صفحه 34 از 52 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    جناب حسینی،مدتهاست می خواهم صحبتی را با دوستان هم فرومی مطرح کنم!
    من از ابتدای عکاسی ام، دوربینم کراپ دار بوده. همه تجربیاتی هم که کسب کردم، با همین دوربین بوده. من لنز 50 میلیمتر را روی بدنه غیر فول فریم دیده ام و شناخته ام، و حس و درکی هم از اینکه روی بدنه فول فریم چه بر سر تصویرش خواهد آمد ندارم! پس من درکی از لنز 50 دارم و دوستان فول فریم دار احتمالا درک دیگری...! پس این قضاوت که فلان لنز روی فلان دوربین واید میشود و روی آن یکی تله به نظرم صرفا برای کسی که هر دو را داشته و دارد قابل درک است...!
    امیدوارم منظورم را توانسته باشم منتقل کنم!
    من که با 50 همه کار کردم! پرتره های indoor، پرتره های outdoor، عکاسی tabletop، تبلیغاتی، منظره و ... 50 به نظرم بد هم نیست روی کراپدار...
    منظور جناب حسینی به عبارت "فاصله کانونی پایه" بوده است. حدود 43 الی 44 مم روی فول فریم لنز نرمال خواهد بود با احتساب کراپ چیزی در حدود 28 مم روی کراپدار لنز نرمال خواهد بود و 50 مم روی کراپدار تله کوتاه محسوب می شود.
    farhad44، Pelikan، saeed2vfx و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

بله همانطور که جناب عبدلپناه فرمودند فاصله کانونی حدود 45 میلیمتر روی دوربین های فیلمی تقریبا معادل دید چشم انسان است و با اندکی اغماض لنز 50 و حتا 55 بر روی دوربین های فیلمی (یا دیجیتال فول فریم) لنز نرمال نامیده می شود.
    yaghoobi، saeed2vfx و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا saeid shirzadi آواتار ها
    تشکر کرده
    276

نظر دوستان در مورد لنز 55-300 به عنوان تک لنز چیه؟
    پست قبلی منو منتقل کردن گفتن تاپیکو اشتباه اومدم :| الان این سوالی که پرسیدم فک کنم دیگه دقیقا مربوط به همین تاپیک باشه :| ممنون میشم جواب بدین

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid shirzadi نمایش پست ها
    نظر دوستان در مورد لنز 55-300 به عنوان تک لنز چیه؟
    پست قبلی منو منتقل کردن گفتن تاپیکو اشتباه اومدم :| الان این سوالی که پرسیدم فک کنم دیگه دقیقا مربوط به همین تاپیک باشه :| ممنون میشم جواب بدین
    سعید جان فکر میکنم اگه ترتیب اولویت ژانرهاتون بگین ( جدا از اینکه یک لنز همه کاره مدنظرتونه ) دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن چون مثلا برای شخص خودم سوال پیش اومد به عنوان تک لنز بازه پایین تر از 55 به کارتون نمیاد؟
    darkness_land و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    276

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    سعید جان فکر میکنم اگه ترتیب اولویت ژانرهاتون بگین ( جدا از اینکه یک لنز همه کاره مدنظرتونه ) دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن چون مثلا برای شخص خودم سوال پیش اومد به عنوان تک لنز بازه پایین تر از 55 به کارتون نمیاد؟
    مرسی امیر خان از اینکه زود جواب دادی.والا تو اون پست قبلی که دوستان زحمت کشیدن منتقلش کردن ( :دی ) کامل توضیح دادم ولی فرمودن تاپیکو اشتباه اومدم.من بیشتر میخوام از ماه عکس بگیرم و کلا بیشتر عکاسی نجومی مد نظرمه.واسه همین تله میخوام.که البته فک کنم بدرد منظره هم بخوره تو فاصله کانونی 55ش.اهل پرتره و اینا نیستم زیاد.البته فعلا .شاید بعدا علاقه مند شدم:دی.البته نا گفته نماند که یه 18-55 هم دارم که فک میکنم همین گفتن اینکه 18-55 هم دارم باعث شد دوستان بگن تاپیکو اشتباه اومدم.چون بالاخره اینجا تاپیک تک لنز هست.ولی خب خواستم بدونم اگه 55-300 لنز خوبیه اینو میشه فروخت یا نگه داشت واسه بعدا

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

جسارتا به نظر بنده لنز اصطلاحا همه کاره یا همان WalkAround به لنز زومی گفته میشود که محدوده فاصله کانونی تحت پوشش آن، فواصل تقریبا واید تا فواصل تقریبا تله را شامل شود. مثل 24-105 برای ف.ف کنون یا 24-120 برای ف.ف نیکون یا 15-85 و 18-135 برای کراپدار کنون و یا 16-85 و 18-105 برای کراپدار نیکون. بنابراین لنز 55-300 را که فواصل کانونی اش از کمی بیشتر از نرمال شروع شده و تا تله تقریبا زیاد ادامه دارد، نمیتوان لنز همه کاره نامید.
    Niaz، Dariush Chegini، darkness_land و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    276

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    جسارتا به نظر بنده لنز اصطلاحا همه کاره یا همان WalkAround به لنز زومی گفته میشود که محدوده فاصله کانونی تحت پوشش آن، فواصل تقریبا واید تا فواصل تقریبا تله را شامل شود. مثل 24-105 برای ف.ف کنون یا 24-120 برای ف.ف نیکون یا 15-85 و 18-135 برای کراپدار کنون و یا 16-85 و 18-105 برای کراپدار نیکون. بنابراین لنز 55-300 را که فواصل کانونی اش از کمی بیشتر از نرمال شروع شده و تا تله تقریبا زیاد ادامه دارد، نمیتوان لنز همه کاره نامید.
    مرسی احمد جان از پاسخ کاملت.پس با این اوصاف من برداشتم از واژه walk around یه جورایی میشه گفت که اشتباه بوده.آخه من برداشتم این بود که کلا walk around به تک لنز (حالا هر جو لنزی که باشه) اطلاق میشه آخه جلوش اینجوری نوشته بود.اینم از مشکلات ما تازه کاراست دیگه در کل ممنونم از دوستان بخاطر پاسخگویی.حالا احمد خان به عنوان یه لنز همه کاره به نظر شما 15-85 لنز مناسبیه؟آخه بعضی جاها شنیدم که میگن کیفیتش خیلی عالیه بعضی جاها هم دوستان نوشته بودن چنگی به دل نمیزنه...
    Ahmad.Najari تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

مرسی احمد جان از پاسخ کاملت.پس با این اوصاف من برداشتم از واژه walk around یه جورایی میشه گفت که اشتباه بوده.آخه من برداشتم این بود که کلا walk around به تک لنز (حالا هر جو لنزی که باشه) اطلاق میشه آخه جلوش اینجوری نوشته بود.اینم از مشکلات ما تازه کاراست دیگه در کل ممنونم از دوستان بخاطر پاسخگویی.حالا احمد خان به عنوان یه لنز همه کاره به نظر شما 15-85 لنز مناسبیه؟آخه بعضی جاها شنیدم که میگن کیفیتش خیلی عالیه بعضی جاها هم دوستان نوشته بودن چنگی به دل نمیزنه...
    بهترین لنز Walk Around کانن برای دوربین های کراپدار به نظرم همین 15-85 است.

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

برداشت بنده از کلمه walk around (که در مترجم گوگل "راه رفتن در اطراف" ترجمه شده) این است که فقط یک لنز همراه داشته باشیم که با آن بتوانیم مثلا در یک گردش یکروزه از اکثر موقعیتهای عکاسی پیش آمده استفاده لازم را ببریم. پس باید لنزی باشد که از هر نوع لنزی (واید، نرمال و تله) بخشی در آن موجود باشد!(عجب برداشتی!).
    بنده تا بحال با هیچ دوربین و لنز Dsllr ی کار نکرده ام که بتوانم در مورد کیفیت آنها از تجربه خودم استفاده کنم. اما در این مدت که در این فروم فعالیت میکنم اکثر اساتید و دوستان با تجربه لنز 15-85 را بهترین لنز همه کاره برای دوربین های کراپدار کنون معرفی کرده اند (البته سوای فاکتور قیمت! که با احتساب این مورد انتخابهای دیگری هم موجود خواهد بود.)
    حال با تمام این تفاسیر این شما هستید که باید با توجه به نیاز و تصمیم نهایی لنز مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پ.ن: با توجه به لنزی که دارید و هدفی که دنبال میکنید قاعدتا نباید دنبال لنز همه کاره باشید. پس جسارتا باید در تاپیک دیگری سؤالتان را مطرح کنید.
    saeid shirzadi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

سعید جان با اوصافی که گفتی خصوصا که نوشتی به عکاسی از ماه و کلا نجوم خیلی علاقه مندی من فکر نمیکنم لنز 15-85 به کارت بیاد ( خود لنز عالیه عالیه عالیه ) ولی کار شما یک چیز دیگست. شاید بد نباشه به جای دنبال بودن برای لنز همه کاره، از دوستان و اساتید محترم بخوای لنزی معرفی کنن که واسه نجوم به کارت بیاد.
    یا حق
    saeid shirzadi تشکر می‌کند.

صفحه 34 از 52 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین