صفحه 24 از 53 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

با سلام خدمت دوستان و اساتيد گرامي.

بنده يک عکاس آماتور هستم و مدتي است که در فکر تهيه يک لنز ماکرو براي عکاسي از حشره ها و گل ها (حشره گرافي و گل گرافي) هستم. دوربين هم Nikon D7000 هستش و با توجه به اينکه در آينده به احتمال زياد به Full Frame کوچ کنم خيلي زياده.

من Review ها و نمونه عکسهاي اين لنز و چند لنز ديگه رو مثل 150 سيگما و ... رو ديدم و عکسهاي 105 نيکون رو پسنديدم. آيا شما اين لنز رو تاييد مي فرماييد؟ کسي باهاش کار کرده و ميشه چکيده تجربشو به من بگه؟ آيا ميشه با اين لنز از فاصله دور از يک حشره عکس ماکرو گرفت؟ و اون فاصله تقريبا چقدر هستش؟

يک نکته ديگه هم اين که من مي خواستم براي پرتره يک لنز 50mm F1.8 G نيکون رو بگيرم ولي متوجه شدم اگه 105 ماکروي نيکون رو بگيرم براي پرتره هم مناسبه. مي خواستم بدونم آيا معقول هست که براي 50mm F1.8G نيکون هزينه کنم؟ يا با همين 105 ماکرو مي تونم عکسهاي پرتره خوبي در حد 50mm بگيرم؟ و آيا اين کار اصولي هست ؟

قبلا از پيشنهادات و راهنماييهاي ارزنده شما کمال تشکر رو دارم.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

ببینید لنز های ماکرو ، در کمترین فاصله فوکاس خود بیشترین بزرگنمایی خود را دارند ( که بزرگنمایی همه آنها به یک اندازه هم هست 1:1 )
    حالا Nikkor AF-S 105mm f/2.8G IF-ED VR این بیشترین بزرگنمایی خود را در فاصله 31 سانتیمتری میدهد و مسلما اگر از سوژه فاصله بگیرید
    بزرگنمایی کمتر خواهد شد. کیفیت این لنز که خیلی خوب است و خیلی هم زیاد در مورد آن صحبت شده است : مقدمه ای بر بررسی و مقایسه لنز های ماکرو نیکون

به عنوان کاربرد دوم میشود استفاده پرتره هم از آن داشت اما با توجه به فاصله کانونی آن پرتره های بسته تری رو خواهیم داشت
    و برای کادر های غیر بسته باید فضا برای فاصله گرفتن از سوژه فراهم باشد

اما لنز Nikkor Af-S 50mm f1.8G هم انتخاب خوبی به عنوان یک لنز پرتره هست ( البته پرتره های نیم تنه و تمام قد )
    برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید : انتخاب لنز مناسب براي پرتره

موفق باشید
    farhad44، omid mohebbi، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

کسی با این لنز کار کرده ؟

Sigma 28-200mm F3.5-5.6 DG Macro

برای ماکرو چطوره ؟
    وضعیت اپتیکیش به چه صورته ؟

من معمولا 50mm رو دوربینم دارم و لنز اولم هست، خوشم نمیاد که مدام لنز عوض کنم، به خاطر همین به فکر لنز بالا افتادم
    میخوام ببینم جایگزین خوبی برا 105-18 نیکون میشه ؟
    ماکرو خوبی داره ؟

کلاً اگر یه لنز ماکرو پیشنهاد بدید که جای 50 م.م رو هم پر کنه یا اینکه جای 105-18 رو پر کنه ممنون میشم
    اینا لنزهایی که تو ذهن دارم با این نیت که یکیشون رو جایگزین یکی از دو لنز موجودم کنم

Nikon AF Micro 60mm f/2.8D
    AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED
    AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR

TAMRON AF90mm F/2.8 Di MACRO
    Tamron 60mm f/2

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_n21 نمایش پست ها
    کسی با این لنز کار کرده ؟

برای ماکرو چطوره ؟
    وضعیت اپتیکیش به چه صورته ؟

من معمولا 50mm رو دوربینم دارم و لنز اولم هست، خوشم نمیاد که مدام لنز عوض کنم، به خاطر همین به فکر لنز بالا افتادم
    میخوام ببینم جایگزین خوبی برا 105-18 نیکون میشه ؟
    ماکرو خوبی داره ؟

کلاً اگر یه لنز ماکرو پیشنهاد بدید که جای 50 م.م رو هم پر کنه یا اینکه جای 105-18 رو پر کنه ممنون میشم
    اینا لنزهایی که تو ذهن دارم با این نیت که یکیشون رو جایگزین یکی از دو لنز موجودم کنم

Tamron 60mm f/2
    لنزهای ماکرو به درد بخور همگی پرایم هستند. ضمناً می توانید Sigma 105 F2.8 DG EX Macro را هم به فهرستتان اضافه کنید. ماکرو خوبی است و شارپنس عالی هم دارد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 24 June 2012 در ساعت 22:05
    vahidmoghadam، SHOK53 و iman_n21 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

بنده يک عکاس آماتور هستم و مدتي است که در فکر تهيه يک لنز ماکرو براي عکاسي از حشره ها و گل ها (حشره گرافي و گل گرافي) هستم. دوربين هم Nikon D7000 هستش و با توجه به اينکه در آينده به احتمال زياد به Full Frame کوچ کنم خيلي زياده.

من Review ها و نمونه عکسهاي اين لنز و چند لنز ديگه رو مثل 150 سيگما و ... رو ديدم و عکسهاي 105 نيکون رو پسنديدم. آيا شما اين لنز رو تاييد مي فرماييد؟ کسي باهاش کار کرده و ميشه چکيده تجربشو به من بگه؟ آيا ميشه با اين لنز از فاصله دور از يک حشره عکس ماکرو گرفت؟ و اون فاصله تقريبا چقدر هستش؟

يک نکته ديگه هم اين که من مي خواستم براي پرتره يک لنز 50mm F1.8 G نيکون رو بگيرم ولي متوجه شدم اگه 105 ماکروي نيکون رو بگيرم براي پرتره هم مناسبه. مي خواستم بدونم آيا معقول هست که براي 50mm F1.8G نيکون هزينه کنم؟ يا با همين 105 ماکرو مي تونم عکسهاي پرتره خوبي در حد 50mm بگيرم؟ و آيا اين کار اصولي هست ؟

من این لنز 105 نیکون رو دارم و نمونه عکس های اونو میتونید تو قسمت عکس های ماکروی همین فروم ببینید : عکس‌های ماکرو Macro Photography
    برای ماکرو گرافی از حشرات و گلها عالیه ولی برای پرتره با 50 میلیمتر فرق داره! با 105 برای گرفتن یه عکس پرسنلی باید حدود 6 متر از سوژه فاصله بگیرید در صورتی که لنز 50 در حدود 3 متریه سوژه به شما عکس تمام قد میده. کلا جنس عکاسیه این دو لنز متفاوته و نمیشه با هم مقایسه کرد. ولی 105 هم پرتره های عالی میگیره و البته بیشتر کلوزاپ های عالی میگیره.
    shahbazi و kiyan تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

بنده هم اضافه كنم كه ١٠٥ نيكون البته نسخه قديمي خير نسخه جديد و VR رو عرض ميكنم بهترين لنز ماكرو فعلي براي برند نيكون هستش ، براي عكاسي ماكرو در خريد آن شك نكنيد
    a.g g.a، morteza khademy، hamedmaleki و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    117

از دوستان کسی تجربه کار با لنز Sigma 50mm f2.8 EX DG Macro رو داشته ؟

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

از دوستان کسی تجربه کار با لنز Sigma 50mm f2.8 EX DG Macro رو داشته ؟
    سلام خدمت دوست عزیز
    به نظر من برای عکاس از حشرات 50 کوتاه هستش و به فکر لنز بلند باشید 105 سیگما یا نیکون و 90 تامرون جزو لنزهای خوب هستش من خودم و چند تا از بچه های فروم 90 تامرون داریم و من خودم که راضی هستیم
    morteza khademy، Dariush Chegini و iman_n21 تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی

تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.khani نمایش پست ها
    سلام خدمت دوست عزیز
    به نظر من برای عکاس از حشرات 50 کوتاه هستش و به فکر لنز بلند باشید 105 سیگما یا نیکون و 90 تامرون جزو لنزهای خوب هستش من خودم و چند تا از بچه های فروم 90 تامرون داریم و من خودم که راضی هستیم
    آقای خانی ممنون از جوابتون
    من قصد اینکه خیلی حرفه ای وارد ماکرو بشم ندارم و به همین خاطر هم نمیخوام زیاد هزینه کنم برای این موضوع، بعضی وقتها نیاز پیدا میکنم به ماکرو که اونم سوژه ثابت هست و میشه نزدیک شد
    من بیشتر تو فکر یه لنز هستم که دو هدف را برام محقق کنه
    - زیاد نیاز به تعویضش نباشه (با توجه به اینکه ما خوزستان هستیم و مرتب گرد و غبار داریم)
    - در درجه اول جایگزین خوبی برای لنز 55 م.م باشه (چون بهش علاقه دارم و از این بازه خیلی خوشم میاد ضمن اینکه لنز دیفالتم همین لنز هست، یه جورایی میخوام همین باشه ولی آماده برای ماکرو هم باشه) و یا اینکه (در درجه دوم) جایگزین خوبی برای 105-18 باشه (یعنی تعداد لنزها همون 2 تا بمونه، نشه 3 تا)

البته تامرون 90 هم خیلی ذهنم رو مشغول کرده، شاید جایگزین 105-18 اش کنم
    حدود قیمت این تامرون دستتون هست ؟ (کارکرده)
    سیگما به نظر گرون میاد

راستی این هم از سیگما 70mm F2.8 EX DG Macro تازه دیدم

کلاً تا حالا اینا رو لیست کردم:
    Nikon 55mm f/2.8 AI-s
    Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f2.8G IF-ED
    Nikkor 105mm f/2.8D AF

Nikon AF Zoom-NIKKOR 24-85mm f/2.8-4D IF

Sigma 105 F2.8 DG EX Macro
    Sigma 50mm f2.8 EX DG Macro
    70mm F2.8 EX DG Macro

Tamron 60mm f/2

که هر چی سعی میکنم کوتاهتر شه ، برعکس بلندتر و گیج کننده تر میشه
    خیلی هاش به دلیل مبلغ بالا حذف میشن ولی فعلا قیمتها درست دستم نیست
    24-85 نیکون هم شنیدم قابلیت ماکرو 1/2 داره، دقیقاً یعنی چی ؟!!

یه سئوال دیگه: شما معمولا کدوم لنز رو رو دوربین دارین ؟

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

آقای خانی ممنون از جوابتون
    من قصد اینکه خیلی حرفه ای وارد ماکرو بشم ندارم و به همین خاطر هم نمیخوام زیاد هزینه کنم برای این موضوع، بعضی وقتها نیاز پیدا میکنم به ماکرو که اونم سوژه ثابت هست و میشه نزدیک شد
    من بیشتر تو فکر یه لنز هستم که دو هدف را برام محقق کنه
    - زیاد نیاز به تعویضش نباشه (با توجه به اینکه ما خوزستان هستیم و مرتب گرد و غبار داریم)
    - در درجه اول جایگزین خوبی برای لنز 55 م.م باشه (چون بهش علاقه دارم و از این بازه خیلی خوشم میاد ضمن اینکه لنز دیفالتم همین لنز هست، یه جورایی میخوام همین باشه ولی آماده برای ماکرو هم باشه) و یا اینکه (در درجه دوم) جایگزین خوبی برای 105-18 باشه (یعنی تعداد لنزها همون 2 تا بمونه، نشه 3 تا)

البته تامرون 90 هم خیلی ذهنم رو مشغول کرده، شاید جایگزین 105-18 اش کنم
    حدود قیمت این تامرون دستتون هست ؟ (کارکرده)
    سیگما به نظر گرون میاد

راستی این هم از سیگما 70mm F2.8 EX DG Macro تازه دیدم

کلاً تا حالا اینا رو لیست کردم:
    Nikon 55mm f/2.8 AI-s
    Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f2.8G IF-ED
    Nikkor 105mm f/2.8D AF

Nikon AF Zoom-NIKKOR 24-85mm f/2.8-4D IF

Sigma 105 F2.8 DG EX Macro
    Sigma 50mm f2.8 EX DG Macro
    70mm F2.8 EX DG Macro

Tamron 60mm f/2

که هر چی سعی میکنم کوتاهتر شه ، برعکس بلندتر و گیج کننده تر میشه
    خیلی هاش به دلیل مبلغ بالا حذف میشن ولی فعلا قیمتها درست دستم نیست
    24-85 نیکون هم شنیدم قابلیت ماکرو 1/2 داره، دقیقاً یعنی چی ؟!!

یه سئوال دیگه: شما معمولا کدوم لنز رو رو دوربین دارین ؟
    من جواب پرسشهاتون رو از آخر میدم
    من از موقعی که 90تامرون رو خریدم اکثر مواقع رو دوربین سفت و سخت مقاومت میکنه تا 105-18 جاش رو نگیره(مگر مواقع ضروری تولدی جشنی و...)
    حداقل من نشنیدم 85-24 ماکرو داشته باشهمنظور از 1/2 تا اونجا که سواد نم کشیدمون یاری میکنه اینکه تصویر سوزه رو 2 برابر بزرگتر اندازه واقعی نشون میده

من آخرین قیمتی که از لنز90 تامرون داشتم مربوط به 1 ماه پیش 7000 بود حدود قیمت دست دوم رو هم باید برین بازار تا قیمت بیاد دستتون چون لنز کارکرده با هم دیگه خیلی فرق دارن(از نظر تمیزی کارکردو.....)

در مورد جایگزینی لنز 50 یا 105-18 هم نمیتونم نظری بدم چون هر کدوم از این لنزها کارائی مخصوص و شرایط مخصوص خودشون رو داره
    تا نظر سایر دوستان چی باشه
    a.g g.a و iman_n21 تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی

صفحه 24 از 53 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین