صفحه 71 از 176 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

ممنون دوست عزیز. بنده مشخصات و کارایی تمام لنزهایی رو که در وب سایت انگلیسی زبان نمونه عکس ها رو گذاشتم خوندم. در مورد خرید هم مطالعه داشتم که 600D رو انتخاب کردم؛ اما از مورد تکنیک ها و فوت و فن بیشتر به تجربه اعتقاد دارم تا تئوری. گذشته از اینها همین پرسش و پاسخ نوعی تحقیق محسوب می شه.

الان در مورد این 4 لنز اطلاعات بیشتری می خوام؛ اطلاعاتی که از تجربه نشات گرفته، وگرنه مقالات و توضیحات تئوری به زبان انگلیسی با کمیت و کیفیت خیلی بالا در وب موجوده.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام
    70-200 و135-28 رو از انتخابهای فعلیتون خارج کنید.با هر دوی این لنزها واید نخواهید داشت سوای اینکه 135-28 کیفیت متوسطی داره و اصلا شما رو راضی نخواهد کرد.
    باز هم بر میگردیم روی همون دو گزینه که گفتم،یعنی 85-15 و 200-18 ...
    برای موارد که فرمودید و استفاده های عمومی 85-15 از هر جهت کامل هست(جز پرنده گرافی که 200 هم برای این مورد کوتاه هست) که در حال حاضر شاید با کیفیت ترین و محبوبترین لنز کراپدار کنون باشه.خرید 85-15 همونطور که خودتون هم مایلید تا مدتهای مدید شما رو از خرید لنز در این بازه بی نیاز خواهد کرد(خود من نمیدونم چه اتفاقی باید بیافته که همچین کاری بکنم) برای مصارف تله اگر بعدها احساس نیاز کنید میتونید لنز نسبتا ارزان و با کیفیت 300-70 رو تهیه کنید که در جای خودش لنز بسیار مناسبی هست.یا حتی لنزهای بهتری مثل 400 اف 5.6 یا حتی 400-100 یا...
    اما 200-18 ...
    شاید محبوبترین و پرفروش ترین لنز همه کاره کنون تا همین 1سال پیش همین لنز بود(البته کماکان خیی خوب فروش داره) رنج بسیار گسترده اون عکاس رو برای آشنایی با نیازهای آینده آماده میکنه و لنزی هست که کمتر از روی دوربین باز میشه.اما به خاطر کیفیت متوسط خیلی از عکاسان رو پس از مدتی به سمت لنزهای بهتر و با کیفیت تر سوق میده.
    میتونید این لنز رو خریداری کنید و از کار با اون لذت ببرید و به کسب تجربه بپردازید بعدها لنزهای بهتر و با کیفیت تر رو(در صورت نیاز) توی همین بازه یا بیشتر تهیه کنید.
    به نظر من تله 200-18 اونقدر دلچسب نیست که از کیفیت 85-15 بگذرم.اما در شرایطی که مطمئن باشم این مقدار تله نیاز هست بازه مناسب 200-18 کاملا کیفیت برتر 85-15 رو پوشش میده.تصمیم با شماست...
    beh_b7، Navid7h، R.Asgari و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    10

از لطفتون ممنون دوست من. من لنز 200-18 رو تهیه می کنم تا اگه در آینده احساس نیاز بیشتر به محدوده ی خاصی با کیفیت بیشتر کردم لنز دیگر مناسبی تهیه کنم.

سپاسگزارم.
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

با سلام به عنوان کسی که لنز 15-85 رو دارم و لنز 18-200 رو هم داشتم و با اون عکاسی کردم
    و با توجه به اینکه خود بنده هم 2 یا 3 سال پیش در شرایط الان شما از لحاظ انتخاب لنز بودم
    لنز 15-85 برای شما بهترین انتخاب می باشد که به هیچ وجه از خریدش پشیمان نخواهید شد
    لنز 18-200 لنز بدی نیست اما کیفیت متوسطی داره و و از 135 به بالا هم کیفیتش پایین تر هم میاد
    در کل اگر لنز تله میخواهید روی 18-200 حساب زیادی باز نکنید
    R.Asgari، M. Beyrami، drfarahnak و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

تشکر کرده
    10

از راهنماییتون ممنون دوست من.

مناظر طبیعی و فواصل دور چندان اهمیت نداره؛ بنابراین نیاز چندانی به لنز تله فتو ندارم. سوژه های ممکن اکثراً 40 سانتی متر تا 5 متر هستند. گذشته از اینها بنده حرفه ای نیستم و به لنزی احتیاج دارم که تنظیمات عکاسی رو عیناً تجربه کنم و در عین حال لنز مورد نظر در فواصلی که ذکر کردم عکس هایی با کیفیت مطلوب ایجاد کنه.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط ye_nafar_dige نمایش پست ها
    1 سوژه های نزدیک 40-50 سانت رو با کیفیت بگیره
    2 در مورد عکاسی طبیعت و منظره اولویت خاصی ندارم
    3 اکثراً هدف سوژه های نزدیک از نیم متری تا 10 متری مدنظرم هستش
    که تو این دامنه زوم و کیفیت بالایی داشته باشه.
    سلام
    من هم پیرو فرمایشات جناب حسینیان توصیه میکنم بیشتر مطالعه بفرمایید یا لااقل با دیدنعکس های بیشتر به علاقه واقعیتون نزدیکتر بشین
    اما توضیحاتی رو اضافه کنم:
    ج 1 تقریبا تمام موارد بالا میتونن نیاز شما رو به خوبی برآورده کنن
    ج 2 اگر اینا نیست پس اولویت شما چیه؟ ماکرو؟ اگر اینطوره چرا میگید محل سوژه تا 10 متر فاصله داره؟ دقیقا میخواید تو چه زمینه ای فعالیت کنید؟
    ج 3 انتخاب شما بستگی داره به: اندازه سوژه های شما(یک گنجشک یا یک اتوموبیل)، میزان جزئیات که میتونه زیاد یا کم باشه شامل(یک درخت پر شاخ برگ یا یک ساختمان)، مقدار حرکت، میزان نور و...
    که تا شما این جزئیات رو نگید نمیتونید راهنمایی خوبی هم بگیرید

اکثراً 200-18 رو پیشنهاد می کنن و نظر خود من هم رو همینه، چون به نظرم لنزی همه کاره هست، اما باز تمایل دارم نظر متخصصین رو بدونم.
    پیشاپیش ممنونم.
    این لنز از نظر من در مورد عکاسی ماکرو به دلیل مشکلات اپتیکی در ثبت جزئیات بهتره با دقت بیشتری خریداری بشه

لطفاً اگه ممکنه در مورد این 4 مورد راهنمایی بفرمایید که یکی رو انتخاب کنم:

اما اگر با اطلاعات ناقص فعلی بخوام یکی از اینها رو پیشنهاد کنم حتما 15-85 رو پیشنهاد میدم
    در ضمن 70-200 به عنوان تنها لنز یک نفر(اون هم روی بدنه کراپدار[110-320]) میتونه مشکلات زیادی ایجاد کنه دقت کنید
    M. Beyrami، Haji Shahkaram و persian.boy تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

سلام
    خسته نباشید
    میخواستم یه دو سه تا لنز معرفی کنید که در عکاسی از اجسام متحرک خوب و تمیز عکاسی کنه، که قیمتش هم به جیب ما فقیر فقرا بخوره =)
    دوربین 600 دی
    با تشکر

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

خیلی خلاصه: به لنزهای با دیافراگم باز نیاز دارید.
    50 f1.8 قبل از گرونی 120 بود الان نمیدونم و الی آخر! (85 f1.8 حدود 600 و ...)
    اما احتمالآً لنزهای فیکس برای شما دست و پاگیر خواهد بود!
    تله‌زوم‌های سریع (با دیافراگم باز) هم ارزان نیستند مثلاً 70-200 f2.8 IS ورژن II که نه به جیب مبارک شما می‌خوره و نه به جیب نامبارک بنده ;)
    M. Beyrami، lamagra، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد mtx8 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

سلام خدمت همه اساتید
    من مدتیه قصد خرید لنز رو دارم و تحقیق زیادی کردم اما هرچی بیشتر میگردم بیشتر گیج میشم نظر ها متفاوته..
    من یه دوربین 500D کنون دارم و برای عکس برداری داخل اتلیه استفاده میکنم دنبال لنزی میگردم که کیفیت تصویر بهتری نصبت به 18-55 (داغون) بهم بده چون داخل اتلیه هست بیشتر نیاز به عکس بدون فکوس دارم و برای چاپ تا سایز بزرگ نمیخام که نویز داشته باشه و کمی هم داخل باغ و فضای باز عکس قابل قبولی بهم بده اما همانطور که گفتم عکس اتلیه برام مهم تره و در اخر میخام بهترین لنز های موجود رو پیدا کنم تا بعد تصمیم بیگرم و الان تا سقف 1.3 تومن اما اگر ببینم چیزی ارزش پول خرج کردن رو داره شاید تصمیم عوض بشه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    خیلی خلاصه: به لنزهای با دیافراگم باز نیاز دارید.
    50 f1.8 قبل از گرونی 120 بود الان نمیدونم و الی آخر! (85 f1.8 حدود 600 و ...)
    اما احتمالآً لنزهای فیکس برای شما دست و پاگیر خواهد بود!
    تله‌زوم‌های سریع (با دیافراگم باز) هم ارزان نیستند مثلاً 70-200 f2.8 IS ورژن II که نه به جیب مبارک شما می‌خوره و نه به جیب نامبارک بنده ;)
    خیلی ممنون
    نه نمیخوام بالای 200 تومن بیشتر بشه :D
    بیشتر میخوام از سوژه های متحرک عکس بگیرم ;)
    به غیر از 50 f1.8 چیزه بهتری تا 200 تومن نیست؟

صفحه 71 از 176 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 171 ... آخرینآخرین