صفحه 22 از 39 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    628

پیش فرض 50mm

سلام
    یکی از دوستانم لنزش با دوربین زمین خورده و دو تکه شده به نظر شما قابلیت تعمیر دارد؟ برای تعمیر برده گفتن که ارزش تعمیر نداره

آریو رادمنش
    Flickr

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rezap1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، بعد از این که موفق به خرید 85mm f1.8کانن نشدم با کلی تحقیق به 50 اف 1.8 برخوردم و دیروز این لنز با ارزش رو خریدم . تا اینجای کار که حدود 20 شات باهاش زدم بسیار از خریدم راضیم ، و اصلا قابل مقایسه با لنز کیت دوربینم نیست . و فکر نمیکنم به این زودی ها بشه از دوربین بازش کرد . کیفیت خروجی در اف 1.8 به نظر من خیلی خوبه . نکته جالب توجه در مورد خرید این لنز این بود که بعصی فروشگاههای جمهوری این لنز رو باقیمت خیلی بالایی ،280هزار تومان ارائه می دادند و با توجه به قیمتی که سایتهایی مثل پیکسل و افرارنگ میدادند یه مقدار عجیب و غریب بود که بلاخره بعد از 2 ساعت گشتن این لنز رو 220 تونستم بخرم
    دوست عزیز میشه بگی از کجا خریدی؟؟
    قیمت خریدت خیلی خوبه
    من هرجا زنگ میزنم همون 270 یا 280 که گفتی میفروشن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت دوستان
    من وقتي با لنز 55-18 عكاسي مي گيرم در زوم ترين حالت هم تصوير كوچك تر از آن چيزي است كه با چشم ديده مي شود. مثلا ديشب از ماه عكس مي گرفتم ولي نتوانستم شبيه به چيزي كه مي بينم عكس بگيرم و دورتر مي افتاد.
    آيا اينكه مي گويند لنز 50 بزرگنمايي 1 به 1 دارد به اين معني است كه مي تواند دقيقا هم اندازه با آن چيزي كه چشم مي بيند را ثبت كند يا معني ديگري دارد؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط h.baztab نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من وقتي با لنز 55-18 عكاسي مي گيرم در زوم ترين حالت هم تصوير كوچك تر از آن چيزي است كه با چشم ديده مي شود. مثلا ديشب از ماه عكس مي گرفتم ولي نتوانستم شبيه به چيزي كه مي بينم عكس بگيرم و دورتر مي افتاد.
    آيا اينكه مي گويند لنز 50 بزرگنمايي 1 به 1 دارد به اين معني است كه مي تواند دقيقا هم اندازه با آن چيزي كه چشم مي بيند را ثبت كند يا معني ديگري دارد؟
    لنز 18-55 بزرگنمائی 1 به 1 ندارد. لنزهای ماکرو بزرگنمائی 1 به 1 دارند یعنی تصویری که روی سنسور تشکیل می شود درست به اندازه واقعی جسم است و برای عکس برداری از اجسام کوچک استفاده می شوند (نظیر حشرات) و نه برای عکس گرفتن از ماه . برای عکس برداری از ماه شما یا باید از لنز های تله بلند استفاده کنید یا دوربین را با رابط های مخصوص به تلسکوپ وصل کنید و با آن عکاسی کنید.
    در خصوص آنچه در خصوص لنز 50 فرمودید كه می تواند دقيقا هم اندازه با آن چيزي كه چشم مي بيند را ثبت كند تعریف لنزهای نرمال است و منظور زاویه دید لنز است که لنز 50 روی دوربین های کراپ دار لنز نرمال محسوب نمی شود و تله کوتاه است.
    ضمناً جسارتاً این تاپیک مربوط به لنز EF 50mm f/1.8 است و سوال شما ربطی به این تاپیک ندارد.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Wednesday 15 August 2012 در ساعت 14:19
    masoudfk، SHOK53، saeed2vfx و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    190

با سلام خدمت اساتيد محترم
    من به تازگي اين لنز را از يكي از دوستان فروم خريدم ، وسط لنز يك خال كوچك ديده ميشود كه البته در عكس ها فهميده نميشود ميخواستم بدانم اين خال براثر ضربه بوجود آمده يا بر اثر گردو خاك ، با توجه به اينكه فروشنده گفته 50 روز بيشتر از لنز استفاده نشده
    با تشكر از دوستان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    لنز 18-55 بزرگنمائی 1 به 1 ندارد. لنزهای ماکرو بزرگنمائی 1 به 1 دارند یعنی تصویری که روی سنسور تشکیل می شود درست به اندازه واقعی جسم است و برای عکس برداری از اجسام کوچک استفاده می شوند (نظیر حشرات) و نه برای عکس گرفتن از ماه . برای عکس برداری از ماه شما یا باید از لنز های تله بلند استفاده کنید یا دوربین را با رابط های مخصوص به تلسکوپ وصل کنید و با آن عکاسی کنید.
    در خصوص آنچه در خصوص لنز 50 فرمودید كه می تواند دقيقا هم اندازه با آن چيزي كه چشم مي بيند را ثبت كند تعریف لنزهای نرمال است و منظور زاویه دید لنز است که لنز 50 روی دوربین های کراپ دار لنز نرمال محسوب نمی شود و تله کوتاه است.
    ضمناً جسارتاً این تاپیک مربوط به لنز EF 50mm f/1.8 است و سوال شما ربطی به این تاپیک ندارد.
    ارادتمند
    با تشکر از پاسخ کامل شما دوست عزیز
    من سوالم را اینجا مطرح کردم چون داشتم می رفتم که برای این کار یک لنز EF 50mm f/1.8 بخرم چون فکر می کردم می تونم صحنه آسمان یا هر صحنه دیگری رو دقیقا همان اندازه ای که چشم می بیند با این لنز ثبت کنم. اما توضیحات شما باعث شد از این اشتباه دربیام. حالا پیشنهاد شما برای این کار چیه. من نمیخام عکاسی نجومی انجام بدم. اما وقتی داشتم عکس می گرفتم وقتی با چشم معمولی صحنه آسمان را نگاه می کردم ماه رو خیلی درشت و خوب می دیدم اما از پشت چشمی همه چیز ریز می شد. هر چند از شفافیت لنز 50 نمی توان گذشت ولی اگه میشه لنزی رو پیشنهاد بدید که با قیمت کم مشکل بنده رو حل کند. با تشکر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    311

دوستان من تجربه آنچنانی در عکاسی ندارم اما یک سوال راجع به این لنز برام پیش اومده با توجه به اینگه فاصله کانونی این لنز 50mm هست ، برای عکاسی از فواصل نزدیک مناسب هست؟ منظورم برای استفاده عکس های خانوادگی و ....
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    Camera: Canon EOS 550D------Lens: Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS + Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط mrif100 نمایش پست ها
    دوستان من تجربه آنچنانی در عکاسی ندارم اما یک سوال راجع به این لنز برام پیش اومده با توجه به اینگه فاصله کانونی این لنز 50mm هست ، برای عکاسی از فواصل نزدیک مناسب هست؟ منظورم برای استفاده عکس های خانوادگی و ....
    روی دوربین های APs-C ضریب 1.6 داره و میشه 80mm برای پرتره خوبه اما برای عکسهای تمام قد باید فاصله تا سوژه زیاد باشه
    SHOK53، mrif100 و Gandolf تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط h.baztab نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ کامل شما دوست عزیز
    من سوالم را اینجا مطرح کردم چون داشتم می رفتم که برای این کار یک لنز EF 50mm f/1.8 بخرم چون فکر می کردم می تونم صحنه آسمان یا هر صحنه دیگری رو دقیقا همان اندازه ای که چشم می بیند با این لنز ثبت کنم. اما توضیحات شما باعث شد از این اشتباه دربیام. حالا پیشنهاد شما برای این کار چیه. من نمیخام عکاسی نجومی انجام بدم. اما وقتی داشتم عکس می گرفتم وقتی با چشم معمولی صحنه آسمان را نگاه می کردم ماه رو خیلی درشت و خوب می دیدم اما از پشت چشمی همه چیز ریز می شد. هر چند از شفافیت لنز 50 نمی توان گذشت ولی اگه میشه لنزی رو پیشنهاد بدید که با قیمت کم مشکل بنده رو حل کند. با تشکر
    سلام
    لنزی که زاویه دید آن روی دوربین کراپدار معادل زاویه دید چشم انسان باشد لنز 30mm است ولی قطعاً اگر با لنز 30 م م از ماه در آسمان عکس بگیرید ماه کوچکتر از عکسی است که با لنز 50 گرفته باشید. تصور می کنم احتلافی که شما بین مشاهده مستقیم ماه و تصویر آن در دوربین حس می کنید ناشی از ساختار بینائی و دخالت مغز در آن است. بینائی انسان بر خلاف لنز، قابلیت تمرکز دارد یعنی می تواند به صورت انتخابی روی یک بخش از تصویر تمرکز کرده و بقیه تصویر را نادیده بگیرد بدین ترتیب آن بخش از تصویر را واضح تر و با جزئیات بیشتر می بیند در صورتی که دوربین عکاسی فاقد این توانائی است.
    شما اگر می خواهید تصویر بزرگ و واضح از اجسام دوردست داشته باشید باید از لنزهای تله بلند استفاده کنید. لنزهای تله بلند با کیفیت خوب گرانقیمت هستند و چند میلیون نومان قیمت دارند. ارزان ترین لنز تله بلند کنن لنز EF-s 55-250 است که کیفیت چندان خوبی ندارد و قیمت آن حدود 480000 تومان است. شما با آن می توانید از آسمان عکس گرفته و با کراپ مناسب عکس و شارپ سازی، عکس های نسبتاً مناسبی تهیه کنید.
    ارادتمند
    yaghoobi، masoudfk، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mrif100 نمایش پست ها
    این لنز روی دوربین کراپدار معادل لنز 80 م م خواهد بود که لنز تله کوتاه محسوب می شود و برای عکس برداری از فواصل نزدیک مانند عکس های دسته جمعی خانوادگی مناسب نیست.
    yaghoobi، SHOK53 و mrif100 تشکر می‌کنند.

صفحه 22 از 39 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین