صفحه 24 از 176 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

پیش فرض پاسخ: لنز مناسب براي دوربين هاي كنن

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    105-24 اف 4 هم میتواند به علاوه 200-70 اف 4 گزینه خوبی باشد.
    ممنون اقای غفاری

این مشکل فلر وسافت شدن گوشه ها در 24-105 بر روی فول فریم شایعه است یا حقیقت دارد؟
    با تشکر.
    M.Nouri تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

فلر 24-105

کد:
    Flare? Well, flare is very well controlled with one exception. In very early models of this lens, a very bright point-light source positioned precisely in the corner of a full frame viewfinder with the lens set to 24mm and not stopped down much will result in often beautiful but generally not wanted rays of flare. The rays gets smaller as the lens is stopped down. The rays fade away as the focal length is increased until completely disappearing at 35mm or so.

Canon has posted a Service Notice acknowledging the flare problem and will repair any affected lenses (a Canon date code/control number less than UT1000) at no charge (including shipping). Be aware of this issue if buying a used lens as it may or may not have been repaired. Although Canon should have caught this fixable issue before releasing the lens, I would quite honestly be extremely happy with this lens even if this "problem" was a permanent characteristic of the 24-105 L. Although I am sure it can happen, this unusual flare has not naturally occurred in any of my photos. Also, I could see the flare in the viewfinder and thus, prevent the problem (if I am paying attention of course). 

The above picture attempts to show the maximum rays-of-light flare I could produce at the tested focal lengths and apertures. I was shooting into a very bright spot light positioned just into the frame. The rays disappear by 35mm.

I eventually sent my 24-105 L to Canon for repair - they promptly replaced the lens with a new one. The new copy does not exhibit the rays-of-light flare issue and works excellently.
    که البته لنز به شرکت برگشت داده شده و بعد از رفع مشکل در حالت خوبی قرار دارد

در رابطه با سافت بودن روی گوشه ها با توجه به فول فریم بودن دوربین شما
    کد:
    The Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM Lens is quite sharp wide open and shows only very slight improvement when stopped down. Corner sharpness is very good - Full frame DSLR users will see some softness in the far corners at the wider focal lengths until stopped down.
    کافی است شما مشخصات تمامی لنز های مد نظر خودتون رو در http://www.the-digital-picture.com برسی کنید
    raffi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrlp نمایش پست ها
    فلر 24-105

کد:
    Flare? Well, flare is very well controlled with one exception. In very early models of this lens, a very bright point-light source positioned precisely in the corner of a full frame viewfinder with the lens set to 24mm and not stopped down much will result in often beautiful but generally not wanted rays of flare. The rays gets smaller as the lens is stopped down. The rays fade away as the focal length is increased until completely disappearing at 35mm or so.

Canon has posted a Service Notice acknowledging the flare problem and will repair any affected lenses (a Canon date code/control number less than UT1000) at no charge (including shipping). Be aware of this issue if buying a used lens as it may or may not have been repaired. Although Canon should have caught this fixable issue before releasing the lens, I would quite honestly be extremely happy with this lens even if this "problem" was a permanent characteristic of the 24-105 L. Although I am sure it can happen, this unusual flare has not naturally occurred in any of my photos. Also, I could see the flare in the viewfinder and thus, prevent the problem (if I am paying attention of course). 

The above picture attempts to show the maximum rays-of-light flare I could produce at the tested focal lengths and apertures. I was shooting into a very bright spot light positioned just into the frame. The rays disappear by 35mm.

I eventually sent my 24-105 L to Canon for repair - they promptly replaced the lens with a new one. The new copy does not exhibit the rays-of-light flare issue and works excellently.
    که البته لنز به شرکت برگشت داده شده و بعد از رفع مشکل در حالت خوبی قرار دارد

در رابطه با سافت بودن روی گوشه ها با توجه به فول فریم بودن دوربین شما
    کد:
    The Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM Lens is quite sharp wide open and shows only very slight improvement when stopped down. Corner sharpness is very good - Full frame DSLR users will see some softness in the far corners at the wider focal lengths until stopped down.
    کافی است شما مشخصات تمامی لنز های مد نظر خودتون رو در http://www.the-digital-picture.com برسی کنید
    با تشکر از شما اقای ابطی
    اما سوال در اینجا است که با توجه به این مشکلات چرامهندسین کنن این لنز رو همراه با دوربین های فول فریم پیشنهاد میکنن و با این دوربینها میقروشند؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    با تشکر از شما اقای ابطی
    اما سوال در اینجا است که با توجه به این مشکلات چرامهندسین کنن این لنز رو همراه با دوربین های فول فریم پیشنهاد میکنن و با این دوربینها میقروشند؟
    دوست عزيز اگر با دقت مي خونديد متوجه مي شديد كه گفته است مشكل فلر مربوط به نسخه هاي خيلي قديمي لنز يعني سري توليدي با كد زير UT1000 بوده است كه در واقع يعني اونهايي كه قبل از اكتبر 2005 توليد شده است ( به اين تاپيك مراجعه كنيد) كه آنها را كنن فراخوان كرده است و تعمير و در مواردي جايگزين كرده است.

در مورد سافتنس هم گفته است كه حتا در گشادترين ديافراگم هم شارپ است و فقط در كناره ها در مي نيمم فاصله ي كانوني و بازترين ديافراگم وقتي روي فول فريم استفاده مي شود كمي سافتنس ديده مي شود كه در ديافراگم هاي بسته تر حل مي شود. در واقع فقط در 24 ميليمتر و f/4 مشاهده شده.
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 15 May 2010 در ساعت 21:44
    A. Mohammadi، FARID و Navid7h تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010

حالا كه بحث داغي بر سر لنز 105-24 شده ديدن اين مقايسه توسط جوزا بين اين لنز و 70-24 كه به تازگي انجام شده خالي از لطف نيست :
    کد:
    http://www.juzaphoto.com/eng/articles/canon_24-70_f2-8_vs_24-105_is.htm
    farhad44 و Kourosh Kahal تشکر می‌کنند.

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

من فکر میکنم بعضی وقت ها عکاس های آماتوری مثل من زیاد از حد در مورد لنز ها و ابزارشون وسواس به خرج میدهیم. زیاد از حد Review های فنی می خوانیم و درگیر بررسی ریزترین نقاط ضعف و قدرت می شویم.

در مورد این 24-105 کافیست به وبلاگ و فیلم های آموزشی Rick Sammon و David Zeiser مراجعه کنیم . این دو هم عکاس حرفه ای هستند هم چاپ های بزرگ انجام میدهند هم از فول فریم استفاده میکنند و ....

ولی در اکثر موارد از عملکرد 24-105 بسیار راضی هستند. بسیار تعریف می کنند .
    نمیدانم در نوشته های Rick Sammon بود یا یکی از کتاب هایش که عنوان کرده بود
    نقل به مضمون:
    "اگر من بخواهم فقط یک لنز از لنز های Canon داشته باشم ، فقط 24-105 را انتخاب می کنم."

اگر عکس های اخیر وب لاگ جناب David Zeiser را نگاه کنید خواهید دید ایشان از ترکیب 7D با 18-200 کنون بسیار زیاد استفاده میکنند، حتی برای عکاسی از عروس و داماد در فضای باز و همراه با فلاش ! ولی اگر من به بخواهم 7D بخرم کلی با خودم کلنجار میروم که به دلیل اینکه 7D دارای سنسور 18 مگاپیکسلی است باید بهترین Optic ها را استفاده کنم و .....

من اصلا ابزار خوب را انکار نمی کنم ولی بعضی وقت ها ریز شدن بیش حد ، سخت گیری (آن هم روی چنین لنزهایی ) و وسواس زیاد در انتخاب فقط کار را برایمان سخت میکند و لذت عکاسی را کم !

شاد باشید
    Persian، Mashhadi Vahid، farhad44 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط NASSIRI4080 نمایش پست ها
    حالا كه بحث داغي بر سر لنز 105-24 شده ديدن اين مقايسه توسط جوزا بين اين لنز و 70-24 كه به تازگي انجام شده خالي از لطف نيست :
    کد:
    http://www.juzaphoto.com/eng/articles/canon_24-70_f2-8_vs_24-105_is.htm
    من این مقایسه را چندین بار دیدم در 24 میلیمتر 24-70 بهتر بود ودر 35 میلیمتر24-105 شارپ تر و در موقعیتهای دیگر چیزی محسوس نبود.
    فکر نکنم بشه به این مقایسه اطمینان کرد( به نظر من)
    دوستان اگر دیدن نظر بدهند.ممنون

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

من فکر میکنم بعضی وقت ها عکاس های آماتوری مثل من زیاد از حد در مورد لنز ها و ابزارشون وسواس به خرج میدهیم. زیاد از حد Review های فنی می خوانیم و درگیر بررسی ریزترین نقاط ضعف و قدرت می شویم.

در مورد این 24-105 کافیست به وبلاگ و فیلم های آموزشی Rick Sammon و David Zeiser مراجعه کنیم . این دو هم عکاس حرفه ای هستند هم چاپ های بزرگ انجام میدهند هم از فول فریم استفاده میکنند و ....

ولی در اکثر موارد از عملکرد 24-105 بسیار راضی هستند. بسیار تعریف می کنند .
    نمیدانم در نوشته های Rick Sammon بود یا یکی از کتاب هایش که عنوان کرده بود
    نقل به مضمون:
    "اگر من بخواهم فقط یک لنز از لنز های Canon داشته باشم ، فقط 24-105 را انتخاب می کنم."

اگر عکس های اخیر وب لاگ جناب David Zeiser را نگاه کنید خواهید دید ایشان از ترکیب 7D با 18-200 کنون بسیار زیاد استفاده میکنند، حتی برای عکاسی از عروس و داماد در فضای باز و همراه با فلاش ! ولی اگر من به بخواهم 7D بخرم کلی با خودم کلنجار میروم که به دلیل اینکه 7D دارای سنسور 18 مگاپیکسلی است باید بهترین Optic ها را استفاده کنم و .....

من اصلا ابزار خوب را انکار نمی کنم ولی بعضی وقت ها ریز شدن بیش حد ، سخت گیری (آن هم روی چنین لنزهایی ) و وسواس زیاد در انتخاب فقط کار را برایمان سخت میکند و لذت عکاسی را کم !

شاد باشید
    اولا که شما استادید.
    دوما این بحث از این جا پا گرفت که هر کدام از دوستان یکی از لنزها را بدون دلیل و با دلیل از آن یکی لنز بهتر می دانست.
    تا چه نتیجه بدست آید. قکر کنم ا رزش وقت گذاشتن رو داشته باشه.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    اولا که شما استادید.
    دوما این بحث از این جا پا گرفت که هر کدام از دوستان یکی از لنزها را بدون دلیل و با دلیل از آن یکی لنز بهتر می دانست.
    تا چه نتیجه بدست آید. قکر کنم ا رزش وقت گذاشتن رو داشته باشه.
    سلام . . .

اولا که این القاب به من اصلا نمی آد.من فقط عکاسی رو دوست دارم ، متاسفانه خیلی هم بلد نیستم خوب عکس بگیرم . در حال آموختن هستم.

این از این

بحث در مورد این دولنز چه در این فروم، چه در تمام فروم های خارجی بسیار بسیار زیاد هست.

به نظرم هر دو این لنز ها از نظر اپتیکی و کیفیت ساخت و ... بسیار خوب و عالی هستند. ( یعنی انتخابم بین این دو بر مبنای کیفیت اپتیک و یا ساخت بدنه نیست! )

اگر نیاز شما عکاسی در محیط های کم نور باشد ( مثل تاتر و کنسرت ) وجود F2.8 ضروری است اما اگر میخواهید لنزی داشته باشید که در آتلیه از آن استفاده کنید و یا به عنوان یک لنز Walk Around خوش کیفیت از آن استفاده کنید به نظرمن وزن کم تر ، وجود IS ، ارزانتر بودن و دامنه وسیع تر، برتری را نصیب 24-105 میکند.

امیدوارم انتخاب مناسبی داشته باشید و از عکاسی لذت ببرید.
    موفق باشید.
    farhad44 و raffi تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

همين كه اگر اينترنت را زير و رو كنيد به نتيجه ي قطعي نخواهيد رسيد كه اپتيك كدام يك بهتر است معنيش اين است كه اين دو لنز از نظر اپتيكي تفاوت خيلي عمده اي ندارند (هر دو عالي هستند) بنابر اين بايد ببينيد به دياف 2.8 نياز داريد يا نه. مثلا براي بنده كه بيشتر با فلاش عكاسي مي كنم و علاقه اي به مرتب باز و بسته كردن لنز ندارم؛ رنج كوتاه و وزن وحشتناك و قيمت بالاتر 70-24 ابدا ارزش يك استاپ دياف بيشتر را نداشت بنابر اين 105-24 را انتخاب كردم و از انتخابم 100% راضي ام.
    NASSIRI4080، Persian، raffi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 24 از 176 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 124 ... آخرینآخرین