپیک لنز مربوط نبود ممنون میشم مدیران منتقل کنن به تایپیک خودش

دو لنز
    قیمت های زیر رو دارن
    EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM
    780 هزار

Canon EF 17-40mm f/4L USM

850 هزار
    البته کمی پایین تر هم میشه پیدا کرد

یک لنز خوب دیگه رو داریم در ای حدود ولی تقریبا با قیمت دو برابر
    Canon 16-35mm f/2.8L

از دوستان میخوام ارزش لرزه گیر در مورد لنز EFS رو بدونم چه قدر مهمه در این رنج زوم و چرا واقعا قیمت این قدر نزدیک در این مورد به لنز L

ایا واقعا کانون در این سری EFS کیفیت رو بالا برده یا نکاتی وجود داره که من مبتدی نمیدونم؟

[L[/IMG]
    سلام دوست گرامی

من همیشه با لنزهای سری L موافق بودم اما همیشه لنزهای EFS کیفیت بدی ندارند به عنوان مثال 30 میلیمتر سیگما که هم EFS هست و هم از برند سیگما کیفیت خیلی خوبی دارد اما لنز EFS 18-55 CANON و EF 75.300 USM CANON واقعا داره تو کمد خاک میخوره و اصلا نمیتوانم تحملش کنم بزودی میفروشمشون
    و الان از 3 لنز سری L استفاده میکنم و یکی هم همین 30mm Sigma

به نظر من 17.40 بهتر خواهد بود اما 15-85 رو تا حالا تست نکردم که نظرم رو بگم در موردش
    بهرنگ تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط بهرنگ نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و دوستان فروم

شاید مقایسه درستی نباشه

ولی تو رنج قیمت نزدیک به هم قرار دارن
    برای فردی مثل من که میخواد یک لنز واید داشته باشه

عزیزان راهنمایی کنن من این لنز رو زیاد در بین دوستان فروم نمیبینم Canon EF 17-40mm f/4L USM

ایا مواردی هست که باعث استفاده کم این لنز بشه

در مقایسه با EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM برای من که احتیاج به فقط واید دارم کدوم اولویت قرار میگیره

اول میخوام بیشتر لنز های سری L داشته باشم
    بخاطر کیفیت اپتیکی و دهانه 77MM و ...

ولی لنز Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM
    واقعا لنز زومه و در سایر موارد خیلی اذیت میشم خصوصا مناظر .
    .

از دوستان میخوام ارزش لرزه گیر در مورد لنز EFS رو بدونم چه قدر مهمه در این رنج زوم و چرا واقعا قیمت این قدر نزدیک در این مورد به لنز L

ایا واقعا کانون در این سری EFS کیفیت رو بالا برده یا نکاتی وجود داره که من مبتدی نمیدونم؟
    .
    دوست عزیز!

در مقایسه لنز‌ها فاکتور قیمت رو باید در مرحله آخر در نظر بگیرید. به این معنا که اول ببینین چه مشخصاتی از لنز لازم دارید بعد بر حسب نیازتون ببینید که چه امکاناتی از لنز انتظار دارید بعد بین گزینه‌های که دارید بر اساس پارامتر‌های مثل قیمت یا رنج یا کیفیت اپتیک تصمیم بگیرید. ۱۷-۴۰ و ۱۵-۸۵ کاربرد‌های کاملا جداگانه‌ای دارند. ۱۷-۴۰ یک لنز اولترا واید روی دوربین فول فریم هست که روی بدنه کراپ دار اون مقدار واید رو به شما نمیده. لنز ۱۵-۸۵ یک لنز walk around هست. یعنی‌ لنزی هست که واسه مصارف عمومی‌ استفاده میشه. جایی که کیفیت براتون اهمیتی کمتر از رنج داره میتونید از این لنز استفاده کنید.

۱۷-۴۰ همونطوری که میدونید لنز L هست و لنز بسیار محبوبی هم هست و من چندین نفر از دوستان فروم رو میشناسم که این لنز رو دارند ‌او استفاده میکنند.

اگه شما فقط نیاز به واید دارید، از هر دو اینها بهتر برای شما ۱۰-۲۲ هست با قیمت نزدیک به همین لنز ها. البته اون هم لنز کراپ دار هست.

