صفحه 43 از 52 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    البته نمیشه براحتی نتایج dxo را نادیده گرفت. مثلأ در مورد لنز 24-120 در سایت فتوزون که شما قبولش دارید پس از تست این لنز بر روی بدنه d3x ، از 5 ستاره فقط 2.5 ستاره گرفته. حالا تو سایت dxo هم که چک کنی میبینی که این لنز روی همون بدنه امتیاز کلی 19 و شارپنس 11 گرفته که اصلأ جالب نیست. و البته نشان دهنده تشابه در نتایج دو سایت است. حالا اینکه این کمبودها اصلأ به چشم ما بیاد یا نیاد بحث دیگریست. از دو لینک زیر میتوانید صحت این موضوع را بررسی نمایید.

Nikkor AF-S 24-120mm f/4G ED VR (FX) - Review / Test Report - Sample Images & Verdict

Tests and reviews for the lens Nikon AF-S VR Zoom-Nikkor 24-120mm f/4G ED mounted on Nikon D3X - DxOMark
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یک مثال دیگر:

در سایت دیجیتال پیکچرز ، لنز ماکرو سیگما 105 با لنز ماکرو تامرون 90 ، روی بدنه 1Ds III تست شده و نتایج در اف پایین کاملأ به نفع سیگماست.

Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro Lens Image Quality

حالا به سایت dxo که بریم میبینیم که اونجا هم شارپنس سیگما رو بر روی این بدنه بالاتر از تامرون ثبت شده که باز هم نشون دهنده همخوانی نتایج این سایت با بقیه سایت هاست.

Tests and reviews for the lens Sigma 105mm F2.8 EX DG OS HSM Canon mounted on Canon EOS 1Ds Mark III - DxOMark

Tests and reviews for the lens Tamron SP 90mm F/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD Canon mounted on Canon EOS 1Ds Mark III - DxOMark

پس بیجا نیست اگه نتایج و بررسی های این سایت رو به حساب بیاریم.

البته با همه این تفاسیر هر کسی باید اولویت خودش رو در نظر بگیره. برای بنده شارپنس و کیفیت عکس مهمتره. ممکنه برای دیگری، رنج لنز مهمتر باشه و خیلی شارپنس بالا براش مهم نباشه.

ارادت
    با سلام
    خیلی ممنون از نوجه شما و همه دوستان
    خوب استدلال شما هم درسته و تا اونجایی که بنده هم دیدم DXO حواب های درستی رو اعلب میده حوب سایت DP هم به نتایج اون استناد می کنه
    یه سوال اینکه طبق نتایج DXO لنز 24-120 f4 روی بادی 750 امتیاز 22 و شارپنس 14 داره و روی بادی D3x شارپنس 11 و امتیاز 19
    حالا این تفاوت چقدره ؟؟ دلیل سوالم ایه که مثلا لنز معروف 24-70 f2.8 روی D610 امتیاز 27 و شارپنس 15 داره در حالی که 24-120 روی بادی D 750 شارپنس 14 که فقط یک واحد فرق داره نتیجه داده !! البته روی بادی های دیگه مثلا D610 شارپنس 13 داده !!!
    در مقام کاربرد این مقدار چقدر ملموسه واقعا ؟؟ یعنی کسی که روی بادی 610 لنز 24-70 داره قاعدتا تفاوت شارپنس قابل لمسی رو با لنز 24-120 روی بادی 750 احساس نمی کنه در واقع ؟؟ یعنی با درنظر گرفتن 2 میلیون اختلاف یا بدون در نظر گرفتن اختلاف قیمت ؟؟

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام
    خیلی ممنون از نوجه شما و همه دوستان
    خوب استدلال شما هم درسته و تا اونجایی که بنده هم دیدم DXO حواب های درستی رو اعلب میده حوب سایت DP هم به نتایج اون استناد می کنه
    یه سوال اینکه طبق نتایج DXO لنز 24-120 f4 روی بادی 750 امتیاز 22 و شارپنس 14 داره و روی بادی D3x شارپنس 11 و امتیاز 19
    حالا این تفاوت چقدره ؟؟ دلیل سوالم ایه که مثلا لنز معروف 24-70 f2.8 روی D610 امتیاز 27 و شارپنس 15 داره در حالی که 24-120 روی بادی D 750 شارپنس 14 که فقط یک واحد فرق داره نتیجه داده !! البته روی بادی های دیگه مثلا D610 شارپنس 13 داده !!!
    در مقام کاربرد این مقدار چقدر ملموسه واقعا ؟؟ یعنی کسی که روی بادی 610 لنز 24-70 داره قاعدتا تفاوت شارپنس قابل لمسی رو با لنز 24-120 روی بادی 750 احساس نمی کنه در واقع ؟؟ یعنی با درنظر گرفتن 2 میلیون اختلاف یا بدون در نظر گرفتن اختلاف قیمت ؟؟
    2 نکته ی مهم:
    1.اینکه بر روی 2 بادی متفاوت دو لنز رو قیاس بفرمایید خودش عامل گیج کنندس! و چندان صحیح نیست و فقط کار به حدس و احتمال می کشد. می توانید برای چنین قیاس هایی از دیدن عکس های این لنزها بر بادی های مد نظرتون استفاده کنید.
    2. امتیازات Dxo برای بهترین نتیجه ی لنز نوشته می شود، مثلاً در کدام اپرچر و فوکال، بهترین شارپنس را دارد! به همین خاطر برای بررسی بهتر، بهتر است از بررسی پروفایل ها که در فوکال های مختلف، اپرچرهای مختلف را بررسی می کنند استفاده کنید.
    120-24 بر روی 610 شارپنسی معادل 13 و لنز 70-24 بر روی همان بادی شارپنسی معادل 15 دارد. که نشان از کمی بهتر بودن 70-24 در شارپترین حالتش را دارد.

Untitled.jpg
    چیزی که مشخصه 120-24 تا فوکال 70 کیفیت مشابهی دارد و از آن به بعد دچار افت می شود با در نظر گرفتن این نکته که یک استاپ هم بسته تر است.
    می تونید تو قسمت Field map نتایج را بر حسب هر فوکال، هر اپرچر بررسی دقیق تری کنید که گاهی برتری ها جابجا هم می شود.
    لینک بررسی شانه به شانه بر روی بادی دی610
    ویرایش توسط Iman.sh : Thursday 17 September 2015 در ساعت 11:14
    peacekeeper، Mahdi.A.Tabar، davood و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلامی دوباره تشکر از همه دوستان
    اگر ممکنه نظرات دوستان را در مورد انتخاب nikon 24-120 f4 با sigma 24-105 f4
    از نظر امکان خرید و قیمت ؟ کیفیت و سایر موارد ؟؟ کدوم رو پیشنهاد می دهید روی بادی D750 Nikon ؟؟
    سایت DXO و photozone متاسفانه مانت نیکون رو تست نکردند اما روی کنون امتیاز بالاتری داره لنز سیگما حدود 20%
    ممنون میشم اگر کسی از دوستان در این مورد می تونه بنده رو راهنمایی کنه !!
    چون به نظرم در مقایسه و انتخاب 24-120 با 24-70 با توجه به وزن زیاد 24-70 و تفاوت نه جندان زیاد آنها نسبت به یکدیگر در خصوص کیفیت و در مقابل رنج بسیار مناسب تره 24-120 شاید انتخابم 24-120 باشه !! ( ای کاش 24-120 هم به اندازه 24-70 دارای کیفیت کمی بهتری بود ولی فکر می کنم لنز خوب و راضی کننده ای باشه و تفاوت آنها زیاد ملموس نباشه)
    واسه همین اگر 24-105 سیگما کیفیت مناسب تری داشته باشه نسبت به 24-120 پس می تونه جایگزین 24-70 نیکون باشه به لحاظ کیفیت و در مقابل امتیاز رنج بهتر !!!

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلامی دوباره تشکر از همه دوستان
    اگر ممکنه نظرات دوستان را در مورد انتخاب nikon 24-120 f4 با sigma 24-105 f4
    از نظر امکان خرید و قیمت ؟ کیفیت و سایر موارد ؟؟ کدوم رو پیشنهاد می دهید روی بادی D750 Nikon ؟؟
    سایت DXO و photozone متاسفانه مانت نیکون رو تست نکردند اما روی کنون امتیاز بالاتری داره لنز سیگما حدود 20%
    ممنون میشم اگر کسی از دوستان در این مورد می تونه بنده رو راهنمایی کنه !!
    چون به نظرم در مقایسه و انتخاب 24-120 با 24-70 با توجه به وزن زیاد 24-70 و تفاوت نه جندان زیاد آنها نسبت به یکدیگر در خصوص کیفیت و در مقابل رنج بسیار مناسب تره 24-120 شاید انتخابم 24-120 باشه !! ( ای کاش 24-120 هم به اندازه 24-70 دارای کیفیت کمی بهتری بود ولی فکر می کنم لنز خوب و راضی کننده ای باشه و تفاوت آنها زیاد ملموس نباشه)
    واسه همین اگر 24-105 سیگما کیفیت مناسب تری داشته باشه نسبت به 24-120 پس می تونه جایگزین 24-70 نیکون باشه به لحاظ کیفیت و در مقابل امتیاز رنج بهتر !!!
    توی ریویوها و روی کاغذ لنز 24-105 sigma بسیار خوب عمل کرده و نمرات و ریتینگ بالایی از Dxo، lenstip و Juzaو ... کسب کرده اما یه چیزی این وسط مشکوکه خود سایت های وابسته به سیگما هم بهش معترفند! که این لنز خیلی کم فروش رفته تو دنیا! یه دلیل عمده هم این بوده که با توجه به قیمت canon این لنز، این لنز خریدار نداشته و در مورد nikon هم برتریش نسبت به این لنر فیلتر کوچکتر و بزرگتر بودن بازه ی فوکال بوده.
    عیوبی که برای این لنز بر شمرده شده، وینیت زیاد بر روی فول فریمه، دیستورشن نسبتاً شدید در ابتدای فوکال و CA شدید و واضح در فوکال های ابتدایی و بازترین اپرچر.
    قیمتش نسبت به نسخه ی Nikon ای بالاتره اما کیفیتش گویا مناسب تره! اما از طرفی دردسر فیلتر بزرگتر و سختی فروش لنزهای سیگما و به خصوص این رنج رو هم در آینده داره.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

البته سیگما 105-24 در کنار ویژگیهای خوبش یک مورد منفی داره اونهم وزن زیاد 900 گرمی ه هست (دقیقا 885 گرم )
    کانن 105-24 ، 670 گرم
    نیکون 120-24، 710 گرم
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر آشنا Hassan.K آواتار ها
    تشکر کرده
    632

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،
    24-120 برای 7200 چندان مناسب نیست. هم رنج مناسبی نخواهد داشت و بازه ای معادل 180-36 فول فریم خواهید داشت که یعنی باید با عکاسی مناظر و طبیعت خداحافظی کنید.

و هم اینکه رزولوشون مناسب رو روی سنسور این دوربین تولید نمی کنه.

برای 7200 لنزهایی همچون 140-18 و 105-18 رو پیشنهاد میکنم یا اگه خواهان لنزی بهتر هستید 85-16 رو پیشنهاد میکنم که هر سه این لنزها مخصوص دوربینهای کراپدار هستند.
    سلام دوست من
    وقتتون بخیر

ابتدا تشکر میکنم از نکات آموزنده ای که بیان فرمودید

راستش بنده هم دوربین کراپدار (D5100) دارم که میخوام براش یه لنز با کیفیت برای عکاسی ایندور تهیه کنم.

البته مورد استفاده بنده شامل رنج واید تا تله میشه و گاهی فوکال لنگس 18 میلیمتر برام بیش از حد تله هست، و یا 55 خیلی واید !

فعلا با 18-55 کارم رو راه میندازم که انصافا لنز خوبیه و ازش راضیم. ولی با توجه به سنسور D7000 که رو دوربینمه فکر میکنم هنوز اون خروجی ای که باید رو ازش نمیتونم بیرون بکشم و به لنز شارپتر و بهتری نیاز دارم. و البته نتایج کار نیز تایید میکنه عرض بنده رو.

ازین رو می خواستم بپرسم که یک بادجت لنز خوب برای نیاز فوق و با رویکرد عکاسی صنعتی و در بیشتر مواقع در محیط کم نور چه گزینه ای میتونه باشه ؟

ابتدا راجب پرایم ها فکر کردم ولی بعد به این نتیجه رسیدم که یک لنز پرایم ممکنه حتی در واید ترین فاصله کانونیِ خودش حتی محدودم کنه.

و در انتها اگر امکانش هست قسمتی که بولد کردم رو کمی بیشتر توضیح بدید ؟

با تشکر و احترام

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

همان ۱۰۵-۱۸ یا ۱۴۰-۱۸
    و اگر بهتر می‌خواهید، ولی گران‌تر ۸۵-۱۶
    Hassan.K و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Hassan.K آواتار ها
    تشکر کرده
    632

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    همان ۱۰۵-۱۸ یا ۱۴۰-۱۸
    و اگر بهتر می‌خواهید، ولی گران‌تر ۸۵-۱۶
    سپاس فراوان

محدوده قیمتی رو میفرمایید ؟
    و همینطور نمونه تصاویر گرفته شده با این لنز ها رو کجا میتونم پیدا کنم ؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Hassan.K نمایش پست ها
    سپاس فراوان

محدوده قیمتی رو میفرمایید ؟
    و همینطور نمونه تصاویر گرفته شده با این لنز ها رو کجا میتونم پیدا کنم ؟
    محدوده 2.200

نمونه عکس
    البته من یکی بیشتر به حرف دوستان استناد میکنم تا این سمپل های اینترنتی
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد shahinnasiri آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام دوستان
    نظرتون راجع به Sigma 18-35 f/1.8 چیه؟
    میتونه گزینه خوبی باشه برای D5300؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

صفحه 43 از 52 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... آخرینآخرین