صفحه 33 از 52 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط M-Yousefi نمایش پست ها
    سلام دوستان و بزرگواران
    فکر می کنم اگه یک نفر علاقه مند به عکاسی جهت کسب آگاهی از خرید لنز مورد نیاز این چند صفحه آخر تاپیک را مطالعه کند نه تنها قادر به تصمیم گیری نخواهد بود بلکه به احتمال قریب به یقین از عکاسی دست خواهد کشید(مبالغه)
    معذرت بابت آف تاپیک
    به عقیده بنده برعکس، دچار استرس می شود که پولش را درست خرج کند، و بعد از نیازش لنز خواهد خرید.
    من حدود 1 سال پیش (کمی کمتر) مقداری پول دستم آمد و می خواستم لنز 18-200 را بخرم. اگر بدون مطالعه این کار را انجام داده بودم، با توجه به علاقه امروزم قطعا پشیمان می شدم و ضرر می کردم.
    درست است که کمی صبر کردم و نیازم را شناختم، اما همان پول هم از دستم رفت البته!
    برای آف تاپیک نبودن :
    دوستان توجه کنند که لنز 15-85 با همه خوبی هایش، EF-s است. اگر روزی به Full frame کوچ کردید، دیگر نمی توانید استفاده کنید از این لنز با ارزش! (فکر کنم بدتر شد، نشد؟!)
    M-Yousefi، m.daneshpayeh، Hassan.K و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

مشکل اینست که نظرات عزیزان راهنمایی کننده به حدی متنوع و در جهات گوناگون و حاوی نظرات و سلایق و نیازهای شخصی ست که فرد نیازمند راهنمایی راه به بیراهه می برد.

پ.ن منطور چند صفحه آخر تاپیک است که می توانست بیشتر مثمر ثمر واقع گردد
    Masoud- و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

من صفحات اخیر را الان رفتم خواندم. سوال از آنجایی شروع شد که دوستی فرمودند بودجه شان فقط به 55-18 می رسد یا به 50 پرایم. خوب اگر سوال فقط این است و دوربین کراپدار است پاسخ روشن و واضح 55-18 است. داشتن دوربین کراپدار و تک لنز 50 میلیمتر مثل این است که شما برای اتوموبیل سواری تان به خاطر محدودیت بودجه بین لاستیک معمولی چهار فصل و لاستیک یخ شکن، لاستیک یخ شکن را انتخاب کنید و در تمام فصول از آن استفاده کنید.
    yaghoobi، M-Yousefi، masoudrejae و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    ۵۵-۲۵۰ هم پرتره های خوبی دارد! دیدید؟! قیمتش هم برای شما مناسب است.
    عکس های گرفته شده با این لنز رو دیدم
    اگر یک لنز همه کارست (داشتن زوم واسم مهم هست ) و مقدار واید مناسبی در اختیار میزاره که به نظرم خوبه

اما عکس های 50م.م رو هم دیدم که حتی عکس های منظره ، ورزشی حیوانات و ... هم باهاش گرفته شده بود
    از همه چیز مهم تر عمق میدان بسیار کمش نظرم رو جلب کرده که واقعا سوژه رو از پس زمینه جدا میکنه

تا الان مزایای مثبت و منفی 50م.م رو متوجه شدم ولی الان گزینه 250-50 اضاف شد که شناختی ازش ندارم اگر امکانش هست کمی در مورد این لنز واسم توضیح بدید .
    MohammadH و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

ببین دوست عزیز ما بطور کلی دو نوع لنز داریم فیکس و زوم
    لنز زوم که تکلیفش روشن است. اما فیکس مثل موبایل است و شما نمیتوانید با آن زوم کنید. برای بستن کادر مورد نظر باید عقب جلو بروید. لنزهای فیکس با یک عدد مشخص میشوند مثلا همین لنز 50 مم. لنزهای زوم هم با دو عدد مثلا 18-55 که از فاصله کانونی 18 تا 55 زوم (زوم نرمال) میکند یا 55-250 که از ادامه آن تا 250 مم (زوم تله)زوم میکند.
    ولی هر لنز از نظر فاصله کانونی کاربرد خودش را دارد. اینکه شما همه جور عکس با 50 مم دیده اید دلیل نمشود که برای هر شاخه از عکاسی مناسب باشد. برای مثال شما با یک لنز زوم واید مثلا 18-55 و یک لنز تله مثلا 55-250 میتوانید از فاصله نزدیک و دور یک کادر مشابه روی سوژه ببندید اما زمینه کاملا تغییر میکند و دو عکس کاملا متفاوت میشوند که هر کدام روایت خود را دارد. حالا مسایلی مثل امکان عقب و جلو شدن و ... که دیگر جای خود.
    به همین دلایل شما برای کار مدلینگ به لنزی مشابه 18-135 یا 18-55 بهمراه 55-250 نیاز دارید. خوب اگر بودجه نیست دسته دوم بگیرید. (البته از قیمتها اطلاعی ندارم).
    لنز 55-250 لنز زوم تله بدی نیست اما بدون 18-55 رنجش مناسب نیست. در محیط بسته حتما به رنج وایدتر از 55 نیاز پیدا میکنید. لنز 50 مم را هم به عنوان تک لنز کلا فراموش کنید .

در مورد قیمت هم باید درنظر بگیرید که موارد زیادی قیمت یک لنز را مشخص میکند و فقط کیفیت عکس خروجی نسیت. برای مثال جنس بدنه، سیستم فکوس، عایق بودن در برابر آب و گرد و غبار، کیفیت عدسیهای بکار رفته. یک عکاس خبری یا ورزشی به لنزی احیاج دارد که بدنه بسار محکم، ضد آب و گرد و غبار و فکوس دقیق و سریع و دیافراگم باز داشته باشد. برای کسی هم که در آتلیه یا شرایط مشابه عکس میگیرد هیچ کدام از موارد بالا اهمیت ندارد. بهمین دلیل گاهی لنزهایی با قیمتهای متفاوت خروجی یکسانی دارد . برای مثال همین 50 مم 1.8 و 50 مم 1.4 نسخه ارزاتر حتی خروجی بهتری دارد. کسی را میشناسم که باوجود تجهیزات استودیدیی چند ده هزار دلاری و دوربینهای مدیوم فرمت لنز 50 مم 1.8 100$ را هم گاها استفاده میکند.
    M. Beyrami، SHOK53، amparisay و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud- نمایش پست ها
    عکس های گرفته شده با این لنز رو دیدم
    اگر یک لنز همه کارست (داشتن زوم واسم مهم هست ) و مقدار واید مناسبی در اختیار میزاره که به نظرم خوبه

اما عکس های 50م.م رو هم دیدم که حتی عکس های منظره ، ورزشی حیوانات و ... هم باهاش گرفته شده بود
    از همه چیز مهم تر عمق میدان بسیار کمش نظرم رو جلب کرده که واقعا سوژه رو از پس زمینه جدا میکنه

تا الان مزایای مثبت و منفی 50م.م رو متوجه شدم ولی الان گزینه 250-50 اضاف شد که شناختی ازش ندارم اگر امکانش هست کمی در مورد این لنز واسم توضیح بدید .
    جسارت منو ببخش ولی من فک میکنم شما کلن فعلن نباید لنز بخری. چیزی که شما الان بشدت نیاز داری آموزش اصول عکاسی هستش که میتونی با اتکا به منابع خوب و غنی همین سایت و مطالعه اول به یک حداقل دانش عکاسی برسی بعد دست به انتخاب لنز و عکاسی بزنی. ارادت
    Niaz، yaghoobi، m.daneshpayeh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

تشکر کرده
    1389

با حرفهای آقایان سرکیسیان و دانش پایه موافقم.
    به نظرم کسی که در مورد خرید لنز سوال می پرسد، اگر سوالش در حد اینکه فلان لنز مثلا شارپنسش خوب است یا نه باشد، باید جواب داد. اما اگر سوال ابتدای تر بود، باید او را به مراجع اطلاعاتی ارجاع داد تا پس از کسب دانش لازم بتواند خودش تصمیم گیری کند که چه خریدی مناسب او و شرایطش است.
    لنزهای تله توی این رنج، با وجود اینکه دیافراگم زیاد بازی ندارند، اما به دلیل فاصله کانونی بلندشان می توانند عمق میدان مناسبی ایجاد کنند. این لنز رنج مناسبی برای "همه کار" ندارد، یک لنز تله است و برای استفاده های عکاسی طبیعت، برخی استفاده های عکاسی indoor و ... شاید با مشکل مواجه شوید.
    در مورد 50 میلیمتر هم باید بگویم چون لنزی با فاصله کانونی پایه است، همه رنج ها را پوشش می دهد تقریبا. فقط مشکل همان است که گفتند، برای عوض کردن کادر شما نیاز دارید جابجا شوید.
    Pelikan، persian.boy و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    .........
    در مورد 50 میلیمتر هم باید بگویم چون لنزی با فاصله کانونی پایه است، ........
    براي فول فريم البته!
    yaghoobi، masoudrejae، behzad_milad و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    1389

جناب حسینی،مدتهاست می خواهم صحبتی را با دوستان هم فرومی مطرح کنم!
    من از ابتدای عکاسی ام، دوربینم کراپ دار بوده. همه تجربیاتی هم که کسب کردم، با همین دوربین بوده. من لنز 50 میلیمتر را روی بدنه غیر فول فریم دیده ام و شناخته ام، و حس و درکی هم از اینکه روی بدنه فول فریم چه بر سر تصویرش خواهد آمد ندارم! پس من درکی از لنز 50 دارم و دوستان فول فریم دار احتمالا درک دیگری...! پس این قضاوت که فلان لنز روی فلان دوربین واید میشود و روی آن یکی تله به نظرم صرفا برای کسی که هر دو را داشته و دارد قابل درک است...!
    امیدوارم منظورم را توانسته باشم منتقل کنم!
    من که با 50 همه کار کردم! پرتره های indoor، پرتره های outdoor، عکاسی tabletop، تبلیغاتی، منظره و ... 50 به نظرم بد هم نیست روی کراپدار...
    Masoud- و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

شما درست میفرمایید. با ۵۰ همه کار میشه کرد. ولی روی کراپ توی فضای بسته کمی محدودیت داریم.

صفحه 33 از 52 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین