صفحه 40 از 55 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    آيا اين به اين معني هست كه اگر در شرايط مشابه و با حذف همه عوامل تاثير گذار، يك عكس با لرزشگير روشن بگيريم و عكس ديگر با لرزشگير خاموش عكس با لرزشگير خاموش بهتر خواهد بود؟( مثلا فرض كنيد با سرعت شاتر 1/4000 و عكاسي روي دست)
    نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    سلام
    دلیل اصلی این مسئله هم بحث برندینگ و بازاریابی است چون اگر شرکتی که برند آن با مفهوم خاص بودن و لوکس بودن گره خورده بخواهد چنین کاری کند به بازار هدفش لطمه زده نه اینکه این امکانات لزوما و حتما باعث کاهش کیفیت خروجی بشود. در نظر بگیرید اگر یک روز هاسلبلاد یک دوربین فول فریم 2000 دلاری یا لایکا یک رنج فایندر 500 دلاری معرفی کند شاید برای خیلی ها خوشحال کننده باشد اما بازار هدف اصلی این شرکت دچار تلاطم می شود و به برندشان لطمه بزرگی می خورد.

مثال دیگر شرکت سامیانگ است که با تولید لنزهایی با کیفیت اپتیکی مناسب ، احتمالا به منظور کاهش قیمت (و نه ضعف فناوری) از برخی مزیت ها مثل فوکوس اتوماتیک و تنظیم اتوماتیک روزنه و حتی ارسال اگزیف به بدنه (در کنون) چشم پوشی کرده چون بازار هدف آن برای مشتری هایی تعریف شده که انتظار خروجی خوب با قیمت پایین دارند. لذا خلاصه عرایض این است کیفیت خروجی یک لنز ارتباط مستقیمی به بحث فوکوس و ... ندارد (در مورد لرزشگیر البته اطلاعات من ناقص است و نمیدانم اثر آن به چه صورتی است)

ارادت
    سلام
    دليلي كه اين سازندگان اعلام مي كند اين است كه حتي حركت‌هاي جزئي در المان هاي داخل لنز ناشي از عملكرد سيستم هاي الكتريكي (لرزشگير و فوكوس اتوماتيك) در هنگام ثبت عكس يا گرم شدن جزئي و نتيجتاً انبساط جزئي المان هاي داخل لنز به دليل جريان الكتريكي مدارهاي الكتريك، به كيفيت خروجي لطمه مي زند. (البته به شخصه ترجيح مي دهم لنزم فوكوس اتوماتيك و لرزشگير داشته باشد)
    ارادت
    msh2200، yaghoobi، DELL و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    این حرف فکر نمیکنم درست باشه که خارج از یک کشور کسی اجازه تولید ساخت لنز با مانت شرکت با موتور فوکوس رو نداره.
    به عنوان مثال یانگنو که همه ما میدونیم یک شرکت چینی هست داره لنزهای کانن رو با موتور فوکوس میزنه.مثلا این دو لنز
    YONGNUO YN EF 50mm f/1.8 AF Lens YN50 Aperture Auto Focus for Canon EOS DSLR Cameras-in Camera Lens from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
    Yongnuo 35mm lens YN 35mm YN35mm F2 lens Wide angle Large Aperture Fixed Auto Focus Lens For canon-in Lens Adapter from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

اتفاقا بنده از این بابت مطمئن هستم. دست کم این مطلبی بود که در چند سایت معتبر دیدم: https://photographylife.com/zeiss-ma...us-dslr-lenses
    مطالب مشابهی نیز در همین زمینه در petapixel و photorumors وجود دارد.
    در مورد Yongnuo هم، اصلا مسئله چین و شرکتهای چینی را با بقیه دنیا نباید قاطی کرد!!
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام خدمت اساتید گرامی
    پوزش اگر سوالم رو جای مناسبی مطرح نکردم
    بنده یک نیکون 7100 دارم که برای عکاسی طبیعت قصد دارم یک لنز مناسب تهیه کنم بودجه هم محدود و صرفا جهت علاقه عکاسی میکنم نه شغل حرفه ای
    بنده خودم علاقه خاصی به سامیانگ 14 دارم و با کمی چلاندن جیب میتونم هزینه کنم و این لنز رو بخرم
    منتهی با توجه به فیش آی بودن سوالی داشتم از خدمت سروران گرامی ، فیلتر پولاریزه بطور مستقیم نصب میشه ؟ یا بایستی فیلتر مربعی بخرم ؟
    درصورتی که نیاز به نصب فیلتر مربعی باشه با توجه به قیمت فیلتر و تبدیل و ... مجبور به تغییر انتخابم خواهم بود پس لطف کنید و یک لنز مناسب با فیلد مورد علاقه بنده نیز معرفی کنید
    با سپاس

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

[QUOTE]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahyartb نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید گرامی
    بنده یک نیکون 7100 دارم که برای عکاسی طبیعت قصد دارم یک لنز مناسب تهیه کنم بودجه هم محدود و صرفا جهت علاقه عکاسی میکنم نه شغل حرفه ای
    شما باتوجه به نوع عکاسی تون که طبیعت هست لنز واید بخری بهتره لنز فیش آی برای عکس های خاص بکار میره نجوم هنری معماری و یا حتی طبیعت ولی نه در هر زمان و مکانی که خواستید باهاش عکس بگیرید لنز اولترا واید پاسخگوی شما برای همه نوع عکس طبیعت خواهد بود:
    لنز 20-11 توکینا f 2.8 با دهنه 82 میلیمتر lhرو بهتون معرفی می کنم که دارای کیفیت اپتیکی خیلی بالایی هست و عکس شارپی بهتون تحویل میده مختص بدنه کراپدار یعنی DX هم ساخته شده

لنز واید سیگما هم هست که لنز خوبی هست هم از نظر کیفیت و البته با رنج خوب یک مدل DC 10-20mm f/3.5 EX HSM با دهنه 82 و همچینن مدل دیگر و البته قدیمی ولی لنز خوبیست لنز سیگما DC 10-20mm f/4-5.6 EX HSM با دهنه 77 است.
    ویرایش توسط mack1 : Tuesday 12 January 2016 در ساعت 13:48
    DELL و mahyartb تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

سلام خدمت اساتید گرامی
    بنده خودم علاقه خاصی به سامیانگ 14 دارم و با کمی چلاندن جیب میتونم هزینه کنم و این لنز رو بخرم
    منتهی با توجه به فیش آی بودن سوالی داشتم از خدمت سروران گرامی ، فیلتر پولاریزه بطور مستقیم نصب میشه ؟ یا بایستی فیلتر مربعی بخرم ؟
    درصورتی که نیاز به نصب فیلتر مربعی باشه با توجه به قیمت فیلتر و تبدیل و ... مجبور به تغییر انتخابم خواهم بود پس لطف کنید و یک لنز مناسب با فیلد مورد علاقه بنده نیز معرفی کنید
    با سپاس
    سامیانگ 14/2.8 اصلا لنز فیش آی نیست! بلکه یک لنز اولتراواید است و البته به علت هود سر خود آن، امکان نصب هیچ گونه فیلتر پیچی را ندارد. برای استفاده از فیلتر بر روی این لنز می بایست از هولدر و فیلترهای ورقه ای (همان مربعی) استفاده کنید که با توجه به بودجه و سطح کاربرد شما، منطقی به نظر نمی رسد.
    پیشنهاد می کنم یک لنز توکینا 11-16 ورژن 2 دست دوم تهیه کنید (حدود 1.5 میلیون) که هم امکان نصب فیلتر دارد و هم عملکرد عالی در همه شرایط.
    البته گزینه های ارزان قیمت تری مثل همین لنزهای سیگما 20-10 هم وجود دارند که گرچه در حد این لنز توکینا نیستند اما پاسخگوی نیاز شما خواهند بود.
    ویرایش توسط rasoul2014 : Tuesday 12 January 2016 در ساعت 14:25 دلیل: ویرایش نگارشی
    yaghoobi، M.Nouri، mahyartb و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام خدمت اساتید گرامی
    با سپاس
    به لیستی که دوست بزرگوار در پست قبلی گقتند 8 فیش آی سامیانگ و 11-16 اف 2.8 توکینا را اضافه کنید.

لنز اگر فیلتر خور نباشد باید برای آن فیلتر مربعی تهیه کنید و یکی از مشکلات عمده ای که با 8 فیش آی سامیانگ کاربران دارند این است که برای فیلتر متحمل هزینه سنگین باید بشوند.
    yaghoobi، mahyartb و mack1 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

.... بنده خودم علاقه خاصی به سامیانگ 14 دارم و با کمی چلاندن جیب میتونم هزینه کنم و این لنز رو بخرم
    با سپاس
    درود
    در خصوص فیش آی نبودن که دوستان فرمودند. بنده جهت اطلاع عرض می کنم شما لنزی مثل 16-8 سیگما هم استفاده کنید فیش آی نیست!
    تصویرش کاملا فلته.
    البته مشکل این سری لنزها همان فیلتر و استفاده از آن هست که برای تمام فوکال لنز شما ناچار به استفاده از فیلتر مربعی خواهید بود.
    فیلتر مربعی مناسب این قضیه هم اگر سری P کوکین (تا دهانه 82) جواب بده قیمت فیلترهای پلاریزه اش حدود 400 به انضمام یک رینگ Universal اتصال به دوربین و هولدره (مجموعه 600)
    بنابراین برای فیلتر باید نزدیک 600 کنار بگذارید.
    اگر لنز 16-8 سیگما را در نظر بگیریم قیمتش 2.5
    سامیانگ حدود 2
    توکینا 16-11 کارکرده حدود 1.5
    توکینا 20-11 بین 1.9 تا 2.7
    هزینه به مجموعه فوق اضافه می شود که البته در توکیناها می توانید از خیر فیلتر مذکور را گذشت و به تهیه فیلترهای رینگی بسنده کنید.
    ارادتمند
    yaghoobi، a.g g.a، mahyartb و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    اگر لنز 16-8 سیگما را در نظر بگیریم قیمتش 2.5
    سامیانگ حدود 2
    توکینا 16-11 کارکرده حدود 1.5
    توکینا 20-11 بین 1.9 تا 2.7
    هزینه به مجموعه فوق اضافه می شود که البته در توکیناها می توانید از خیر فیلتر مذکور را گذشت و به تهیه فیلترهای رینگی بسنده کنید.
    ارادتمند
    درود
    البته قيمت ساميانگ پايينترز از دو تومن مي باشد و در حدود قيمت يك و ششصد در مياد كه بندر با قيمت خيلي مناسبتر موجوده و قيمت مجموعه هولدر و رينگو خود نمايندگي شركت با قيمت خوبي ارائه ميكنه واسه اين لنز

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط alpacinohs نمایش پست ها
    درود
    البته قيمت ساميانگ پايينترز از دو تومن مي باشد و در حدود قيمت يك و ششصد در مياد كه بندر با قيمت خيلي مناسبتر موجوده و قيمت مجموعه هولدر و رينگو خود نمايندگي شركت با قيمت خوبي ارائه ميكنه واسه اين لنز
    برای سری P بنده جایی سراغ ندارم هولد را کمتر از 50 الی 70 (برای جنس اصلی) و رینگ Universal را هم کمتر از 150 الی 170 عرضه کنند.
    فیلتر پلاریزه هم برای این هولدر حدود 350 قیمتش خواهد بود. البته اگر میزان واید بودن بیشتر بشه قطعا سری p پاسخگو نیست و باید به فکر سری های بزرگتر بود که این هم یعنی حدود 1.5 برابر قیمت بیشتر.
    در خصوص لنز سامیانگ هم بنده عرض کردم حدود 2 قیمتی هم که داشتم از 1.750 تا 1.850 بود (قبل از گرانی مجدد ارز) و البته قیمت رایج نه قیمت محل های خاص!
    ارادتمند
    alpacinohs تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

یک سوال اصولی ،
    در اولترا واید ها (منظور فوکال های کمتر از 20mm)
    اپرچر باز تر مفید تر هست یا لرزش گیر؟!

برای اینکه منظورم رو بهتر متوجه بشید یک مقایسه فرضی میکنم.
    بین دو لنز زیر کدامیک ارجحیت دارد ؟! (برای مصارف عمومی اولترا وایدها، در کل با احتساب تمام فاکتورها ) ---->مشخصا همه میدانیم اپرچر باز برای آسمان شب و لرزش گیر برای عکاسی بدون سه پایه به داد ما میرسند ،پس خواهشا کلی بگویید.

20mm , با f1.4 بدون لرزش گیر
    20mm , با f2.8 با لرزشگیر (حدودا 3 استاپ)
    ویرایش توسط 47amir : Wednesday 10 February 2016 در ساعت 00:00 دلیل: غلط املائی !
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

صفحه 40 از 55 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین