صفحه 81 از 176 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

ببخشيد من يك كم گيج شدم !

لطفا به اين سوالها جواب بدين :

1. آيا فاصله كانوني همه لنزهاي كنون بر اساس سنسور فول فريم تعريف ميشه؟ (بدون استثناء ؟)
    2. آيا اساسا همه لنزهاي كنون براي فول فريم و كراپدار قابل استفاده است؟
    3. بيشترين مقدار وايدي كه در يك كراپدار كنون ميشه داشت چقدره و با كدوم لنز؟ آيا اين لنز براي فول فريم هم قابل استفادست؟ و برعكس؟
    4.اگه بعضي لنزها قابل استفاده بر روي كراپدار نيست دليلش چيه ؟ و چجوري ميشه تشخيص داد مناسب نيست؟
    5. آيا مثلا لنز 15-85 براي فول فريم هم مناسب و قابل استفادست؟

من با يك لنز 15-85 عكس گرفتم طبق فرمول سنسور كراپ اين لنز فاصله كانوني 24-136 رو به من ميده كه معادل يك دوربين كامپكت معمولي است ولي در عمل وقتي مقايسه ميكنم عكس گرفته شده با 15-85 وايدتر به نظر مياد در صورتي كه هر دو از 24 شروع ميشن دليلش چيه؟
    در ادامه مطلب بالا در دوربين 600D بنده نسبت تصاور در حالت پيش فرض 3:2 است كه وقتي تصاوير را در تلويزيون lcd ميبينم بالا و پايين تصوير خالي است در صورتيكه عكسهاي كامپكت در همان تلويزيون كاملا صفحه را پر ميكند. متاسفانه با تغيير aspect ... به 4:3 و مقادير ديگه در 600D تغييري در اين حالت ايجاد نشد علت چيه؟

اگه بخوام ليست كليه لنزهاي سازگار با دوربين خودم رو داشته باشم از كجا ميتونم پيدا كنم؟ و همينطور ليست كليه لنزهاي مشترك بين فول فريم و كراپ؟

با تشكر.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط toolhelp نمایش پست ها
    ببخشيد من يك كم گيج شدم !

لطفا به اين سوالها جواب بدين :

1. آيا فاصله كانوني همه لنزهاي كنون بر اساس سنسور فول فريم تعريف ميشه؟ (بدون استثناء ؟)
    2. آيا اساسا همه لنزهاي كنون براي فول فريم و كراپدار قابل استفاده است؟
    3. بيشترين مقدار وايدي كه در يك كراپدار كنون ميشه داشت چقدره و با كدوم لنز؟ آيا اين لنز براي فول فريم هم قابل استفادست؟ و برعكس؟
    4.اگه بعضي لنزها قابل استفاده بر روي كراپدار نيست دليلش چيه ؟ و چجوري ميشه تشخيص داد مناسب نيست؟
    5. آيا مثلا لنز 15-85 براي فول فريم هم مناسب و قابل استفادست؟

من با يك لنز 15-85 عكس گرفتم طبق فرمول سنسور كراپ اين لنز فاصله كانوني 24-136 رو به من ميده كه معادل يك دوربين كامپكت معمولي است ولي در عمل وقتي مقايسه ميكنم عكس گرفته شده با 15-85 وايدتر به نظر مياد در صورتي كه هر دو از 24 شروع ميشن دليلش چيه؟
    در ادامه مطلب بالا در دوربين 600D بنده نسبت تصاور در حالت پيش فرض 3:2 است كه وقتي تصاوير را در تلويزيون lcd ميبينم بالا و پايين تصوير خالي است در صورتيكه عكسهاي كامپكت در همان تلويزيون كاملا صفحه را پر ميكند. متاسفانه با تغيير aspect ... به 4:3 و مقادير ديگه در 600D تغييري در اين حالت ايجاد نشد علت چيه؟

اگه بخوام ليست كليه لنزهاي سازگار با دوربين خودم رو داشته باشم از كجا ميتونم پيدا كنم؟ و همينطور ليست كليه لنزهاي مشترك بين فول فريم و كراپ؟

با تشكر.
    سلام

1. هر لنزی را ( چه EF چه EFS) اگر روی بدنه کراپدار ببندید، ضریب فاصله کانونی در آن ضرب میشود.

2. همه لنزهای EF روی همه بدنه های فول فریم و کراپ دار قابل استفاده هستند، اما لنزهای EFS فقط روی بدنه های کراپدار استفاده میشوند.

3.بیشترین مقدار واید با استفاده از لنزهای Canon فعلا استفاده از 10-22 است -(سیگما لنر وایدتری هم برای دوربین های کانن داره) لنزهای EFS فقط روی بدنه های کراپدار قابل
    استفاده است !

4. راجع به دلیلش مطلب زیاد هست ! اما راه تشخیصش خیلی سخت نیست ! روی لنز نوشته EF یا EFS و میدانیم که لنزهای EFS فقط روی بدنه های کراپدار قابل استفاده است.

5.خــــــــــــــــــــیر ! قابل استفاده نیست.

شما یک سئوال را به 5 یا 6 روش مختلف پرسیدید !

