صفحه 18 از 39 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر همراه sherlockHolmes آواتار ها
    تشکر کرده
    104

فقط میتونم بگم لنز پرایم آخرشه !تقریبا حس میکنی که داری عکاسی میکنی نه اینکه داری فقط عکس میگیری . وقتی با پرایم عکاسی میکنی بعد با یه لنز غیر پرایم عکاسی میکنی این حس بهت دست میده که کاری که داری میکنی عکاسی نیست !
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، merdax و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

با درود چیزی که برای من جالبه اینه که بعضی از دوستان این نظر را دارند که لنز 18-55 برای پرتره کوتاه است (55 روی کراپ 1.6 میشود88mm)حالا چطور لنز فیکس 50mmکه روی کراپ1.6میشود 80mmبرای پرتره کافی است ؟این لنز برای پرتره ای بسته جالب نیست ولی برای پرتره های باز تر بسیار جالبه بخاطر استفاده از دیافراگم بازتر ومحو کردن پیش زمینه ی عکس ها و شارپنس بسیار جالب این لنز عکس ها بسیار بسیار شارپ هستن بنظر بنده کسانی که به این فاصله کانونی احتیاج دارند+دیافراگم باز این لنز درمقابل قیمت مناسبش بسیار با ارزش است وبرای پرتره های بسته بهتر است ازلنز فیکس 85mm استفاده کرد و با دوستان موافقم از این لحاظ که عکاسی با لنزهای فیکس بیشتر از لنزهای غیر فیکس لذت بخش تر است عکس های زیادی از لنز 50mm1.8دیده ام که از نظر شارپنس مرا حیرت زده کرده اند با تمام ایراداتی که این لنز دارد و دوستان عزیز قبلا به آن اشاره کردند این لنز برای من ارزش داشتن را دارد و فکر میکنم در مقابل قیمت بسیا ر لنز با ارزشی است البته نه برای همه منظور برای کسانی که به سرعت بیشتری در عکاسی نیاز دارند در آخر اینکه از شما دوستان عزیز خیلی چیزها یادگرفته ام که برایم بسیار با ارزس بوده اند .با سپاس فراوان بدرود.

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

در مورد این لنز یه سوال دارم
    فاصله کانونی این لنز ثابت است آیا امکان فوکوس بر روی سوژه هست یا با تغییر فاصله باید این کار را انجام داد
    اگر امکان فوکوس کردن هست آیا فاصله کانونی تغییر میکنه ؟

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها
    فاصله کانونی این لنز ثابت است آیا امکان فوکوس بر روی سوژه هست یا با تغییر فاصله باید این کار را انجام داد
    این لنز فیکس هست.شما اتوفوکوس دارید ولی برای رسیدن به کادر مورد نظر باید تغییر فاصله بدید.
    yaghoobi، M. Beyrami، pedram555 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

سلام
    این لنز فیکس است و شما با فاصله 45 سانتی متر از سوژه میتوانید روی سوژه ویا به نسبت اندازه سوژه روی قسمتی از آن فوکوس کنید..اصولا یکی از ایراداتی که به این لنز هم وارد است همین فاصله 45 سانتی متری است که به نظر زیاد میاد برای یه لنز فیکس ...
    آف تاپیک اما در کل به نسبت قیمتی که میپردازید لنز خوب و شارپی است
    yaghoobi، Golden، pedram555 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی بارانی

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط iceman نمایش پست ها
    سلام
    این لنز فیکس است و شما با فاصله 45 سانتی متر از سوژه میتوانید روی سوژه ویا به نسبت اندازه سوژه روی قسمتی از آن فوکوس کنید..اصولا یکی از ایراداتی که به این لنز هم وارد است همین فاصله 45 سانتی متری است که به نظر زیاد میاد برای یه لنز فیکس ...
    آف تاپیک اما در کل به نسبت قیمتی که میپردازید لنز خوب و شارپی است
    Canon EF 50mm f/1.4 USM هم که 550.000 تومان قیمت دارد حداقل در فاصله ی 45 سانتیمتری فوکوس میکنه فکر نمی کنم این مسئله غیر طبیعی باشه

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط boyman354 نمایش پست ها
    این لنز فیکس هست.شما اتوفوکوس دارید ولی برای رسیدن به کادر مورد نظر باید تغییر فاصله بدید.
    یه سوالی که هنوز جوابشو نگرفتم و البته شاید مربوط به مفاهیم اولیه عکاسی باشه :
    در لنز پرایم ما فاصله کانونی فیکس داریم .پس عمل فوکوس کردن با توجه با ثابت بودن فاصله کانونی به چه شکل انجام میشه ؟ آیا فوکوس کردن ارتباطی با تغییر فاصله کانونی نداره و زمانی که ما فوکوس را انجام میدهیم فاصله کانونی کوچکترین تغییری نمی کنه ؟

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

در لنز پرایم ما فاصله کانونی فیکس داریم .پس عمل فوکوس کردن با توجه با ثابت بودن فاصله کانونی به چه شکل انجام میشه ؟ آیا فوکوس کردن ارتباطی با تغییر فاصله کانونی نداره و زمانی که ما فوکوس را انجام میدهیم فاصله کانونی کوچکترین تغییری نمی کنه ؟

این مطلب در لنزهای زوم هم اتفاق می افتد و مخصوص لنز فیکس نیست. در لنز زوم هم وقتی عدد فاصله کانونی مثلا روی 50 است تا وقتی که حلقه زوم لنز را نچرخانید عدد 50 تغییر نمیکند و درواقع دید شما همانند لنز فیکس است.
    حقیقت مطلب اینه که برای فوکوس شدن تصویر المانهای لنز با حرکت، نقطه کانونی مجموع عدسی ها را بروی سنسور قرار میدهند و با توجه به متفاوت بودن فاصله اجسام تا لنز و از طرفی ثابت بودن فاصله کانونی نهایی، این تناقض ( فاصله متفاوت اجسام و فاصله کانونی ثابت در خروجی) با تغییر فاصله بین عدسیهای داخل لنز حل میشود.
    دلیل بیرون آمدن و حرکت کردن عدسی شیئی لنز (عدسی بیرونی) هم به همین علت است که البته در لنزهای گرانتر همین تغییرات هم کاملا در داخل لنز اتفاق می افتد و عملا طول لنز ثابت است
    البته خود این حرکت باعث اندکی تغییر در فاصله کانونی میشود که بدون دقت زیاد محسوس نیست و معمولا مواقعی دیده میشود که فاصله جسم تا لنز کم است.
    ویرایش توسط MSRS : Sunday 20 November 2011 در ساعت 09:43
    yaghoobi و Amateurism تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

دوست من پیشنهاد میکنم این ویدیو رو http://www.youtube.com/watch?v=wXShsRK0-wc درباره این لنز 50 م م نکات خوبی رو بازگو کرده است ببینید در ضمن دوست عزیز آقا محمد55 من این نکته رو از این ویدیو که دیدم بازگو کردم که این فاصله فوکوس رو یه نقطه منفی برای این لنز حساب کرده بود. در ضمن ربطی به قیمت لنز فکر نمیکنم داشته باشه چونکه اگر اشتباه نکنم و درست یادم مونده باشه در لنز ارزان قیمت 18-55 کانن شما حداقل فاصله فوکوس 25 سانتی متری دارید ...پس ربطی به قیمت نداره

موفق باشید
    مهدی بارانی

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

به نظر دوستان از نظر اپتیکی لنز Nikkor 50mm f_1.8D بهتر است یا لنز Canon 50mm f_1.8 II ؟ البته از نظر بدنه که صد در صد نسخه نیکونی بهتر است، راستی در نسخه نیکون نیز حداقل فاصله برای فکوس تا سوژه باید 45 سانتیمتر باشد؟

صفحه 18 از 39 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین