صفحه 118 از 176 نخستنخست ... 18 68 108 114 115 116 117 118 119 120 121 122 128 168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط pargraphic نمایش پست ها
    صدالبته .... البته تقریبا 1049 دلار ناقابل پولشه ... من دنبال لنز با قابلیت ماکر ولی یه کم ارزانتر هستم مثل 90 تامرون یا 105 سیگما یا پیشنهاد بهتر شما هستم
    اگر لنز ارزانتری میخواهید ظاهرا 90تامرون لنز خوبیست و برخی از دوستان ماکرو گراف همین فروم هم از این لنز استفاده میکنند و عکسهای موفقی هم با آن ثبت کرده اند لذا میتوانند تجربیات خوبی در مورد این لنز در اختیار شما بگذارند.بنده خودم 100 سری ال کنون را دارم که لنز کم نظیر و بی نقصیست.
    pargraphic تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

صدالبته .... البته تقریبا 1049 دلار ناقابل پولشه ... من دنبال لنز با قابلیت ماکر ولی یه کم ارزانتر هستم مثل 90 تامرون یا 105 سیگما یا پیشنهاد بهتر شما هستم
    هر دو لنز تامرون 90 و سیگما 105 لنزهای بسیار خوبی هستند. بنده 105 سیگما دارم و سهیل شهبازی و حمید شریفی و چند دوست دیگر تامرون 90 دارند و عکس های عالی با آن ثبت می کنند. هر کدام را بگیرید پشیمان نمی شوید. 100 غیر L کنن هم لنز خیلی خوبی است.
    yaghoobi، pargraphic و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

سلام
    لنز زوم کانن که قابلیت ماکرو داشته باشه کدوم مدله؟ اصلا موجوده؟
    مثل مدل 75-28 تامرون
    نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    درود

لنزهای ماکرو برند کنون مثل 60،100 و با 180 همگی پرایم هستند دوست عزیز مگر اینکه از برندهای دیگه مانند همان تامرون یا سیگما که خودتون هم اشاره کردین استفاده کنید.
    که البته کیفیت بالای لنزهای فیکس ماکرو کنون هم شاید مرهون همین زوم نبودنشان باشد!
    درود

لنز ارزشمند EF 24-70mm f/4L IS USM ظاهرا مغفول مانده ... جزو معدود لنزهای زوم کانن است که مکرو نیز هست . طبعا با توجه به قیمت و L بودن ، کیفیت مطلوبی نیز دارد . اگر در ایران موجود است (از این جهت می گویم که لنز جدیدی است) و با بودجه ی شما نیز هماهنگی دارد توصیه می کنم این لنز ارزشمند را از قلم نیاندازید . در غیر اینصورت همان پرایم هایی را که دوستان معرفی کردند تهیه کنید (خصوصا 100L که الحق لنز ارزشمندی است) .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    pargraphic، M.Barani، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

لنز ارزشمند EF 24-70mm f/4L IS USM ظاهرا مغفول مانده ... جزو معدود لنزهای زوم کانن است که مکرو نیز هست . طبعا با توجه به قیمت و L بودن ، کیفیت مطلوبی نیز دارد . اگر در ایران موجود است (از این جهت می گویم که لنز جدیدی است) و با بودجه ی شما نیز هماهنگی دارد توصیه می کنم این لنز ارزشمند را از قلم نیاندازید . در غیر اینصورت همان پرایم هایی را که دوستان معرفی کردند تهیه کنید (خصوصا 100L که الحق لنز ارزشمندی است) .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    سلام
    به نظرم 24-70 را نمی توان لنز ماکرو محسوب کرد. حداکثر بزرگنمائی این لنز 0.7x است.
    ارادتمند
    pargraphic و eternal تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

درود

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    بازم از پسر پارسی باید تشکر کرد!
    پس علت اینکه نسخه جدید 24-70 لرزه گیر داره وجود امکان ماکرو شدن این لنز است.نکته جالبی بود وگرنه نسخه قبلی این لنز با آپرچر 2.8 لرزه گیر نداشت اما در نسخه جدید با اف 4 ماموریت و نقش جدیدی پیدا کرده.سپاس.
    با جناب چگینی تداخل شد .درسته که بزرگنمائی این لنز به اندازه لنزهای 100 یا 90 نیست ولی بازم بزرگنمائی 0.7 هم غنیمته و باید در عمل ببینیم کیفیت چگونه است.
    pargraphic و persian.boy تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم 24-70 را نمی توان لنز ماکرو محسوب کرد. حداکثر بزرگنمائی این لنز 0.7x است.
    ارادتمند
    درود

داریوش جان این لنز مود Macro دارد و ضریب بزرگنمایی 0.7 نیز که اشاره فرمودید از بسیاری از لنزهای دیگر که اتفاقا برچسب مکرو در نامشان خورده بیشتر است . برای اطلاعات بیشتر در خصوص این لنز به پیوند زیر مراجعه بفرمایید :

کد:
    http://www.dpreview.com/previews/canon-ef-24-70mm-f4l-is-usm

در خصوص لرزشگیر که دوستمان اشاره فرمودند ظاهرا 2.5 استاپ در حالت مکرو است که می تواند بسیار مفید باشد . توضیحات DXO را نیز می توانید در پیوند زیر مشاهده بفرمایید :

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/Publications/DxOMark-Reviews/Canon-EF-24-70mm-f-4L-IS-USM-preview

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، pargraphic و Kane تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

درود

داریوش جان این لنز مود Macro دارد و ضریب بزرگنمایی 0.7 نیز که اشاره فرمودید از بسیاری از لنزهای دیگر که اتفاقا برچسب مکرو در نامشان خورده بیشتر است . برای اطلاعات بیشتر در خصوص این لنز به پیوند زیر مراجعه بفرمایید :

کد:
    http://www.dpreview.com/previews/canon-ef-24-70mm-f4l-is-usm

در خصوص لرزشگیر که دوستمان اشاره فرمودند ظاهرا 2.5 استاپ در حالت مکرو است که می تواند بسیار مفید باشد . توضیحات DXO را نیز می توانید در پیوند زیر مشاهده بفرمایید :

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/Publications/DxOMark-Reviews/Canon-EF-24-70mm-f-4L-IS-USM-preview

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    سلام مجدد
    بزرگنمائی این لنز در حد تعریف استاندارد لنز ماکرو نیست (لنز ماکرو لنزی است که تصویری که از یک جسم روی فیلم یا سنسور درست می کند دقیقاً برابر اندازه خود جسم باشد) این لنز یک لنز کلوزآپ محسوب می شود.( در لنزهائی که بزرگنمائی کمتر از 1:1 دارند، برچسب ماکرو فقط جنبه تبلیغاتی دارد) البته این لنز هم بزرگنمائی خوبی دارد و شاید برای کسی که دوربین کراپ دار استفاده می کند و احتیاج مبرمی هم به بزرگنمائی زیاد ندارد کفایت کند. در خصوص شارپنس هم که در عکاسی ماکرو اهمیت حیاتی دارد نمی دانم در مقایسه با مثلاً 100L کانن چه وضعیتی دارد هرچند با توجه به سایت The-Digital-Picture به نظر می رسد شارپنس 100L بیشتر باشد.
    ارادت
    Javid، pargraphic، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دوستان لنز زوم ماكرو را كاملا فراموش كنيد قطعا به مشكل برميخوريد مخصوصا برندهايي مثل تامرون و ...
    براي ماكرو فقط و فقط لنز فيكس تهيه كنيد
    yaghoobi، pargraphic، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام مجدد
    بزرگنمائی این لنز در حد تعریف استاندارد لنز ماکرو نیست (لنز ماکرو لنزی است که تصویری که از یک جسم روی فیلم یا سنسور درست می کند دقیقاً برابر اندازه خود جسم باشد) این لنز یک لنز کلوزآپ محسوب می شود.( در لنزهائی که بزرگنمائی کمتر از 1:1 دارند، برچسب ماکرو فقط جنبه تبلیغاتی دارد) البته این لنز هم بزرگنمائی خوبی دارد و شاید برای کسی که دوربین کراپ دار استفاده می کند و احتیاج مبرمی هم به بزرگنمائی زیاد ندارد کفایت کند. در خصوص شارپنس هم که در عکاسی ماکرو اهمیت حیاتی دارد نمی دانم در مقایسه با مثلاً 100L کانن چه وضعیتی دارد هرچند با توجه به سایت The-Digital-Picture به نظر می رسد شارپنس 100L بیشتر باشد.
    ارادت
    با درود دوباره

صد البته که شارپنس یک پرایم ال بیشتر است ! بحث سر اپتیک این لنز بود که بنده عرض کردم قطع به یقین خروجی خوبی دارد . پیشنهاد این لنز بیشتر از این جنبه بود که دوستمان لنز "زوم با قابلیت مکرو" می خواستند .

در مورد بزرگنمایی در سال های گذشته هم بحث هایی با دوستان سر مکرو بودن یا نبودن برخی لنز ها داشتیم . واضح است که استاندارد می گوید مکرو یعنی بزرگنمایی یک به یک . با این حال طیف وسیعی از لنزهای که لیبل مکرو دارند از این قائده پیروی نمی کنند . ظاهرا تعریف های دیگری غیر از استاندارد فوق برای کمپانی های سازنده مفروض است .

مطمئن باشید با توجه به کاربر هدف این لنزها (که قطعا برای خرید لنز به لیبل توجه نمی کند) ، تبلیغات در میان نیست ؛ اگر اینگونه بود لااقل DXO و DP و دیگر سایت های ارائه دهنده ی ریویو از این لنز ، بر مکرو بودن آن تاکید نمی کردند . در اینجا ظاهرا با تعریف خاصی طرفیم که لنزی که بزرگنمایی "خوبی" داشته باشد (جدای از دیگر فاکتور ها که موضوع بحث ما نیست) را مکرو می نامند . منصفانه هم اگر بخواهیم بررسی کنیم ، EF 24-70mm f/4L IS USM بزرگنمایی مناسبی برای مکروگرافی دارد و 0.7 از دید اینجانب و قول دوستمان غنیمت است !

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، pargraphic، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

سلام دوستان - من با لنز 18-200 تا حالا عکاسی کردم
    اما چون کارم پرتره هست میخوام لنز 15-85 بگیرم
    به نظر شما کار درستی هست 18-200 رو بفروشم و روش پول بزارم به جاش 15-85 بخرم ؟