صفحه 24 از 39 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

بهترین کار اینه که فوکوس دستی بکنید
    من در حالت لایو ویو زوم میکنم و فوکوس می کنم ( دستی )
    بعدا شات رو میزنم
    داود معانی

كاربر آشنا nima.dn2 آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط MSRS نمایش پست ها
    سلام
    1.بحث شارپنس هم به دوربین وابسته است و هم به لنز. در مورد دوربین که شارپنس حالا با هر مقدار کم یا زیاد، بالاخره ثابت است و تغییر نمیکند. اما در مورد لنز، در تمامی لنزها بیشترین شارپنس حدود سه تا چهار استاپ بالاتر از بازترین دیافراگم است.
    اختصاصاً در مورد این لنز، از دیاف 2.8 به بعد شارپنس بسیار خوب است.
    2.شما با چه روشی فهمیدید که زاویه عکساتون همون 50 است و 80 نیست؟ اگر مقایسه با لنز 55-18 است که خب ضریب کراپ در آن هم اعمال میشود.
    ممنونم از شما و دوست عزیز آقای چگینی.
    SHOK53 و amparisay تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا nima.dn2 آواتار ها
    تشکر کرده
    88

سلام
    1.بحث شارپنس هم به دوربین وابسته است و هم به لنز. در مورد دوربین که شارپنس حالا با هر مقدار کم یا زیاد، بالاخره ثابت است و تغییر نمیکند. اما در مورد لنز، در تمامی لنزها بیشترین شارپنس حدود سه تا چهار استاپ بالاتر از بازترین دیافراگم است.
    اختصاصاً در مورد این لنز، از دیاف 2.8 به بعد شارپنس بسیار خوب است.
    2.شما با چه روشی فهمیدید که زاویه عکساتون همون 50 است و 80 نیست؟ اگر مقایسه با لنز 55-18 است که خب ضریب کراپ در آن هم اعمال میشود.
    ممنونم از شما و دوست عزیز آقای چگینی.
    SHOK53، Dariush Chegini و amparisay تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

.
    ویرایش توسط Farzad22 : Thursday 20 September 2012 در ساعت 15:49

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

اگر مقایسه با لنز 55-18 است که خب ضریب کراپ در آن هم اعمال میشود.
    ببخشید یعنی می فرماید که ضریب کراپ در لنز های efs هم اعمال می شود؟
    حسینی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    16535

نقل قول نوشته اصلی توسط Alias_239 نمایش پست ها
    ببخشید یعنی می فرماید که ضریب کراپ در لنز های efs هم اعمال می شود؟
    بله. ضریب کراپ هم برای ef ها و هم برای ef-s ها اعمال می شود.
    SHOK53 و Alias_239 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

بله درست می فرمایدواطلاعات من ناقص و اشتباه بود.
    این جدول از ویکیپدیا نشان می ده که کراپ فکتور برای لنز های ef-s به چه شکلی وجود داره و با لنز های ef تفاوتی در این ضمینه نیست.

Untitled.jpg
    http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_EF-S_lens_mount
    http://en.wikipedia.org/wiki/Crop_factor
    Golden، Amateurism و MSRS تشکر می‌کنند.
    حسینی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    بنده هم اخيراً اين لنز رو خريدم
    داستان قيمت و ماجرای خريد و قيمتهايی كه داده ميشه و ترديدهای من به جای خود !
    اين تاپيك رو هم قبلاً نصفه و نيمه و الان بطور كامل خوندم ! بايد بگم روند تاپيك يكسان نيست و فكر ميكنم اين تاپيك در گذر زمان و با ادغام چند تاپيك به شكل كنونی در اومده ، توصيه ميكنم و اميدوارم كسانی كه بدنبال اطلاعات هستن اون رو بر عكس و از جديد به قديم مطالعه بكنن.
    البته خيلی اوقات وصف تجهيزات از سوی سايرين حتی اگر فرمايشايتشون صائب هم باشه و حرفه ای داستان هم باشن باز هم اونطور كه بايد موثر نيست و ديد لازم رو برای افراد نا آگاهی مثل من ايجاد نميكنه ، شايد به نوعی به گفتار دوستان هم مربوط بشه كه عموماً يه حسی از اين داره كه بايد صرفاً به تجربيات اون دوستان اتكا كرد. عميقاً اميدوارم از عرايضم سوء برداشت نشه چون بواقع همه تلاش كردن كمكهای خوبی رو تا جاييكه امكان داره به همه بكنن و من واقعاً‌ ممنونم و الان دارم صرفاً نظر خودم رو عرض ميكنم و تلاشم بر اين هستش كه دوستانی كه بدنبال اطلاعات هستند ديدگاه روشن تری پيدا بكنن.
    اينكه همه فرمودن لنز پرايم دنيای ديگه ای هستش رو بنده هم 100% تاييد ميكنم ، البته اگر در گذشته SLRهای آنالوگ بدست گرفته باشيد ممكنه با اين حس تا حدی آشنا باشيد.
    لنز پرايم باعث ميشه قابتون رو از ويزور طور ديگه ای ببينيد و برای هر تغيير در اون لازم هست كه خودتون يا بدنتون رو حركت بديد و بتونيد نتايج عجيبی خلق كنيد.
    خريد اين لنز برای كسانی كه هميشه علاقه مند به داشتن ديافراگمهای باز و استفاده از خواص اون بودن مثل يك روياست ! عكاسی در نور بسيار كم و Blur (محو) و بوكه كردن پس زمينه در تمام شرايط بزرگترين مزيت اين لنز هستش ضمن اينكه فرمايشات دوستان و منابعی هم كه فرمودن گواه بر كيفيت شارپنس مناسب و خواص اپتيكی خوب اون هستش.
    يكی از دوستان با تجربه جمله بسيار جالبی رو فرموده بودن واقعاً به نظر ميرسه اين لنز يك هديه از سوی كنون باشه كه هديه نسبتاً زشت و پر سر و صدايی هم هست !!!
    همچنين قيمت خاصی كه برای اون وجود داره با توجه به قيمتی كه در قبال اون ميتونين اين مزيتها رو بدست بياريد اختلاف بسيار معناداری داره اونم تو اين بازار و با اين قيمتها كه بدست آوردن چنين ديافراگمی كه اين خواص رو بهتون بده هزينه چند ميليونی ميطلبه.
    مورد آزار دهنده همونطور كه دوستان فرمودن احساس نه چندان جالبی هستش كه از لمس بدنه تمام پلاستيك اون بهتون دست ميده ضمن اينكه بعلت نبود موتور اولتراسونيك فوكوس كردن لنز همرا با صدا هستش كه تا حدی نا خوشايند هستش. ضمن اينكه بخاطر همين ساختار پلاستيكی بايد دقت زيادی در نگهداری‌ لنز بخرج داد و قطعاً ضروريه كه از همون لحظه بستن لنز روی دوربين به قميت افت كيفيت هم كه شده باز حداقل يه فيلتر پروتكت روش بسته بشه.
    .
    يكی از مواردی كه دوستان فرموده بودن بحث چگونگی فوكوس هستش و تا حدی خطا در فوكوس رو محتمل ميدونستن اما بايد توجه داشت كه عمق ميدان تاثير بسيار زيادی در اين مورد داره و اندك حركتی هم ميتونه نتيجه رو به شدت تغيير بده كه در عكاسی رو دست Hand Held و با سوژه انسانی احتمال بروز اين مسئله بسيار زياد هستش كه ديافراگم 1.8 اين شرايط رو بسيار حساس ميكنه.
    مورد خاص گفتنی ديگه ای ندارم بجز اينكه به كسانی كه دوربين كراپ دار دارن و به عكاسی پرتره و كلاً عكاسی از آدمها !!! در محيط بسته علاقه مند هستن خريد اين لنز رو شديداً توصيه ميكنم ، خصوصاً كسانی كه مثل من منابع مالی هنگفتی هم ندارن و ممكنه همين اعداد و ارقام هم پرداختش براشون سخت باشه.
    اگر از عكاسی لذت ميبريد ، اگر هميشه آرزوی تجهيزات خوب رو داريد ، اگر ثبت چهره عزيزانتون و ديدن تغييرات اون در شرايط مختلف و طی سالها براتون ارزشمنده و حتی اگر عكاسی پرتره شغل شماست اما اون رو با لذت انجام ميديد اين لنز فرصت اين تجربه رو به ارزونترين و بهينه ترين شكْل ممكن بهتون ميده.
    آف تاپيك هم عرض كنم كه اين لنز تو پرتره های بسته شما رو مجبور ميكنه به سوژه نزديك بشيد پس يادتون باشه كه بايد آراستگی لازم رو داشته باشيد ضمن اينكه همه اساتيد هميشه توصيه ميكنن برای ايجاد پوز مناسب به هيچ عنوان نبايد به سوژه دست بزنيد.
    خودم هم خدمتتون عرض كنم كه برای كسب خروجيهای بسته خوب مجبوريد اصول اوليه رتوش ديجيتال رو ياد بگيريد يا اقلاً فوتوشاپ رو با كداك فيلتر رو دستگاهتون نصب كنيد !!!
    yaghoobi، amirfox، Hadi.M و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    396

سلام
    دوستان من یه سوالی داشتم:
    آیا کسی از دوستان هست که تجربه کار با 50 1.8 و 50 1.4 رو داشته باشه و بتونه از تفاوتهاشون در عمل بگه؟
    میدونم مثلا 1.4 بوکه بهتری داره یا مثلا کیفیت ساختش بالاتره و مسلما دیاف بازترش یه حسنه ولی میخواستم بدونم این تفاوتها در عمل انقدی چشمگیر هست که آدم بخواد 3برابر هزینه کنه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    بيشتر اين اختلاف قيمت به كيفيت متريال و كيفيت ساخت اين دو لنز بر ميگرده ،‌ USM‌ بودن F1.4 رو در نظر داشته باشيد ضمن اينكه دهنه اين دو لنز و ساختارشون هم تو قيمتشون موثره.
    بوكه F1.8‌ و خواص اپتيكی اون اونقدر قوی هست كه كاملاً‌ راضيتون كنه منتها اگر پول حسابی‌ داريد و بقيه ادواتتون هم تكميله و نمای لنز و ديده شدن اون هم براتون اهميت داره بريد سراغ F1.4 و الا منطق ميگه اون بودجه رو بهتره صرف موارد ديگه كرد.
    rezabeigi، SHOK53، miadbarcai و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 24 از 39 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین