صفحه 38 از 55 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

درود بر همه عزیزان،
    من قصد تهیه لنز اولترا واید برای Nikon D3300 خودم رو دارم. الان بعد از کلی تحقیق و نگاه کردن عکسهای مختلف واقعا سردرگم بین دو لنز sigma 8-16 و Tokina 11-20 شدم.
    نکات مهم برام فوکال رنجه که هردو مناسب عکاسی من از طبیعتن، اما f/2.8 توکینا واقعا وسوسه میکنه من رو برای عکاسی از شب و اینکه رنج 11-20 اون کاربردشو بیشتر میکنه. یه نکته دیگه اینکه یه سری دوستان چه در فروم ایرانی و چه خارجی گزارشایی از خرابی تصادفی لنزای سیگما دادن که من رو یکم دور میکنه از انتخاب سیگما.
    لطفا من رو در انتخاب راحت تر راهنمایی کنید؟؟
    مرسی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط snsajedi نمایش پست ها
    درود بر همه عزیزان،
    من قصد تهیه لنز اولترا واید برای Nikon D3300 خودم رو دارم. الان بعد از کلی تحقیق و نگاه کردن عکسهای مختلف واقعا سردرگم بین دو لنز sigma 8-16 و Tokina 11-20 شدم.
    نکات مهم برام فوکال رنجه که هردو مناسب عکاسی من از طبیعتن، اما f/2.8 توکینا واقعا وسوسه میکنه من رو برای عکاسی از شب و اینکه رنج 11-20 اون کاربردشو بیشتر میکنه. یه نکته دیگه اینکه یه سری دوستان چه در فروم ایرانی و چه خارجی گزارشایی از خرابی تصادفی لنزای سیگما دادن که من رو یکم دور میکنه از انتخاب سیگما.
    لطفا من رو در انتخاب راحت تر راهنمایی کنید؟؟
    مرسی
    درود
    تصادفی بودن لنزهای سیگما در این سری را بنده نشنیدم!
    این لنز 16-8 واقعا لنز ارزشمندیه که تا از نزدیک آدم باهاش کار نکنه متوجه ارزشش نمی شه. اما یک نکته مهم را در نظر داشته باشید.
    لنز 16-8 دارای المان اپتیکی کروی هست که به همین دلیل امکان بستن فیلتر در حالت واید برای این لنز فقط با استفاده از فیلترهای مربعی امکان پذیره. اما در توکینا با دهنه 82 مشکلی با فیلتر وجود نخواهد داشت.
    در مجموع هر دولنز بسیار ارزشمند هستند و همانطور که اشاره کردید شاید مهمترین پارامتر تاثیر گذار، F/2.8 توکینا باشه که در سیگما بدلیل اینکه در صورت وجود ویگنت بسیار شدید داشت، عملا کاربردی نیست.
    اگر براتون دیاف بازتر از واید بیشتر اهمیت داره بدون شک توکینا. و اگر قرار بیشتر از زاویه واید بسیار بالا بهره ببرید سیگما را انتخاب کنید.

پی نوشت: فیلتر مربعی مناسب برای سیگما بدلیل واید بودن بسیار زیاد باید شامل ابعاد سری X یا Z کوکین باشه که قیمتشون به خودی خود بالاست و باید برای هر فیلتر نزدیک 400 الی 800 کنار بگذارید.
    ارادتمند
    yaghoobi، a.g g.a، I.Givili و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

سلام

با توجه به اختلاف قیمت حدود 1.3 میلیونی بین لنز 16-35 اف 4 و 17-40 اف 4 خواستم ببینم تفاوت این دو لنز در واید ترین فاصله کانونی اختلاف قیمت اونها رو توجیه می کنه ؟

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Aleahmad نمایش پست ها
    سلام

با توجه به اختلاف قیمت حدود 1.3 میلیونی بین لنز 16-35 اف 4 و 17-40 اف 4 خواستم ببینم تفاوت این دو لنز در واید ترین فاصله کانونی اختلاف قیمت اونها رو توجیه می کنه ؟
    عزیز اختلاف قیمت این دو لنز بیشتر به خاطر خروجی و کلاس این دو لنز هست و نه صرفا برای 1mm اختلاف در وایدترین حالت.
    در بخش مقایسه دوربین هم گفتم بهتون که حتما به 15-30 2.8 تامرون هم فکر کنید.این گزینه بسیار در صرف هزینه و خروجی بهتر بسیار گزینه ایده آلیه.
    یا علی
    msh2200، Mehdi_Aleahmad و I.Givili تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

در بخش مقایسه دوربین هم گفتم بهتون که حتما به 15-30 2.8 تامرون هم فکر کنید.این گزینه بسیار در صرف هزینه و خروجی بهتر بسیار گزینه ایده آلیه.
    درود
    لنز30-15 تامرون در شارپنس و خروجیش شکی نیست ، اما متاسفانه نمیتوان از فیلتر های معمول برایش استفاده کرد(که تهیه فیلتر های مربعی کلی هزینه بیشتر میتراشه) و جدا از آن حتی در دیاف های بالاتر کفه ترازو به سمت کانن سنگینی میکنه ، به نظر من اگر کسی به یک استپ دیاف بازتر نیاز ندارد 16-35 کانن انتخاب معقول تری است .
    msh2200، AMinAM و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Aleahmad نمایش پست ها
    سلام

Canon EF 16-35mm f/4L IS USM Lens Image Quality

از اینجا تفاوت این دولنز را می توانید ذر حالت های مختلف ببینید و جواب سوالتان را بگیرید
    msh2200، K_NMT و Mehdi_Aleahmad تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    Canon EF 16-35mm f/4L IS USM Lens Image Quality

از اینجا تفاوت این دولنز را می توانید ذر حالت های مختلف ببینید و جواب سوالتان را بگیرید
    وجود لرزشگیر در 35-16 هم آیتم کمی نیست
    DELL، lamagra و Mehdi_Aleahmad تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    وجود لرزشگیر در 35-16 هم آیتم کمی نیست
    با این فوکال باز، گزینه IS اینقدر مهم نخواهد شد که عدم وجودش مشکل جدی داشته باشه.
    بخصوص که کسی که از این فوکال استفاده می کنه اصولا از سه پایه بیشتر بهره خواهد بود.
    حالا اگر وجود یا عدم وجود لرزشگیر باعث ایجاد تفاوت قیمت 300 دلاری نباشه بحث متفاوت خواهد بود.
    ارادتمند
    DELL، Mehdi_Aleahmad و AMinAM تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    با این فوکال باز، گزینه IS اینقدر مهم نخواهد شد که عدم وجودش مشکل جدی داشته باشه.
    بخصوص که کسی که از این فوکال استفاده می کنه اصولا از سه پایه بیشتر بهره خواهد بود.
    حالا اگر وجود یا عدم وجود لرزشگیر باعث ایجاد تفاوت قیمت 300 دلاری نباشه بحث متفاوت خواهد بود.
    ارادتمند
    مصطفي جان موضوع توجيه تفاوت قيمت بود، نه استفاده يا عدم ان در اين لنز. ضمن اينكه روي فوكالهاي بالاي اين لنز وجود IS براي عكاسي روي دست خيلي موافع به دردبخوره. كاربرد اين رنج فقط منظره نخواهدبود مطمينا".
    msh2200، m.daneshpayeh و lamagra تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    ارادتمند
    من یک نکته ای که از تجربه کار با 10-18 دریافتم این است که از قضا لرزشگیر در بازه الترا واید بسیار کمک کننده و لذتبخش هست چون برای خود من که زیاد اهل استفاده از سه پایه نیستم یکی دو استاپ (حداقل) بستن دیافراگم یا کاهش ایزو واقعا کاربردی است . نمونه اش عکس اخیری که در تاپیک منظره قرار دادم که بدون لرزشگیر یا سه پایه اصولا امکان رسیدن به عکس تمیز در شرایط نوری بعد از غروب قابل تحقق نبود.
    msh2200، yaghoobi، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 38 از 55 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین