صفحه 25 از 53 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_n21 نمایش پست ها
    آقای خانی ممنون از جوابتون
    من قصد اینکه خیلی حرفه ای وارد ماکرو بشم ندارم و به همین خاطر هم نمیخوام زیاد هزینه کنم برای این موضوع، بعضی وقتها نیاز پیدا میکنم به ماکرو که اونم سوژه ثابت هست و میشه نزدیک شد
    من بیشتر تو فکر یه لنز هستم که دو هدف را برام محقق کنه
    - زیاد نیاز به تعویضش نباشه (با توجه به اینکه ما خوزستان هستیم و مرتب گرد و غبار داریم)
    - در درجه اول جایگزین خوبی برای لنز 55 م.م باشه (چون بهش علاقه دارم و از این بازه خیلی خوشم میاد ضمن اینکه لنز دیفالتم همین لنز هست، یه جورایی میخوام همین باشه ولی آماده برای ماکرو هم باشه) و یا اینکه (در درجه دوم) جایگزین خوبی برای 105-18 باشه (یعنی تعداد لنزها همون 2 تا بمونه، نشه 3 تا)

البته تامرون 90 هم خیلی ذهنم رو مشغول کرده، شاید جایگزین 105-18 اش کنم
    حدود قیمت این تامرون دستتون هست ؟ (کارکرده)
    سیگما به نظر گرون میاد

راستی این هم از سیگما 70mm F2.8 EX DG Macro تازه دیدم

کلاً تا حالا اینا رو لیست کردم:
    Nikon 55mm f/2.8 AI-s
    Nikon AF Micro 60mm f/2.8D
    AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED
    AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR
    Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f2.8G IF-ED
    Nikkor 105mm f/2.8D AF

Nikon AF Zoom-NIKKOR 24-85mm f/2.8-4D IF

Sigma 28-200mm F3.5-5.6 DG Macro
    Sigma 105 F2.8 DG EX Macro
    Sigma 50mm f2.8 EX DG Macro
    70mm F2.8 EX DG Macro

TAMRON AF90mm F/2.8 Di MACRO
    Tamron 60mm f/2

که هر چی سعی میکنم کوتاهتر شه ، برعکس بلندتر و گیج کننده تر میشه
    خیلی هاش به دلیل مبلغ بالا حذف میشن ولی فعلا قیمتها درست دستم نیست
    24-85 نیکون هم شنیدم قابلیت ماکرو 1/2 داره، دقیقاً یعنی چی ؟!!

یه سئوال دیگه: شما معمولا کدوم لنز رو رو دوربین دارین ؟
    سلام
    جسارتاً به نظرم شما در شناخت يا حداقل بيان انتظاري كه از لنز ماكرو داريد كمي ابهام داريد. لنز پرايم مثلاً 50mm كه نمي تواند كار لنز زوم 18-105 را انجام دهد و جايگزين آن شود. شما تمام دامنه وايد و تمام دامنه تله را از دست مي دهيد.
    در انتخاب لنز ماكرو عوامل ديگري دخيل هستند: مثلاً در عكاسي ماكرو ميزان و كيفيت محو شدن پس زمينه بسيار مهم است. اگرچه در بزرگنمائي 1:1 و در اندازه مساوي موضوع، عمق ميدان تمام لنزهاي ماكرو يكي است ولي در لنزهاي ماكرو با فوكال بلندتر به دليل ساختار پرسپكتيوي تصوير، پس زمينه ي محو شده ، يك دست تر از لنزهاي ماكرو با فوكال كوتاه است:
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    همچنين در فوكال هاي كوتاه تر، بزرگنمائي 1:1 در فاصله فوكوس كمتري به دست مي آيد كه هم عكاسي را به خصوص از موجودات زنده بسيار سخت تر مي كند و هم شكل موضوع در تصوير به دليل نزديكي بيش از حد، بيشتر دچار اعوجاج مي شود.
    ضمناً شما مي توانيد با هزينه اندك و خريد فيلترهاي كلوزآپ و بستن آن بر روي لنز 18-105 عكاسي ماكرو انجام دهيد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 25 June 2012 در ساعت 11:09
    Persian، lamagra، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.khani نمایش پست ها
    من جواب پرسشهاتون رو از آخر میدم
    من از موقعی که 90تامرون رو خریدم اکثر مواقع رو دوربین سفت و سخت مقاومت میکنه تا 105-18 جاش رو نگیره(مگر مواقع ضروری تولدی جشنی و...)
    حداقل من نشنیدم 85-24 ماکرو داشته باشهمنظور از 1/2 تا اونجا که سواد نم کشیدمون یاری میکنه اینکه تصویر سوزه رو 2 برابر بزرگتر اندازه واقعی نشون میده

من آخرین قیمتی که از لنز90 تامرون داشتم مربوط به 1 ماه پیش 7000 بود حدود قیمت دست دوم رو هم باید برین بازار تا قیمت بیاد دستتون چون لنز کارکرده با هم دیگه خیلی فرق دارن(از نظر تمیزی کارکردو.....)

در مورد جایگزینی لنز 50 یا 105-18 هم نمیتونم نظری بدم چون هر کدوم از این لنزها کارائی مخصوص و شرایط مخصوص خودشون رو داره
    تا نظر سایر دوستان چی باشه
    فکر نکنم معنیش این باشه!!!
    این یعنی بزرگنمایی نصف 1:1
    a.g g.a، D.Daneshmand، sh.khani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    فکر نکنم معنیش این باشه!!!
    این یعنی بزرگنمایی نصف 1:1

سلام خدمت آقای خادمی عزیز
    ممنون از شما بابت اصلاح این پرسش
    morteza khademy تشکر می‌کند.
    شهرام خانی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

من با توصیه جناب چگینی کاملا موافقم با خرید یک فیلتر کلوزاپ برای لنز 105-18 کمی ماکروگرافی کنید و در ضمن دنبال کردن مقالات سایت عکاسی که لینکش هم در زیر اسم من هست به شما توصیه میکنم.
    morteza khademy و iman_n21 تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.khani نمایش پست ها
    من جواب پرسشهاتون رو از آخر میدم
    من از موقعی که 90تامرون رو خریدم اکثر مواقع رو دوربین سفت و سخت مقاومت میکنه تا 105-18 جاش رو نگیره(مگر مواقع ضروری تولدی جشنی و...)
    حداقل من نشنیدم 85-24 ماکرو داشته باشهمنظور از 1/2 تا اونجا که سواد نم کشیدمون یاری میکنه اینکه تصویر سوزه رو 2 برابر بزرگتر اندازه واقعی نشون میده

من آخرین قیمتی که از لنز90 تامرون داشتم مربوط به 1 ماه پیش 7000 بود حدود قیمت دست دوم رو هم باید برین بازار تا قیمت بیاد دستتون چون لنز کارکرده با هم دیگه خیلی فرق دارن(از نظر تمیزی کارکردو.....)

در مورد جایگزینی لنز 50 یا 105-18 هم نمیتونم نظری بدم چون هر کدوم از این لنزها کارائی مخصوص و شرایط مخصوص خودشون رو داره
    تا نظر سایر دوستان چی باشه
    یه دنیا ممنون از جوابهاتون
    در مورد 85-24 عیناً جمله ای که یکی از فروشگاهای اینترنتی نوشتن این هست: "یک لنز زوم واید تا تله‌ی پرتره - دارای قابلیت عکاسی ماکروی 2/1 : 1"
    لینک نمیدم که تبلیغ نشه !

فکر کنم جمله اولتون کار خودش رو کرد، من هم با 105-18 همچین اوضاعی رو دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً به نظرم شما در شناخت يا حداقل بيان انتظاري كه از لنز ماكرو داريد كمي ابهام داريد. لنز پرايم مثلاً 50mm كه نمي تواند كار لنز زوم 18-105 را انجام دهد و جايگزين آن شود. شما تمام دامنه وايد و تمام دامنه تله را از دست مي دهيد.
    در انتخاب لنز ماكرو عوامل ديگري دخيل هستند: مثلاً در عكاسي ماكرو ميزان و كيفيت محو شدن پس زمينه بسيار مهم است. اگرچه در بزرگنمائي 1:1 و در اندازه مساوي موضوع، عمق ميدان تمام لنزهاي ماكرو يكي است ولي در لنزهاي ماكرو با فوكال بلندتر به دليل ساختار پرسپكتيوي تصوير، پس زمينه ي محو شده ، يك دست تر از لنزهاي ماكرو با فوكال كوتاه است:
    Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro Lens Review
    همچنين در فوكال هاي كوتاه تر، بزرگنمائي 1:1 در فاصله فوكوس كمتري به دست مي آيد كه هم عكاسي را به خصوص از موجودات زنده بسيار سخت تر مي كند و هم شكل موضوع در تصوير به دليل نزديكي بيش از حد، بيشتر دچار اعوجاج مي شود.
    ضمناً شما مي توانيد با هزينه اندك و خريد فيلترهاي كلوزآپ و بستن آن بر روي لنز 18-105 عكاسي ماكرو انجام دهيد.
    شاید من بد توضیح دادم (و شاید هم کمی در خواندن عجول بودید )، مسلماً لنز پرایم 50 نخواهد توانست جای لنز زومی مثل 105-18 رو بگیره و برعکس (قابل بست برای بقیه لنزها)
    بزاید اینجور بگم:
    یا یک لنزی باشه که هم کار 50 م.م ام رو انجام بده و آماده برای صحنه ماکرو اتفاقی هم باشه، که 50 م/م فعلی رو دیگه از کیف در بیارم بزارم کنار (مثلا 50 سیگما یا 60 نیکون)
    یا اینکه با چشم پوشی از واید 105-18 جای این لنز رو پر کنه و این لنز رو بزارم کنار ، با دانش به اینکه از این لنز بسیار کم استفاده میکنم، وقتی هم که استفاده میکنم برای تله اش هست نه واید (مثلاً تامرون 90 یا 85 نیکون یا 105 سیگما)
    یا هم اینکه یه مقدار از خوبی های 105-18 رو با یه مقدار صرف نظر از ماکرو قاطی کنم و یه 85-24 جایگزین 105-18 کنم (یا هم 200-28 ماکرو سیگما)
    خلاصه کیف ما حقیره، جای 2 لنز بیشتر نداره !
    باید یکی از این دو تا رو بزارم کنار تا جا برا یه لنز دیگه باشه ! (باید یکیش رو پول کنم تا مقداری از بودجه تامین شه )

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    من با توصیه جناب چگینی کاملا موافقم با خرید یک فیلتر کلوزاپ برای لنز 105-18 کمی ماکروگرافی کنید و در ضمن دنبال کردن مقالات سایت عکاسی که لینکش هم در زیر اسم من هست به شما توصیه میکنم.
    فیلتر کلوزآپ هم که میگن جالب نیست، تو همین فروم به این نتیجه رسیدم
    تیوب و رینگ معکوس هم باز درسرهای خودش رو داره (باز و بسته کرن لنز - کیفیت پایین - همیشه آماده نبودن - ....)
    باز و بسته کردن زیاد جایی که مرتب گرد و غبار باشه عذاب آوره
    ویرایش توسط iman_n21 : Monday 25 June 2012 در ساعت 12:54

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

از دوستان کسی از فیلتر کلوزآپ روی 105-18 استفاده کرده چنتا نمونه عکس بزاره ؟

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

لنز ماکرو و کلا ماکروگرافی بسیار مشکل است دوست من بسیاری لنزهای ماکرو خریده اند و پس از مدتی متوجه شده اند که مورد علاقه آنها نیست، کار کردن با لنز ماکرو به علت عمق میدان کم بسیار مشکل خواهد بود بنابراین شما یا باید از کسی امانت گرفته خودتان را امتحان کنید و یا اینکه با پیشنهاد جناب غفاری ابتدا اندکی هزینه کنید و فیلتر کلوزاپ روی لنز خود ببندید و ببینید می خواهید وارد این ژانر شوید یا خیر
    علت این پست هم این است که با خواندن پستهای شما یک سردرگمی احساس می شود که می تواند منجر به تصمیمات نادرست و پشیمانی شما از خرید شود
    موفق باشین
    Persian، SHOK53، m.a.i و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

سلام خدمت دوستان
    --
    من یه سوال داشتم اونم اینکه ایا لنز Raynox DCR-250 روی canon Sx40 hs بسته میشه یا نه
    میدونم که این دوربین ها لنزشون تعویض نمیشه اما انگار این لنز استسنا هست !

خواستم ببینم اموزش خاصی برای بستن این لنز روی این دوربین هست یا به راحتی بسته میشه !

اینم لینک

ممنون میشم کمکم کنید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 17 August 2012 در ساعت 18:25 دلیل: قرار دادن لینک در تگ...

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

بله اینا لنز نیستند فیلتر کلوز آپند.اطلاعات بیشتر:
    فکر میکنم تو این فروم آقای مومنی مقدم(madjidm)از این فیلتر ها روی لنزشون استفاده میکردند و میتونن توضیح بدن براتون.
    vahid_ba تشکر می‌کند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

بنده از فیلتر ماکرو بر روی لنز Sigma 70-300 استفاده کردم که توی فروم های خارجی بسیار توصیه شده بود. ولی از نتیجه ابداً راضی نیستم.
    اگر دوستان لازم دارن ، بگن تا نمونه عکسائی که گرفتم براشون ارسال کنم.
    vahid_ba تشکر می‌کند.

صفحه 25 از 53 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین