صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 149
Like Tree72تشکر

موضوع: انتخاب بین 3 تا ماکرو

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 3 تا ماکرو

جناب فرهاد خان از چه نظر نتیجش بهتره؟
    ازنظر شارپنس منظورم بود. البته عکس من هم خیلی شارپ نیست چون این یه تجربه ای بود برای تلفیق دو رنگ سفید (فلورسنت) و زرد (هالوژن) و تست قابلیت وایت بالانس دوربین.

همون طور که ملاحظه می کنید از سمت چپ نور سفید و از سمت راست نور زرد به موضوع تابونده شده و به خاطر رفلکس نوشته ها شارپنس خوبی نداره . بگذریم.

فرهاد جان، حقیقتش عکسهایی که من گرفتم از دقت کافی برخوردار نبود و درضمن معمولا دوتا لنز رو در یک شرایط مختلف و با یک دوربین تست میکنن
    کاملن حق با شما است :)
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooriya_Online نمایش پست ها
    از همه دوستان ممنونم...
    فرهاد جان، حقیقتش عکسهایی که من گرفتم از دقت کافی برخوردار نبود و درضمن معمولا دوتا لنز رو در یک شرایط مختلف و با یک دوربین تست میکنن.
    البته منظورم همون شرایط یکسان بود که نمیدونم بر چه اساس اینو نوشتم... [img]http://i2.*******.com/263cylj.gif[/img]

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

منظورت روشن بود پوريا جان. اشتباه لپي رو همه تشخيص مي دن :biggrin:
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

فعلا یک راه حل ارزان برای ماکروگرافی پیدا کردم. از یکی از نزدیکان که از سرزمین شیطان بزرگ می امد خواستم که یک فوجی E550 از ebay برایم بخرد و با خودش بیاره. با این دوربین هم یک بک اپ خوب دارم و تا مدتی عکسهای ماکرو را هم با ان می گیرم.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

اگر کسی از دوستان با لنز Nikkor 105 VR کار کرده ، ممنون میشم نظرش را در مورد این لنز بدونم.
    با تشکر
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    فعلا یک راه حل ارزان برای ماکروگرافی پیدا کردم. از یکی از نزدیکان که از سرزمین شیطان بزرگ می امد خواستم که یک فوجی E550 از ebay برایم بخرد و با خودش بیاره. با این دوربین هم یک بک اپ خوب دارم و تا مدتی عکسهای ماکرو را هم با ان می گیرم.
    یه راه حل ارزان قیمت استفاده از عدسیهای کلوز اپه با توجه به قیمت پایین امکان نصب بر روی اکثر لنزها کمتر به این وسیله اشاره میشه ?
    مجتبی

تشکر کرده
    6066

لنز 200-28 نیکون ماکروی خوبی داره یعنی یک سوم است و عکسهای خوبی میشه باهاش گرفت. من یک ست کلوزاپ هاما +1 +2 و +4 دارم که گاهی روی ان اضافه می کنم. در نوع خودش خوبه اما محدودیتهایی هم داره.
    اولا اضافه کردن برای کیفیت بهتر بهتر است تنها یکی از فیلترها را استفاده کنید گرچه در تئوری میتوانید همه را بر روی هم ببندید. دوم اینکه عمق میدان کم واقعا عذاب اور است که حتی تنگ کردن دیافراگم هم چندان کمک نمیکند.
    به طور مسلم فیلتر کلوزاپ با قیمت کمش نعمتی است من ست هاما را خریدم 45000 تومان و عکسهای راضی کننده هم با ان گرفته ام اما هیچکدام از اینها جای لنز ماکرو را نمیگیرند.
    مطلبی که یادم رفت دیستورشن بالای فیلترهای کلوزاپ است.
    بعد از مدتها استفاده به این نتیجه رسیدم که استفاده از +2 بهتر است چون اشکالات +4 را ندارد و بزرگنمایی کافی هم میدهد. از ماکروی یک سوم لنز 200-28 هم خیلی راضیم و به نوعی کارم را راه میندازد.
    عکس زیر را با 200-28 و فیلتر +4 گرفتم. اگر این زنبورها را دیده باشید میدانید که بسیار کوچک هستند.
    در نهایت کیفیت لنز ماکرو چیز دیگریست.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام
    من مدتها در فکر ماکرو برای 350 خودم هستم و این تاپیک برام خیلی مفید بود از همه تشکر میکنم
    من بیشتر بین سه تا لنز 100ماکرو کنون و60 ماکرو کنون و 105 ماکروی سیگما شک داشتم ولی با خواندن مطالب دوستان از 105 سیگما صرف نظر کردم ولی مشکل حل نشد چون حالا 70 سیگما اومد وسط
    به نظر م 70 خیلی مناسب باشه ولی انتخاب لنز مناسب واقعا اعصاب ادمو به هم میریزه
    راستی قیمت 100 کنون چنده؟(امید وارم خیلی گرون باشه تا از اونم صرف نظر کنم و فقط بین اون دوتا فکر کنم:biggrin: )
    عکسهاتان پر بیننده باد

تشکر کرده
    6066

قیمت ماکروی 50 سیگما 250000 تومان و قیمت سیگما 70 ماکرو 380000 تومان است هر چه سرچ کردم کیفیت این دو خیلی شبیه هم است ایا واقعا این 20 میلی متر اضافه ارزش این همه تفاوت را دارد؟ از نظر فاصله بیشترین بزرگنمایی 70 در حدود 23 سانت و 50 در حدود 19 سانت است. این سه سانت هم اگر قرار باشد حشرات را فراری دهد خوب مشکل خودشان است.:biggrin:
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    قیمت ماکروی 50 سیگما 250000 تومان و قیمت سیگما 70 ماکرو 380000 تومان است هر چه سرچ کردم کیفیت این دو خیلی شبیه هم است ایا واقعا این 20 میلی متر اضافه ارزش این همه تفاوت را دارد؟ از نظر فاصله بیشترین بزرگنمایی 70 در حدود 23 سانت و 50 در حدود 19 سانت است. این سه سانت هم اگر قرار باشد حشرات را فراری دهد خوب مشکل خودشان است.:biggrin:
    پرسپکتیو 50مم و 70مم کمی فرق می کند. ببینید کدامیک را بیشتر می پسندید.

صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین