صفحه 10 از 53 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: بهترین لنز ماکرو؟

سلام به همه دوستان
    باز هم مثل ما بقی سوال ها من یک بار دیگه یک سوال تکراری می پرسم و امید وارم که با صحبتاتون منو به گرفتن اصلح ترین تصمیم در انتخاب لنز راهنمایی کنید .
    من گرافیستم و علاقه مند به عکاسی. اکثر افکار و سوژه های گرافیکی خودم رو چیدمان و متریال آنها رو خودم تهیه و عکاسی میکنم تا در ارائه ایده هایم ، خلاقانه و نو بمونم . اکثر سوژه هایم کوچک و نیاز به جزییات ویژه دارند.
    این تصاویر رو همیشه با لنز ماکرو گرفتم . قبلا که با دوربین های کامپکت عکاسی میکردم که انتخابی نداشتم و ناچار از همان ها استفاده می کردم ( مثل فوچی اس 7000 یا 9600 ) /
    بیش از یک ساله که 40دی دارم و جسته گریخته کار خودم رو راه می انداختم . منتها حالا قصد خرید یک ماکروی خوب و مناسب رو دارم .
    مدتی که تجربه لنز 100 کنون رو داشتم و لذت بردم . و میدنم که داشتن چنین لنزی ارزشی داره . منتها روی تامرون 90 و سیگما 105 فکر میکنم . از هر کدام خوبی و بدی هایی شنیدم که خوب هر کدام در جای خوب حائز اهمیت هستند .
    از دوستان که تجربه کار با این لنز ها رو دارند تقاضا دارم که راهنمایی کنند :

1- سرعت فوکوس تامرون نسبت به سیگما بیشتره ؟ شنیدم ماکرو سیگما خیلی لنز تنبل و کندی ؟
    2-بحثهای زیادی در مورد شارپنسی جفتشون شنیدم گویا تفاوت آنچنانی با هم ندارند . سیگما کمی بهتره ؟
    3-آیا در نور کم فوکوس قابل قبولی داره ؟ آیا هر جفتشون دیاف ثابت 2.8 دارند دیگه ؟ تغیری نمیکنند ؟
    4- تامرون صدای زیادی در هنگام فوکوس ایجاد میکنه ؟
    5- کلا اگر بخواهین از 100 به این دو لنز نه اصلا 3 لنز ( کنون 100 ) نمره بدید چه عددی بهشون میدهید ؟

اگر توضیح خاص و یا منبع خاص که بتونه بیشتر هم من رو راهنمایی کنه معرفی کنید . مثلا سایت خارجی که ریتینگ لنز ها رو داشته باشه . ممنون میشم .
    پیشتر از لطف و راهنمایینون ممنونم /

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

پیش فرض پاسخ : پاسخ: بهترین لنز ماکرو؟

دوست عزیز بهترین سایت برای مقایسه کلی لنزهای ماکرو سایت زیره که حتی عکسهای گرفته شده و تمامی منحنی های مربوطه رو هم در اختیارت میزاره.
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    Arash Sh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2187

پیش فرض پاسخ : پاسخ: بهترین لنز ماکرو؟

خیلی برام جای سواله که چرا میخواهید از 100 ماکرو به ایندو سوییچ کنید.
    من بیش از 2 ماهه که دارم در مورد لنزهای ماکرو تحقیق میکنم و مقاله میخونم.
    نتیجه: رتبه اول 180 ماکرو سری ال که لرزشگیر نداره با اف 3.5 ولی بوکه فوق العاده و انتخاب اول با قیمت خارج 1500 دلار
    رتبه بعدی 100 ال کانن با لرزشگیر و اف 2.8 کیفیت عالی سرعت فوکوس فوق العاده و رنگ بندی خوب و بسیار شارپ با قیمت 1000 دلار
    رتبه سوم 150 سیگما که فقط بنظر من ضعفش در سرعت فوکوس پایین تر ورنگ بندی کمی پریده تر است که هر دو خاص لنزهای سیگما هستند با قیمت 750 دلار
    چهارم کانن 100 ماکرو معمولی با سرعت فوکوس خوب و تقریبا همه چیز نزدیک به 100 ال فقط بدون لرزشگیر و تناسب رنگ کمی ضعیفتر ولی به همان شارپی
    پنجم 105 سیگما با همان ویژگی 150
    ششم 60 ماکرو کانن با سرعت فوکوس فوق العاده بالا
    هفتم 90 تامرون که بنظر من یه چیزهایی مانند کلید انتخاب بازه فوکوس غیرمتعارفه ولی در مجموع لنز خوبیه.
    من شخصا خودم رنگ بندی و شارپنس به علاوه سرعت فوکوس لنزهای ماکرو کانن رو بیشتر می پسندم
    ویک نکته: تمامی لنزهای فوق 1 به یک هستند فقط تفاوت در فاصله شما از موضوع در عکاسی برمیگردد و اگر عکسهایتان خیلی ماکرو میشوند از تکنیک لنز معکوس و یا ام پی ای 65 استفاده نمایید .
    با تشکر
    Behin Nazem، Hoda Zaeimi، Shahab.s و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    98

سلام به همه
    من میخوام از یه سری قطعه عکس بگیرم.
    سایز قطعات متفاوته از اندازه یه مکعب 30*30*30 هست تا قطعات کوچیک تر.
    دوربینم هم یه 1000D کنن با لنز 55-18 هست میتونم از یه 550D کنن با یه لنز 300-75 هم استفاده کنم.
    سوالم اینه :
    1- برای این کار میتونم از این دوتا لنز استفاده کنم یا اینکه باید یه لنز ماکرو بخرم. و اگه باید بخرم ارزونترین انتخابم چیه؟؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دقیقا از چه جور قطعاتی و با چه هدفی؟ شاید اصلا نیازی به لنز ماکرو نباشه...
    babakp تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    دقیقا از چه جور قطعاتی و با چه هدفی؟ شاید اصلا نیازی به لنز ماکرو نباشه...

قطعات یه سری اقلام تبلیغاتیه که میخوام عکسشون رو تو آرشیو خودم داشته باشم .
    یه سری لیوان - یه سری جا کلیدی فلزی و در کل یه همچین وسایلی. باکس ها هم جعبه های تبلیغاتین با طرح های مختلف . مثل جعبه هایی که سونی در نماینگی هاش برای تبلیغات استفاده میکنه. ولی لیوان ها برام مهمترن. که متاسفانه همشون هم شیشه ای هستن. یه سری هم کیف های تبلیغاتی در سایز کوچک

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ببینید...یک نکته ای درباره لنزهای ماکرو هست اونم قابلیت استثنایی اونها در نمایاندن ریزترین جزئیات.حالا شما تصور کنید اون قطعات خطی خشی چیزی داشته باشن،این فقط زحمت شما رو توی ویرایش زیاد میکنه.از همون لنزهای معمولی میتونید استفاده کنید که جوابگو هست.به نظر من نیازی به لنز ماکرو نیست... نکته مهم توی این موضوع به نظر من نور پردازی اون هست.
    babakp تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام به همه

با توجه به اینکه 10-12 ساعت بیشتر نیست که لنزم بدستم رسیده( Canon 100 macro L IS) اما واقعا از سرعت فوکوس و شارپنس این لنز هیجان زده شدم ....به نظرم فوق العادست مخصوصا در مقایسه با سرعت فوکوس 150سیگما که اصلا قابل مقایسه نیست ،به نظرم میتونه یه انتخاب خوب و ایده ال باشه

فقط یه سوال ؟ وقتی روی اتو فوکوس هستی آیا مجاز به چرخوندن رینگ فوکوس به طور دستی هستی یا نه ؟ ممنون اگه جواب بدید

تشکر کرده
    2187

ساسان جان میشود اینکار ممکن است.
    در ضمن گاهی این لنز در فوکوس کمی با گیجی عمل میکند.
    قدرت بالایی دارد. کنتراست رنگ عالیست . ....
    ولی در ماکرو خیلی ها را دیده ام که به لنزهای سیگما مانند 105 یا 150 علاقه زیادی نشان میدهند و دوست دارم با آن هم کار کنم.
    nejadi و saed_violin تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    ساسان جان میشود اینکار ممکن است.
    در ضمن گاهی این لنز در فوکوس کمی با گیجی عمل میکند.
    قدرت بالایی دارد. کنتراست رنگ عالیست . ....
    ولی در ماکرو خیلی ها را دیده ام که به لنزهای سیگما مانند 105 یا 150 علاقه زیادی نشان میدهند و دوست دارم با آن هم کار کنم.
    سلام
    نادر جان من یه 2-3 روزی با 150 سیگما کار کردم ، لنز بسیار خوبی و ارزنده ای هست مخصوصا رنج این لنز اما چیزی که هست گیج بودن فوکوس 150سیگما کجا و این لنز کانن کجا ! اصلا قابل مقایسه نیست اگر از 20 بخوای نمره بدی به این دو لنز من به 100Lکانن نمره 16 میدم و به 150سیگما نمره 9 ...الیته با توجه به تست هایی که خودم انجام دادم گفتم
    nadersharp تشکر می‌کند.

صفحه 10 از 53 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین