صفحه 69 از 176 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

من مدتي از اين لنز (50مم) براي عكاسي پرتره استفاده مي كردم، اما فقط مناسب نيم تنه است، براي پرتره بسته اصلا مناسب نيست. اتوفكوس مناسبي هم ندارد و بايد براي حصول نتيجه بهتر دستي فكوس كنيد. ولي به نظر من با توجه به قيمتش لنز با ارزشي است.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

لنز فوق العاده شارپي است . اما اتوفوكوس در نور كم و همچنين فواصل دور سوژه(نظر شخصي) گاهي اشتباه ميكند فوكوس دستي هم بدليل كوچك بودن رينگ آن كمي با بي دقتي همراه است و صد البته ارزش اين قيمت را دارد .
    M. Beyrami و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام بر دوستان عزیز. سوالم شاید تکراری باشد پوزش میطلبم! تفاوت لنزهای سری EF و EF-S کنون در چی هست؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

در کل لنزهای ای اف اس برای دوربینهای کرپدار طراحی شدن و قابلیت ماونت شدن بر روی دوربینهای فول فریم رو ندارن.این لنزها معمولا سبکتر کوچکتر و تا حدودی هم ارزانتر از لنزهای ای اف هستن(البته نه همه اونها...برای مثال لنز 135-28 ...).دایره تصویر در این لنزها کوچکتر هست. لنزهای ای اف هم بر روی هردو سری دوربینها قابل استفاده هستن.دایره تصویر بزرگتر اونها غالبا با عث میشه روی بدنه های کراپدار به خاطر مورد استفاده قرار گرفت مرکز عدسیهای لنز در بعضی از موارد نتایج بهتری روی کراپدار ها داشته باشن.
    drfarahnak، persian.boy، hamid_rabbi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    در کل لنزهای ای اف اس برای دوربینهای کرپدار طراحی شدن و قابلیت ماونت شدن بر روی دوربینهای فول فریم رو ندارن.این لنزها معمولا سبکتر کوچکتر و تا حدودی هم ارزانتر از لنزهای ای اف هستن(البته نه همه اونها...برای مثال لنز 135-28 ...).دایره تصویر در این لنزها کوچکتر هست. لنزهای ای اف هم بر روی هردو سری دوربینها قابل استفاده هستن.دایره تصویر بزرگتر اونها غالبا با عث میشه روی بدنه های کراپدار به خاطر مورد استفاده قرار گرفت مرکز عدسیهای لنز در بعضی از موارد نتایج بهتری روی کراپدار ها داشته باشن.
    ممنون از راهنمایی مفیدتون. آیا همین تفاوت بین لنزهای سری DC و DG سیکما هستش؟

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی مفیدتون. آیا همین تفاوت بین لنزهای سری DC و DG سیکما هستش؟
    ممنون از جواب ندادن به این سوال...
    یک سوال شارپنس لنز کنون 50f1.8 نسبت به 18-55 خیلی فاحش هست؟

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام
    بله جناب فرحناک درست حدس زدید . لنز 50f1.8 فوق العاده شارپ است . شارپنس در حد لنزهای سری L است

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط miri نمایش پست ها
    سلام
    بله جناب فرحناک درست حدس زدید . لنز 50f1.8 فوق العاده شارپ است . شارپنس در حد لنزهای سری L است
    به نظرتون برای مواقعی که می خوام در محیط منزل و با تجهیزاتی مثل چتر و دیفیوزر و البته بدون لامپ مدلینگ ( جهت کمک به فوکوس عرض میکنم) عکاسی پرتره کنم مناسب هستش؟ یا پیشنهاد میدید همون 15-85 رو بگیرم؟ فقط برای پرتره و استروب هیچ چیز به اندازه شارپنس برام مهم نیست (تمام پست های تاپیک لنز مناسب برای پرتره رو خوندم با توجه به نیاز خودم سوال می کنم)

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

به نظرتون برای مواقعی که می خوام در محیط منزل و با تجهیزاتی مثل چتر و دیفیوزر و البته بدون لامپ مدلینگ ( جهت کمک به فوکوس عرض میکنم) عکاسی پرتره کنم مناسب هستش؟ یا پیشنهاد میدید همون 15-85 رو بگیرم؟ فقط برای پرتره و استروب
    لنز 50 فیکس تله کوتاهی دارد و مناسب پرتره های نیم تنه است و شما برای کادرهای بسته تر به مشکل بر می خورید . به دلیل وجود خطا در فوکوس آن هم در محیط کم نور و فقدان لرزشگیر استفاده از آن در مکان های بسته و کم نور توصیه نمی شود. لذا 15-85 گزینه بهتری است.

البته از شارپنس و دیافراگم 1/8 هم نمی توان به سادگی عبور کرد و قیمت پایین آن ارزش آن را بسیار بالا می برد. می توانید در کنار 15-85 از لنز 50 فیکس هم استفاده کنید (قیمت 150000 تومان)

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ممنون از جواب ندادن به این سوال...
    شرمنده ام واقعا جناب فرحناک...سوال رو ندیده بودم.فکر میکنم این تاپیک کافی باشه برای معانی علائم لنزهای سیگما
    مفهوم علایم لنز سیگما
    در جواب باقی سوالهاتون هم فکر میکنم جواب دوستان کافی بوده.در کل به نظر من فعلا یک لنز همه کاره با کیفیت(در اینجا 85-15 )
    تهیه کنید.بعدها بر اساس نیاز به سمت لنزهای فیکس برید.
    پ.ن:خیلی وقتها دیدم عکاسان زیادی بدون دلیل همین لنز 50 رو به هر کسی که دوربین دست میگیره توصیه میکنن گاهی میشنوم فلان عکاس گفته هر عکاسی باید یک لنز 50 داشته باشه و صحبتهایی از این دست...شخصا در اکثر مواقع با توجه به عکاسی که میکنم استفاده از لنزهای پرایم رو درک نمیکنم...چون نیاز به اونها رو احساس نمیکنم.به قول آقای قبادی دوره دوره لنزهای زوم هست.ترجیح میدم از نهایت پتانسیل همین لنزم استفاده کنم بعد در نهایت به سمت لنزی مثل 50 در صورت نیاز یا کمبود برم.شدیدا هم معتقدم تا با ابزار کار نشده و ضعف نبودش خودش رو نشون نداده نباید سراغ ابزار خریدن رفت...حتی لنز ارزانی مثل 50 اف1/8
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 30 June 2011 در ساعت 01:48
    Fereidoon، Sina.J، drfarahnak و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 69 از 176 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 169 ... آخرینآخرین