صفحه 41 از 55 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 542
Like Tree699تشکر

موضوع: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي انتخاب بين 3 لنز Canon 55-250، Sigma 18-250 os و Tamron 18-270 v

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    سلام به همه اساتيد
    مشكلي كه برام پيش اومده اينه كه اينقدر رويو خوندم از اين سه لنز كه مغزم هنگ كرده. يه جا يكيشونو ميگه خوبه يه جا ميگه بده ديگه موندم.
    حالا خواهشي كه از اساتيد دارم اينه كه با توجه به اطلاعات و تجربه اي كه دارن راهنماييم بكنن براي انتخاب بين اين سه لنز(يا تركيب):

1- تركيب Canon 55-250 is با Canon 18-55 is (قيمت حدودي 350)
    2- Sigma 18-250 os (قيمت حدود 620)
    3- Tamron 18-270 vc (قيمت حدود 640)

در ضمن دوربين من 450D كانن هست و هيچ لنزي ندارم. عكاسي رو هم فقط از روي علاقه دنبال ميكنم و چون بحث درآمد زايي از اين طريق نيست نميخوام هزينه زيادي بكنم ولي در عين حال از اينكه كيفيت عكسها بد باشه بيزارم. شمن اينكه رشته كاري من چون گرافيك هست و ميشه گفت كه با نرم افزارهايي مثل فتوشاپ و لايتروم واقفم و ميتونم از خير كمي شارپ نبودن يا نويز كم تو عكسها بگذرم و بجاش تو فتوشاپ شارپترشون كنم. دليل اصلي اين سردرگمي هم اينه كه تفاوت زيادي از نظر كيفيت عكسهاي اين سه لنز نديدم.
    البته مسائلي هم هست كه نميشه ناديده گرفت به عنوان مثال توي رويو ها اشاره شده بود لنز سيگما فوكوس سريعي داره و كيفيت ساختش هم خوبه يا اينكه شارپنس عكسهاي تامرون بهتره.
    دوست عزيز
    درمورد سوالي كه پرسيده ايد مواردي بصورت تيتروار بعرض مي رسانم.
    1-اگر هيچ لنزي نداريد، و مي خواهيد حدود 650 هزارتومان پول خرج كنيد بهتر است به جاي دو لنز، يك لنز خريداري كنيد.
    2-باتوجه به آلترناتيوهايي كه نام برده ايد به نظر ميرسد رنج موردنيازتان از 18 تا حدود 250 است.
    3-چون دوربينتان كانن است، پيشنهاد ميكنم براي پرهيز از مشكل ضعف تطابق لنزهاي 3rd party با دوربينتان بخصوص در فوكوس، لنز كانن خريداري كنيد.
    4-با فرمايش شما درمورد اينكه عكس غير شارپ را ميتوان با فتوشاپ به يك عكس شارپ تبديل كرد، زياد موافق نيستم.هرچند نويز را ميتوان تاحدودي با اين نرم افزارها كاهش داد.
    5-اساساً معيار انتخاب يك لنز Walkaround خوب، صرف نظر از رنج و علامت تجاري آن عبارتند از:
    -شارپنس و كنتراست،
    -سرعت لنز(بازترين ديافراگم آن)،
    -كيفيت ساخت بدنه و قسمتهاي متحرك آن، همچنين رنگ و پوشش سطح،
    -دقت وسرعت مكانيزم اتوفوكوس لنز،
    -دارابودن لرزشگير براي لنزهاي تله،
    با اين توضيحات پيشنهاد بنده به شما اين لنزهاست:
    -اگر رنج 18 تا حدود 200 را لازم داريد بدون شك لنز كانن 200-18 براي شما مناسب خواهد بود.(قيمت حدود 600 هزارتومان)
    -اگر فعلاً رنج بالا ضروري نيست، و درصورت تامين بودجه بيشتر، لنز بسيار خوب و باارزش كانن 85-15 (البته با قيمتي حدود 750 هزارتومان).
    من اگر جاي شما باشم حدود 650 هزار تومان بابت اين دولنز سيگما و تامرون خرج نمي كنم چون بعداً كه نظرتان عوض شد ،فروش آنها سخت و با زيان زياد ميسرخواهدبود.
    ضمنا نمونه عكسهاي متعددي از لنزهاي فوق (به جز لنز سيگما 250-18)در لينك ذيل جهت روئيت و مقايسه وجود دارد كه شايد به انتخاب شما كمك كند.
    http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=141406
    farhad44، Ali_Ahmadpour، Navid7h و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر همراه saadi126 آواتار ها
    تشکر کرده
    4145

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي انتخاب بين 3 لنز Canon 55-250، Sigma 18-250 os و Tamron 18-270 v

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    دوست عزيز
    درمورد سوالي كه پرسيده ايد مواردي بصورت تيتروار بعرض مي رسانم.
    1-اگر هيچ لنزي نداريد، و مي خواهيد حدود 650 هزارتومان پول خرج كنيد بهتر است به جاي دو لنز، يك لنز خريداري كنيد.
    2-باتوجه به آلترناتيوهايي كه نام برده ايد به نظر ميرسد رنج موردنيازتان از 18 تا حدود 250 است.
    3-چون دوربينتان كانن است، پيشنهاد ميكنم براي پرهيز از مشكل ضعف تطابق لنزهاي 3rd party با دوربينتان بخصوص در فوكوس، لنز كانن خريداري كنيد.
    4-با فرمايش شما درمورد اينكه عكس غير شارپ را ميتوان با فتوشاپ به يك عكس شارپ تبديل كرد، زياد موافق نيستم.هرچند نويز را ميتوان تاحدودي با اين نرم افزارها كاهش داد.
    5-اساساً معيار انتخاب يك لنز Walkaround خوب، صرف نظر از رنج و علامت تجاري آن عبارتند از:
    -شارپنس و كنتراست،
    -سرعت لنز(بازترين ديافراگم آن)،
    -كيفيت ساخت بدنه و قسمتهاي متحرك آن، همچنين رنگ و پوشش سطح،
    -دقت وسرعت مكانيزم اتوفوكوس لنز،
    -دارابودن لرزشگير براي لنزهاي تله،
    با اين توضيحات پيشنهاد بنده به شما اين لنزهاست:
    -اگر رنج 18 تا حدود 200 را لازم داريد بدون شك لنز كانن 200-18 براي شما مناسب خواهد بود.(قيمت حدود 600 هزارتومان)
    -اگر فعلاً رنج بالا ضروري نيست، و درصورت تامين بودجه بيشتر، لنز بسيار خوب و باارزش كانن 85-15 (البته با قيمتي حدود 750 هزارتومان).
    من اگر جاي شما باشم حدود 650 هزار تومان بابت اين دولنز سيگما و تامرون خرج نمي كنم چون بعداً كه نظرتان عوض شد ،فروش آنها سخت و با زيان زياد ميسرخواهدبود.
    ضمنا نمونه عكسهاي متعددي از لنزهاي فوق (به جز لنز سيگما 250-18)در لينك ذيل جهت روئيت و مقايسه وجود دارد كه شايد به انتخاب شما كمك كند.
    http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=141406
    از بابت راهنمايي ممنونم
    راستش من دو دل بودم سر بحث هزينه كردن براي خريد از طرفي همه دوستان + رويوو ها و سمپلهايي كه ديدم كيفيت لنز 250-55 را تاييد ميكرد به همين دليل دو لنز 55-18 و 250-55 رو خريداري كردم كه در مجموع و به همراه فيلتر UV و هود برام 410 تموم شد. قبول دارم كه 250 بيشتر هزينه كردن ارزش داشتن 200-18 كانن را داشت ولي خوب از طرف ديگه داشتن رنج تله بالاتروسوسه ام ميكرد كه لنزي با تله 250 داشته باشم و حتي سر سيگما و تامرون هم سر قيمت بيخيالشون شدم. از همه دوستان ممنون
    arshia1354 تشکر می‌کند.

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

سلام دوستان عزیز
    برای قیمت 250 تومان لنزی در برند کنون وجود دارد که کیفیتش از 18-105 نیکون بیشتر باشه یا در همون حدود باشه؟
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

سلام در برند کنون فکر نمی کنم با این قیمت لنز زومی جز 55-250 پیدا شود ولی اگر در این رنج قیمت یک لنز walk around بخواهید sigma 17-70 گزینه مناسبی خواهد بود (تمیزش را می تونید حدود 270 تومان پیدا کنید)
    موفق باشید

كاربر آشنا lind آواتار ها
    تشکر کرده
    158

سلام به همه اساتید
    من در نظر دارم یه 7Dبخرم (البته هنوز پولش جور نشده...) اما به دلیل تنوع طلبی بالایی که در عکاسی دارم و از آن طرف احتمالن بودجه ای برای خرید چند لنز برای شروع کار نخواهم داشت در نتیجه دنبال یک لنز یونیورسال هستم.
    اولین انتخاب برای منی که دنبال رنج بالا هستم 18-200 خواهد بود و با ریویو هایی که خوندم و از نظرات اساتی اهمین انجمن مطلع شدم کانون از رقیبانش تو این مونت جلوتر هست
    خب ترکیب 7dبا 18-200 قطعن پرفکت نیست اما سوالی که پیش میاد آیا برای من خوبه یا نه؟
    شاید ذکر این مورد که چرا7d میخرم به این سوال که "خب بنده خدا برو سمت 550dکه بتونی ست لنز بهتری داشته باشه!" بتونه جواب بده:
    سیستم فوکوس
    18mp
    8fps
    و سیلینگ بدنه
    اما مورد دیگه ای که فکر میکنم بتونه شرایط رو بهتر مشخص کنه انتظار من از یک لنز هست:
    با وجود نرم افزار های ویرایش عکس اصلاح مشکلات لنز ها تا حد قابل توجهی امکان پذیر شده
    میشه با شارپ نبودن یا ویگنت و مواردی از این قبیل کنار اومد(شاید در نظر عکاسان حرفه ای عکسی که مثلن با یک لنز خیلی شارپ گرفته میشه خیلی با عکسی که مثلن با 18-55گرفته میشه فرق کنه اما برای یک ادیتو این تفاوت از 30%تجاوز نمیکنه...)
    اما پس چی مهمه این وسط
    شخصن فکر میکنم نباید از یک لنز یونیورسال رفتار یک لنز پرایم رو مثلن انتظار داشت اما
    گیج نزدن تو فوکوس و سریع و صحیح فوکوس کردن خیلی مهمه
    بوکه هم پارامتر مهمی خواهد بود
    و با تاکید سرعت عمومی لنز هم بسیار مهم هست
    آیا این لنز چنین ویژگی هایی را بطور نسبی دارد یا خیر؟
    بابت روده درازی عذرخواهم اما با این تفاسیر به نظر شما لنز مناسب برای من و این بادی چه خواهد بود؟
    مهدی بیگمرادی

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

دوست عزيز
    سلام
    انتخاب 7D انتخاب كاملاً بجايي است شك نكنيد.
    بنده با بعضي از مطالبي كه درمورد لنز ها گفتيد زياد موافق نيستم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط lind نمایش پست ها
    ...با وجود نرم افزار های ویرایش عکس اصلاح مشکلات لنز ها تا حد قابل توجهی امکان پذیر شده...
    میشه با شارپ نبودن ... و مواردی از این قبیل کنار اومد(شاید در نظر عکاسان حرفه ای عکسی که مثلن با یک لنز خیلی شارپ گرفته میشه خیلی با عکسی که مثلن با 18-55گرفته میشه فرق کنه اما برای یک ادیتو این تفاوت از 30%تجاوز نمیکنه...
    نرم افزارهاي اديت عكس هرگز نمي توانند ضعف رزولوشن و شارپنس لنز رو برطرف كنند. يعني اگر لنزي رزولوشن لازم را نداشته باشد و نتواند جزئيات سوژه را روي سنسور ثبت كند، بهترين نرم افزارهاي اديت هم نميتوانند جزئياتي را كه توسط سنسور دوربين ثبت نشده است را بوجود بياورند!
    ضمناً لنز 55-18 آي اس باوجود اينكه باتوجه به قيمتش لنز خوبي است كنتراست و رزولوشن لازم براي يك دوربين 18 مگاپيكسلي درسطح 7D را ندارد.بايد به دنبال لنز بهتري باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط lind نمایش پست ها
    ... اما گیج نزدن تو فوکوس و سریع و صحیح فوکوس کردن خیلی مهمه بوکه هم پارامتر مهمی خواهد بود و با تاکید سرعت عمومی لنز هم بسیار مهم هست
    آیا این لنز چنین ویژگی هایی را بطور نسبی دارد یا خیر؟
    اين چيزهايي كه براي شما اهميت دارد در يك لنز ارزان قيمت يافت نمي شود.
    معني جملات شما لنزي است با اتوفوكوس USM (براي فوكوس سريع و دقيق)و اپتيك سطح بالاتر از متوسط به همراه ديافراگم 8 پره لبه گرد (براي بوكه خوب) .
    كانن 200-18 باوجود USM نبودن نسبتاً سريع فوكوس ميكند و فوكوس دقيقي دارد.
    ضمن اينكه داراي لرزشگير موثري هم هست.
    درواقع اين لنز فقط حداقل هاي لازم را دارا مي باشد.
    البته اگر منظور شما از سرعت عمومي لنز، قدرت عبوردهي نور توسط لنز باشد، لنز 200-18 با اف 5.6 تا 3.5 (از 50 م م به بالا تقريباً اف 5.6 است) هم لنز سريعي نيست و شما بايد سراغ لنز ديگري مثل 105-24 با اف ثابت 4 يا 55-17 با اف ثابت 2.8 برويد.
    موفق باشيد
    lind، SinaVT و nadersharp تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛

سیستم فوکوس
    18mp
    8fps
    و سیلینگ بدنه
    شما قصد استفاده خاصی از این دوربین دارید که این پارامترها برای شما اهمیت دارد؟ شاید با مشخص شدن این موضوع بتوان راحت تر نتیجه گیری کرد.
    lind تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

من اگر بخوام یک 7D با یک لنز بگیرم بی تردید لنز 85-15 را انتخاب مبکنم چون میشود دوربین را با این لنز در یک کیت پیدا کرد که در نتیجه قیمت لنز پایین تر می اید. با توجه به رویوهای سایتها به نظر میرسد که اپتیک لنز 85-15 بهتر باشد و کمی خوش ساخت تر هم هست. واید 15 و 18 هم برای عکاسی منظره تفاوت کمی نیست. به هر حال باید بازار را بررسی کرد و قیمتها را دید.
    lind، farhad44، Amir Tavakoli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا lind آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    دوست عزيز
    سلام
    انتخاب 7D انتخاب كاملاً بجايي است شك نكنيد.
    بنده با بعضي از مطالبي كه درمورد لنز ها گفتيد زياد موافق نيستم.

نرم افزارهاي اديت عكس هرگز نمي توانند ضعف رزولوشن و شارپنس لنز رو برطرف كنند. يعني اگر لنزي رزولوشن لازم را نداشته باشد و نتواند جزئيات سوژه را روي سنسور ثبت كند، بهترين نرم افزارهاي اديت هم نميتوانند جزئياتي را كه توسط سنسور دوربين ثبت نشده است را بوجود بياورند!
    ضمناً لنز 55-18 آي اس باوجود اينكه باتوجه به قيمتش لنز خوبي است كنتراست و رزولوشن لازم براي يك دوربين 18 مگاپيكسلي درسطح 7D را ندارد.بايد به دنبال لنز بهتري باشيد.

اين چيزهايي كه براي شما اهميت دارد در يك لنز ارزان قيمت يافت نمي شود.
    معني جملات شما لنزي است با اتوفوكوس USM (براي فوكوس سريع و دقيق)و اپتيك سطح بالاتر از متوسط به همراه ديافراگم 8 پره لبه گرد (براي بوكه خوب) .
    كانن 200-18 باوجود USM نبودن نسبتاً سريع فوكوس ميكند و فوكوس دقيقي دارد.
    ضمن اينكه داراي لرزشگير موثري هم هست.
    درواقع اين لنز فقط حداقل هاي لازم را دارا مي باشد.
    البته اگر منظور شما از سرعت عمومي لنز، قدرت عبوردهي نور توسط لنز باشد، لنز 200-18 با اف 5.6 تا 3.5 (از 50 م م به بالا تقريباً اف 5.6 است) هم لنز سريعي نيست و شما بايد سراغ لنز ديگري مثل 105-24 با اف ثابت 4 يا 55-17 با اف ثابت 2.8 برويد.
    موفق باشيد
    ابتدا بسیار متشکرم از حسن توجه همه اساتید
    در مورد رزولوشن و ثبت جزئیات با شما موافقم اما در مورد شارپنس به معنای عام خیر در واقع اینطور عرض کنم که یک لنز با کیفیت اپتیکی نا مناسب رزولوشن در دسترس مارو کم خواهد کرد اما این به معنای محرومیت از داشتن یک عکس خوب نیست
    مطلب مهمی هست اما همیشه همه شرایط ایده آل نیست و باید دید این ضعف عملن چه میزان تاثیر گذار است
    محدودیت اصلی بنده بودجه هست که فکر نمیکنم بتوانم بیش از 600-700 برای لنز خرج کنم(البته در حال حاضر!)
    و همونطور که قبلن هم عرض کردم بنده هم می دانم که با این بودجه نمیشه لنز خوبی حد اقل با توجه به نیاز های من خرید
    اما مطلبی که شما در مورد حد اقل های این لنز فرمودید بسیار مفید بود و تشکر میکنم
    و مطلب بعد در مورد سرعت عمومی بنده منظورم هندلینگ و در واقع سهولت دسترسی به قسمت ها و قابلیت های اون بود
    مسئله دیافراگ هم بسیار تا بسیار مهمیه اما خب محدودیت بسیار تا بسیار مهمی هم هست و پارامتری هست که فکر میکنم بعد از رنج لنز اولویت دوم را دارد و گاهی اول!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛

شما قصد استفاده خاصی از این دوربین دارید که این پارامترها برای شما اهمیت دارد؟ شاید با مشخص شدن این موضوع بتوان راحت تر نتیجه گیری کرد.
    سلام
    بنده خیلی آماتور هستم و خب دامنه علایقم هنوز خیلی گسترده هست
    اما به دلیل کار و شرایطم در برخی موارد احتیاج به آپشن های حرفه ای دارم
    به عنوان مثال برضی از پروژه های عکاسی تبلیغاتی و صنعتی چون باید در سایز بزرگ استفاده شود به رزولوشن بالایی نیازمند است
    از آن طرف پروژهای اجتماعی و ورزشی و حیاط وحشی که من علاقمند به آنها هستم عمومن به عملکرد سریع رنج مطلوب و دوام آوردن در شرایط جوی نه چندان مناسب احتیاج دارند
    حمل بر خوش اشتهایی نشود:دی
    البته شایان ذکر هست که حقیر با توجه به بودجه ای که دارم میخوام علایقم رو تحت پوشش قرار بدم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    من اگر بخوام یک 7D با یک لنز بگیرم بی تردید لنز 85-15 را انتخاب مبکنم چون میشود دوربین را با این لنز در یک کیت پیدا کرد که در نتیجه قیمت لنز پایین تر می اید. با توجه به رویوهای سایتها به نظر میرسد که اپتیک لنز 85-15 بهتر باشد و کمی خوش ساخت تر هم هست. واید 15 و 18 هم برای عکاسی منظره تفاوت کمی نیست. به هر حال باید بازار را بررسی کرد و قیمتها را دید.
    جناب غفاری در خوب بودن این لنز هیچ شکی نیست
    و بنده هم به عنوان یه نظر عمومی فکر میکنم بهترین لنز والکروند برای این دوربین و حتی همخوانواده های اون همین لنز هست
    اما مسئله ای که من رو در این انتخاب مردد میکند رنج تله این لنز هست که با کراپ 7dنهایت 136مم خواهد بود
    با این رنج باید دور بسیاری از سوژه های ناب اجتماعی ورزشی و حیاط وحش رو خط کشید در واقع چطور بگم گاهی هست که تصویری که ما ثبت میکنیم کیفیت زیاد جالبی ندارد اما به هر حال توانایی ثبت آنرا داشتیم اما مواردی وجود دارد که توانایی هست اما امکان ثبت وجود ندارد و این به نظرم بسیار بد تر از مورد اول هست!
    شاید بتوان محدوده انتخاب من رو در 3 لنز بیان نمود:
    15-85:کیفیت مطلوب واید عالی رنج تله نامطلوب
    18-200: رنج زوم عالی کیفیت نامطلوب
    70-200(f4): کیفیت مطلوب تله عالی رنج واید ندارد
    دسته بندی این لنز ها کنار هم شاید دیوانگی باشد اما با توجه به نیاز های حقیر احتمالن دور از ذهن نیست
    تا نظر دوستان و اساتید چه باشد.
    مهدی بیگمرادی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

18-200 را بگیرید، سعی کنید تا حد امکان تمیز بماند.

پس از فراهم شدن موقعیت برای خرید لنزهای بهتر، بفروشیدش و جایگزین‌های بهتر را تهیه کنید. ترکیب شیرین 15-85 + 70-200.

یا
    با حفظ 18-200، در بازه‌ای که اهمیت بیشتری برای شما خواهد داشت، بعداً اقدام به خرید لنز دیگری مانند 70-200 کنید.

پیروز باشید
    lind تشکر می‌کند.
    .

صفحه 41 از 55 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 ... آخرینآخرین