صفحه 45 از 55 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 542
Like Tree699تشکر

موضوع: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

پیش فرض پاسخ : انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

سلام.

انوش خان خیلی راحت برچسب اشتباه کردن را به دیگران میچسبانید ولی خود در اشتباهید(مانند هم سطح دانستن 100-400 و 150-500 و متهم کردن دیگران به اشتباه!)

در مورد 18-200,شما که از تفاوت های زیاد این دو لنز و از صحبت های خود اطمینان دارید بفرمایید.

من روی 40دی سیگما و تامرون و کنن 18-200 را تست کرده ام و روی نیکون دی 90 18-200 ورژن 1 نیکون را.تفاوت زیادی با نسخه ی کننی ندارد و هر دو معمولی هستند.ولی با توجه به تست اماتوری خودم,به خودم جرات نمیدهم مثل شما تفاوت های زیاد را- بدون دلیل- بیان کنم.

درست هست که با ویرایش میشود کیفیت لنز های ارزانتر را به لنز های بهتر نزدیک کرد اما ممکن نیست ویزگیها اپتیک بهتر را با نرم افزار شبیه سازی کرد
    یک خط از نوشته های من را نشان دهید که این حرف را زده باشم.این شمایید اشتباه برداشت میکنید...
    منظور من این بود که خطاهای لنزهای 18-200 مانند CA را میتوان با ادیت حل کرد و از رنج این لنزها لذت برد.من نگفتم با ادیت میتوان بوکه ی 200 اف 2 را از این لنز بدست اورد.تاپیک خودتان در این مورد را یادتان هست؟!

این چند خط از دکتر روشن واقعا شرح حال این 18-200 هاست:
    مهمترین مزیت این لنز ها، این است که شما یک ترکیب سبک و مناسب خواهید داشت که باعث می‌شود در موقعیت‌های بیشتری دوربینتان را همراه خود ببرید و همزمان گستره وسیعتری نیز در اختیار داشته باشید. موقعیت‌هایی که بدون این ترکیب، در اغلب موارد و به طور معمول، از خیر بردن دوربین SLR می‌گذرید. و این یعنی موقعیت‌های بیشتر عکاسی، عکس‌های بیشتر و عکس‌های متنوع‌تر. آن مقدار Compromise هم، ( که درصدی از آن با استفاده بهینه از دیافراگم و درصدی با پردازش درست، کاهش می‌یابد) به نسبت این مزیت بسیار بزرگ، کاملا قابل اغماض است.
    پ.ن=بهتر است عوض اشکال یابی غلط و تعصب روی یک برند,به سوال دوستمان در مورد خرید لنز پاسخ میدادید.در نهایت من خصومتی با کسی ندارم و دوست دارم روابط خوبی با همه ی عزیزان داشته باشم

موفق باشید
    amirmisagh، i-love-nature، CanonEOS و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

سلام. با تشكر از دوستان عزيز سهيل ، انوش و حاجي شاه كرم كه وقت ميذارن و به سوالات ما جواب ميدن. نميدونم چرا با لنزهاي رنج بالا مثل 200-18 يا 300-28 يا 300-18 اصلا حال نميكنم. معتقدم به خاطر زياد شدن عناصر اپتيكي اين لنزها از پارامترهاي كيفيت خروجي كاسته ميشه (نظر شخصي) همينطور شنيدم كه نه كمترين فاصله كانوني اين لنزها خوبه نه حداكثرش. چه ميدونم، سافت شدت كناره هاي عكس و اعوجاج و ... (شنيدم خودم نميدونم) يه بابايي ميگفت ايرادات مكانيكي هم در رنج بالاها مخصوصا انواع ارزونش بيشتر بوجود مياد. واسه همين طرف رنج بالاها نميرم. نقدينه هم كه محدوده. از لنز كاركرده هم ميترسم اگه يه ضربه كوچولو خورده باشه يا فوكوسش نقص داشته باشه واويلاست. بدبختانه لوازم عكاسي خيلي حساسن . تازه پيدا كردن كسي كه بخواد 85-15 عزيزشو بفروشه احتمالا زياد راحت نيست. دوستان از لنز 135-24 چيز زيادي نگفتن.چطوره؟ اينكه وايد نداره قضيش چيه؟ من يه سرچي زدم ولي خوب متوجه نشدم اين قضيه كراپدار و اينكه فاصله كانوني لنز رو دوربين بنده بالاتر ميره چيه؟ مرسي. خيلي طولاني شد. ببخشيد

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

دوست عزیز
    دوربین های غیر فول فریم عدد فاصله کانونی لنز را در یک ضزیب ثابت ضرب میکنند
    مثلا کنون 1.6 و نیکون 1.5 یعنی شما با داشتن لنز15-85 روی دوربین 70دی
    دقیقا رنج 24-136 را معادل فول فریم به دست میاورید و یا بهتر اینکه دوستان
    فول فریمی همین کادر را با 24-105 تقریبا با کمی تله کمتر دارند

سعی کردم کوتاه و مختصر باشد

آقا سهیل لنز نیکونی که دست من بود ورژن 2 بود
    reza-ngg، hosein.moonligh و Ali.Sadeghi تشکر می‌کنند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

fazel graphic
    Guest

با عرض سلام خدمت تمام اساتید
    یه لنز برای دوربین 550D میخوام که رنج بالای داشته باشه یعنی هم تله و هم واید خوب و با کیفیتی داشته باشه. خودم بیشتر به ماکرو گرافی و عکاسی حیات وحش علاقه دارم و پرتره هم کار میکنم و خلاصه یه لنزی میخوام که رنج زوم بالایی داشته باشه و از همه مهمتر قیمتش هم خیلی بالا نباشه.
    خودم عاشق لنز 85-15 هستم ولی هم قیمتش خیلی بالاست و هم رنج بالایی نداره که به درد عکاسی حیات وحش بخوره. اگه دوستان و اساتید لطف کنن یه چند تا لنز معرفی کنن که هم کیفیت معقولی داشته باشند و هم قیمت مناسبی دعاشون میکنم.
    یا علی

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

سلام
    شما چند انتخاب دارید:
    1. 18-200 که هم کیفیتش در واید و هم تله از این لنز کیتی که دارید بهتر است و هم رنج تله بیشتر. ولی به درد حیات وحش نمیخورد.
    2.لنز 55-250 ویا 70-300 که البته دومی هم گرانتر است و هم با کیفیت تر و هم رنج بیشتر و البته اولی مکمل بهتری برای لنز کیتتان هست.
    بسته به نیاز خودتون باید انتخاب کنین که آیا تله مهمتره، کیفیت مهمتره، قیمت و یا ...
    قیمت 18-200 و 70-300 حدود 650 هزار تومن و قیمت 55-250 حدود 290هزار تومن
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط fazel graphic نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت تمام اساتید
    یه لنز برای دوربین 550D میخوام که رنج بالای داشته باشه یعنی هم تله و هم واید خوب و با کیفیتی داشته باشه. خودم بیشتر به ماکرو گرافی و عکاسی حیات وحش علاقه دارم و پرتره هم کار میکنم و خلاصه یه لنزی میخوام که رنج زوم بالایی داشته باشه و از همه مهمتر قیمتش هم خیلی بالا نباشه.
    خودم عاشق لنز 85-15 هستم ولی هم قیمتش خیلی بالاست و هم رنج بالایی نداره که به درد عکاسی حیات وحش بخوره. اگه دوستان و اساتید لطف کنن یه چند تا لنز معرفی کنن که هم کیفیت معقولی داشته باشند و هم قیمت مناسبی دعاشون میکنم.
    یا علی
    fazel graphic تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط fazel graphic نمایش پست ها

یه لنز برای دوربین 550D میخوام که رنج بالای داشته باشه :

1- هم تله و هم واید خوب و با کیفیتی داشته باشه

2- ماکرو گرافی

3- عکاسی حیات وحش

4- پرتره

5- از همه مهمتر قیمتش هم خیلی بالا نباشه.

6- هم کیفیت معقولی داشته باشند

درود

دوست عزیز اگر واقع بین باشیم با توجه به خواسته هایی که دارید همچنین لنزی در هیچ برندی وجود ندارد!

شما در در تاپیک لنز Walk Around خواستید که لنز بهتون معرفی کنند اما برای اینکه بخواهید اون نوع عکاسیهایی رو که خواستین ، انجام بدهید باید حداقل سه تا لنز تهیه کنید و اگر واقعا به ماکرو گرافی و عکاسی حیات وحش علاقه دارید و یا پرتره پس اساسا دیگر نباید دنبال لنز Walk Around باشید. اگر هم نمیتوانید هر سه لنز را با هم بگیرید فکر کنید کدام زمینه برایتان ارجح تر است حداقل یک لنزی بخرید که برای یکی از زمینه های مورد علاقتون ایده ال باشد و بعدا به فکر لنز بعدی باشید ، چون با این سیستم خرید شما هیچ کدام از زمنیه های مورد نظرتون را تامین نخواهد کرد.

موفق باشید

انوش
    Mehdi Rojaie، fazel graphic و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

با سلام
    ديدم كه دوستان عزيزم براي نتيجه گيري لنزهاي مختلف با هم بحث هايي داشتند كه بد نيست مسائلي را به تحرير بكشم:
    شايد به نظر برخي اين مبحث خنده دار جلوه نمايد ولي گاهي برداشت افراد در باره يك لنز يا يك دوربين تابعي از محيط تست و عكاسي افراد باشد.
    همه ميدانيم كه بهترين زمان عكاسي در يك فاصله مشخصي از صبح و همچنين در غروب ميباشد و در بقيه مواقع روز عكاسي وابسته به محيط و تجهيزات متغير.
    حال اگر من اين لنز 18-200 را با شرايط آب و هوايي شمال استفاده نمايم و در اين هواي شاداب و البته خصوصا ابري خصوصا بعد از باران شمال كشور فكر ميكنم براي فردي كه از لنز 18-200 استفاده مينمايد و البته جسارت نباشد كسي براي اين لنز فيلتر 100 توماني استفاده نميكند عكاسي با خروجي خوبي همراه خواهد بود.
    حال فرض كنيد همين فرد در شرايط آب و هوايي شهري مانند قم مجبور به عكاسي در همين شرايط با آفتاب تند و شرايط غبار همراه يا شهري مانند سبزوار عكاسي نمايد.نتيجه آيا يكسان خواهد بود؟ (حداقل براي من آماتور)
    حال هرقدر به منحني ها و گرافها رجوع كنيم برداشت ما خروجي است و نه بيشتر.
    شما به عكسهاي كساني كه در مناطق بسيار خوب رجوع كنيد خروجي بسيار عالي با همين لنز دريافت كرده اند.
    تقريبا تمامي لنزها در شرايط نوري عالي مانند آتليه خروجي خوبي دارند ولي آيا اين نكته ميتواند خروجي را در هر شرايطي تضمين كند.
    از عنوان كردنش خوش ندارم ولي بنده عكسهايي را كه در دامنه كوههاي آلپ با دوربين اچ 5 سوني انداخته ام را هنوز با گرانترين تجهيزات موفق به گرفتنش در همين تهران پيدا نكرده ام.
    شايد دلايل زيادي را در اين قضيه مستتر بدانم ولي نهايت قضيه برداشت فرد از خروجي با اين تجهيزات است. هيچكس تعصب بر روي نوع خاصي از لنز يا برندي نبايد داشته باشد و تصور همان قضيه فوق است.
    گاهي عكسي را ميبينيم كه اذعان ميكنيم ديديد اين فلان لنز عجب خروجي دارد ولي يك دفعه فرد ديگري عنوان ميكند اصلا خوب نيست و فلان چيز مثلا بهتر است.
    البته هيچكس منكر بهتر بودن تجهيزات خوب و حرفه اي نيست ولي الزاما هميشه پول بهتر دادن نتيجه خروجي بهتر گرفتن نيست.(من از هنر عكاسي فرد كه پايه اصلي و مكمل تجهيزات است فعلا فاكتور ميگيرم) ولي گاهي تقابل دو لنز مثلا 24-105 و 15-85 نتيجه هزينه به كيفيت است. مثلا لنز 15-85 مسلما كيفيت ساخت 24-105 را ندارد (از نظر ساخت بدنه وشرايط سيلينگ) ولي به لحاظ اپتيك كيفيت بسيار خوبي دارد (لااقل از نظر منحني ها و خيلي از دوستان).
    حال فرد بسته به شرايط عكاسي خودش ميتواند انتخاب مناسب تر را انجام دهد.
    عرض كردم هنوز منكر تفاوت كيفيت در تجهيزات نيستم ولي به نتيجه عكس حاصل از شرايط محيطي بيشتر پايبندم.
    ميخواهم بگويم هميشه بيان سرعت و ايزو و .... در زير عكسهاي ماست ولي هيچگاه بيان نشده اين عكس در چه شرايطي گرفته شده. و بهتر است بجاي اين تقابل با سند صحبت كنيم و نمونه خروجي كار را ارائه كنيم تا نتيجه مشخص تر بيان شود.
    ابتداي صحبتم عرض كردم شايد اين بحث خنده دار جلوه كند ولي بايد قبول كرد مكان- زمان - شرايط ويژه و ... در خروجي با يك لنز ثابت موثر است.
    R.Asgari، M. Beyrami، drfarahnak و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    2259

Thumbs up پاسخ : انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

ابتداي صحبتم عرض كردم شايد اين بحث خنده دار جلوه كند .....
    برعكس. اين پست بسيار عالي ، مفيد و آموزنده بود
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    گاهي برداشت افراد در باره يك لنز يا يك دوربين تابعي از محيط تست و عكاسي افراد باشد
    حال اگر من اين لنز 18-200 را با شرايط آب و هوايي شمال استفاده نمايم و در اين هواي شاداب .. عكاسي با خروجي خوبي همراه خواهد بود
    حال فرض كنيد همين فرد در شرايط آب و هوايي شهري مانند قم مجبور به عكاسي ....نتيجه آيا يكسان خواهد بود؟
    درود

اینکه محیطی پتانسیل بالایی برای عکاسی از طبیعت داشته باشد یا نه هیچ معیاری برای درجه بندی لنز ها نیست. بگذریم که داشتن مناظر خوب جهت عکاسی فقط به عکاسی از طبیعت یا لند اسکیب مربوط است نه شاخه های دیگری از عکاسی. و در هر مکانی لنز خوب خوبه و لنز بد بده .

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    حال هرقدر به منحني ها و گرافها رجوع كنيم برداشت ما خروجي است و نه بيشتر.
    شما به عكسهاي كساني كه در مناطق بسيار خوب رجوع كنيد خروجي بسيار عالي با همين لنز دريافت كرده اند..
    شما میفرمایید اگر لنزی بر فرض خطای Ca بالایی داشت و یا دیستروشن کنترل نشده و یا ویگنت بالا و رزولوشن ضعیف اما اگر در عوض در شمال کشور عکاسی کند یا در کوه های آلپ خروجی خوبی خواهد داشت؟

پس اگر مایک منظره خوبی برای عکاسی کردن داشته باشیم دیگر فرقی بین یک لنز بد با یک لنز خوب نیست ( و یا شاید نه دیگر لازم است به اصول عکاسی آشنایی داشت حتما) حالا هر چقدر هم که در ریویو ها از لنزی بد گفته باشند و یا آنرا حسابی عالی ارزیابی کرده باشند. و دوستانی هم که با هم اختلاف نظر داشتن از نظر شما به همین دلیل بوده که در جاهای مختلفی این لنز ها رو مورد استفاده قرار دادن !

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 12 September 2010 در ساعت 11:26
    M. Beyrami، nejatinezhad، t_tanhayam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2259

شما میفرمایید اگر لنزی بر فرض خطای Ca بالایی داشت و یا دیستروشن کنترل نشده و یا ویگنت بالا و رزولوشن ضعیف اما اگر در عوض در
    با سلام. آقاي انوش من تازه كارم و تقريبا چيزي از لنزها نميدونم. لنزها هم رزولوشن دارن؟ مرسي

صفحه 45 از 55 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... آخرینآخرین