در مورد دهانه لنز، چه اهمیتی داره که دهانه لنز ۷۷ باشه یا ۶۲؟ تنها اهمیتی که میتونه داشته باشه براتون اینه که دهانه کوچکتر باعث می‌شه که قیمت فیلتر‌های که می‌خواین براش تهیه کنین کمتر بشه. قبلا هم صحبت شده بود که دهانه لنز به تنهایی اهمیت زیادی نداره.

منظورتون از اینکه ۱۰۰-۴۰۰ واقعا لنز زوم هست رو نفهمیدم. مگه بقیهٔ لنز‌های زوم، مجازاً زوم هستند؟

لرزش گیر روی هر لنزی مفیده اما روی لنز‌های زوم اهمیتش بسیار زیاد تره. روی لنز‌های واید به اون مقدار اهمیت نداره اما در شرایطی که میخواید از یک محیط کم نور که در اون همه چیز بی‌ حرکت هست عکس بگیرید، مفیده.
    K_NMT، بهرنگ، Navid7h و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Thumbs up پاسخ: Canon EF 17-40mm f/4L USM VS EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    دوست عزیز!

در مقایسه لنز‌ها فاکتور قیمت رو باید در مرحله آخر در نظر بگیرید. به این معنا که اول ببینین چه مشخصاتی از لنز لازم دارید بعد بر حسب نیازتون ببینید که چه امکاناتی از لنز انتظار دارید بعد بین گزینه‌های که دارید بر اساس پارامتر‌های مثل قیمت یا رنج یا کیفیت اپتیک تصمیم بگیرید. ۱۷-۴۰ و ۱۵-۸۵ کاربرد‌های کاملا جداگانه‌ای دارند. ۱۷-۴۰ یک لنز اولترا واید روی دوربین فول فریم هست که روی بدنه کراپ دار اون مقدار واید رو به شما نمیده. لنز ۱۵-۸۵ یک لنز walk around هست. یعنی‌ لنزی هست که واسه مصارف عمومی‌ استفاده میشه. جایی که کیفیت براتون اهمیتی کمتر از رنج داره میتونید از این لنز استفاده کنید.

۱۷-۴۰ همونطوری که میدونید لنز L هست و لنز بسیار محبوبی هم هست و من چندین نفر از دوستان فروم رو میشناسم که این لنز رو دارند ‌او استفاده میکنند.

اگه شما فقط نیاز به واید دارید، از هر دو اینها بهتر برای شما ۱۰-۲۲ هست با قیمت نزدیک به همین لنز ها. البته اون هم لنز کراپ دار هست.

در مورد دهانه لنز، چه اهمیتی داره که دهانه لنز ۷۷ باشه یا ۶۲؟ تنها اهمیتی که میتونه داشته باشه براتون اینه که دهانه کوچکتر باعث می‌شه که قیمت فیلتر‌های که می‌خواین براش تهیه کنین کمتر بشه. قبلا هم صحبت شده بود که دهانه لنز به تنهایی اهمیت زیادی نداره.

منظورتون از اینکه ۱۰۰-۴۰۰ واقعا لنز زوم هست رو نفهمیدم. مگه بقیهٔ لنز‌های زوم، مجازاً زوم هستند؟

لرزش گیر روی هر لنزی مفیده اما روی لنز‌های زوم اهمیتش بسیار زیاد تره. روی لنز‌های واید به اون مقدار اهمیت نداره اما در شرایطی که میخواید از یک محیط کم نور که در اون همه چیز بی‌ حرکت هست عکس بگیرید، مفیده.

ممنون
    عزیزان لنز بسیار واید هم زیاد مهم نیست
    منظورم حدود 28MM و کمتر باشه اولویت داره ولی کیفیت اپتیکی
    این سه لنز رو مقایسه کنیم و حتی لرزه گیر رو هم نکته مثبت لنز در نظر بگیریم با
    گزینه که از طرف عزیزان پیشنهاد شد 10.22.
    وزنه به طرف کدوم لنز سنگینی می کنه؟فقط اپتیکی و فنی مثلا در 28MM و غروب افتاب
    هر چند دوستان گفتند لنز مد نظر سری L روی کراپ دار زیاد واید لقب نمیگیره .

در مورد لنز 100.400 منظورم کاربرد بیشتری در تله داره تا مصارف دیگه .در این چند روزه که استفاده میکنم
    با تشکر از راهنمایی عزیزان

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر جديد sefidary آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: لنز مناسب براي دوربين هاي كنن

سلام
    یک سوال از خدمت دوستان محترم دارم ! می خواستم بپرسم کدام یک از دو ست زیر رو برای رنج واید تا تله بهتر می دونین :

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
    Canon 24-105 f/4 L is
    Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS
    و یا :
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM
    Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM+Extender

هدف اصلی من از عکاسی عکاسی پرتره هست که با توجه به کراپ دار بودن دوربینم فکر می کنم هر دو لنز 24-105 و 15-85 جواب کار من رو بده من قصد دارم که ابتدا یکی از این دو لنز رو تهیه کنم و بعد به مرور زمان بقیه رنج ها رو هم کامل کنم(ابتدا یک لنز تله بگیرم چون به عکاسی از حیات وحش هم علاقه دارم و بعد یک لنز واید). یکی از دلایل ای که بین این دو تا لنز گیر کردم اینه که اولاً از شارپنس 24-105 خیلی خوشم میاد و خوب بنظرم لنز فوق العالده خوبیه ولی خوب در عوض 15-85 می تونه حکم یک لنز walk around رو روی دوربین من بازی کنه(canon eos 500d) و هم کار من رو برای پرتزه تقریباً راه بندازه
    ممنون میشم که دوستان اولین سوال من رو تو این فوروم بی جواب نزارن
    ویرایش توسط sefidary : Friday 9 April 2010 در ساعت 11:10

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sefidary نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال از خدمت دوستان محترم دارم ! می خواستم بپرسم کدام یک از دو ست زیر رو برای رنج واید تا تله بهتر می دونین :

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
    Canon 24-105 f/4 L is
    Canon EF 100-300mm f/4.5-5.6 USM
    و یا :
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM
    Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM+Extender

هدف اصلی من از عکاسی عکاسی پرتره هست که با توجه به کراپ دار بودن دوربینم فکر می کنم هر دو لنز 24-105 و 15-85 جواب کار من رو بده من قصد دارم که ابتدا یکی از این دو لنز رو تهیه کنم و بعد به مرور زمان بقیه رنج ها رو هم کامل کنم(ابتدا یک لنز تله بگیرم چون به عکاسی از حیات وحش هم علاقه دارم و بعد یک لنز واید). یکی از دلایل ای که بین این دو تا لنز گیر کردم اینه که اولاً از شارپنس 24-105 خیلی خوشم میاد و خوب بنظرم لنز فوق العالده خوبیه ولی خوب در عوض 15-85 می تونه حکم یک لنز walk around رو روی دوربین من بازی کنه(canon eos 500d) و هم کار من رو برای پرتزه تقریباً راه بندازه
    ممنون میشم که دوستان اولین سوال من رو تو این فوروم بی جواب نزارن
    منظورتان از 300-100 آيا 400-100 نبوده؟ چون 300-100 رو بايد در عتيقه فروشي ها دنبالش بگرديد

ببينيد اين انتخاب بيشتر به نوع عكاسي و سليقه ي عكاسي عكاس بر مي گرده. من اگر باشم 100% تركيب دوم رو انتخاب مي كنم چون اولا خيلي اهل عكاسي منظره نيستم و 15 ميليمتر وايد كاملا كافي اي براي عكاسي منه و نيازي به اولترا وايد ندارم و از طرف ديگر هميشه دو تا لنز از 3 تا بهتره و 3 تا از 4 تا :biggrin:
    sefidary تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد sefidary آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    منظورتان از 300-100 آيا 400-100 نبوده؟ چون 300-100 رو بايد در عتيقه فروشي ها دنبالش بگرديد

ببينيد اين انتخاب بيشتر به نوع عكاسي و سليقه ي عكاسي عكاس بر مي گرده. من اگر باشم 100% تركيب دوم رو انتخاب مي كنم چون اولا خيلي اهل عكاسي منظره نيستم و 15 ميليمتر وايد كاملا كافي اي براي عكاسي منه و نيازي به اولترا وايد ندارم و از طرف ديگر هميشه دو تا لنز از 3 تا بهتره و 3 تا از 4 تا :biggrin:
    بله دوست عزیز منظور من همون 400 بود اصلاحش کردم !
    خوب مشکلی که من دارم ایناست که هم 24-105 لنز شارپتریه و هم اینکه احساس می کنم رنج 24-105 از 15-85 برای عکاسی پرتره مناسب تره این طور نیست ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

سلام دوستان
    من بعد از مدتى لنز 18-200 كاننم رو فروختم به چند دليل.
    (از كيفيتش خيلي راضي نبودم و خيلي ناراضي هم نبودم) براي شروع عكاسي خيلي خوبه

حالا من 10-22 خريدم و كاملاً ازش راضيم

الآن ميخوام يه لنز ديگه بخرم براي عكاسي معمولى (نرمال) به تله خيلي زياد علاقه اي ندارم (بعد از مدتها اينو تونستم بفهمم) و فقط يه لنز عالي ميخوام براي عكاسي نرمال و گاها outdoor

من در ابتدا قصد خريد يكي از دو لنز 50 رو داشتم، ولي شك ميكنم كه اين لنز جوابگوى كار من باشه. تو outdoor يقينا كم مياره

بعد ذهنم رفت سراغ 85 و 100 كه بنظرم مناسبه.
    من واقعاً ديگه نميخوام انقدر هزينه عكاسي بكنم فعلاً لنز وايدي گرفتم وبعيد ميدونم روزي بياد عوضش كنم خيلي بهش علاقه دارم وكاملاً ازش راضيم، الان يه لنزى هم براي تكميل رنجم ميخوام (تله خيلي قوي نميخوام و نه عكاسي از حيوانات رو دوس دارم) ايا لنز 85 كافيه يا واقعاً فكر ميكنيد 70-200 f4 IS مناسبه؟
    من هزينم رو ميخوام خيلي محدود بكنم ولي همين محدود كردن هزينه نميخوام بعدا هزينه ي اضافي دستم بده، يه لنزى ميخوام بگيرم قيمتش معقول باشه، كارم رو راه بندازه

70-200 هم قيمتش برام يخرده بالاس ولي مجبورم صبر كنم، از بابت افش هم خيلي وسواسم كه شايد بعدا نياز به اف پايينتر داشته باشم، چون نه فلاش دارم و بعيده حالا حالاها از فلاش و پروژكتور واينا استفاده كنم (مشكل مالي)

تشکر کرده
    13937

سلام

دوست عزيز حرف هاي شما تا حدود زيادي ضد و نقيضه. اول فرموديد به تله علاقه نداريد ولي بعد صحبت از 200-70 مي كنيد. در اينصورت gap بين 22 تا 70 بسيار آزار دهنده خواهد بود. پيشنهاد من يك لنز 105-24 براي تكميل رنج 22-10 است كه با توجه به عدم علاقه به تله ي بلند اين دو لنز كاملا نياز شمارو برطرف خواهد كرد.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sefidary نمایش پست ها
    بله دوست عزیز منظور من همون 400 بود اصلاحش کردم !
    خوب مشکلی که من دارم ایناست که هم 24-105 لنز شارپتریه و هم اینکه احساس می کنم رنج 24-105 از 15-85 برای عکاسی پرتره مناسب تره این طور نیست ؟
    خير 85 ميليمتر فاصله ي كانوني ايده آل پرتره ي چهره براي دوربين هاي كراپداره تازه اگر كم بود شما 200-70 رو هم خواهيد داشت كه باز هم براي پرتره ايده آله.

ضمنا تا جايي كه شنيده ام، 85-15 نه تنها دست كمي از 105-24 ندارد بلكه در بعضي فواصل كانوني برخي آن را بهتر از 105-24 مي دانند.
    Kaveh Ghobadi، Navid7h، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 18 از 176 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 118 ... آخرینآخرین