صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 149
Like Tree72تشکر

موضوع: انتخاب بین 3 تا ماکرو

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 3 تا ماکرو

سلام....

من با این ارتفاع دوربین همیشه مشکل دارم ، یا چونه ی طرف میشه مثل لوک خوش شانس یا پیشونیش میشه عین ماهیتابه ....

کلی کنجار میرم تا ارتفاع مناسب رو پیدا کنم.....

آرش جان مثل همیشه مرسی عزیز ، خیلی مخلصیم ، اما این آقا خوش تیپه کیه ، من میشناسمش ، کجا دیدمش نمیدونم.....:confused:
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

خوشبختانه و یا متاسفانه بنده این لنز عزیز و محترم را بر روی 350D & 20Da تست کردم در هر دو مورد به مشکل بر خوردم ( شاید بنده بلد نبودم ) اما در هر دو هنگام فوکوس مشکل داشتم ، یا اصلا فوکوس نمی کرد و یا وقتی فوکوس میکرد بر روی نقطه ی مورد نظرفوکوس نمی کرد .........................

صرف نبودن لنز و یا دوربینی در امضا ی کسی اثبات این نیست که فرد آن لنز یا دوربین را ندیده است ، بنده از قضا و یا اتفاق و یا حادثه مدت ها با دوربین های کنون همنشین بوده ام ، شاید در مورد نیکون زیاد اطلاعات نداشته باشم ، اما درباره ی کنون تا حدودی اطلاع دارم ، اینکه در امضا لیست قطعات کامپیوترم را و نوع موبایلم را ننوشته ام دلیل نیست که آنها را نداشته ام یا ندیده ام.....

بنده 70 سیگما رو چندین بار تست کردم و به نظرم لنز خوبی بود ( هرچند بنده به اندازه ی شما و سایر عزیزان اطلاعات ندارم که ریویو بنویسم و نقد کنم ) اما به نظرم این لنز لنز بسیار خوبی است ، برای پرتره به نظرم لنز های 150 مناسب نباشد ( به نظر بنده ، بنده در تمامی موارد در این فروم ذکر میکنم که اینها نظریات شخصی بنده است ) چرا که فاکتور کراپ دیجیتال در این مورد باعث میشود ما برای داشتن یک پرتره مناسب از پنچره ی آتلیه بیروم برویم و از توی جوب آب مشغول پرتره نگاری شویم ، به نظرم لنز های 105 و 70 برای پرتره مناسب تر باشند تا 150 .اطلاع داردی که کراپ فاکتور کنون 1.6 است و وقتی در 150 ضرب شود به نظرم در حدود 240 میشود و برای عکاسی از ماه خوب است تا پرتره نگاری........

بنده هم همان طور که عرض کردم برای اطلاع بیشتر به جناب آقا جانی ارجا دادم ، چرا که ایشان در زمان خرید لنز ماکرو مدت ها با لنز ها و سایت ها سر و کله زدند تا لنز مناسب را که اتفاقا 150 سیگما بود پیدا کردند ، بنده از ایشن پرسیدم و ایشن هم به گیج بودن فوکوس در 105 اعتراف کردند ،تازه به خطای رنگی هم اشاره میکردند که بنده زیاد سررشته ای ندارم اشاره ای نکردم....

اگر شما افراد را برای نظر دادن قبول ندارید ( که مثل اینکه تا چیزی را از نزدیک نبینید و لمس نکنید باور نمیکند ، احتمالا وجود هوا ، سیاه چاله فصایی و ..... را نیز رد خواهید کرد ) بنده بسیار به نظرات دیگران ، دیده ها و شنیده هایشان اعتماد و اعتقاد دارم ، وقتی دوستی که از نظر من کارشناس این فن است به بنده توصیه ای کند سعی میکنم این مورد را در جریان انتخابم قرار دهم . ایشان نه دشمنی دارد و نه سر جنگ که بخواهد بنده را گمراه کند ، جناب اقاجانی مدتی است کمتر تشریف میاورند ، احتمالا شما چون تازه وارد هستید ایشان را بدرستی نمیشناسید .ما ایشان بسیار فهمیده و آگاه هستند ، همین طور بسیاری از دوستان دیگر ....

درباره ی سایت ها هم افراد این تست ها را انجام میدهند ، نه خود به خود و نه توسط کامپیوتر و یا ربات ، اگر بنده آنجا حضور ندارم دیلی بر این نیست که آن تست اشتباه یا دورغ است....

همان سایت photo zone که اشاره فرمودید در بسیاری از موارد خطا و اشکالات فاحشی دارد ، پس کسی و یا چیزی از خطا مبرا نیست ......................

خاصیت و مفهوم دنیای مجازی و فروم این است که افراد آرا و نظریات خود را ابراز کنند ، اگر درست بود دیگران قبول کنند و اگر نادرست بود اصلاح نمایند...............................

اتفاقا بنده و بسیار ی ایجا قصد و هدفمان سعی و خطا است و انسان و بشر بسیاری از علوم را در اثر آزمون و خطا بدست آورده ( ارجا میدهم به کتاب علم چیست ؟ فلسفه چیست جناب سروش ) ( در ضمن جناب سروش از دانمشدان هستند) ایشان در این کتاب نیفرمایند علم بشری حاصل دیده ها و نشدیه ها و آزمون خطا هایی است که میکند و بعد مینشیند و استدلال کیکند و بعد فرضیه صادر میکند ، بنده به بسیاری از دوستان آزمون و خطا را پیشنهاد میدهم و همین طور به شما عزیز....................
    ...............
    .................................................. .........................................
    .......................
    ....
    ....................
    .................................................. ..........................

آقای قبادی عزیز
    اگر میدانستم که نظر بنده اینقدر برای شما سنگین است که این چنین عصبی میشوید و سر از سیاهچاله و ... در می آورید اصلا نظرم را بیان نمی کردم. به هر حال حالا که این چنین متنی را می بینم ناگزیرم پاسخ کوتاهی بدهم چون نمی خواهم بحث بی ارتباط با موضوع بیش از این ادامه پیدا کند.

اولا خوشا به حال شما که مدتها با دوربینهای کنون همنشین بوده اید و خوشحالم که انواع و اقسام موبایل و قطعات کامپیوتری را هم تست کرده و در مورد آنها صاحب نظر هستید.

ثانیا بنده نگفتم که لنز 150 مخصوص پرتره است و جالبتر اینکه شما که اینقدر در بدی لنز 150 برای پرتره نوشتید در پست شماره 2 بسیار از این لنز جهت پرتره تعریف کردید: "علیرضا جان برای اینکه انتخاب کاملتری باشد به فکر 70 و 150 سیگما هم باش ، چون اونها هم مزایا و معایبی دارند ، از 150 سیگما برای پرتره بخوبی میشه استفاه کرد و به قول معروف یک تیر و دو نشان است"

ثالثا شما در دو پاراگراف پشت سر هم دو نظر متضاد ارائه می کنید : "درباره ی سایت ها هم افراد این تست ها را انجام میدهند ، نه خود به خود و نه توسط کامپیوتر و یا ربات ، اگر بنده آنجا حضور ندارم دیلی بر این نیست که آن تست اشتباه یا دورغ است....
    همان سایت photo zone که اشاره فرمودید در بسیاری از موارد خطا و اشکالات فاحشی دارد ، پس کسی و یا چیزی از خطا مبرا نیست ......................"

پس نتیجه این که فقط باید نظر داد حالا فرقی نمیکنه که غلط یا درست یا موافق یا مخالف و ممکنه در مورد یک موضوع ( پرتره 150 یا تستهای سایتهای معروف) هر بار یک حرفی زد.
    راستی این خطاها و اشکالات فاحشی که در سایت photozone وجود دارد را میشود بفرمایید تا دوستان یکوقت گمراه نشوند!؟

رابعا متشکرم که این دانشمند بزرگ(دکتر سروش) را به بنده معرفی کردید و تئوری بسیار جذاب ایشان را همچنین!
    در این مورد باید عرض کنم که علوم تجربی و ریاضی اصولا با هم متفاوت هستند و حتی در مورد علوم تجربی که ناشی از تجربه است ( همان سعی و خطا و دیده ها و شنیده ها ی شما که در یک کلمه خلاصه شده) هم در مورد چیزهایی که دیده اند و سعی و خطا کرده اند (یعنی در دسترشان بوده و امتحانش کرده اند) نظر می دهند نه در مورد همه چیز و در همه جا! آن هم نظرات ضد و نقیض!

اما از همه اینها که بگذریم شما هم مسلما بسیار فهمیده و آگاه هستید که به خودتان اجازه می دهید به بنده توهین کنید (خصوصا در خط اول و آخر این پاراگرافتان) آن هم با مایه گذاشتن از دوستان دیگر و در واقع کشاندن دیگران به بحثی که اصلا در مورد آنها نبوده است: "گر شما افراد را برای نظر دادن قبول ندارید ( که مثل اینکه تا چیزی را از نزدیک نبینید و لمس نکنید باور نمیکند ، احتمالا وجود هوا ، سیاه چاله فصایی و ..... را نیز رد خواهید کرد ) بنده بسیار به نظرات دیگران ، دیده ها و شنیده هایشان اعتماد و اعتقاد دارم ، وقتی دوستی که از نظر من کارشناس این فن است به بنده توصیه ای کند سعی میکنم این مورد را در جریان انتخابم قرار دهم . ایشان نه دشمنی دارد و نه سر جنگ که بخواهد بنده را گمراه کند ، جناب اقاجانی مدتی است کمتر تشریف میاورند ، احتمالا شما چون تازه وارد هستید ایشان را بدرستی نمیشناسید .ما ایشان بسیار فهمیده و آگاه هستند ، همین طور بسیاری از دوستان دیگر ...."
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

تشکر کرده
    14101

سلام....

آقای قبادی عزیز
    اگر میدانستم که نظر بنده اینقدر برای شما سنگین است که این چنین عصبی میشوید و سر از سیاهچاله و ... در می آورید اصلا نظرم را بیان نمی کردم. به هر حال حالا که این چنین متنی را می بینم ناگزیرم پاسخ کوتاهی بدهم چون نمی خواهم بحث بی ارتباط با موضوع بیش از این ادامه پیدا کند.

اولا خوشا به حال شما که مدتها با دوربینهای کنون همنشین بوده اید و خوشحالم که انواع و اقسام موبایل و قطعات کامپیوتری را هم تست کرده و در مورد آنها صاحب نظر هستید.

ثانیا بنده نگفتم که لنز 150 مخصوص پرتره است و جالبتر اینکه شما که اینقدر در بدی لنز 150 برای پرتره نوشتید در پست شماره 2 بسیار از این لنز جهت پرتره تعریف کردید: "علیرضا جان برای اینکه انتخاب کاملتری باشد به فکر 70 و 150 سیگما هم باش ، چون اونها هم مزایا و معایبی دارند ، از 150 سیگما برای پرتره بخوبی میشه استفاه کرد و به قول معروف یک تیر و دو نشان است"

ثالثا شما در دو پاراگراف پشت سر هم دو نظر متضاد ارائه می کنید : "درباره ی سایت ها هم افراد این تست ها را انجام میدهند ، نه خود به خود و نه توسط کامپیوتر و یا ربات ، اگر بنده آنجا حضور ندارم دیلی بر این نیست که آن تست اشتباه یا دورغ است....
    همان سایت photo zone که اشاره فرمودید در بسیاری از موارد خطا و اشکالات فاحشی دارد ، پس کسی و یا چیزی از خطا مبرا نیست ......................"

پس نتیجه این که فقط باید نظر داد حالا فرقی نمیکنه که غلط یا درست یا موافق یا مخالف و ممکنه در مورد یک موضوع ( پرتره 150 یا تستهای سایتهای معروف) هر بار یک حرفی زد.
    راستی این خطاها و اشکالات فاحشی که در سایت photozone وجود دارد را میشود بفرمایید تا دوستان یکوقت گمراه نشوند!؟

رابعا متشکرم که این دانشمند بزرگ(دکتر سروش) را به بنده معرفی کردید و تئوری بسیار جذاب ایشان را همچنین!
    در این مورد باید عرض کنم که علوم تجربی و ریاضی اصولا با هم متفاوت هستند و حتی در مورد علوم تجربی که ناشی از تجربه است ( همان سعی و خطا و دیده ها و شنیده ها ی شما که در یک کلمه خلاصه شده) هم در مورد چیزهایی که دیده اند و سعی و خطا کرده اند (یعنی در دسترشان بوده و امتحانش کرده اند) نظر می دهند نه در مورد همه چیز و در همه جا! آن هم نظرات ضد و نقیض!

اما از همه اینها که بگذریم شما هم مسلما بسیار فهمیده و آگاه هستید که به خودتان اجازه می دهید به بنده توهین کنید (خصوصا در خط اول و آخر این پاراگرافتان) آن هم با مایه گذاشتن از دوستان دیگر و در واقع کشاندن دیگران به بحثی که اصلا در مورد آنها نبوده است: "گر شما افراد را برای نظر دادن قبول ندارید ( که مثل اینکه تا چیزی را از نزدیک نبینید و لمس نکنید باور نمیکند ، احتمالا وجود هوا ، سیاه چاله فصایی و ..... را نیز رد خواهید کرد ) بنده بسیار به نظرات دیگران ، دیده ها و شنیده هایشان اعتماد و اعتقاد دارم ، وقتی دوستی که از نظر من کارشناس این فن است به بنده توصیه ای کند سعی میکنم این مورد را در جریان انتخابم قرار دهم . ایشان نه دشمنی دارد و نه سر جنگ که بخواهد بنده را گمراه کند ، جناب اقاجانی مدتی است کمتر تشریف میاورند ، احتمالا شما چون تازه وارد هستید ایشان را بدرستی نمیشناسید .ما ایشان بسیار فهمیده و آگاه هستند ، همین طور بسیاری از دوستان دیگر
    دوست عزيز بنده نه وقت و نه حوصله ي سر و كله زدن با شما را دارم ؛ انشالله خدا به راه راست هدايتتان كند...
    journalist تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

دوست عزيز بنده نه وقت و نه حوصله ي سر و كله زدن با شما را دارم ؛ انشالله خدا به راه راست هدايتتان كند...
    انشا الله همگی به راه راست هدایت شویم دوست من
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

ظاهرا باید صلوات فرستاد. ....
    اما در مورد بحثی که در این تاپیک به جریان افتاده من چند تا نکته به نظرم رسید:
    1- سایت PhotoZone.de و خیلی سایت های دیگر اصولا ازطرف کنون و ... support نمی شوند و نمونه لنز هایی مورد تست آنها ممکن است اشکال داشته باشند، بنابراین نمی توان خیلی به آن نتایج اطمینان کرد. نمونه آن هم EF 100-400 هست که البته به تازگی نمونه دیگری را تست کرده است.
    2- در مورد اینکه در مورد خیلی چیز هایی که نداریم نمی توان نظر داد، با کاوه موافقم. اصولا نان گندم اگر نخورده باشیم ممکن است دست مردم دیده باشیم.
    3- من با سیگما 150 پرتره های خیلی زیادی گرفتم و البته خیلی دیگر را هم می شناسم که با این لنز تخصصی پرتره می گیرند. البته Head shot!!
    4- نمی دانم چرا دوستان تازه وارد اینقدر سریع به بحث ها را به تنش می کشند. .... اما به عنوان کوچکترین عضو این فورم تقاضا می کنم کمی صبور باشید و این قدر زود به هم توهین نکنید....
    5- کاوه جان، ما خیلی مخلصیم.

تشکر کرده
    14101

سلام...

کاوه جان، ما خیلی مخلصیم
    ما بیشتر....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

با سلام به دوستان عزیز
    یه ضرب المثل قدیمی است که میگه " جنگ اول به از صلح آخر است"
    خوب شاید اینطور باشه ولی حالا که دوباره مرور میکنم، میبینم که من و کاوه بیخود اینقدر تند رفتیم. باید تحمل ما برای شنیدن نظرات مخالف بیشتر باشه.
    دلم نمی خواست در این جمع دوستانه تنش ایجاد کنم. در هر حال کاوه جان تندی من را ببخش.
    بهروز

تشکر کرده
    14101

سلام....

یه ضرب المثل قدیمی است که میگه " جنگ اول به از صلح آخر است"
    خوب شاید اینطور باشه ولی حالا که دوباره مرور میکنم، میبینم که من و کاوه بیخود اینقدر تند رفتیم. باید تحمل ما برای شنیدن نظرات مخالف بیشتر باشه.
    دلم نمی خواست در این جمع دوستانه تنش ایجاد کنم. در هر حال کاوه جان تندی من را ببخش.
    بنده هم معذرت ، اگر حرفی زدم که زیاد منطقی نبوده ، باز هم پوزش ، باور بفرمایید بنده برای بار دوم بود که با دوستان فروم مقداری بحث میکردم ، از شما پوزش قصد تنها اشتراک اطلاعات و دانسته های یکدیگر است و انشالله در آینده بیشتر زیارتتان کنیم.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا MehrPix آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    ممنون ميشم از دوستان در مورد اين 2 لنز در صورتی که اطلاع و احتمالاً تجربه اي داشته باشند در اختيار بنده هم قرار بدهند Tamron SP AF 90mm F/2,8 Di MACRO و
    Tokina AT-X Pro D 2,8/ 100mm MACRO
    البته من اين تاپيک را تا جايی که خو اندم مطلبی در مورد اين 2 لنز نديدم فقط اشاره کوتاهی از آرش خان در مورد تامرون ديدم و نميدانم که در تاپيک های ديگر آيا در اين مورد بحث شده يا خير؟!
    در هر حال ممنون ميشم از دوستان اگر در مورد اين لنز ها توضيحاتی بفرمايند.
    مهران
    www.mehraan.com
    Nikon D200 & Nikkor AF-S 70-200 VR f/2,8
    Nikkor AF-S DX 18-200 VR - AF Nikkor 50mm f/1,4 & Nikon SB-800
    Tamron SP AF 17-50 f/2,8- Tamron 90mm Macro f/2,8- Tokina AF 12-24 f/4

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط MehrPix نمایش پست ها
    سلام
    ممنون ميشم از دوستان در مورد اين 2 لنز در صورتی که اطلاع و احتمالاً تجربه اي داشته باشند در اختيار بنده هم قرار بدهند Tamron SP AF 90mm F/2,8 Di MACRO و
    Tokina AT-X Pro D 2,8/ 100mm MACRO
    البته من اين تاپيک را تا جايی که خو اندم مطلبی در مورد اين 2 لنز نديدم فقط اشاره کوتاهی از آرش خان در مورد تامرون ديدم و نميدانم که در تاپيک های ديگر آيا در اين مورد بحث شده يا خير؟!
    در هر حال ممنون ميشم از دوستان اگر در مورد اين لنز ها توضيحاتی بفرمايند.
    سلام

پست 669 به بعد این تاپیك رو ببینید :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1807
    فرهاد حسيني

صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین