صفحه 26 از 39 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط miadbarcai نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من یه سوالی داشتم:
    آیا کسی از دوستان هست که تجربه کار با 50 1.8 و 50 1.4 رو داشته باشه و بتونه از تفاوتهاشون در عمل بگه؟
    میدونم مثلا 1.4 بوکه بهتری داره یا مثلا کیفیت ساختش بالاتره و مسلما دیاف بازترش یه حسنه ولی میخواستم بدونم این تفاوتها در عمل انقدی چشمگیر هست که آدم بخواد 3برابر هزینه کنه؟
    بنظر من فقط داشتن موتور ‌USM كافيه تا 3 برابر هزينه بشه.
    50 f/1.8 در اف 2.5 به پايين در فوكوس ضعيفه و اصلا شارپ نميندازه.اگر هم معقوله ديافراگم و فوكوس رو به بدنه بشه چسبوند اما كُند بودن فوكوس و پر سروصدا بودنشو خيلي آزار دهندس. در مورد بوكه، من بوكه 1.8 رو در شب بيشتر دوست دارم :دي چون 5 تيغه هست نور هاي بوكه شده رو ستاره اي ميكنه و خيلي زيباست. اما در 1.4 كه 8 تيغست تقريبا گرد مي افته. البته اصل روز هست كه خوب 5 تيغه كجا و 8 تيغه كجا.
    yaghoobi، SHOK53، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

آقا شاهین در نمونه عکس هایی که شما گذاشته اید نیز در مرکز تفاوت ویژه ای بین 50 م م و 18-55 نمی بینیم این مساله را اضافه کنید به فوکوس گیجی که در 50 م م 1.8 به ویژه در نور کم تر رخ می دهد. به نظر من این لنز با این که در ریویوها خوب نتیجه داده (به دلیل شرایط آزمایشگاهی که فوکوس را در بهترین شکل قرار می دهند و سپس عکس می گیرند) ولی در شرایط واقعی با توجه اشتباه در فوکوس و فوکوس غیر قابل اطمینان اصلا لنز ارزشمند و قابل اطمینانی نیست. چون ممکن است شات های خیلی مهمی را به دلیل اشتباه این لنز، بی کیفیت ثبت کنید.
    zamanphp، obsidiyan، Kane و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط mosaffadel نمایش پست ها
    آقا شاهین در نمونه عکس هایی که شما گذاشته اید نیز در مرکز تفاوت ویژه ای بین 50 م م و 18-55 نمی بینیم این مساله را اضافه کنید به فوکوس گیجی که در 50 م م 1.8 به ویژه در نور کم تر رخ می دهد. به نظر من این لنز با این که در ریویوها خوب نتیجه داده (به دلیل شرایط آزمایشگاهی که فوکوس را در بهترین شکل قرار می دهند و سپس عکس می گیرند) ولی در شرایط واقعی با توجه اشتباه در فوکوس و فوکوس غیر قابل اطمینان اصلا لنز ارزشمند و قابل اطمینانی نیست. چون ممکن است شات های خیلی مهمی را به دلیل اشتباه این لنز، بی کیفیت ثبت کنید.
    البته حتی در مرکز هم تفاوت وجود دارد ٬ اما نقطه قوت این لنز نسبت به 18-55 و 18-135 در گوشه ها هست که خیلی برتری داره.
    از دیگر نقاط قوت دیستوریشن کمتر نسبت به اون دو لنز هست .

بله موافقم که فوکوس این لنز خیلی گیج میزنه و خیلی کنده و گاهی صداهای ترسناکی هم از خودش در میاره
    من خودم بارها برام پیش اومده که در آپرچرهای بازتر از f/2.8 عکس گرفته باشم و در روی کامپیوتر دیدم که فوکوس اصلا درست انجام نشده و عکس کاملا سافت شده .پس در اینجا هم موافقم که خیلی قابل اعتماد نیست! البته اگر بر روی دوربین هایی با سیستم فوکوس بهتر مثل 60d و مخصوصا 7d استفاده بشه نتایج خیلی بهتر خواهند بود.

ولی در کل ما باید نسبت کارایی به قیمت را در نظر بگیریم ٬ شما با دادن ۴۰۰ هزار تومان به شاپنس خوب در تمام طول فریم و آپرچر f/1.8 دست پیدا می کنید. به نظر من نباید توقع یک لنز با کیفیت ساخت بالا یا سیستم فوکوس دقیق و سریع را داشت. 50mm f/1.4 usm قیمتی نزدیک به ۳.۵ برابر این لنز دارد که فوکوس آن سریعتر و دقیق تر است. به قول معروف هر چه قدر پول بدی همون قدر هم آش میخوری
    با لحاظ این موارد ٬ از دید من لنز با ارزشی است برای کسی که بودجه محدودی داره . اگر نه 50mm f/1.4 گزینه بهتری است.

فقط اضافه کنم ٬جالبه که کن راکول در ریویو این لنز گفته که با این لنز نتایج بهتری نسبت به 50mm f/1.4 و 50mm f/1.2L گرفته!!!
    yaghoobi، ALI.Barutkub، SHOK53 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شاهین بوذرجمهری

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

دقيقا موافقم. كسي كه مي خواهد اين لنز را بخرد به جرات بايد بگم با بد فوكوس ترين لنز روبروست. فوكوس اين لنز نه تنها در نور كم بلكه با كادري يكنواخت مثلا مثل يك ديوار سفيد رنگ هم مشكل دارد مگر اينكه چيزي در كادر قرار بدهيد (مثلا پريز) تا فاصله را تشخيص دهد و فوكوس كند.
    بهترين و شارپ ترين حالت از اف 6.3 به بالاست تقريبا.
    اما در كل همه ي ايرادات اين لنز دوست داشتني رو بخاطر قيمتش ميشه چشم پوشي كرد.
    yaghoobi، SHOK53 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    دقيقا موافقم. كسي كه مي خواهد اين لنز را بخرد به جرات بايد بگم با بد فوكوس ترين لنز روبروست. فوكوس اين لنز نه تنها در نور كم بلكه با كادري يكنواخت مثلا مثل يك ديوار سفيد رنگ هم مشكل دارد مگر اينكه چيزي در كادر قرار بدهيد (مثلا پريز) تا فاصله را تشخيص دهد و فوكوس كند.
    اين مشکل ديوار سفيد و کلاً سوژه های بدون کنتراست ربطی به لنز نداره به سيستم فکوس دوربين مربوط ميشه (حداقل با 4 تا لنزی که من تست کردم اينجوری بوده)
    Pooyan، masoudrejae، Sina.J و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    بهترين و شارپ ترين حالت برای این لنز در f 5 هست ( برای اطمینان میتونید به اینجا مراجعه کنید : Canon EF 50mm F1.8 II review: Digital Photography Review )
    و از f2.8 به بعد از شارپنس قابل قبولی برخورداره . در مورد بحث فکوس روی دیوار سفید رنگ هم niceevil مطلب مفیدی متذکر شدند .
    خواندن این جمله از ریویو سایت دیجیتال پیکچرز هم خالی از لطف نیست :
    It is slightly sharper than even the Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM Lens
    yaghoobi، ALI.Barutkub، SHOK53 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

تشکر کرده
    4287

در مورد این لنز نقاط قوت و ضعف زیر وجود دارد
    نقاط قوت
    1. قیمت مناسب
    2. شارپنس قابل قبول در تمام سطح تصویر(در صورت فوکوس دقیق)
    3. دیافراگم باز (1.8)

نقاط ضعف
    1. فوکوس کند
    2. کیفیت ساخت پایین
    3. فوکوس اشتباه و غیر قابل اطمینان به ویژه در دیاف های باز و در نور کم.
    در لنز هایی که دیافراگم های بازی دارند به دلیل کم بودن عمق میدان در صورتی که روی دست عکاسی شود فوکوس باید روی حالت Al Servo باشد در این لنز چون فوکوس کند است در حالت Al Servo عملکرد مناسبی ندارد
    به نظر بنده شارپ ترین لنز نیز اگر فوکوس مناسبی نداشته باشد ارزش خرید ندارد یک لنز با شارپنس متوسط و فوکوس خوب بسیار بسیار بهتر است از لنزی با شارپنس خوب و فوکوس بد به همین دلایل بنده تنها پس از 4 روز از خریداری این لنز تصمیم به فروش آن گرفته ام.
    گزینه جایگزین این لنز که قیمتی مناسب دارد، شارپنس بسیار بهتری دارد، کیفیت ساخت بالاتری دارد، ماونت فلزی دارد و موتور فوکوس آن نیز STM هست و سرعت فوکوس بهتری دارد f 2.8 40mm STM است.
    yaghoobi، Golden، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Golden آواتار ها
    تشکر کرده
    127

در مورد این لنز نقاط قوت و ضعف زیر وجود دارد
    نقاط قوت
    1. قیمت مناسب
    2. شارپنس قابل قبول در تمام سطح تصویر(در صورت فوکوس دقیق)
    3. دیافراگم باز (1.8)

نقاط ضعف
    1. فوکوس کند
    2. کیفیت ساخت پایین
    3. فوکوس اشتباه و غیر قابل اطمینان به ویژه در دیاف های باز و در نور کم.
    در لنز هایی که دیافراگم های بازی دارند به دلیل کم بودن عمق میدان در صورتی که روی دست عکاسی شود فوکوس باید روی حالت Al Servo باشد در این لنز چون فوکوس کند است در حالت Al Servo عملکرد مناسبی ندارد
    به نظر بنده شارپ ترین لنز نیز اگر فوکوس مناسبی نداشته باشد ارزش خرید ندارد یک لنز با شارپنس متوسط و فوکوس خوب بسیار بسیار بهتر است از لنزی با شارپنس خوب و فوکوس بد به همین دلایل بنده تنها پس از 4 روز از خریداری این لنز تصمیم به فروش آن گرفته ام.
    گزینه جایگزین این لنز که قیمتی مناسب دارد، شارپنس بسیار بهتری دارد، کیفیت ساخت بالاتری دارد، ماونت فلزی دارد و موتور فوکوس آن نیز STM هست و سرعت فوکوس بهتری دارد f 2.8 40mm STM است.

بنده هیچوقت مشکلی با فوکوس این لنز نداشتم. البته از لنز 90 تومانی(قیمت سال 87) نمیشد بهتر از این انتظار داشت.
    yaghoobi، SHOK53 و Hossein Arabi تشکر می‌کنند.
    Dslr

تشکر کرده
    4287

نفروختمش
    فقط به یک دلیل: با اف بازی که داره توی جاهای کم نور ممکنه به دردم بخوره فقط همین. امیدوارم یه روز با 40 م.م STM و یا 50م.م 1.4 عوضش کنم.
    yaghoobi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

یکی دیگه از مشکلات اصلی لنز باریک بودن رینک فوکوسشه که با ابزار جانبی روی مت باکس نمی شه فوکوس کشی کرد... البته نسبت به قیمت بوکه بسیار مناسبی می ده و برای پرتره های بیرونی (out door) نتایج قابل قبولی داره.
    yaghoobi، SHOK53 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 26 از 39 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین