صفحه 11 از 53 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

سلام دوستان
    شاید بهترین لنز ماکرو که تا به حال ساخته شده باشه را خدمتتون معرفی میکنم:

Voigtlander 125/2.5 APO Lanther که ساخت کوسینا ژاپن هست و تنها به مدت کمی (حدود یکسال) تولید شده و الان بسیار کمیاب می باشد. این لنز که فقط در بازار ژاپن عرضه شد در ebay و سایت های مشابه قابل یافتن هست ولی با قیمت خیلی بالا. نظر آقای Bjørn Rørslett در مورد این لنز:

This elusive "macro" design, made by Cosina of Japan, is a rare gem indeed. The beautiful workmanship and external appearance bear a close resemblance to the Zeiss ZF series that appeared about one year later, also made by Cosina. Probably the lens was only produced for a short while (one year?). A real pity since it is worth every penny you have to pay for a sample of it.
    The optics are superbly corrected, renders vividly satured colours and high-contrast images all the way from infinity to the close limit at 1:1. Focusing is by a quite narrow collar, but the focusing itself is remarkably silky-smooth. The Voigtländer is equipped with an aperture ring and thus easily can be combined with extension tubes or a bellows unit. The click-stops on the aperture ring are very precise unlike most Nikkors.

The lens barrel does extend signficantly when the lens is focused closer, but since the rear element stays put, some kind of focal-length change in conjunction with CRC wizardry must be in play. Still, the free working distance at 1:1 is 19 cm, which is much better than with most 105 mm close-focusing lenses. Flare is well controlled but you can provoke it to give some ghosting. The filter thread is 58 mm and the lens came with an unusual quadratic lens hood that bayonets to the front.

This is the lens that has replaced the 105 VR as my all-round lens for close-ups on DX and FX cameras
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط milad65 : Friday 3 December 2010 در ساعت 18:43
    pinkishmilad، nadersharp و moein_m تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

به دنبال یک لنز ماکرو خیلی خوب میگردم چه لنزی را پیشنهاد

می کنید . دوربین کنون 20 دی

ممنون از زحمات بی دریغ دوستان.
    سلام.
    پیشنهاد من سیگما 150 اف 2.8 hsm هستش. خودم چند تا نمونه عکس با این لنز و نیکون دی 90 خودم از بچه ماهیهای 5 میلیمتری گرفتم که به نظر خودم خیلی خوب بود.
    و پشیمون شدم که چرا هفته قبل که دوبی بودم در کنار لنز سیگما 20-10 واید اف 3.5 که خریدم این لنز ماکرو رو نخریدم. !!؟؟ از نظر قیمت هم با تهران حدودا 12 تا 150 اروزنتر بود. ( 2390 درهم بود )
    اما حتما ماه دیگه که رفتم تهیه ش میکنم.

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

با سلام به دوستان گرامی من دنبال یه لنز ماکرو میگردم که بتونم در حال حاضر که دوربینم 50دی و 7 دی هستش رو ساپورت کنه و در آینده یه نیکون که میخرم بتونم رو دوربین نیکون هم سوارش کنم . برای گرفتن عکسهای تبلیغاتی و بعضی از اوقات هم پرتره میخوام از اون استفاده کنم لطفا برای انتخاب راهنمایی کنید . قیمت مهم نیست تازیر 900 هزار تومان.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط sf_mec نمایش پست ها
    با سلام به دوستان گرامی من دنبال یه لنز ماکرو میگردم که بتونم در حال حاضر که دوربینم 50دی و 7 دی هستش رو ساپورت کنه و در آینده یه نیکون که میخرم بتونم رو دوربین نیکون هم سوارش کنم . برای گرفتن عکسهای تبلیغاتی و بعضی از اوقات هم پرتره میخوام از اون استفاده کنم لطفا برای انتخاب راهنمایی کنید . قیمت مهم نیست تازیر 900 هزار تومان.
    با سلام و تبریک سال نو خدمت شما دوست عزیز

اگر شما لنزی برای دوربین های کانن تهیه کنید نمیتوانید آنرا روی بدنه های نیکون هم استفاده کنید (برعکس این قضیه هم صادق است) چراکه ماونت های لنز دو شرکت با هم متفاوت است

موفق باشید......
    omid mohebbi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

اگر شما لنزی برای دوربین های کانن تهیه کنید نمیتوانید آنرا روی بدنه های نیکون هم استفاده کنید (برعکس این قضیه هم صادق است)
    عکس این قظیه صادق نیست!
    لنزهای مانت نیک.ن را میشه بر روی بدنه های کانن استفاده کرد البته باید در نظر داشت که خاصیت اتوفوکوس را از دست خواهید داد...

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

اگر منظور ایشان استفاده از تبدیل و بکارگیری بیلبیلک لنز نیکون روی کانن است که معتقدم کار مشقت باریست.
    در مورد شارپنس نیکون به کانن باز مثل مرغ و تخم مرغ است.. بادی 50 دی نویز بالایی دارد که با پروسس داخلی دوربین که احتمالا فعال است حروجی سافتی را میدهد .
    لنزهای ماکرو سیگما یکی از بهترین هاست و 150 -105 اونو من باهاش کار کردم . بسیار شارپ و عالیه.
    فقط سرعت فوکوس پایینتری دارند که برای کارهای فیکس عالیه.
    من حتی با 100 ال و 60 کانن هم کار کرده ام . سیگما چیزی کم نداشت.
    illidan، light&shadow و NetNegar تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    اگر منظور ایشان استفاده از تبدیل و بکارگیری بیلبیلک لنز نیکون روی کانن است که معتقدم کار مشقت باریست.
    در مورد شارپنس نیکون به کانن باز مثل مرغ و تخم مرغ است.. بادی 50 دی نویز بالایی دارد که با پروسس داخلی دوربین که احتمالا فعال است حروجی سافتی را میدهد .
    لنزهای ماکرو سیگما یکی از بهترین هاست و 150 -105 اونو من باهاش کار کردم . بسیار شارپ و عالیه.
    فقط سرعت فوکوس پایینتری دارند که برای کارهای فیکس عالیه.
    من حتی با 100 ال و 60 کانن هم کار کرده ام . سیگما چیزی کم نداشت.
    دوست گرامی میشه نمونه هایی از عکسهای گرفته شده با لنز سیگما رو برای نمایش بزارین؟
    آیا لنزهای سیگما برروی دوربین نیکون فول فریم مانند دی700 و سری d3x که میخوام تهیه کنم بزودی بخوبی جواب میدن ؟اگه آره کدام لنز سیگما رو پیشنهاد میدین ؟ چون علاوه بر دی 50 کانن 7دی هم دارم و برای زمینه عکاسی که گفتم(تبلیغاتی و فشن ) میخوام استفادش کنم این لنز رو .

از شما برای صبر و حوصله ای که میزارین ممنونم
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

پیش فرض راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

سلام دوستان.
    من می خوام دوربین canon 60d رو بخرم البته به چندتا لنز هم نیاز دارم ممنون میشم راهنمایی کنید چه لنزی بخرم.من فوق لیسانس حشره شناسی ام و می خوم از حشرات عکس برداری کنم با یکم سرچ توی اینترنت فهمیدم باید از لنز های ماکرو استفاده کنم اما خوب کدوم لنز ماکرو رو نمی دونم
    من به لنزی نیاز دارم به بتونم از حشراتی که در فاصله های مختلفی قرار دارن عکسای خوبی بگیرم.مثلا بعضی از حشرات اجازه نزدیک شدن بهشون رو می دن یا نمی تونم زود فرار کنن اما بعضی از حشرات اگه از 1 متری هم بهشون نزدیک بشی فرار می کنن.
    نمی دونم باید از چه انزی استفاده کنم با بهترین کیفیت و جزئیات رو ثبت کنم چه در مورد حشراتی که بهشون نزدیکم و یا در مورد حشراتی که نمیشه زیاد بهشون نزدیک شد.
    بعضی از حشرات هم هستند که خیلی ریزن و معمولا توی هوا سریع حرکت می کنند و واسه چند ثانیه توی یه نقطه در حال بال زدن متوقف می شدن از اونا چی ؟مثل عکس زیر
    http://taos-telecommunity.org/epow/E...over%20fly.jpg

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_delo نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من می خوام دوربین canon 60d رو بخرم البته به چندتا لنز هم نیاز دارم ممنون میشم راهنمایی کنید چه لنزی بخرم.من فوق لیسانس حشره شناسی ام و می خوم از حشرات عکس برداری کنم با یکم سرچ توی اینترنت فهمیدم باید از لنز های ماکرو استفاده کنم اما خوب کدوم لنز ماکرو رو نمی دونم
    من به لنزی نیاز دارم به بتونم از حشراتی که در فاصله های مختلفی قرار دارن عکسای خوبی بگیرم.مثلا بعضی از حشرات اجازه نزدیک شدن بهشون رو می دن یا نمی تونم زود فرار کنن اما بعضی از حشرات اگه از 1 متری هم بهشون نزدیک بشی فرار می کنن.
    نمی دونم باید از چه انزی استفاده کنم با بهترین کیفیت و جزئیات رو ثبت کنم چه در مورد حشراتی که بهشون نزدیکم و یا در مورد حشراتی که نمیشه زیاد بهشون نزدیک شد.
    بعضی از حشرات هم هستند که خیلی ریزن و معمولا توی هوا سریع حرکت می کنند و واسه چند ثانیه توی یه نقطه در حال بال زدن متوقف می شدن از اونا چی ؟مثل عکس زیر
    http://taos-telecommunity.org/epow/E...over%20fly.jpg
    تو فروم یه سرچ میکردید پر بود از جواب سول های شما
    ولی 150 سیگما لنز خوبیست برای ماکرو
    در مورد حشره گرافی هم زیاد تحقیق کنید در مورد اکستنشن تیوب و تله کانورتور و عدسی های بزرگ گننده و ....

عکس‌های ماکرو Macro Photography

http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=9814

http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=2387

http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=13949

تبدیل لنز معکوس یا Reverse Adapter Ring

این هم لینک ساخت لنز معکوس با کمترین قیمت از جناب مسلمی گرامی
    http://www.prophotocom.com/photography/rev-lens.asp
    ضمن اینکه جناب مجید مومنی دکترایی در این زمینه دارند حتما از ایشون راهنمایی بگیرید با نام کاربری madjidm
    ارادتمند
    -----------
    در پناه اورمزد
    M. Beyrami، drfarahnak، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

یه سوال دیگه من توی انجمن سرج کردم دیدم واسه عکاسی از حشراتی که نمیشه زیاد بهشون نزدیک شد باید از لنز هایی استفاده کرد که فاصله فکوس بالایی داشته باشند.
    حالا مثلا اگه من لنز Sigma 70-300mm رو خرید که کمترین فاصله فکوسش 150 سانتی متر است می تونم از حشراتی که فاصله شون بیش از 1/5 متری دوربین هستند و به نسبت کوچیکن عکس هایی با کیفیت و جزئیات بالا گرفت؟یا باید از یه لنز دیگه با فاصله فکوس کمتر استفاده کنم.

صفحه 11 از 53 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین