صفحه 30 از 39 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Naderi نمایش پست ها
    حدود 3 ماه این لنزو خریدم به دلیل دیاف باز خیلی فکوس مهمه . حدود 10 سانت مشکل فکوس دارم یعنی روی سوژه فکوس که میکنم 10 سانت فکوس جلوتر انجام میشه که خیلی آزار دهنده هست چطور میتونم این مشکلو حل کنم

بدنه دوربینتون چی هست؟! اگه FMA داره می تونید تنظیم کنید هرچند فکر می کنم ۱۰ سانت رو نمی تونه پوشش بده.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخ!
    همونطور در عکس آخر ملاحظه کردید با دیاف 5 (بسته تر) هم همون مشکل تار شدن رو دارم. با 1.8 نمیگیرم طبق فرمایش شما فوکوس خیلی سخت تره و شارپنس پایین!
    این قضیه یک در میان که فرمودید همیشه صادقه؟؟؟ و یکی در میان واقعا از فوکوس خارج میشه یعنی در انواع دیگر لنز مشاهده نمیشه؟
    ممنون!
    سلام
    بنظرم بهتر است اساتید دیگر هم در این باره نظر دهند. بد نیست توسط چنین چارتی، فکوس را تست نمائید و همچنین با لنزهای دیگرتان؛ زیرا با سرعت 1/2500 تقریبا هر حرکتی فریز میشه آنهم چنین سوژه ای، بنظرم مشکل از همان فکوس باشد. ولی بطور کل اکثر افراد با فکوس این لنز کمابیش مشکل دارند و آن جریان یکی در میان را من بارها دیده و شنیده ام.
    2.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Naderi نمایش پست ها
    حدود 3 ماه این لنزو خریدم به دلیل دیاف باز خیلی فکوس مهمه . حدود 10 سانت مشکل فکوس دارم یعنی روی سوژه فکوس که میکنم 10 سانت فکوس جلوتر انجام میشه که خیلی آزار دهنده هست چطور میتونم این مشکلو حل کنم
    اگر مشکل فرانت فکوس دارید بهتر است آنرا در تاپیک تعمیرگاه مرکزی دوربین در میان گذاشته، و یا حضورا به آنجا مراجعه کنید. اگر گارانتی داره که چه بهتر.
    ارادتمند
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ممنون بابت پاسخ چنتا عکس با مشخصات میذارم راهنمایی بفرمایید.

"اول فوکوس لاک" میکنم بعد کادربندی و از نورسنجی center weight استفاده کردم در 2 تا عکس پایینی!(عکس بصورت ایستاده گرفته شده)
    و همچنین از "نقطه فکوس مرکزی" و در ناحیه چشمها یا بین ابروها یا مثلا عینک استفاده کردم و با اینکه در عکس اول سرعت بسیار بالا بود باز همون مشکل وجود داره. (از سه پایه به جهت اینکه موقعیت مناسب نبود استفاده نکردم )
    آیا نیاز به "کالیبر کردن دوربین با لنز" هست که بعضیها میگن؟(حدود 3000 تا دوربین شات خورده)
    ممنون بابت عکس ها
    مشکل شما ربطی به لرزش نداره تو عکس اول ميبينيد که سرعت شاتر خيلی بالاست اما تصوير فکوس نيست
    توی عکس های دوم و سوم مشخصه که فکوس جلو تره (قسمت رنگی مانتو رو نگاه کنيد کاملاً شارپه )
    دليل اين مشکل روش فکوس شماست
    فوکوس اند پامپوز با لنز های با سرعت بالا کار خيلی سختيه و گاهی غير ممکن
    شما برای تست اول سوژه رو دقيقاً روی نقطه فکوس وسط دوربين قرار بديد و بدون جابجا کردن دوربين فکوس کنيد و عکس بگيريد
    اگر عکس شارپ بود خيالتون راحت ميشه که مشکلی نيست (که به نظر من نيست )

برای عکس های بعدی نقطه فکوس دوربين رو جابجا کنيد و طوری کادر بندی کنيد که سوژه روی يکی از نقطه های فکوس باشه و باز بدون جابجايی دوربين عکس بگيريد
    بعد از کمی تمرين با اين روش ميتونيد نزديکترين نقطه به سوژه رو هر بار انتخاب کنيد که با کمترين جابجايی به کادر دلخواهتون برسيد
    SHOK53، challenger، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

آیا 50/1.4 کنون هم همین مشکلو داره یا نه فقط 50/1.8 هست که این مشکل فکوس رو داره؟
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

تشکر کرده
    3755

آیا 50/1.4 کنون هم همین مشکلو داره یا نه فقط 50/1.8 هست که این مشکل فکوس رو داره؟
    شما اين مشکل رو داريد نه لنز ها :)
    بايد با تمرين ياد بگيريد چطوری فکوس کنيد

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

کسی نیست به من بگه فاصله هاپیرفوکال رو با این لنز چطوری اندازه بگیرم؟ (اعمال کنم)

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    کسی نیست به من بگه فاصله هاپیرفوکال رو با این لنز چطوری اندازه بگیرم؟ (اعمال کنم)
    سلام
    فواصل هایپرفوکال بیشتر برای عکاسی منظره و برای لنزهای واید کاربرد دارند و شاید در موارد دیگر کاربرد داشته باشد ولی من اطلاع ندارم.
    در عین حال اگر اصرار دارید که این اعداد و ارقام را برای فاصله کانونی 50mm داشته باشید در زیر بعضی فواصل را برای دوربین های کراپ کنون استخراج کردم :
    ======================================
    فاصله کانونی ----------- دیافراگم ------------------ فاصله هایپرفوکال
    12.63m ------------------------- 11 ------------------------- 50
    8.6m ------------------------- 16 ------------------------- 50
    6.3m ------------------------- 22 ------------------------- 50
    4.3m ------------------------- 32 ------------------------- 50
    یعنی اگر شما با دیافراگم 22 روی شئ در فاصله 6.3 متر فوکوس کنید از فاصله حدود 3.1 متر تا بینهایت در فوکوس کامل خواهد بود.
    رابطه محاسبه برای دوربین های کراپ 1.6 (کنون) نیز بصورت زیر است :
    H=F^2/0.018*N که در آن F فاصله کانونی برحسب میلیمتر است و N عدد دیافراگم است و H فاصله هایپرفوکال بر حسب متر است.

چون این لنز نماشگر فاصله فوکوس ندارد مجبورید بصورت تقریبی بر روی شیئ با فاصله داده شده فوکوس کنید و بعد فوکوس را به حالت منوال ببرید و عکس بگیرید. یا از قفل فوکوس استفاده کنید و یا کلا از فوکوس منوال استفاده کنید.

احتمالا این مطالب اف تاپیک هم خواهد بود در صورت لزوم لطفا مدیران به تاپیک مربوطه منتقل نمایند.
    با تشکر
    mreza1001، Mehrdad-PL، pargraphic و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

جناب خاقانی عزیز ممنون از پاسختان
    بله در جریان هستم که فواصل هایپرفوکال در مناظر طبیعی با لنز واید کاربرد داره، اما در عکسهایی که بعضا" در برخی سایت های معتبر منتشر می شه دیدم که با همین لنز لنداسکیب های بی نظیری ثبت شده و برای من که بعد از 18-55 بهترین لنزم 50 اف 1/8 هست بسیار حیاتیه که با در نظر داشتن نبود نشانگر فاصله بر روی لنز این فواصل چگونه اعمال شده؟ً!!! مثلا" برای ثبت جزیزره ای در وسط دریا محاسبه 37 متر فاسله هایپرفوکال در دریا با اپرچر 5/6 اونهم تقریبی بسیار سخت و شاید با آزمون و خطا همراه باشه و شایدم تکنیک خاصی داره که من نمی دانم و در صدد یافتن آنم.
    hkhaghani تشکر می‌کند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    شما اين مشکل رو داريد نه لنز ها :)
    بايد با تمرين ياد بگيريد چطوری فکوس کنيد
    در چند تا نوشته قبلی اگه خونده باشید کسان دیگری هم این مشکلو داشتند با این لنز که پرسیدم؟ حتی با لایو ویو هم با بزرگنمایی 5 تنظیم میکنم گاهی تار میشه ! با 18-55 این مشکلو ندارم.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

تشکر کرده
    3755

در چند تا نوشته قبلی اگه خونده باشید کسان دیگری هم این مشکلو داشتند با این لنز که پرسیدم؟ حتی با لایو ویو هم با بزرگنمایی 5 تنظیم میکنم گاهی تار میشه ! با 18-55 این مشکلو ندارم.
    بخاطر اينکه عمق ميدان تو اين لنز خيلی کمتر از ديافراگم 4.5 که 18-55 به شما ميده
    شما با نقطه وسط فکوس کن همون لحظه بدون اينکه دوربين رو تکون بديد يا کادر بندی کنيد عکس بگيريد
    ببينين باز هم چنين چيزی هست يا نه
    اگه قرار باشه با فکوس منوال روی لايو ويو هم عکس تار باشه يعنی المان های لنز تنظيم نيست
    اما با توجه به عکس های قبلی شما چنين مشکلی رو نداريد مشکل فکوس اتوماتيکه که احتمال زياد به نحوه فکوس کردنتون برميگرده
    کاری رو که گفتم تست کنيد متوجه ميشيد
    SHOK53 و hamed.baheri تشکر می‌کنند.

صفحه 30 از 39 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... آخرینآخرین