شاد باشید.
    M.Mobin، lamagra، toolhelp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

1-بله
    2-لنزهای EF برای فول فریم و لنزهای EF و EF-S برای کراپدار قابل استفاده است.
    3- بیشترین میزان واید روی کراپ در کنون را با لنز 10-22 که از سری EF-S آست میتوانید داشته باشید که کادری معادل 16 مم فول فریم را به شما میدهد و در دوربینهای فول فریم هم قابل استفاده نیست.قیمت این لنز حدود 900 تومان است.در فول فریم هم 14 مم فیکس و 16-35 را میتوانید داشته باشید که هر دو بالای 2 ملیون تومان قیمت دارند.
    4-در جواب سوال یک پاسخ داده شد.تمام لنزهای که کنون در دوسری EF و EF-S تولید میکرده یا میکند روی کراپ قابل استفاده هستند.
    5-خیر

با نوید جان خط رو خط شدیم.
    Navid7h و toolhelp تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

با تشكر از دوستان به خاطر جوابهاي قاطع و كامل

ديدن لينك زير رو به همه كساني كه ميخوان لنز جديد بخرن و نميدونن لنزهاي كنون چه مدلهايي داره توصيه ميكنم : (البته بذارين كامل لود شه)

http://www.canon.co.uk/eflenses/inde...s004Can_151110
    ویرایش توسط toolhelp : Monday 10 October 2011 در ساعت 12:00 دلیل: مشكل برطرف شد
    hadigha تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

با بررسي هايي كه طي چند روز اخير در سايتهاي ايراني و خارجي كردم و كمك دوستان اين سايت براي عكاسي پرتره به اين انتخابها با بودجه 1 تومن رسيدم :

Canon EF 50mm f/1.4
    Sigma AF 50mm f/1.4 EX DG HSM
    Canon EF 85mm f/1.8 USM
    Sigma AF 85mm f/1.4 EX DG HSM

حالا آخرين سوال من اينه كه براي دوربين كراپدار من كدوم لنز شارپترين خروجي رو ميده و مهمتر از همه با توجه به محدوديت جا بيشتر از 3 متر نميتونم از سوژه فاصله بگيرم كدوم فاصله كانوني براي دوربين كراپدار من مناسبه ميخوام نيم تنه سوژه را در فاصله 2 تا 3 متري داشته باشم با بالاترين وضوح و شارپنس

با تشكر.
    ویرایش توسط toolhelp : Wednesday 12 October 2011 در ساعت 15:29

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط toolhelp نمایش پست ها
    با بررسي هايي كه طي چند روز اخير در سايتهاي ايراني و خارجي كردم و كمك دوستان اين سايت براي عكاسي پرتره به اين انتخابها با بودجه 1 تومن رسيدم :

Canon EF 50mm f/1.4
    Sigma AF 50mm f/1.4 EX DG HSM
    Canon EF 85mm f/1.8 USM
    Sigma AF 85mm f/1.4 EX DG HSM

حالا آخرين سوال من اينه كه براي دوربين كراپدار من كدوم لنز شارپترين خروجي رو ميده و مهمتر از همه با توجه به محدوديت جا بيشتر از 3 متر نميتونم از سوژه فاصله بگيرم كدوم فاصله كانوني براي دوربين كراپدار من مناسبه ميخوام نيم تنه سوژه را در فاصله 2 تا 3 متري داشته باشم با بالاترين وضوح و شارپنس

با تشكر.
    دوست عزیز بهتر نیست سوالتان را در یک جاه مطرح کرده و به نتیجه برسید.در تاپیک راهنمایی برای خرید لنز هم شما سوال کردید
    اینط.ری نظم فورم بهم می خوره و شما هم به نتیجه نخواهید رسید

كاربر آشنا hadigha آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    1-بله
    2-لنزهای EF برای فول فریم و لنزهای EF و EF-S برای کراپدار قابل استفاده است.
    3- بیشترین میزان واید روی کراپ در کنون را با لنز 10-22 که از سری EF-S آست میتوانید داشته باشید که کادری معادل 16 مم فول فریم را به شما میدهد و در دوربینهای فول فریم هم قابل استفاده نیست.قیمت این لنز حدود 900 تومان است.در فول فریم هم 14 مم فیکس و 16-35 را میتوانید داشته باشید که هر دو بالای 2 ملیون تومان قیمت دارند.
    4-در جواب سوال یک پاسخ داده شد.تمام لنزهای که کنون در دوسری EF و EF-S تولید میکرده یا میکند روی کراپ قابل استفاده هستند.
    5-خیر

با نوید جان خط رو خط شدیم.
    ممنون از راهنمایی دقیقتون...فقط یه سوالی که برام پیش امد اینه که یعنی از ۱۴ به پایین لنز دیگه فیش آی می شه توی فول فریم؟
    Canon 5D MIII - 8-15L Fisheye - 24-105L- 70-300L - Speedlight580II

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

فیش آی که نمیشه! فعلا در برند کنون وایدتر از این نداریم.وگرنه در برند سیگما مثلا 24-12 هست که هم بسیار وایده در واقع اولترا وایده و کنترل بسیار عالی داره بر روی اعوجاج!
    دیدن این لینک هم خالی از لطف نیست در این مورد
    http://www.the-digital-picture.com/R...3&LensComp=369
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض راهنمایی برای خرید لنز

سلام.من بین لنزهای 18-55 یا 18-135 یا 55-250 کدوم رو انتخاب کنم کاربرد من عکس ورزشی منظره طبیعت مدلینگ به نظر شما کدوم لنز بیشتر به کارم میاد مرسی.راستی زوم زیاد هم می خوام

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77 نمایش پست ها
    سلام.من بین لنزهای 18-55 یا 18-135 یا 55-250 کدوم رو انتخاب کنم کاربرد من عکس ورزشی منظره طبیعت مدلینگ به نظر شما کدوم لنز بیشتر به کارم میاد مرسی.راستی زوم زیاد هم می خوام
    به نظرم مقالات آموزشی عکاسی که نمونه های خوبش رو در بخش مقالات همین سایت زیاد داریم بیش از هر لنزی به کار شما میاد.
    اطلاعات پایه ای رو تقویت کنید خودتون به نتیجه میرسید.
    maany_A، M. Beyrami، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

صفحه 81 از 176 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 131 ... آخرینآخرین